Football ResultsSunday, 14th January 2018

AFC: U23 Championship Group Stage
FT
Syria (U23)
0 - 0
South Korea (U23)
FT
Vietnam (U23)
1 - 0
Australia (U23)
Argentina: Torneos de Verano Torneo De Verano
PEN
Independiente
3 - 5
Gimnasia LP
PEN
Rosario Central
8 - 7
Lanus
Australia: A League
FT
Adelaide United
0 - 0
Sydney FC
FT
Central Coast Mariners
2 - 2
Melbourne City
Australia: W League
FT
Canberra United (W)
2 - 0
Western Sydney (W)
FT
Melbourne Victory (W)
2 - 1
Melbourne City (W)
FT
Perth Glory (W)
0 - 2
Sydney FC (W)
Belgium: Division 1B Closing Tournament
FT
Leuven
3 - 1
Union St Gilloise
FT
Lierse
2 - 1
Tubize
CAF: African Nations Championship Group Stage
FT
Guinea
1 - 2
Sudan
FT
Ivory Coast
0 - 1
Namibia
FT
Zambia
3 - 1
Uganda
Congo DR: Division 1 Center-South
FT
Groupe Bazano
0 - 2
Don Bosco
FT
Lubumbashi Sport
1 - 2
St Eloi Lupopo
Congo DR: Division 1 West
FT
Molunge
0 - 0
Vita Club
Congo DR: Division 1 East
FT
Maniema Union
2 - 1
Muungano
Costa Rica: Primera Division Clausura Verano
FT
Alajuelense
1 - 0
CS Herediano
FT
Cartagines
0 - 3
Deportivo Saprissa
FT
Municipal Liberia
0 - 0
Guadalupe FC
Cyprus: Division 1
FT
Apollon Limassol
1 - 1
Anorthosis Famagusta
FT
Doxa Katokopias
0 - 8
APOEL
FT
Pafos
0 - 1
AEL Limassol
Cyprus: Division 2
FT
Xylotympou 2006
0 - 1
Karmiotissa Polemidion
Egypt: Division 1
FT
Petrojet
1 - 1
El Dakhleya
FT
Smouha
4 - 0
ENPPI
FT
Zamalek
0 - 0
El Entag El Harby
El Salvador: Primera Division Clausura
FT
Alianza
2 - 1
Municipal Limeno
FT
Chalatenango
0 - 1
Aguila
FT
Dragon
1 - 2
Isidro Metapan
FT
Firpo
1 - 0
FAS
FT
Santa Tecla
4 - 1
Sonsonate
England: Premier League
FT
Bournemouth
2 - 1
Arsenal
FT
Liverpool
4 - 3
Manchester City
England: Premier League 2 Division 1
FT
Sunderland (U23)
0 - 5
Chelsea (U23)
England: Premier League 2 Division 2
FT
Middlesbrough (U23)
3 - 3
Blackburn Rovers (U23)
FT
Norwich City (U23)
4 - 3
Newcastle United (U23)
England: Womens Super League
FT
Birmingham City (W)
2 - 0
Bristol Academy (W)
France: Ligue 1
FT
Lyon
1 - 1
Angers
FT
Nantes
0 - 1
Paris St Germain
FT
St Etienne
2 - 0
Toulouse
France: Division 1 Women
FT
Bordeaux (W)
3 - 3
Fleury Merogis (W)
FT
Guingamp (W)
3 - 1
Rodez Aveyron (W)
FT
Paris FC (W)
0 - 4
Lyon (W)
FT
Soyaux (W)
1 - 1
ASPTT Albi (W)
Friendly: Friendlies
FT
Basel 1893
1 - 1
Tianjin Quanjian
FT
CSU Craiova
2 - 4
Meppen
FT
Catania
2 - 1
Sion
FT
Energie Cottbus
0 - 4
Magdeburg
FT
Eupen
2 - 0
Guangzhou Evergrande
