Football ResultsSaturday, 13th October 2018

Afghanistan: Afghan Premier League
FT
De Spin Ghar Bazan
1 - 1
Mawjhai Amu
Algeria: Ligue 2
FT
ASM Oran
3 - 3
WA Tlemcen
FT
Amal Bou Saada
0 - 0
Mostaganem
FT
Biskra
2 - 1
USM El Harrach
FT
Blida
1 - 1
MC Saida
FT
JSM Bejaia
2 - 1
Magra
FT
RC Kouba
1 - 1
El Eulma
FT
USM Annaba
1 - 0
RC Relizane
Argentina: Primera B Nacional
FT
Arsenal Sarandi
3 - 0
Racing Club
FT
Gimnasia Jujuy
1 - 0
Instituto Cordoba
FT
Villa Dalmine
1 - 1
Deportivo Moron
Argentina: FA Cup Quarter Final
PEN
Central Cordoba
3 - 4
Gimnasia LP
Austria: Regional League East
FT
Leobendorf
1 - 1
Team Wiener Linien
FT
Stadlau
2 - 5
Mannsdorf
Austria: Regional League Central
FT
Grazer AK
2 - 1
Allerheiligen
FT
Stadl-Paura
0 - 2
Wolfsberger AC II
Austria: Regional League West
FT
Dornbirn 1913
4 - 1
Seekirchen
FT
Hohenems
1 - 1
Grodig
FT
Kufstein
2 - 0
BSK 1933
FT
Pinzgau
4 - 1
Langenegg
FT
St Johann
2 - 0
SCR Altach II
Belgium: Super League Women
FT
Genk (W)
0 - 0
Anderlecht (W)
FT
Leuven (W)
0 - 3
Gent (W)
Bolivia: Nacional B Group A
FT
Club Always Ready
1 - 1
Universitario de Vinto
FT
Surcar
3 - 0
Fatic La Paz
Bolivia: Nacional B Group B
FT
Deportivo Kivon
3 - 8
Torre Fuerte
Bolivia: Nacional B Group C
FT
Independiente Petrolero
4 - 2
Juventud Unida de Pocitos
Brazil: Serie A
FT
Flamengo
3 - 0
Fluminense
FT
Santos
1 - 0
Corinthians
Brazil: Serie B
FT
CSA
1 - 2
Ponte Preta
FT
Figueirense
2 - 2
Coritiba
FT
Guarani Campinas
1 - 2
Avai
FT
Oeste
0 - 0
Fortaleza
FT
Vila Nova
2 - 0
BOA
Bulgaria: 3rd AFL Southeast 3 AFL
FT
Asenovets 2005
1 - 2
Borislav Parvomay
FT
Dimitrovgrad
3 - 1
Atletik Kuklen
FT
Gigant Saedinenie
0 - 0
Chernomorets Burgas
FT
Minyor Radnevo
0 - 0
Karnobat
FT
Rozova Dolina
4 - 1
Sadovo
FT
Sozopol
3 - 0
Sokol Markovo
FT
Zagorets Nova Zagora
2 - 0
Neftochimic Burgas
Bulgaria: 3rd AFL
FT
Spartak Varna
1 - 1
Kaliakra
FT
Svetkavitsa
0 - 2
Botev Novi Pazar
CAF: Africa Cup Of Nations Qualifying Round
FT
Burkina Faso
3 - 0
Botswana
FT
Congo DR
1 - 2
Zimbabwe
FT
Equatorial Guinea
0 - 1
Madagascar
FT
Morocco
1 - 0
Comoros
FT
Mozambique
1 - 2
Namibia
FT
Nigeria
4 - 0
Libya
FT
Senegal
3 - 0
Sudan
FT
South Africa
6 - 0
Seychelles
FT
Tunisia
1 - 0
Niger
FT
Uganda
3 - 0
Lesotho
CONCACAF: Nations League Qualifying Round
FT
Dominican Republic
3 - 0
Cayman Islands
FT
Grenada
0 - 2
Cuba
FT
Puerto Rico
0 - 1
Martinique
FT
Suriname
5 - 0
British Virgin Islands
FT
Turks & Caicos
0 - 8
Guyana
Canada: CSL Play-Off Final
PEN
FC Vorkuta
5 - 4
Scarborough
Chile: Primera B
FT
Deportes Melipilla
1 - 1
Deportes Valdivia
FT
Deportivo La Serena
