Football ResultsSaturday, 11th August 2018

Algeria: Ligue 2
FT
ASO Chlef
2 - 1
ASM Oran
FT
JSM Bejaia
1 - 0
RC Relizane
Algeria: Ligue 1
FT
ES Setif
3 - 0
USM Bel Abbes
FT
JS Kabylie
0 - 0
JS Saoura
FT
MC Oran
1 - 1
Bordj Bou Arreridj
FT
Olympique Medea
2 - 4
MO Bejaia
Angola: Division 1
FT
Petro Atletico
2 - 0
Desportivo Huila
Argentina: Primera Division Superliga Argentina
FT
Belgrano Cordoba
0 - 0
San Martin de San Juan
FT
Gimnasia LP
1 - 0
Argentinos Juniors
FT
Patronato
0 - 0
Colon Santa Fe
FT
Tigre
2 - 2
San Lorenzo
FT
Union Santa Fe
1 - 0
Aldosivi
Armenia: Premier League
FT
Ararat-Armenia
1 - 2
Ararat Yerevan
FT
Artsakh
1 - 0
Banants Yerevan
Australia: NPL Australian Capital Territory
FT
Canberra FC
1 - 2
Woden Valley
Australia: NPL Northern New South Wales
FT
Adamstown Rosebud
3 - 2
Valentine Phoenix
FT
Lambton Jaffas
0 - 1
Maitland
Australia: NPL Queensland
FT
Brisbane Roar (Youth)
1 - 5
Western Pride
FT
Brisbane Strikers
1 - 2
Olympic FC
FT
FNQ Heat
0 - 6
Queensland Lions
FT
Redlands United
3 - 2
Magpies Crusaders
Australia: NPL SA Play-Off Semi Final W1
FT
Adelaide City
0 - 0
Campbelltown City
FT
Adelaide Comets
1 - 3
Adelaide United II
AET
NE Metrostars
1 - 0
Adelaide Olympic
Australia: NPL Tasmania
FT
Northern Rangers
3 - 0
Clarence United
FT
Olympia
2 - 1
Launceston City
Australia: NPL Victoria
FT
Avondale
1 - 2
Bentleigh Greens
FT
Hume City
0 - 2
Oakleigh Cannons
FT
Northcote City
2 - 4
Bulleen Lions
Australia: NPL Western Australia
FT
Armadale
1 - 3
Perth Glory (Youth)
FT
Balcatta
1 - 2
ECU Joondalup
FT
Bayswater City
2 - 2
Sorrento
FT
Cockburn City
0 - 3
Floreat Athena
FT
Perth SC
2 - 1
Inglewood United
FT
Stirling Lions
5 - 0
Joondalup United
FT
Subiaco
2 - 1
Forrestfield United
Austria: Bundesliga
FT
Hartberg
4 - 2
Mattersburg
FT
Red Bull Salzburg
2 - 0
Austria Vienna
FT
SCR Altach
1 - 2
Wacker Innsbruck
Austria: Erste Liga
FT
KSV Superfund
1 - 2
Ried
FT
Wacker Innsbruck II
1 - 3
BW Linz
FT
Wattens
1 - 1
Austria Klagenfurt
Austria: Regional League East
FT
Stadlau
1 - 1
Traiskirchen
Austria: Regional League Central
FT
Sturm Graz II
3 - 1
Gleichenberg
Austria: Regional League West
FT
Dornbirn 1913
2 - 1
Pinzgau
FT
Langenegg
1 - 0
Seekirchen
Azerbaijan: Premier League
FT
Sumqayit
0 - 2
Neftchi Baku
Belarus: FA Cup Round of 16
FT
Gomelzheldortrans
3 - 0
Smolevichi STI
PEN
Vitebsk
5 - 4
Torpedo Zhodino
Belgium: Division 1A
FT
Mouscron-Peruwelz
0 - 1
Antwerp
FT
St Truiden
1 - 1
Lokeren
FT
Standard Liege
0 - 0
Cercle Brugge
FT
Zulte Waregem
4 - 0
Eupen
Belgium: Division 1B Opening Tournament
FT
Lommel United
2 - 2
Tubize
FT
Roeselare
2 - 2
Mechelen
Bolivia: LFP Boliviano Clausura
FT
Guabira
3 - 2
Club Destroyers
Bosnia and Herzegovina: Premier League
FT
Krupa
2 - 2
Mladost Doboj Kakanj
FT
Sarajevo
1 - 1
GOSK Gabela
FT
Sloga Simin Han
0 - 1
Sloboda Tuzla
Brazil: Serie A
FT
Bahia
1 - 0
America Mineiro
FT
Ceara
0 - 0
Atletico Paranaense
Brazil: Serie B
FT
CRB
0 - 1
Oeste
FT
Coritiba
0 - 0
Sampaio Correa
FT
Criciuma
1 - 1
Atletico Goianiense
FT
Guarani Campinas
2 - 3
Fortaleza
FT
Juventude