FT
Galatasaray
2 - 0
Viitorul Constanta
FT
Hajduk Split
5 - 0
Varazdin
FT
Kickers Offenbach
0 - 1
Steinbach
FT
LASK Linz
2 - 1
Heidenheim
FT
Lugano
5 - 1
Chiasso
FT
Monza
1 - 1
Renate
FT
River Plate
1 - 2
Santa Fe
FT
Sandhausen
0 - 3
Young Boys
FT
Sport Recife
2 - 0
Atletico Tucuman
Friendly: Friendlies
FT
Indonesia
1 - 4
Iceland
Germany: Bundesliga
FT
Borussia Dortmund
0 - 0
Wolfsburg
FT
Koln
2 - 1
Borussia Monchengladbach
Greece: Super League
FT
AEK Athens
3 - 1
PAS Giannina
FT
Asteras Tripolis
3 - 1
Larisa
FT
Atromitos Athinon
0 - 1
Panetolikos
FT
Kerkyra
0 - 3
PAOK
FT
Levadiakos
3 - 2
Panathinaikos
Greece: Football League
FT
Aiginiakos
1 - 0
Panserraikos
FT
Apollon Larissa
0 - 2
Aris Thessalonikis
FT
Ergotelis
3 - 0
Acharnaikos
FT
Kallithea
1 - 1
Veria
FT
Karaiskakis
0 - 1
Panachaiki 2005
FT
Kissamikos
1 - 0
Anagennisi Karditsa
FT
Trikala
2 - 1
Sparti
Greece: Football League 2 Group 1
FT
Aetos Orfanou
4 - 2
Megas Alexandros Karperis
FT
Apollon Paralimniou
2 - 1
Doxa Neou Sidirohoriou
FT
Aris Avatou
1 - 1
Kavala
FT
Doxa Proskiniton
1 - 2
Orfeas Xanthi
FT
Megas Alexndros Xiropotamou
1 - 0
Elpis Skoutareos
FT
Nestos Chrisoupolis
1 - 0
Didymotiho
Greece: Football League 2 Group 2
FT
AEP Iraklis
4 - 0
Megas Alexandros Trikalon
FT
Edessaikos
0 - 1
Aris Paleohoriou
FT
Filippos Alexandrias
0 - 1
Karitsas
FT
Kampaniakos
0 - 0
Almopos Aridaia
FT
Kilkisiakos
0 - 2
Kardia
FT
Lagkadas
1 - 2
Agrotikos Asteras
FT
Pierikos
2 - 2
Naousa
Greece: Football League 2 Group 3
FT
Doxa Kranoulas
0 - 1
Ermis Amynteou
FT
Karagiannion
0 - 0
Ethnikos Filippiadas
FT
Lfekimni
3 - 2
Mpoukas Amfilohias
FT
Makedonikos Foufas
2 - 1
Skoufas Kompotiou
FT
Pankefkadios
0 - 1
Asteras Parapotamou
FT
Thesprotos
1 - 2
Tilikratis
Greece: Football League 2 Group 4
FT
Asteras Iteas
2 - 0
Amvrisseas
FT
Digenis Neohoriou
1 - 1
Olympiakos Volou
FT
Niki Volou
1 - 0
AO Sellanon
FT
Opountios Martinou
3 - 2
Almyros
FT
Thiva
1 - 0
Achilleas Farsalon
Greece: Football League 2 Group 5
FT
Achaiki
0 - 0
Kalamata
FT
Pallixouriakos
0 - 4
Asteras Amaliadas
FT
Panarkadikos
2 - 0
Diagoras Vrahneikon
FT
Paniliakos Pyrgou
1 - 1
Asteras Vlahioti
FT
Pao Vardas
1 - 0
Pylos
FT
Zakynthiakos
5 - 0
Leonidio
Greece: Football League 2 Group 6
FT
Ialysos
1 - 0
Keratsini
FT
Pao Loutrakiou
3 - 2
Pelopas Kiatou
FT
Rodos
3 - 0
Panaspropyrgiakos Doxa
FT
Zevgolatio
0 - 3
Ethnikos Piraeus
Greece: Football League 2 Group 7
FT
Chalkis
1 - 2
Panargiakos
FT