1 - 0
Deportes Puerto Montt
FT
Rangers de Talca
0 - 1
Union San Felipe
Chile: FA Cup 2018 Semi Final
FT
Palestino
2 - 0
Universidad de Chile
China: Super League Women
FT
Henan Huishang (W)
4 - 1
Hebei Yuandong (W)
FT
Jiangsu Suning (W)
1 - 0
Beijing Zao Tai (W)
FT
Shanghai Shenhua (W)
0 - 3
Dalian Aerbin (W)
FT
Wuhan Jiangda (W)
2 - 3
Changchun Dazhong (W)
Colombia: Primera A Clausura
FT
Alianza Petrolera
1 - 0
Chico
FT
Jaguares
0 - 0
Huila
Colombia: FA Cup Semi Final
FT
Millonarios
1 - 1
Once Caldas
Congo DR: Linafoot
FT
Muungano
0 - 1
Maniema Union
Costa Rica: Primera Division Apertura Invierno
FT
Santos de Guapiles
0 - 2
Guadalupe FC
Croatia: Druga HNL
FT
Hrvatski Dragovoljac
1 - 2
Dugopolje
FT
Medjimurje
1 - 4
Hajduk Split II
FT
NK Osijek II
3 - 0
Varazdin
FT
Sesvete
1 - 0
Bijelo Brdo
FT
Sibenik
3 - 0
Lucko
FT
Solin
1 - 1
Dinamo Zagreb II
Cyprus: Division 3
FT
Ahironas Liopetriou
2 - 2
Apea Akrotiriu
FT
ENAD
3 - 0
Amathus Agiou Tichona
FT
Eny Digenis Ipsonas
2 - 2
Chalkanoras Idaliou
FT
Kourris Erimis
2 - 1
Ethnikos Latsion
FT
Olympias Limpion
0 - 2
Xylotympou 2006
FT
Ormidias
3 - 0
Ethnikos Assias
FT
Pegia 2014
0 - 1
Elpida Astromeriti
Czech Republic: FA Cup 3rd Round
FT
Pardubice
1 - 2
Jablonec
Denmark: 2. Division Pool 1
FT
Brabrand
2 - 0
Kjellerup
FT
Dalum
0 - 1
Aarhus Fremad
FT
Jammerbugt
2 - 1
Ringkobing
FT
Odder IGF
1 - 3
Vejgaard B
FT
Sydvest 05
0 - 1
Kolding FC
Denmark: 2. Division Pool 2
FT
Frem
2 - 0
AB Copenhagen
FT
Middelfart
2 - 1
Marienlyst
FT
Skovshoved
1 - 0
HIK Hellerup
FT
Vanlose
0 - 3
B93 Copenhagen
Denmark: Elitedivisionen
FT
Odense (W)
1 - 10
Brondby (W)
FT
Thisted (W)
0 - 7
Fortuna Hjorring (W)
FT
VSK Aarhus (W)
3 - 2
KoldingQ (W)
Ecuador: Division 1 Stage 2
FT
Aucas
3 - 2
El Nacional
FT
Macara
1 - 1
Delfin
FT
Universidad Catolica
0 - 1
LDU Quito
Ecuador: Division 2 Stage 2
FT
America de Quito
1 - 0
Puerto Quito
FT
Clan Juvenil
0 - 0
Manta
England: League One
FT
AFC Wimbledon
1 - 2
Portsmouth
FT
Accrington Stanley
3 - 1
Bradford City
FT
Barnsley
3 - 2
Luton Town
FT
Burton Albion
1 - 0
Bristol Rovers
FT
Coventry City
1 - 0
Wycombe Wanderers
FT
Fleetwood Town
2 - 1
Shrewsbury Town
FT
Gillingham
0 - 2
Southend United
FT
Oxford United
2 - 0
Plymouth Argyle
FT
Rochdale
2 - 3
Doncaster Rovers
FT
Scunthorpe United
0 - 2
Peterborough United
England: League Two
FT
Cambridge United
0 - 1
Milton Keynes Dons
FT
Carlisle United
0 - 2
Morecambe
FT
Colchester United
3 - 1
Crawley Town
FT
Crewe Alexandra
1 - 1
Bury
FT
Exeter City
2 - 0
Swindon Town
FT
Newport County
2 - 1
Stevenage
FT
Northampton Town
2 - 1
Forest Green
