Football ResultsWednesday, 12th September 2018

AFC: SAFF Championship Semi Final
FT
India
3 - 1
Pakistan
FT
Nepal
0 - 3
Maldives
Albania: FA Cup 1st Round
FT
Besa
0 - 2
Kamza
FT
Beselidhja Lezhe
2 - 0
Erzeni
FT
Burrelli
1 - 1
Vllaznia
FT
Dinamo Tirana
0 - 1
Egnatia
FT
Iliria Fushe Kruje
1 - 4
Tirana
FT
KS Turbina
0 - 3
Teuta Durres
FT
Korabi Peshkopi
1 - 1
Kastrioti Kruje
FT
Naftetari
0 - 5
Laci
FT
Oriku
1 - 2
Kukesi
FT
Podgradeci
0 - 1
Apolonia Fier
FT
Shenkolli
1 - 2
Lushnja
FT
Skumbini
0 - 1
Flamurtari Vlore
FT
Terbuni Puke
0 - 1
Partizani Tirana
FT
Tomori Berat
2 - 1
Bylis
FT
Veleciku Koplik
0 - 3
Skenderbeu Korce
FT
Vora
0 - 4
Luftetari Gjirokaster
Argentina: FA Cup Round of 16
FT
River Plate
2 - 0
Platense
Austria: Regional League West
FT
Schwaz
3 - 0
Reichenau
Bolivia: Nacional B Group C
FT
CA Rosario Central
2 - 1
CA Bermejo
FT
Industrial Aviles
1 - 0
Independiente Petrolero
Brazil: Brasileiro Women Play-Off Quarter Final
FT
Ferroviaria (W)
1 - 1
Santos (W)
FT
Rio Preto (W)
1 - 0
Iranduba (W)
Chinese Taipei: Premier League
FT
Fu Jen University
6 - 0
Taicheng Lions
FT
Taipower
3 - 0
Royal Blues
FT
Tatung
3 - 0
NSTC
Costa Rica: Primera Division Apertura Invierno
FT
Carmelita
1 - 1
Perez Zeledon
FT
Guadalupe FC
3 - 1
Limon
FT
Universidad de Costa Rica
1 - 2
Alajuelense
Denmark: FA Cup 2nd Round
AET
HIK Hellerup
2 - 3
Nykobing
FT
Tarup-Paarup
0 - 1
Thisted
PEN
Viborg
4 - 5
Fredericia
Ecuador: Division 2 Stage 2
FT
CD Olmedo
1 - 0
Orense
FT
Clan Juvenil
1 - 2
America de Quito
FT
Fuerza Amarilla
2 - 2
Mushuc Runa
FT
Puerto Quito
2 - 0
Gualaceo
Egypt: Division 1
FT
Al Assiouty
1 - 1
El Gouna
FT
Al Mokawloon
2 - 1
Smouha
FT
El Entag El Harby
2 - 1
Petrojet
FT
Haras El Hodood
1 - 1
Al Ittihad Alexandria
FT
Wadi Degla
1 - 2
Misr El Makasa
England: Football League Trophy Group Stage
FT
Coventry City
0 - 3
Arsenal (U21)
FYR Macedonia: FA Cup Round of 32
FT
Kozuv Gevgelija
0 - 2
Shkendija
Friendly: Friendlies
FT
Argentina
0 - 0
Colombia
FT
Brazil
5 - 0
El Salvador
FT
Guatemala
0 - 2
Ecuador
FT
Panama
0 - 2
Venezuela
FT
USA
1 - 0
Mexico
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Metalurgi Rustavi
0 - 0
Torpedo Kutaisi
Germany: Regional League North
FT
St Pauli II
4 - 0
Jeddeloh
Germany: Regional League Northeast
FT
Altglienicke
1 - 2
Chemnitzer
FT
Berliner AK 07
3 - 0
Germania Halberstadt
FT
Hertha Berlin II
2 - 0
Union Furstenwalde
FT
Lokomotive Leipzig
1 - 1
Rot-Weiss Erfurt
FT