0 - 0
Figueirense
FT
Sao Bento
1 - 1
Brasil de Pelotas
Brazil: Serie C Group A
FT
ABC
0 - 1
Atletico Acreano
FT
Botafogo PB
2 - 2
Juazeirense
FT
Confianca SE
0 - 0
Globo
FT
Remo
1 - 1
Nautico Recife
FT
Santa Cruz
1 - 0
Salgueiro
Brazil: Serie C Group B
FT
Bragantino
2 - 1
Cuiaba
FT
Luverdense
1 - 0
Operario PR
FT
Tombense
0 - 0
Botafogo SP
FT
Volta Redonda
0 - 0
Joinville
FT
Ypiranga RS
5 - 1
Tupi
Bulgaria: First PFL
FT
Beroe
2 - 1
Botev Plovdiv
FT
Dunav Ruse
1 - 2
Levski Sofia
Bulgaria: Second PFL
FT
Chernomorets Balchik
0 - 0
Montana
FT
Kariana Erden
0 - 1
CSKA Sofia
FT
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
1 - 1
Dobrudzha
FT
Nesebar
0 - 2
Tsarsko Selo
FT
Pirin Blagoevgrad
0 - 2
Pomorie
FT
Strumska Slava
1 - 0
Botev Galabovo
Bulgaria: 3rd AFL Southeast 3 AFL
FT
2 - 1
Gigant Saedinenie
FT
Asenovets 2005
2 - 2
Dimitrovgrad
FT
Borislav Parvomay
3 - 1
Sokol Markovo
FT
Maritsa Plovdiv
1 - 0
Minyor Radnevo
FT
Neftochimic Burgas
3 - 0
Chernomorets Burgas
FT
Rozova Dolina
3 - 1
Karnobat
FT
Sadovo
1 - 3
Atletik Kuklen
FT
Zagorets Nova Zagora
2 - 0
Sozopol
Bulgaria: 3rd AFL
FT
2 - 1
Belasitsa Petrich
FT
Bansko
1 - 2
Germanea
FT
Botev Ihtiman
2 - 1
Minyor Pernik
FT
Chavdar Etropole
3 - 1
Sportist Svoge
FT
Hebar Pazardzhik
1 - 1
Slivnishki Geroy
FT
Oborishte
4 - 1
Rilski Sportist
FT
Septemvri Simitli
0 - 2
Balkan Botevgrad
FT
Velbazhd
0 - 5
Pirin Razlog
FT
Vihren
3 - 2
Marek
Canada: CSL
FT
Real Mississauga
1 - 5
FC Vorkuta
Chile: Primera Division
FT
Everton de Vina
1 - 0
Universidad de Concepcion
FT
Palestino
1 - 1
Deportes Temuco
FT
Union Espanola
1 - 4
Universidad de Chile
FT
Union La Calera
2 - 2
Universidad Catolica
Chile: Primera B
FT
Santiago Morning
0 - 2
Deportes Valdivia
China: Super League
FT
Changchun Yatai
3 - 2
Guangzhou Evergrande
FT
Chongqing Lifan
0 - 2
Shandong Luneng
FT
Hebei China Fortune
1 - 0
Guizhou Zhicheng
FT
Shanghai SIPG
2 - 0
Shanghai Shenhua
China: League One
FT
Dalian Transcendence
0 - 2
Shijiazhuang Yongchang
FT
Heilongjiang Lava Spring
0 - 0
Wuhan Zall
FT
Liaoning Whowin
1 - 0
Beijin BG
FT
Meizhou Hakka
2 - 1
Meizhou Meixian Techand
FT
Nei Mongol Zhongyou
1 - 0
Yanbian Funde
FT
Xinjiang Tianshan
1 - 4
Shenzhen
FT
Zhejiang Yiteng
2 - 1
Qingdao Huanghai
Colombia: Primera B
FT
Bogota FC
0 - 3
Fortaleza
Colombia: Primera A Clausura
FT
Deportes Tolima
2 - 2
Jaguares
FT
Leones
0 - 1
Bucaramanga
FT
Patriotas
0 - 0
America de Cali
FT
Rionegro
1 - 0
Chico
FT
Santa Fe
4 - 0
Alianza Petrolera
Croatia: Prva HNL
FT
Gorica
2 - 3
Inter Zapresic
FT
Lokomotiva Zagreb
1 - 0
Rudes
Czech Republic: Division 1
FT
Jablonec
4 - 1
Karvina
FT
Opava
1 - 1
Slovan Liberec
FT
Pribram
4 - 0
Dukla Praha
FT
Viktoria Plzen
1 - 0
Zlin
Czech Republic: Division 2
FT
Chrudim
4 - 1
Znojmo
FT
Trinec
1 - 2
Pardubice
Denmark: 2. Division Pool 1
FT
Dalum
2 - 0
Ringkobing
FT
Jammerbugt
1 - 1
Aarhus Fremad
FT
Kolding FC
3 - 0
Vejgaard B
FT
Odder IGF
3 - 1
Kjellerup
FT
Sydvest 05
0 - 1
Brabrand
FT
Tarup-Paarup
0 - 1
Skive
Denmark: 2. Division Pool 2
FT
Bronshoj
4 - 3
Avarta
FT
Middelfart
1 - 2