FT
Port Vale
2 - 6
Lincoln City
England: National League
FT
Boreham Wood
3 - 1
Maidenhead
FT
Bromley
2 - 1
Barrow
FT
Dagenham & Redbridge
1 - 2
Wrexham
FT
Eastleigh
1 - 2
Aldershot Town
FT
Fylde
2 - 0
Maidstone United
FT
Halifax Town
1 - 1
Chesterfield
FT
Harrogate Town
2 - 2
Dover Athletic
FT
Havant & Waterlooville
0 - 1
Gateshead
FT
Leyton Orient
0 - 0
Hartlepool United
FT
Salford City
2 - 2
Braintree
FT
Solihull Motors
2 - 1
Ebbsfleet United
England: National League North
FT
Altrincham
3 - 1
Alfreton Town
FT
Boston United
4 - 0
Blyth Spartans
FT
Bradford Park Avenue
1 - 2
Kidderminster Harriers
FT
Guiseley
2 - 1
Brackley Town
FT
Leamington
0 - 1
Curzon Ashton
FT
Southport
1 - 2
York City
FT
Spennymoor Town
5 - 0
Ashton United
FT
Stockport County
1 - 1
Hereford United
FT
Telford United
1 - 1
Chorley
FT
United Of Manchester
1 - 2
Darlington 1883
England: National League South
FT
Billericay
1 - 0
Gloucester City
FT
Chippenham
1 - 2
Dartford
FT
Eastbourne Borough
2 - 4
Torquay United
FT
Hungerford Town
1 - 2
Dulwich Hamlet
FT
Oxford City
2 - 0
Concord Rangers
FT
St Albans
0 - 2
Bath City
FT
Truro City
1 - 2
Hemel Hempstead Town
FT
Wealdstone
2 - 1
Hampton & Richmond
FT
Welling United
2 - 1
Slough Town
FT
Woking
1 - 1
Chelmsford City
England: Northern Premier League
FT
Basford United
5 - 2
Stalybridge Celtic
FT
Farsley Celtic
1 - 1
Buxton
FT
Grantham Town
0 - 2
Lancaster City
FT
Hednesford Town
2 - 1
South Shields
FT
Hyde
1 - 3
Gainsborough
FT
Marine
0 - 0
Whitby Town
FT
Mickleover Sports
0 - 0
Nantwich Town
FT
North Ferriby United
1 - 2
Stafford Rangers
FT
Scarborough
0 - 0
Bamber Bridge
FT
Warrington Town
0 - 1
Matlock Town
England: Southern League Central
FT
Alvechurch
2 - 1
St Ives
FT
Bedworth United
2 - 2
Hitchin
FT
Biggleswade Town
0 - 0
Banbury United
FT
Coalville Town
1 - 2
Needham Market
FT
Kings Lynn
0 - 0
Stratford
FT
Leiston
4 - 0
Halesowen Town
FT
Rushall Olympic
3 - 1
Lowestoft Town
FT
Rushden & Diamonds
1 - 1
Barwell
FT
St Neots
0 - 3
Kettering
FT
Stourbridge
2 - 1
Royston Town
FT
Tamworth
1 - 3
Redditch
England: Southern League South
FT
Chesham United
1 - 4
Salisbury City
FT
Dorchester Town
1 - 1
Walton Casuals
FT
Frome
1 - 3
Harrow Borough
FT
Gosport Borough
2 - 3
Beaconsfield
FT
Hartley Wintney
2 - 3
Hendon
FT
Metropolitan Police
4 - 4
Basingstoke
FT
Poole Town
1 - 0
Taunton Town
FT
Staines Town
2 - 6
Merthyr Tydfil
FT
Swindon Supermarine
1 - 1
Weymouth
FT
Tiverton
1 - 1
Farnborough
FT
Wimborne Town
5 - 0
Kings Langley
England: Isthmian Premier League
FT
Burgess Hill Town
3 - 1
Haringey Borough
FT
Corinthian Casuals