Diagoras Agias Parasekvi
0 - 1
Aittitos Spaton
FT
Ermionida
1 - 1
Eolikos
FT
Ermis Kiveriou
0 - 0
Panthiraikos
FT
Triglia Rafinas
2 - 1
Tamynaikos
Greece: Football League 2 Group 8
FT
Atsalenios
0 - 0
Ermis Zonianon
FT
Fostiras
1 - 2
Egaleo
FT
Ierapetra
1 - 1
Irodotos
FT
Kifsia
0 - 2
Paleohora
FT
Mylopotamou
2 - 2
Agios Ierotheos
Guatemala: Liga Nacional Clausura
FT
Coban Imperial
1 - 1
Deportivo Marquense
FT
Malacateco
2 - 2
Xelaju
FT
Sanarate
1 - 0
Suchitepequez
FT
Siquinala
1 - 0
Guastatoya
Hong Kong: Premier League
FT
Kitchee
2 - 2
Southern
FT
Lee Man
1 - 0
Hong Kong Sapling
Hong Kong: Division 1
FT
Dreams Metro Gallery
2 - 2
Sun Hei
FT
Tung Sing
1 - 4
Eastern District
Iceland: Fotbolti.net Tournament Group Stage
FT
FH Hafnarfjordur
1 - 1
Grindavik
India: I League
FT
Shillong Lajong
0 - 1
Minerva Punjab
India: Super League
FT
Delhi Dynamos
2 - 0
Bengaluru
FT
Mumbai City
0 - 1
Kerala Blasters
International Tournaments: Tipsport Winter League Group Stage
FT
Valasske Mezirici
3 - 7
Poprad
International Tournaments: Florida Cup
FT
Atletico Nacional Medellin
2 - 0
Atletico Mineiro
Iran: Azadegan League
FT
Aluminium Arak
0 - 0
Mes Rafsanjan
FT
Fajr Sepasi
3 - 0
Machine Sazi Tabriz
FT
Gol Gohar
3 - 1
Nassaji Mazandaran
FT
Iranjavan Bushehr
0 - 3
Baderan Tehran
FT
Khoneh Be Khoneh
2 - 1
Mes Kerman
FT
Malavan
1 - 0
Oxin Alborz
FT
Naft Masjed Soleyman
2 - 1
Saba Qom
FT
Rah Ahan
0 - 0
AS Bargh Shiraz
FT
Shahrdari Tabriz
2 - 1
Shahdari Manshahr
Israel: Division 1
FT
Hapoel Ashkelon
0 - 1
Hapoel Raanana
FT
Hapoel Beer Sheva
1 - 1
Hapoel Haifa
Italy: Lega Pro Cup Round of 16
FT
Cosenza
1 - 0
Trapani
FT
Lecce
3 - 0
Matera
Italy: Serie A Women
FT
Res Roma (W)
0 - 4
Fiorentina (W)
Lebanon: Premier League
FT
Al Islah
0 - 1
Al Akhaa Al Ahli
FT
Al Nejmeh
1 - 0
Nabi Sheet
Malta: Premier League
FT
Floriana
0 - 1
Hibernians
FT
Mosta
0 - 3
Birkirkara
Mexico: Liga MX Clausura
FT
Guadalajara Chivas
1 - 3
Cruz Azul
FT
Leon
3 - 1
Toluca
FT
UANL Tigres
2 - 1
Santos Laguna
FT
UNAM Pumas
3 - 1
Atlas
Mexico: Ascenso MX Clausura Segunda Division
FT
Alebrijes de Oaxaca
3 - 0
Correcaminos UAT
FT
Dorados
1 - 1
Mineros de Zacatecas
FT
Juarez
2 - 1
Atletico San Luis
FT
Tampico Madero
1 - 1
Celaya
FT
Universidad Guadalajara
0 - 0
Potros UAEM
New Zealand: Premiership
FT
Tasman United
4 - 4
Wanderers SC
FT
Waitakere United
1 - 1
Canterbury United
Panama: Liga Panamena De Futbol Clausura
FT
Tauro
0 - 0
Independiente
Portugal: Primeira Liga