HIK Hellerup
FT
Skovshoved
1 - 2
B93 Copenhagen
FT
Vanlose
3 - 0
Hillerod Fodbold
Denmark: Elitedivisionen
FT
B93 Copenhagen (W)
0 - 2
KoldingQ (W)
FT
BSF (W)
1 - 1
Fortuna Hjorring (W)
FT
Thisted (W)
3 - 2
Odense (W)
FT
VSK Aarhus (W)
1 - 6
Brondby (W)
Denmark: Superligaen
FT
Hobro
3 - 2
Odense
Ecuador: Division 1 Stage 2
FT
Independiente del Valle
3 - 1
Emelec
FT
Tecnico Universitario
1 - 3
El Nacional
FT
Universidad Catolica
0 - 1
Macara
Ecuador: Division 2 Stage 2
FT
CDS Santa Rita
1 - 0
America de Quito
FT
Fuerza Amarilla
0 - 3
Orense
FT
Mushuc Runa
0 - 0
Manta
FT
Puerto Quito
1 - 0
LDU Loja
El Salvador: Primera Division Apertura
FT
Aguila
1 - 1
Municipal Limeno
England: Premier League
FT
Bournemouth
2 - 0
Cardiff City
FT
Fulham
0 - 2
Crystal Palace
FT
Huddersfield Town
0 - 3
Chelsea
FT
Newcastle United
1 - 2
Tottenham Hotspur
FT
Watford
2 - 0
Brighton Hove Albion
FT
Wolverhampton Wanderers
2 - 2
Everton
England: League One
FT
AFC Wimbledon
0 - 0
Coventry City
FT
Blackpool
1 - 2
Portsmouth
FT
Bradford City
0 - 2
Barnsley
FT
Bristol Rovers
1 - 2
Accrington Stanley
FT
Charlton Athletic
2 - 1
Shrewsbury Town
FT
Doncaster Rovers
3 - 0
Wycombe Wanderers
FT
Gillingham
3 - 1
Burton Albion
FT
Luton Town
1 - 1
Sunderland
FT
Oxford United
0 - 2
Fleetwood Town
FT
Plymouth Argyle
1 - 1
Southend United
FT
Rochdale
1 - 4
Peterborough United
FT
Scunthorpe United
1 - 1
Walsall
England: League Two
FT
Cambridge United
3 - 2
Notts County
FT
Carlisle United
2 - 2
Northampton Town
FT
Colchester United
2 - 0
Port Vale
FT
Crawley Town
1 - 3
Stevenage
FT
Forest Green
1 - 1
Oldham Athletic
FT
Lincoln City
4 - 1
Swindon Town
FT
Macclesfield Town
0 - 2
Grimsby Town
FT
Milton Keynes Dons
1 - 0
Bury
FT
Morecambe
0 - 2
Exeter City
FT
Newport County
1 - 0
Crewe Alexandra
FT
Tranmere Rovers
1 - 0
Cheltenham Town
FT
Yeovil Town
2 - 2
Mansfield Town
England: National League
FT
Barnet
1 - 2
Eastleigh
FT
Bromley
1 - 1
Harrogate Town
FT
Chesterfield
1 - 0
Braintree
FT
Dagenham & Redbridge
2 - 2
Maidenhead
FT
Gateshead
2 - 1
Dover Athletic
FT
Halifax Town
3 - 0
Maidstone United
FT
Hartlepool United
0 - 1
Ebbsfleet United
FT
Havant & Waterlooville
1 - 1
Fylde
FT
Leyton Orient
2 - 2
Barrow
FT
Solihull Motors
1 - 0
Aldershot Town
FT
Sutton United
2 - 1
Salford City
FT
Wrexham
3 - 0
Boreham Wood
England: National League North
FT
Blyth Spartans
8 - 1
Chester City
FT
Brackley Town
2 - 4
Darlington 1883
FT
Curzon Ashton
0 - 1
Hereford United
FT
Guiseley
1 - 1
Telford United
FT
Kidderminster Harriers
3 - 3
Ashton United
FT
Leamington
4 - 2
Bradford Park Avenue
FT
Nuneaton
0 - 1
Chorley
FT
Southport
0 - 1
Stockport County
FT
Spennymoor Town
4 - 4
Altrincham
FT
United Of Manchester
0 - 3
Boston United
FT
York City
1 - 2
Alfreton Town
England: National League South
FT
Billericay
1 - 0
Wealdstone
FT
Chippenham
1 - 4
Welling United
FT
Dartford
0 - 0
Hemel Hempstead Town
FT
Dulwich Hamlet
0 - 1
Concord Rangers
FT
Eastbourne Borough
2 - 2
Truro City
FT
Gloucester City
1 - 2
Slough Town
FT
Hampton & Richmond
0 - 1
Bath City
FT
Hungerford Town
0 - 6