1 - 0
Hornchurch
FT
Folkestone
0 - 1
Dorking Wanderers
FT
Harlow Town
0 - 4
Carshalton Athletic
FT
Margate
2 - 1
Enfield Town
FT
Merstham
1 - 1
Bishops Stortford
FT
Potters Bar Town
1 - 0
Lewes
FT
Tonbridge Angels
1 - 2
Bognor Regis
FT
Whitehawk
1 - 1
Brightlingsea Regent
FT
Wingate & Finchley
1 - 0
Leatherhead
FT
Worthing
3 - 1
Kingstonian
FYR Macedonia: Druga MFL East
FT
Kozuv Gevgelija
0 - 0
Kit-Go Pehcevo
FT
Partizan Obrsani
1 - 0
Detonit Junior
FT
Plackovica
3 - 1
Vardar Negotino
FT
Sasa
1 - 5
Bregalnica Stip
FYR Macedonia: Druga MFL West
FT
Goblen
1 - 1
Vellazerimi 77
FT
Gostivar
0 - 1
Labunishta
FT
Pelister
2 - 1
Korabi
Finland: Kakkonen Promotion Play-Off
PEN
MuSa
5 - 3
GBK
FT
TPV
2 - 1
MyPa
Finland: Naisten Liga
FT
Honka (W)
2 - 3
HJK Helsinki (W)
FT
ONS (W)
2 - 5
TiPS (W)
FT
PK-35 (W)
3 - 1
JyPK (W)
FT
Pallokissat (W)
1 - 6
Ilves Tampere (W)
FT
TPS (W)
1 - 0
Aland United (W)
France: Division 1 Women
FT
Bordeaux (W)
0 - 0
Guingamp (W)
FT
Dijon (W)
3 - 0
Soyaux (W)
FT
Lille (W)
0 - 0
Fleury Merogis (W)
FT
Metz (W)
1 - 3
Paris St Germain (W)
FT
Paris FC (W)
4 - 0
Rodez Aveyron (W)
Friendly: Friendlies
FT
Aris Limassol
0 - 3
Germany (U19)
FT
China
0 - 0
India
FT
Cukaricki
2 - 1
France (U20)
FT
Myanmar
0 - 3
Bolivia
FT
Peru
3 - 0
Chile
FT
Philippines
1 - 1
Oman
FT
Uzbekistan
2 - 0
North Korea
Friendly: Friendlies
FT
AEP Iraklis
1 - 1
Apollon Smirnis
FT
Balikesirspor
0 - 3
Bursaspor
FT
Cherno More Varna
2 - 0
Dobrudzha
FT
Cracovia Krakow
0 - 0
Piast Gliwice
FT
Dynamo Kyiv
0 - 1
Arsenal Kyiv
FT
Gorodeya
1 - 3
Dinamo Minsk
FT
Levski Sofia
2 - 0
Lokomotiv Sofia
FT
Maribor
1 - 0
Gorica
FT
Septemvri Sofia
7 - 0
Pirin Blagoevgrad
FT
Soroksar
1 - 1
Ferencvaros
FT
Volos NPS
4 - 1
Panachaiki 2005
FT
Warta Poznan
3 - 1
Wisla Plock
Germany: Regional League North
FT
Jeddeloh
1 - 1
Hamburg II
FT
Weiche Flensburg
4 - 1
Luneburger Hansa
Germany: Regional League West
FT
Bonner
1 - 2
Rodinghausen
FT
Hereknrath
2 - 2
Wattenscheid 09
FT
Kaan-Marienborn
5 - 1
Wiedenbruck 2000
FT
Koln II
0 - 3
Rot-Weiss Oberhausen
FT
Lippstadt 08
2 - 0
Borussia Dortmund II
FT
Rot-Weiss Essen
0 - 1
Viktoria Koln
FT
SV Straelen
1 - 2
Borussia Monchengladbach II
Germany: Regional League Southwest
FT
1899 Hoffenheim II
3 - 3
Hessen Dreieich
FT
Astoria Walldorf
3 - 6
Saarbrucken
FT
Elversberg
2 - 1
Eintract Stadtallendorf
FT
Kickers Offenbach
1 - 1
Balingen
FT
Ulm 1846
2 - 1
FSV Frankfurt
FT
Wormatia Worms
2 - 3
Waldhof Mannheim
Germany: Bundesliga Women
FT
Bayern Munich (W)
2 - 1
1899 Hoffenheim (W)
Germany: Regional League Bavaria
FT
Bayreuth
3 - 1
Augsburg II