Optik Rathenow
0 - 2
BFC Dynamo
FT
Wacker Nordhausen
2 - 1
Babelsberg 03
FT
ZFC Meuselwitz
0 - 2
Viktoria Berlin
Germany: Regional League Bavaria
FT
Bayern Munich II
2 - 1
Bayreuth
Honduras: Liga Nacional Apertura
FT
CD Marathon
3 - 1
CD Honduras
FT
Real de Minas
0 - 0
CD Motagua
Indonesia: Liga 1
FT
Bhayangkara Surabaya
1 - 0
Perseru Serui
FT
PSMS Medan
2 - 3
PSIS Semarang
FT
Pusamania Borneo
0 - 1
Persija Jakarta
Iran: Pro League
FT
Persepolis
2 - 1
Nassaji Mazandaran
Iran: FA Cup Round of 32
FT
Esteghlal Khuzestan
2 - 0
Shahin Bandar Ameri
Israel: Division 2
FT
Hapoel Afula
4 - 0
Maccabi Ahi Nazareth
FT
Hapoel Ashkelon
1 - 3
Beitar Tel Aviv
FT
Hapoel Bnei Lod
0 - 3
Hapoel Kfar-Saba
FT
Hapoel Iksal
1 - 3
Hapoel Nazareth-Illit
FT
Hapoel Katamon
1 - 0
Hapoel Petah Tikva
FT
Hapoel Marmorek
0 - 0
Sektzya Ness Ziona
FT
Hapoel Ramat Gan
0 - 2
Hapoel Akko
FT
Ironi Ramat HaSharon
1 - 1
Hapoel Rishon LeZion
Japan: J2 League
FT
Avispa Fukuoka
0 - 0
Yokohama FC
Japan: J3 League
FT
Sagamihara
2 - 1
Azul Claro Numazu
Kosovo: Superliga
FT
Drita
1 - 2
Llapi
FT
Falmurtari
3 - 1
Liria
FT
Ferizaj
0 - 2
Feronikeli
FT
KEK-u
1 - 5
Trepca 89
Malaysia: Challenge Cup Group Stage
FT
ATM
1 - 0
UiTM
FT
Penang
1 - 5
Johor Darul Takzim II
Morocco: FA Cup Round of 16
FT
Raja Casablanca
3 - 1
KAC Kenitra
PEN
Wydad Fes
5 - 4
Olympique Dcheira
Northern Ireland: League Cup 2nd Round
PEN
Harland & Wolff Welders
4 - 2
Portstewart
Peru: Primera Division Clausura
FT
Sport Rosario
0 - 1
Deportivo Municipal
FT
Union Comercio
2 - 1
Sporting Cristal
FT
Universidad San Martin
3 - 2
Academia Cantolao
FT
Universitario
2 - 1
UTC
Romania: Liga II
FT
Petrolul Ploiesti
2 - 0
Chindia Targoviste
Saudi Arabia: Division 1
FT
Abha
1 - 0
Al Kawkab
FT
Al Adalah
1 - 0
Al Taee
FT
Al Ain Atawlah
0 - 1
Al Ansar
FT
Al Mojzel
1 - 3
Dhamk
FT
Al Washm
2 - 1
Al Khaleej Saihat
Slovenia: FA Cup 2nd Round
FT
ASK Bravo
2 - 3
Maribor
FT
Livar Ivancna Gorica
0 - 3
Domzale
FT
Luka Koper
2 - 0
Nafta Lendava
FT
Mura
1 - 0
Rudar Velenje
Spain: FA Cup 2nd Round
FT
Alcorcon
1 - 0
Extremadura
FT
CD Calahorra
2 - 0
Castellon
PEN
Cartagena
4 - 5
UD Logrones
FT
Cordoba
2 - 0
Gimnastic
PEN
Cultural Leonesa
5 - 4
Fuenlabrada
PEN
Ebro
5 - 4
Murcia
AET
La Hoya Lorca
2 - 1
Unionistas de Salamanca
FT
Lleida Esportiu
1 - 0
Compostela
FT
Melilla
3 - 0
Tudelano
PEN
Ontinyent
6 - 5
Real Jaen
FT
Osasuna
1 - 2
Reus
AET
Sant Andreu
1 - 0
Gernika
FT
Tenerife
1 - 2
Cadiz
FT