Chelmsford City
FT
Torquay United
2 - 0
East Thurrock United
FT
Weston Super Mare
2 - 3
St Albans
FT
Woking
3 - 2
Oxford City
England: Southern League Central
FT
Alvechurch
0 - 0
Royston Town
FT
Barwell
1 - 1
Stourbridge
FT
Bedworth United
0 - 4
Needham Market
FT
Halesowen Town
1 - 0
Lowestoft Town
FT
Hitchin
0 - 1
Kettering
FT
Kings Lynn
2 - 4
Biggleswade Town
FT
Leiston
2 - 0
Coalville Town
FT
Rushall Olympic
1 - 1
Banbury United
FT
Rushden & Diamonds
5 - 2
Redditch
FT
St Ives
0 - 1
Tamworth
FT
Stratford
1 - 0
St Neots
England: Southern League South
FT
Beaconsfield
2 - 2
Salisbury City
FT
Chesham United
0 - 3
Merthyr Tydfil
FT
Dorchester Town
0 - 1
Metropolitan Police
FT
Farnborough
3 - 1
Wimborne Town
FT
Frome
1 - 1
Hendon
FT
Gosport Borough
3 - 2
Kings Langley
FT
Harrow Borough
2 - 3
Weymouth
FT
Poole Town
1 - 3
Hartley Wintney
FT
Swindon Supermarine
0 - 1
Tiverton
FT
Taunton Town
4 - 0
Staines Town
FT
Walton Casuals
3 - 3
Basingstoke
England: Isthmian Premier League
FT
Bishops Stortford
1 - 1
Dorking Wanderers
FT
Burgess Hill Town
0 - 1
Potters Bar Town
FT
Folkestone
2 - 3
Enfield Town
FT
Haringey Borough
2 - 2
Bognor Regis
FT
Hornchurch
3 - 0
Leatherhead
FT
Kingstonian
2 - 3
Brightlingsea Regent
FT
Lewes
0 - 1
Carshalton Athletic
FT
Margate
5 - 2
Corinthian Casuals
FT
Merstham
0 - 3
Tonbridge Angels
FT
Whitehawk
4 - 2
Harlow Town
FT
Worthing
2 - 1
Wingate & Finchley
England: Premier League 2 Division 1
FT
Manchester City (U23)
6 - 5
Arsenal (U23)
England: Premier League 2 Division 2
FT
Reading (U23)
2 - 2
Wolverhampton Wanderers (U23)
England: Championship
FT
Aston Villa
3 - 2
Wigan Athletic
FT
Blackburn Rovers
0 - 0
Millwall
FT
Bolton Wanderers
2 - 2
Bristol City
FT
Derby County
1 - 4
Leeds United
FT
Middlesbrough
1 - 0
Birmingham City
FT
Norwich City
3 - 4
West Bromwich Albion
FT
Nottingham Forest
1 - 0
Reading
FT
Queens Park Rangers
1 - 2
Sheffield United
FT
Rotherham United
1 - 0
Ipswich Town
FT
Sheffield Wednesday
1 - 1
Hull City
FT
Stoke City
1 - 1
Brentford
FT
Swansea City
1 - 0
Preston North End
Estonia: Meistriliiga
FT
FCI Levadia
6 - 1
Trans Narva
FT
Tammeka Tartu
1 - 0
Tulevik Viljandi
Estonia: Esiliiga
FT
Flora Tallinn II
6 - 0
Kalju Nomme II
FT
Tallinna Kalev II
1 - 1
Santos Tartu
FYR Macedonia: Prva MFL
FT
Rabotnicki
3 - 4
Renova
FT
Shkendija
2 - 2
Vardar Skopje
Finland: Veikkausliiga
FT
Honka
3 - 0
TPS
FT
VPS
0 - 2
SJK
Finland: Ykkonen
FT
AC Kajaani
0 - 1
JJK
FT
Jaro
0 - 1
KTP
FT
KPV
2 - 2
HIFK
Finland: Kakkonen Group A
FT
JaPS
3 - 0
Keski-Uusimaa
FT
LPS
1 - 2
NJS
FT
Viikingit
0 - 0
Gnistan
Finland: Kakkonen Group B
FT
FC Espoo
1 - 1
HIFK II
FT
MuSa
2 - 0
KaaPo
FT
Salpa
4 - 0
HJS Akatemia
Finland: Kakkonen Group C
FT
TP-47 Tornio
3 - 2
KuFu 98
FT
TPV
4 - 1
Hercules
Finland: Naisten Liga
FT
JyPK (W)
4 - 0
Aland United (W)
FT
PK-35 (W)
4 - 1
Pallokissat (W)
France: Ligue 1
FT
Angers
3 - 4
Nimes
FT
Lille
3 - 1
Rennes
FT
Montpellier
1 - 2
Dijon
FT
Nantes
1 - 3
Monaco
FT
Nice
0 - 1
Reims
FT
St Etienne
2 - 1
Guingamp
France: Championnat National
FT
Concarneau
2 - 1
Dunkerque