FT
Eichstatt
1 - 0
Greuther Furth II
FT
Garching
0 - 0
Viktoria Aschaffenburg
FT
Illertissen
0 - 2
1860 Rosenheim
FT
Ingolstadt 04 II
3 - 1
Heimstetten
FT
Nurnberg II
2 - 0
Wacker Burghausen
FT
Pipinsried
3 - 3
Memmingen
FT
Schalding-Heining
3 - 4
Buchbach
Greece: Football League 2 Group 4
FT
Olympiakos Volou
5 - 1
Pierikos
Guatemala: Liga Nacional Apertura
FT
Deportivo Petapa
1 - 3
Siquinala
FT
Iztapa
0 - 2
Malacateco
Indonesia: Liga 1
FT
PSIS Semarang
1 - 0
Barito Putera
FT
Persebaya Surabaya
0 - 1
Pusamania Borneo
FT
Perseru Serui
2 - 0
Persela Lamongan
Italy: Serie C Group B
FT
Rimini
1 - 1
Teramo
Italy: Serie C Group C
FT
Casertana
1 - 1
Catania
FT
Matera
1 - 2
Virtus Francavilla
FT
Paganese
0 - 4
Catanzaro
FT
Rende
0 - 2
Potenza
FT
Sicula Leonzio
0 - 1
Rieti
FT
Trapani
1 - 0
Bisceglie
FT
Vibonese
2 - 0
Cavese
Japan: J2 League
FT
Ehime
0 - 2
Yokohama FC
FT
Gifu
2 - 1
Fagiano Okayama Next
FT
Kyoto Sanga
1 - 0
Tokushima Vortis
FT
Omiya Ardija
1 - 0
Tochigi SC
FT
Renofa Yamaguchi
0 - 1
Avispa Fukuoka
FT
Ventforet Kofu
0 - 0
Albirex Niigata
Japan: J3 League
FT
Fujieda MYFC
2 - 1
Gamba Osaka (U23)
FT
Ryukyu
3 - 0
Fukushima United
FT
Sagamihara
1 - 0
Giravanz Kitakyushu
Japan: Football League 2nd Stage
FT
FC Osaka
1 - 1
Verspah Oita
FT
Honda FC
1 - 0
Reinmeer Aomori
FT
Mio Biwako Shiga
1 - 1
Honda Lock
FT
Nara Club
2 - 0
Honda Lock
FT
Ryutsu Keizai
1 - 2
Tegavajaro Miyazaki
FT
Yokogawa Musashino
7 - 3
Sony Sendai
Japan: L1 League Women
FT
INAC Kobe Leonessa (W)
4 - 0
Nagano Parceiro (W)
FT
JEF United Chiba (W)
2 - 2
Cerezo Osaka (W)
FT
Nojima Stella (W)
1 - 1
Nippon University (W)
FT
Sony Sendai (W)
0 - 3
NTV Beleza (W)
FT
Urawa Red Diamonds (W)
0 - 2
Albirex Niigata (W)
New Zealand: National Womens League
FT
Capital Football Fed (W)
2 - 1
WAIBOP (W)
Northern Ireland: NIFL Championship
FT
Ballyclare Comrades
3 - 3
Dundela
FT
Knockbreda
1 - 2
Harland & Wolff Welders
FT
Larne
2 - 0
Dergview
FT
Loughgall
2 - 2
Ballinamallard United
FT
PSNI
1 - 0
Limavady United
Northern Ireland: NIFL Premier Intermediate
FT
Annagh United
3 - 1
Moyola Park
FT
Banbridge Town
1 - 1
Armagh City
FT
Lisburn Distillery
7 - 2
Sport & Leisure Swifts
FT
Newington Youth Club
1 - 2
Lurgan Celtic
FT
Queens University
3 - 1
Dollingstown
FT
Tobermore United
4 - 0
Portstewart
Northern Ireland: NIFL Premiership
FT
Crusaders
3 - 0
Glentoran
FT
Institute
1 - 2
Ballymena United
FT
Linfield
3 - 1
Newry City
FT
Warrenpoint Town
1 - 0
Ards
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Fram Larvik
2 - 0
Baerum
FT
Moss
1 - 1
Grorud
FT
Odd Ballklubb II
2 - 3
Raufoss