FT
Belenenses
1 - 2
Rio Ave
FT
Boavista
2 - 0
Portimonense
FT
Sporting CP
3 - 0
Aves
FT
Tondela
3 - 1
Feirense
Portugal: LigaPro
FT
Arouca
1 - 0
Famalicao
FT
Gil Vicente
0 - 1
Porto B
FT
Guimaraes B
2 - 1
Varzim
FT
Leixoes
3 - 0
Real
FT
Penafiel
0 - 3
Nacional
FT
Santa Clara
1 - 0
Cova de Piedade
FT
Uniao Madeira
1 - 1
Sporting Braga B
Saudi Arabia: Pro League
FT
Al Shabab Riyadh
3 - 1
Al Ettifaq
South Africa: Premier Soccer League
FT
Baroka
2 - 0
Amazulu
FT
Chippa United
1 - 1
Bidvest Wits
FT
Golden Arrows
1 - 0
Supersport United
South Africa: National 1st Division
FT
Jomo Cosmos
1 - 1
Cape Town All Stars
FT
Tshakhuma Madzivhadila
1 - 1
Black Leopards
Spain: Primera Division
FT
Alaves
1 - 0
Sevilla
FT
Espanyol
1 - 1
Athletic Club
FT
Levante
0 - 1
Celta Vigo
FT
Real Sociedad
2 - 4
Barcelona
Spain: Segunda Division
FT
Albacete
2 - 1
Granada
FT
Cadiz
2 - 0
Cordoba
FT
Cultural Leonesa
2 - 1
La Hoya Lorca
FT
Huesca
2 - 1
Numancia
FT
Sevilla Atletico
0 - 1
Osasuna
Spain: Segunda B Group 1
FT
Atletico Madrid B
2 - 1
Union Adarve
FT
CD Toledo
1 - 2
Navalcarnero
FT
Cerceda
0 - 4
Guijuelo
FT
Fuenlabrada
6 - 0
Talavera
FT
Racing de Ferrol
2 - 1
Ponferradina
FT
Rapido de Bouzas
2 - 0
Pontevedra
FT
Real Madrid Castilla
2 - 0
Coruxo
FT
San Sebastian de los Reyes
0 - 0
Deportivo Fabril
FT
Valladolid B
2 - 1
Rayo Majadahonda
Spain: Segunda B Group 2
FT
Barakaldo
1 - 1
Tudelano
FT
Burgos
2 - 1
CD Lealtad
FT
CD Izarra
2 - 0
Real Union
FT
CD Vitoria
0 - 0
UD Logrones
FT
Pena Sport
3 - 3
Arenas Club
FT
Racing Santander
1 - 0
Gernika
FT
Sporting Gijon B
3 - 1
Mirandes
Spain: Segunda B Group 3
FT
Atletico Baleares
1 - 0
Formentera
FT
Atletico Saguntino
1 - 1
Villarreal B
FT
Badalona
1 - 3
Elche
FT
Deportivo Aragon
1 - 2
Lleida Esportiu
FT
Hercules
1 - 2
Alcoyano
FT
Ontinyent
2 - 1
Ebro
FT
Pena Deportiva
2 - 1
Mallorca
FT
Peralda
2 - 2
Valencia Mestalla
FT
Sabadell
1 - 2
Olot
Spain: Segunda B Group 4
FT
Badajoz
3 - 0
Ecija
FT
Betis B
3 - 2
Real Linense
FT
Cartagena
3 - 0
Ejido
FT
Extremadura
0 - 2
Lorca
FT
Granada B
3 - 1
Villanovense
FT
Jumilla
0 - 2
Melilla
FT
Las Palmas B
2 - 0
UCAM Murcia
FT
Marbella
4 - 1
Cordoba B
FT
Murcia
0 - 0
Recreativo Huelva
FT
San Fernando
1 - 0
Merida
Spain: Primera Division Women
FT
Athletic Club (W)
1 - 0
Santa Teresa (W)
FT
Barcelona (W)
2 - 0
Zaragoza (W)
FT
Betis (W)
2 - 0
Espanyol (W)
FT
Granada Tenerife (W)
3 - 1
Rayo Vallecano (W)
FT
Sevilla (W)
1 - 2
Sporting Huelva (W)