France: Ligue 2
FT
Clermont Foot
2 - 3
Metz
Friendly: Friendlies
FT
1899 Hoffenheim
1 - 1
Eibar
FT
Anagennisi Derynias
1 - 4
Nea Salamis
FT
Asteras Tripolis
1 - 1
Atromitos Athinon
FT
Borussia Monchengladbach
1 - 3
Espanyol
FT
Celta Vigo
1 - 2
Mainz 05
FT
Cultural Leonesa
1 - 2
Racing Santander
FT
Deportivo La Coruna
1 - 1
Oviedo
FT
Ejido
0 - 1
Murcia
FT
Hannover 96
2 - 0
Athletic Club
FT
Huesca
2 - 1
Alaves
FT
Leganes
2 - 0
Rayo Vallecano
FT
Nurnberg
1 - 0
Valladolid
FT
Onisilos
0 - 2
EN Paralimniou
FT
Panionios
1 - 0
Panetolikos
FT
Real Madrid
3 - 1
Milan
FT
Schalke 04
3 - 0
Fiorentina
FT
Stuttgart
1 - 0
Real Sociedad
FT
Valencia
3 - 0
Bayer Leverkusen
FT
Werder Bremen
2 - 3
Villarreal
FT
Wolfsburg
3 - 1
Napoli
FT
Xanthi
0 - 1
Aris Thessalonikis
PEN
Zaragoza
2 - 4
Levante
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Kolkheti Poti
1 - 3
Saburtalo
Germany: 2. Bundesliga
FT
Arminia Bielefeld
2 - 1
Dynamo Dresden
FT
Duisburg
0 - 2
Bochum
Germany: 3. Liga
FT
Hallescher
2 - 0
Kaiserslautern
FT
Meppen
1 - 0
Aalen
FT
Sonnenhof Grossaspach
0 - 0
Osnabruck
FT
Unterhaching
2 - 1
Hansa Rostock
FT
Wehen
3 - 3
Eintracht Braunschweig
FT
Zwickau
1 - 0
Fortuna Koln
Germany: Regional League North
FT
Jeddeloh
1 - 1
Lupo-Martini Wolfsburg
FT
Oldenburg
2 - 0
St Pauli II
FT
Weiche Flensburg
1 - 1
Hannover 96 II
Germany: Regional League Northeast
FT
Auerbach
2 - 0
Germania Halberstadt
FT
BFC Dynamo
0 - 3
Berliner AK 07
FT
Babelsberg 03
4 - 0
Budissa Bautzen
FT
Oberlausitz Neugersdorf
3 - 1
Altglienicke
Germany: Regional League West
FT
Fortuna Dusseldorf II
1 - 1
SV Straelen
FT
Kaan-Marienborn
1 - 4
Rot-Weiss Essen
FT
Koln II
3 - 3
Hereknrath
FT
Wuppertaler
1 - 2
Lippstadt 08
Germany: Regional League Southwest
FT
Astoria Walldorf
0 - 3
08 Homburg
FT
Elversberg
0 - 1
Stuttgart II
FT
Mainz 05 II
2 - 0
Wormatia Worms
FT
Saarbrucken
1 - 0
Eintract Stadtallendorf
Germany: Regional League Bavaria
FT
Augsburg II
1 - 1
Schweinfurt
FT
Garching
3 - 1
Wacker Burghausen
Guatemala: Liga Nacional Apertura
FT
Siquinala
2 - 2
Deportivo Petapa
Honduras: Liga Nacional Apertura
FT
CD Marathon
1 - 1
CD Olimpia
Hungary: Division 1
FT
Kisvarda
0 - 2
Ferencvaros
FT
MTK Budapest
1 - 0
Diosgyori
FT
Szombathelyi Haladas
2 - 1
Puskas Academy
Indonesia: Liga 1
FT
Arema
2 - 2
Pusamania Borneo
FT
PS TNI
1 - 0
Persipura Jayapura
FT
Sriwijaya
1 - 2
Madura United
International Tournaments: International Champions Cup
FT
Atletico Madrid
0 - 1
Internazionale
International Tournaments: Trofeo Carranza Final
FT
Betis
4 - 0
Las Palmas
International Tournaments: Arab Club Champions Cup 1st Round
FT
Al Merreikh (SUD)
1 - 1
Al Jaish Damascus
FT
Etoile du Sahel
3 - 1
Ramtha
FT
Zamalek
0 - 0
Al Qadsia
Iran: Azadegan League
FT
Arvand Khorramshahr
0 - 0
Persepolis Pakdasht
FT
Oxin Alborz
1 - 0
Fajr Sepasi
FT
Shahin Bushehr
1 - 1
Gol Gohar
Israel: Toto League Cup
FT
Bnei Yehuda Tel Aviv
3 - 3
Ashdod
FT
Hapoel Hadera
0 - 2
Ironi Kiryat Shmona
Italy: FA Cup 3rd Round
FT
Genoa
4 - 0
Lecce
AET
Udinese
1 - 2
Benevento
Japan: J1 League
FT
Consadole Sapporo
1 - 1