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
KFUM Oslo
1 - 1
Bryne
FT
Skeid
1 - 0
Arendal
Norway: Toppserien
FT
Valerenga (W)
2 - 1
Avaldsnes (W)
Panama: Liga Panamena De Futbol Apertura
FT
Alianza
2 - 1
Independiente
FT
Chorrillo
0 - 4
Tauro
FT
San Francisco
2 - 2
Sporting San Miguelito
FT
Santa Gema
1 - 2
Arabe Unido
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Deportivo Capiata
0 - 1
Sol de America
Poland: I Liga
FT
Chojniczanka Chojnice
1 - 1
Bytovia Bytow
FT
Chrobry Glogow
0 - 0
Stal Mielec
FT
Wigry Suwalki
2 - 2
Tychy
Poland: II Liga
FT
Gornik Leczna
2 - 2
Znicz Pruszkow
FT
Pogon Siedlce
2 - 1
Siarka Tarnobrzeg
FT
Resovia Rzeszow
0 - 0
Belchatow
FT
Row 1964 Rybnik
1 - 1
Olimpia Grudziadz
FT
Stal Stalowa Wola
4 - 0
Rozwoj Katowice
FT
Widzew Lodz
2 - 0
SKRA Czestochowa
Portugal: League Cup 3rd Round
FT
Aves
3 - 0
Rio Ave
Qatar: Stars Cup Group Stage
FT
Al Ahli Doha
2 - 0
Al Sailiya
FT
Al Sadd
0 - 8
Al Rayyan
FT
Al Shahaniya
1 - 2
Al Khor
Romania: Liga II
FT
Aerostar Bacau
2 - 2
Farul Constanta
FT
Luceafarul Oradea
4 - 1
Balotesti
FT
Metaloglobus
0 - 1
Clinceni
FT
Pandurii Targu Jiu
2 - 0
Sportul Snagov
FT
SCM Pitesti
1 - 1
Juventus Bucuresti
FT
Sirineasa
3 - 0
ACS Poli Timisoara
FT
Universitatea Cluj
6 - 1
Dacia Unirea Braila
Romania: Liga III Serie 1
FT
Ceahlaul Piatra Neamt
0 - 1
Gloria Buzau
FT
Metalul Buzau
1 - 0
Petrotub Roman
FT
Otelul Galati
1 - 2
Focsani
FT
Sanatatea Darabani
0 - 1
Bucovina Radauti
FT
Sporting Liesti
0 - 0
Foresta Suceava
FT
Stiinta Miroslava
2 - 1
Somuz Falticeni
Romania: Liga III Serie 2
FT
Afumati
4 - 0
Agricola Borcea
FT
Faurei
1 - 2
Unirea 2004 Slobozia
FT
Medgidia
1 - 1
Tunari
FT
Otlenita
0 - 1
Gloria Popesti Leordeni
FT
Sportul Chiscani
2 - 3
Inainte Modelu
Romania: Liga III Serie 3
FT
Aninoasa
3 - 1
Hermannstadt II
FT
Brasov
1 - 1
Unirea Bascov
FT
Voint Turnu Magurele
3 - 0
Alexandria
Romania: Liga III Serie 4
FT
Industria Galda
1 - 2
Gloria Cermei
FT
Minerul J Matasari
1 - 3
Metalurgistul Cugir
FT
Ocna Mures
1 - 2
Corvinul Hunedoara
Romania: Liga III Serie 5
FT
Cetate Rasnov
0 - 1
Unirea Dej
FT
Unirea Tasnad
2 - 0
Odorheiu Secuiesc
Russia: PFL West
FT
Dolgoprudny
2 - 1
Znamya Truda
FT
Lokomotiv Moscow II
4 - 1
CRFSO Smolensk
FT
Tekstilshtik Ivanovo
3 - 0
Kolomna
FT
Veles Moscow
3 - 0
Pskov 747
Russia: PFL Center
FT
Dinamo Bryansk
4 - 3
Ryazan
FT
Khimik Nobomoskovsk
3 - 1
Kvant Obninsk
FT
Khimki II
1 - 1
Kaluga
FT
Metallurg Lipetsk
1 - 1
Sokol Saratov
FT
Rotor Volgograd II
0 - 0
Salyut Belgorod
FT
Saturn Ramenskoye
0 - 2
Torpedo Moscow
FT
Zorky Krasnogorsk
4 - 0
Strogino Moscow