UCAM Murcia
0 - 2
Racing Santander
FT
Villanovense
2 - 1
Badalona
FT
Zaragoza
2 - 1
Deportivo La Coruna
Sweden: Superettan
FT
GAIS
1 - 2
Varnamo
Sweden: Damallsvenskan
FT
Djurgarden (W)
2 - 1
Hammarby DFF (W)
Thailand: Premier League
FT
Air Force Central
1 - 3
Suphanburi
FT
Bangkok United
1 - 0
Ubon UMT
FT
Buriram United
4 - 1
Sukhothai
FT
Chainat
1 - 1
Bangkok Glass
FT
Chiangrai United
2 - 0
Port FC
FT
Nakhon Ratchasima
2 - 1
Navy FC
FT
Pattaya United
3 - 1
BEC Tero Sasana
FT
Prachuap
0 - 0
Chonburi
FT
Ratchaburi
1 - 2
Muangthong United
Turkey: FA Cup 2nd Round
PEN
Artvin Hopasapor
3 - 4
Erzincanspor
FT
Batman Petrolspor
1 - 0
Yuksekova Belediye
FT
Bergama Belediyespor
2 - 1
Bucaspor Izmir
FT
Diyarbakirspor
2 - 0
Elaziz Belediyespor
PEN
Erbaaspor
3 - 2
Fatsa Belediyespor
FT
Erzin Belediyespor
3 - 0
Adiyamanspor
FT
Esenler Erokspor
2 - 1
Ergene Velimese
FT
Halide Edip Adivar
0 - 1
Cengelkoy Yatirimlari
FT
Hekimoglu Trabzon
0 - 2
Yomraspor
FT
Karadeniz Ereglispor
2 - 1
Gebzespor
FT
Karaman Belediyespor
2 - 1
Aksaray Belediye Spor
PEN
Kemer Tekirova Spor
5 - 4
Muglaspor
AET
Kilis Belediyespor
2 - 1
Osmaniyespor
FT
Kirsehir Belediyespor
3 - 2
Nevsehir Belediyespor
AET
Kocaelispor
2 - 0
Golcukspor
FT
Korfez
2 - 1
Duzcespor
PEN
Maltepespor
4 - 2
Sultanbeyli Belediyespor
FT
Serik Belediyespor
4 - 1
Kale Belediye
FT
Siirtspor
3 - 0
Cizrespor
FT
Sile Yildizspor
3 - 2
Karacabey Belediyespor
FT
Silivrispor
1 - 0
Alibeykoyspor
PEN
Sinopspor
4 - 5
Orduspor
FT
Tepecikspor
1 - 3
Gaziosmanpasa
AET
Tire 1922 Spor
2 - 1
Turgutluspor
AET
Van Buyuksehir Belediye
2 - 0
Sarikamis Genclerbirligi
FT
Yeni Altindag BS
1 - 0
Kutahyaspor
UEFA: Champions League Women Round of 32
FT
Ajax (W)
2 - 0
Sparta Praha (W)
FT
Avaldsnes (W)
0 - 2
Lyon (W)
FT
BIIK Kazygurt (W)
3 - 1
Barcelona (W)
FT
Barcelona FA (W)
0 - 2
Glasgow City (W)
FT
Fiorentina (W)
2 - 0
Fortuna Hjorring (W)
FT
Honka (W)
0 - 1
FC Zurich (W)
FT
Juventus (W)
2 - 2
Brondby (W)
FT
Ryazan (W)
0 - 1
Rosengard (W)
FT
SFK 2000 Sarajevo (W)
0 - 5
Chelsea (W)
FT
Spartak Subotica (W)
0 - 7
Bayern Munich (W)
FT
St Polten (W)
1 - 4
Paris St Germain (W)
FT
Thor / Ka (W)
0 - 1
Wolfsburg (W)
FT
Zhytlobud Kharkiv (W)
1 - 6
Linkopings (W)
USA: MLS
FT
DC United
2 - 1
Minnesota United
USA: NASL United Soccer League
FT
Penn FC
1 - 0
Indy Eleven
Venezuela: Primera Division Clausura
FT
Caracas
2 - 0
Trujillanos
Venezuela: Segunda Division Clausura
FT
Llaneros
2 - 1
Yaracuyanos