Cerezo Osaka
FT
Kashiwa Reysol
0 - 2
Vegalta Sendai
FT
Nagoya Grampus
4 - 2
Kashima Antlers
FT
Sagan Tosu
1 - 0
Urawa Red Diamonds
FT
Sanfrecce Hiroshima
2 - 0
V-Varen Nagasaki
FT
Shimizu S Pulse
1 - 2
Kawasaki Frontale
FT
Shonan Bellmare
0 - 1
Yokohama F Marinos
FT
Vissel Kobe
2 - 1
Jubilo Iwata
Japan: J2 League
FT
Albirex Niigata
0 - 3
Tochigi SC
FT
Avispa Fukuoka
2 - 0
Mito Hollyhock
FT
Gifu
2 - 3
Kyoto Sanga
FT
Kamatamare Sanuki
0 - 1
Matsumoto Yamaga
FT
Montedio Yamagata
2 - 1
Tokyo Verdy
FT
Oita Trinita
4 - 1
Fagiano Okayama Next
FT
Roasso Kumamoto
3 - 5
Yokohama FC
FT
Zweigen Kanazawa
1 - 2
Ventforet Kofu
Kazakhstan: Premier League
FT
Aktobe
3 - 1
FC Kaysar
FT
Tobol Kostanay
1 - 0
Zhetysu
Kenya: Division 1
FT
Zoo Kericho
3 - 1
Nzoia Sugar
Lithuania: Division 1
FT
Palanga
2 - 0
Atlantas
FT
Zalgiris Kaunas
0 - 2
Stumbras
Luxembourg: National Division
FT
Union Titus Petange
2 - 1
Hostert
Malaysia: League Cup Group Stage
FT
Melaka United
3 - 3
PKNS
FT
Perak
3 - 4
Terengganu
FT
Sabah
1 - 0
PKNP
FT
Selangor
0 - 2
Pahang
Mexico: Liga MX Apertura
FT
Lobos BUAP
0 - 0
Atlas
FT
Monarcas
2 - 1
Necaxa
FT
Puebla
1 - 2
Veracruz
Mexico: Ascenso MX Apertura Division 2
FT
Atletico San Luis
0 - 0
Zacatepec 1948
FT
Mineros de Zacatecas
1 - 1
Juarez
FT
Venados
1 - 1
Celaya
Moldova: Division 1
FT
Dinamo-Auto Tiraspol
0 - 1
Zaria Balti
FT
Petrocub
1 - 1
Milsami Orhei
FT
Zimbru Chisinau
2 - 1
Sfintul Gheorghe
Montenegro: Prva CFL
FT
Iskra Danilovgrad
0 - 1
Mladost Podgorica
FT
Lovcen
1 - 1
Sutjeska
FT
Petrovac
0 - 1
Grbalj
FT
Rudar Pljevlja
0 - 0
Zeta
Netherlands: Eredivisie
FT
Ajax
1 - 1
Heracles
FT
Excelsior
1 - 1
Fortuna Sittard
FT
PSV Eindhoven
4 - 0
Utrecht
FT
Willem II
0 - 1
VVV Venlo
Northern Ireland: NIFL Championship
FT
Ballinamallard United
3 - 0
Limavady United
FT
Dundela
3 - 2
Dergview
FT
Harland & Wolff Welders
1 - 0
Carrick Rangers
FT
Knockbreda
1 - 1
Larne
FT
PSNI
1 - 4
Ballyclare Comrades
Northern Ireland: NIFL Premiership
FT
Ards
0 - 2
Glentoran
FT
Cliftonville
1 - 2
Coleraine
FT
Crusaders
2 - 2
Ballymena United
FT
Warrenpoint Town
2 - 4
Glenavon
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Baerum
1 - 2
Elverum
FT
Honefoss
0 - 3
Alta
FT
Mjolner
1 - 1
Asker
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Kjelsas
2 - 0
Flekkeroy
FT
Nardo
1 - 0
Skeid
FT
Stjordals Blink
0 - 1
Arendal
FT
Vard Haugesund
1 - 2
Hodd
Norway: Toppserien
FT
Klepp (W)
2 - 0
Stabaek (W)
FT
Roa (W)
1 - 2
Kolbotn (W)
FT
Trondheims-Orn (W)
1 - 1
Lyn (W)
FT
Valerenga (W)
1 - 0
Sandvikens (W)
Panama: Liga Panamena De Futbol Apertura
FT
Alianza
0 - 0
Plaza Amador
FT
San Francisco
1 - 2
Independiente
FT
Santa Gema
1 - 1
Sporting San Miguelito
Paraguay: Segunda Division
FT
Sportivo Trinidense
3 - 0
Deportivo Caaguazu
Peru: Primera Division Apertura
FT
Ayacucho
0 - 1
Sporting Cristal
FT
Deportivo Binacional
3 - 1
Sport Rosario
FT
Sport Huancayo
0 - 0
Sport Boys
FT
UTC
2 - 1
Comerciantes Unidos
Peru: Segunda Division
FT
Sport Victoria
3 - 2
Atletico Grau
Philippines: Football League
FT
Kaya
6 - 0
Global FC
Poland: Ekstraklasa