Russia: PFL East
FT
Dinamo Barnaul
0 - 0
Zenit Irkutsk
Russia: Football National League
FT
Armavir
2 - 2
Baltika
FT
Chertanovo Moscow
0 - 1
Shinnik Yaroslavl
FT
Khabarovsk
0 - 1
Rotor Volgograd
FT
Krasnodar II
2 - 1
Zenit St Petersburg II
FT
Luch-Energiya
1 - 0
Avangard Kursk
FT
Mordovia Saransk
1 - 1
Khimki
FT
Sibir
0 - 0
Olimpiyets Nizhny Novgorod
FT
Tambov
2 - 0
Spartak Moscow (2)
FT
Tom Tomsk
1 - 0
Dinamo St Petersburg
Scotland: Championship
FT
Partick
1 - 2
Dundee United
Scotland: League Two
FT
Elgin City
3 - 1
Cowdenbeath
Scotland: Challenge Cup 3rd Round
PEN
Bohemians
4 - 3
Sutton United
FT
Connahs Quay
2 - 0
Coleraine
PEN
Dunfermline
4 - 5
Alloa Athletic
FT
East Fife
2 - 0
Queen of the South
FT
Motherwell (U21)
2 - 0
Sligo Rovers
FT
Ross County
3 - 1
Montrose
FT
St Mirren (U21)
2 - 4
Queens Park
Serbia: Prva Liga
FT
Backa Topola
0 - 0
Borac Cacak
FT
Becej
3 - 0
Sloboda Uzice
FT
Metalac GM
2 - 1
Novi Pazar
FT
Sindjelic Beograd
0 - 0
Indjija
FT
Zarkovo
0 - 1
Radnicki 1923
South Korea: K League 2
FT
Bucheon 1995
0 - 1
Anyang
FT
Seongnam Ilhwa
2 - 2
Gwangju
FT
Suwon City
3 - 2
Daejeon Citizen
Spain: Segunda Division
FT
Almeria
3 - 0
Las Palmas
FT
Numancia
1 - 0
Zaragoza
FT
Osasuna
3 - 1
Cordoba
FT
Sporting Gijon
1 - 1
Reus
Spain: Segunda B Group 1
FT
Cultural Leonesa
3 - 1
Navalcarnero
FT
Deportivo Fabril
2 - 3
Union Adarve
FT
Real Madrid Castilla
1 - 1
Internacional de Madrid
FT
Unionistas de Salamanca
1 - 1
Valladolid B
Spain: Segunda B Group 2
FT
Leioa
1 - 1
CD Vitoria
FT
Racing Santander
4 - 1
Langreo
FT
Real Sociedad B
1 - 0
Athletic Club B
FT
UD Logrones
1 - 0
Tudelano
Spain: Segunda B Group 3
FT
Ontinyent
0 - 3
Barcelona B
FT
Villarreal B
3 - 2
Conquense
Spain: Primera Division Women
FT
Levante (W)
2 - 1
Betis (W)
FT
Madrid CFF (W)
1 - 1
Valencia (W)
FT
Sevilla (W)
1 - 3
Atletico Madrid (W)
Sweden: Division 1 North
FT
Forward
2 - 1
Vasteras
FT
Sandvikens
5 - 0
Nykoping
FT
Sollentuna
3 - 2
Linkopings
FT
Syrianska Botkyrka
1 - 2
Karlslunds
Sweden: Division 1 South
FT
Atvidabergs
2 - 1
Oddevold
FT
Eskilsminne
1 - 1
Ljungskile
FT
Skovde AIK
1 - 2
Oskarshamns AIK
FT
Torns
1 - 3
Husqvarna
FT
Tvaakers
2 - 1
Grebbestads
Sweden: Damallsvenskan
FT
Linkopings (W)
0 - 1
Eskilstuna United (W)
Turkey: TFF 2 Lig White Group
FT
Bayrampasa
0 - 2
Bodrumspor
FT
Keciorengucu
1 - 1
Inegolspor
FT
Manisaspor
1 - 1
Gumushanespor
FT
Nigde Belediyespor
1 - 2
Kastamonuspor
FT
Sakaryaspor
2 - 0
Amedspor
FT
Samsunspor
2 - 0
Gaziantepspor
FT
Sariyer
2 - 1
Ankara Demirspor
FT
Usakspor
2 - 1
Sancaktepe Belediye
Turkey: TFF 2 Lig Red Group
FT