FT
Arka Gdynia
1 - 1
Gornik Zabrze
FT
Pogon Szczecin
1 - 1
Cracovia Krakow
Poland: I Liga
FT
Bytovia Bytow
1 - 2
Stal Mielec
FT
Jastrzebie
0 - 0
Chojniczanka Chojnice
FT
LKS Lodz
1 - 0
Stomil Olsztyn
FT
Podbeskidzie
0 - 0
Garbarnia Krakow
FT
Puszcza Niepolomice
0 - 1
Warta Poznan
FT
Sandecja Nowy Sacz
1 - 0
Katowice
FT
Tychy
2 - 1
Termalica Nieciecza
FT
Wigry Suwalki
0 - 1
Chrobry Glogow
Poland: II Liga
FT
Belchatow
3 - 0
SKRA Czestochowa
FT
Gornik Leczna
5 - 1
Ruch Chorzow
FT
Olimpia Grudziadz
1 - 0
Radomiak Radom
FT
Row 1964 Rybnik
2 - 1
Resovia Rzeszow
FT
Rozwoj Katowice
2 - 2
Pogon Siedlce
FT
Stal Stalowa Wola
3 - 0
Widzew Lodz
FT
Znicz Pruszkow
1 - 2
Blekitni Stargard
Portugal: Primeira Liga
FT
Porto
5 - 0
Chaves
FT
Tondela
0 - 1
Belenenses
FT
Vitoria Setubal
2 - 0
Aves
Portugal: LigaPro
FT
Benfica B
2 - 1
Leixoes
FT
Estoril
4 - 0
Porto B
FT
Farense
1 - 0
Famalicao
FT
UD Oliveirense
1 - 1
Academica
Qatar: Stars League
FT
Al Duhail
6 - 0
Al Khor
FT
Al Gharafa
2 - 1
Al Sailiya
Republic of Ireland: FA Cup
FT
Blarney United
2 - 12
Derry City
FT
Dublin Bus
0 - 1
CIE Ranch
FT
Maynooth University Town
2 - 0
Leeds AFC Cork
FT
Newmarket Celtic
1 - 2
Cabinteely
FT
North End United
0 - 4
Galway United
FT
Skerries Town
1 - 4
Waterford United
FT
Sligo Rovers
0 - 1
Longford Town
Romania: Liga I
FT
Concordia
2 - 0
Hermannstadt
FT
Sepsi OSK
3 - 0
CSMS Iasi
Romania: Liga II
FT
Clinceni
5 - 0
Juventus Bucuresti
FT
Luceafarul Oradea
2 - 2
Ripensia Timisoara
FT
Metaloglobus
1 - 1
Aerostar Bacau
FT
Pandurii Targu Jiu
1 - 1
SCM Pitesti
FT
Sirineasa
2 - 1
Politehnica Timisoara
FT
Sportul Snagov
2 - 0
Mioveni
FT
UTA Arad
4 - 2
Farul Constanta
Russia: Football Premier League
FT
Enisey
1 - 1
CSKA Moscow
FT
Rostov
0 - 1
Krylya Sovetov
FT
Spartak Moscow
1 - 0
Anzhi
Russia: PFL Center
FT
Rotor Volgograd II
1 - 0
Kaluga
FT
Torpedo Moscow
1 - 0
Ryazan
Russia: PFL South
FT
Dinamo Stavropol
1 - 4
Chayka
FT
Druzhba Maykop
2 - 1
SKA Rostov
FT
Krasnodar 3
1 - 1
Urozhay Krasnodar
FT
Legion
0 - 1
Chernomorets Novorossiysk
FT
Mashuk KMV
0 - 1
Biolog-Novokubansk
FT
Spartak Vladikavkaz
0 - 0
Angusht
Russia: PFL Ural Povolzhye
FT
FC UFA II
0 - 1
Lada Togliatti
FT
KAMAZ Naberezhnye Chelny
2 - 1
Volga Ulyanovsk
FT
Neftekhimik
2 - 1
Nosta
FT
Zvezda Perm
0 - 0
Syzran 2003
Scotland: Premiership
FT
Dundee
0 - 1
Aberdeen
FT
Heart of Midlothian
1 - 0
Celtic
FT
Livingston
0 - 0
Kilmarnock
FT
Motherwell
0 - 1
Hamilton Academical
Scotland: Championship
FT
Alloa Athletic
0 - 2
Morton
FT
Dunfermline
1 - 3
Ross County
FT
Inverness CT
0 - 0
Ayr United
FT
Partick
2 - 1
Falkirk
FT
Queen of the South
1 - 2
Dundee United
Scotland: League One
FT
Airdrieonians
0 - 1
Montrose
FT
Arbroath
3 - 1
Stranraer
FT
Brechin
1 - 0
East Fife
FT
Dumbarton
0 - 2
Forfar Athletic
FT
Raith Rovers
2 - 0
Stenhousemuir
Scotland: League Two
FT
Albion Rovers
0 - 4
Peterhead
FT
Cowdenbeath
1 - 2
Annan Athletic
FT
Elgin City
1 - 0
Edinburgh City
FT
Queens Park
1 - 0
Berwick
FT
Stirling Albion
0 - 3
Clyde
Serbia: Prva Liga
FT
Radnicki 1923
2 - 0
Sloboda Uzice
FT
Sindjelic Beograd
0 - 0
Backa Topola
FT
Zlatibor
3 - 0
Zarkovo
Serbia: Superliga
FT
Backa
1 - 1
Cukaricki
FT
Dinamo Vranje
1 - 3
Mladost Lucani
FT
Macva
0 - 0
Vojvodina
FT
Proleter Novi Sad
1 - 1
Napredak
FT
Rad
3 - 1
Radnik Surdulica
Singapore: S League
FT
DPMM
2 - 2
Geylang International
Slovakia: Division 1
FT
Dunajska Streda
2 - 2
Ruzomberok
FT
Senica
1 - 1
Sport Podbrezova
FT
Sered
2 - 0
Vion Zlate Moravce
FT
Spartak Trnava
3 - 0
Zemplin Michalovce
Slovenia: Prva Liga
FT
Krsko
1 - 1
CM Celje
South Africa: MTN 8 Cup Quarter Final
FT
Kaizer Chiefs
3 - 0
Free State Stars
FT
Mamelodi Sundowns
2 - 0
Golden Arrows
PEN
Orlando Pirates
3 - 4
Supersport United
South Korea: K League 1
FT
Daegu
2 - 1
Incheon United
FT
Jeju United
0 - 0
Pohang Steelers
FT
Jeonbuk Motors
3 - 1
Gangwon FC
South Korea: K League 2
FT
Anyang
0 - 1
Daejeon Citizen
FT
Seoul E-Land
0 - 5
Busan I Park
Sweden: Allsvenskan
FT
Orebro
0 - 1
Brommapojkarna
Sweden: Superettan
FT
Brage
0 - 4
Osters
FT
Halmstad
1 - 2
Gefle
FT
Varbergs BoIS
1 - 1
AFC Eskilstuna
Sweden: Damallsvenskan
FT
Kalmar (W)
0 - 3
Vittsjo (W)
FT
Vaxjo (W)
1 - 0
Linkopings (W)
Switzerland: Super League
FT
Lugano
2 - 2
Grasshopper Club
FT
Neuchatel Xamax
1 - 5
Thun
Switzerland: Challenge League
FT
Lausanne-Sport
1 - 0
Rapperswil
FT
Wil 1900
2 - 0
Aarau
FT
Winterthur
1 - 1
Kriens
Turkey: Super Lig
FT
Fenerbahce
2 - 1
Bursaspor
FT
Rizespor
2 - 3
Kasimpasa
FT
Sivasspor
1 - 0
Alanyaspor
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Adanaspor
1 - 1
Elazigspor
FT
Altay
1 - 0
Umraniyespor
FT
Boluspor
1 - 0
Osmanlispor
USA: MLS
FT
Columbus Crew
1 - 0
Houston Dynamo
FT
New England Revolution
2 - 3
Philadelphia Union
USA: NASL United Soccer League
FT
Charleston Battery
1 - 0
Atlanta United II
FT
Nashville
2 - 0
Ottawa Fury
FT
Tampa Bay Rowdies
0 - 2
Carolina Railhawks
USA: NWSL
FT
Chicago Red Stars (W)
1 - 1
North Carolina Courage (W)
FT
Orlando Pride (W)
0 - 2
Portland Thorns (W)
FT
Sky Blue (W)
1 - 2
Houston Dash (W)
FT
Utah Royals (W)
0 - 1
Seattle Reign (W)
Ukraine: Premier League
FT
Shakhtar Donetsk
4 - 1
Vorskla Poltava
Ukraine: First League
FT
Balkany Zorya
2 - 1
Rukh Vynnyky
FT
Dnipro-1
0 - 2
Metalist 1925 Kharkiv
FT
Ingulets Petrove
2 - 0
Mykolaiv
Uruguay: Primera Division Clausura
FT
Cerro
1 - 2
Nacional de Football
FT
Montevideo Wanderers
2 - 2
Atenas
FT
Racing Montevideo
0 - 1
Atletico Torque
Uruguay: Segunda Division
FT
Albion
1 - 0
Juventud
FT
Deportivo Maldonado
3 - 2
Tacuarembo
FT
Miramar
0 - 2
Rentistas
FT
Oriental
1 - 1
Villa Teresa
FT
Plaza Colonia
0 - 0
Cerro Largo
FT
Villa Espanola
1 - 4
Central Espanol
Uzbekistan: Super League
FT
Lokomotiv Tashkent
1 - 1
Neftchi Fargona
FT
Nasaf Qarshi
1 - 4
Bunyodkor
FT
Sogdiana Jizzakh
1 - 3
Olmaliq
Venezuela: Primera Division Clausura
FT
Carabobo
0 - 2
Zamora
FT
Estudiantes Caracas
1 - 1
Atletico Venezuela
FT
Monagas
1 - 0
Zulia
FT
Portuguesa FC
1 - 1
Deportivo Anzoategui
Venezuela: Segunda Division Clausura
FT
Lala
0 - 2
Diamantes de Guayana
FT
Urena
3 - 0
Hermanos Colmenarez
FT
Yaracuyanos
1 - 1
Union Atletico Falcon