Anadolu Selcukluspor
1 - 2
Polatli Bugsasspor
FT
Bandirmaspor
0 - 0
Manisa Buyuksehir
FT
Darica Genclerbirligi
0 - 1
Zonguldak Komurspor
FT
Fatih Karagumruk
1 - 0
Kirklarelispor
FT
Menemen Belediye
2 - 1
Kahramanmarasspor
FT
Sanliurfaspor
0 - 0
Etimesgut Belediyespor
FT
Tarsus Idman Yurdu
2 - 2
Pendikspor
FT
Tokatspor
1 - 2
Sivas Belediyespor
FT
Tuzlaspor
1 - 1
Fethiyespor
UEFA: Nations League A
FT
Netherlands
3 - 0
Germany
UEFA: Nations League B
FT
Republic of Ireland
0 - 0
Denmark
FT
Slovakia
1 - 2
Czech Republic
UEFA: Nations League C
FT
Bulgaria
2 - 1
Cyprus
FT
Norway
1 - 0
Slovenia
UEFA: Nations League D
FT
Armenia
0 - 1
Gibraltar
FT
FYR Macedonia
4 - 1
Liechtenstein
FT
Georgia
3 - 0
Andorra
FT
Latvia
1 - 1
Kazakhstan
UEFA: U17 Championship Qualifying Round
FT
Bosnia & Herzegovina (U17)
1 - 1
Iceland (U17)
FT
Portugal (U17)
3 - 0
Belarus (U17)
FT
Ukraine (U17)
11 - 0
Gibraltar (U17)
FT
Wales (U17)
0 - 1
Kazakhstan (U17)
UEFA: U19 Championship Qualifying Round
FT
Austria (U19)
2 - 2
Slovenia (U19)
FT
Denmark (U19)
3 - 0
Estonia (U19)
FT
Hungary (U19)
0 - 0
Kosovo (U19)
FT
Italy (U19)
3 - 0
Finland (U19)
FT
Netherlands (U19)
6 - 0
Bosnia & Herzegovina (U19)
FT
Republic of Ireland (U19)
3 - 0
Faroe Islands (U19)
FT
Slovakia (U19)
3 - 0
Albania (U19)
FT
Spain (U19)
3 - 0
Belarus (U19)
FT
Switzerland (U19)
2 - 0
Andorra (U19)
FT
Ukraine (U19)
1 - 2
Norway (U19)
USA: MLS
FT
DC United
1 - 0
Dallas
FT
Los Angeles FC
4 - 2
Houston Dynamo
FT
Minnesota United
0 - 2
Colorado Rapids
FT
New England Revolution
2 - 0
Orlando City
USA: NASL United Soccer League
FT
Atlanta United II
3 - 2
Richmond Kickers
FT
Charlotte Independence
1 - 3
Carolina Railhawks
FT
Louisville City
1 - 0
Indy Eleven
FT
Ottawa Fury
0 - 2
Charleston Battery
FT
Penn FC
0 - 0
Toronto FC II
Ukraine: First League
FT
Ahrobiznes Volochysk
1 - 1
Rukh Vynnyky
FT
Dnipro-1
2 - 1
Prikarpatye
FT
Metalist 1925 Kharkiv
2 - 1
Hirnyk-Sport
FT
Volyn Lutsk
1 - 0
Mykolaiv
FT
Zirka Kirovohrad
1 - 5
Avanhard Kramatorsk
Uruguay: Primera Division Clausura
FT
Atenas
2 - 2
Rampla Juniors
FT
Penarol
2 - 0
Fenix
Uruguay: Segunda Division
FT
Albion
0 - 2
Plaza Colonia
FT
Central Espanol
1 - 2
Rentistas
FT
Cerrito
0 - 1
Cerro Largo
FT
Juventud
1 - 1
Miramar
FT
Sud America
0 - 1
Oriental
FT
Tacuarembo
2 - 1
Villa Teresa
Venezuela: Segunda Division Clausura
FT
Deportivo JBL
2 - 0
Hermanos Colmenarez
FT
Lala
2 - 1
Gran Valencia
FT
Urena
3 - 2
ULA FC
FT
Yaracuyanos
1 - 2
Margarita
Vietnam: V League 1 Relegation Play-Off
PEN
Nam Dinh
5 - 3
Hanoi FC B
Wales: Premier League
FT
Barry Town
1 - 0
Carmarthen Town