Football ResultsSaturday, 14th September 2019

:
FT
Al Jaish Damascus
2 - 0
Al Wathba
Albania: Superliga
FT
Luftetari Gjirokaster
2 - 1
Flamurtari Vlore
FT
Teuta Durres
0 - 0
Vllaznia
FT
Tirana
3 - 1
Skenderbeu Korce
Algeria: Ligue 2
FT
ASM Oran
1 - 0
Amal Bou Saada
FT
JSM Skikda
2 - 1
Arzew
FT
Khroub
2 - 0
Olympique Medea
FT
MC Saida
1 - 0
JSM Bejaia
FT
MO Bejaia
2 - 1
RC Arbaa
FT
Tadjenant
2 - 1
WA Tlemcen
FT
USM Annaba
1 - 0
RC Relizane
FT
USM El Harrach
2 - 2
El Eulma
Argentina: Primera Nacional
FT
Alvarado
2 - 0
Platense
FT
Brown de Adrogue
0 - 3
Instituto Cordoba
FT
Defensores de Belgrano
3 - 2
Gimnasia Jujuy
FT
Estudiantes BA
1 - 0
Deportivo Moron
FT
Nueva Chicago
2 - 2
Atlanta
FT
Sarmiento Junin
1 - 0
Villa Dalmine
Argentina: Division 3 Primera B Metropolitana
FT
Acassuso
2 - 2
Villa San Carlos
FT
Almirante Brown
1 - 0
San Telmo
FT
Talleres Remedios
1 - 2
JJ Urquiza
Argentina: Division 3 Torneo Federal A Group Stage
FT
Atletico Guemes
1 - 0
Quilmes
FT
Sansinena
1 - 0
Circulo Deportivo
FT
Sportivo Estudiantes Sl
2 - 2
Cipolletti
FT
Sportivo Penarol
0 - 0
Ferro Carril Oeste
Argentina: Superliga
FT
Arsenal Sarandi
4 - 1
Union Santa Fe
FT
Central Cordoba
1 - 2
Defensa y Justicia
FT
Colon Santa Fe
2 - 1
San Lorenzo
FT
Godoy Cruz
0 - 1
Argentinos Juniors
FT
Huracan
0 - 4
River Plate
Armenia: Premier League
FT
Shirak
0 - 0
Gandzasar
Australia: NPL ACT Play-Off Final
FT
Cooma
0 - 5
Gungahlin United
Australia: NPL SA Play-Off Final
FT
Campbelltown City
3 - 0
Adelaide Comets
Australia: NPL WA Play-Off Final
FT
Inglewood United
1 - 2
Perth SC
Austria: Bundesliga
FT
Mattersburg
0 - 2
Wattens
FT
Red Bull Salzburg
7 - 2
Hartberg
FT
Sturm Graz
0 - 2
LASK Linz
Austria: 2.Liga
FT
Dornbirn 1913
2 - 2
Liefering
FT
Wacker Innsbruck
2 - 0
Grazer AK
Austria: Regional League East
FT
Team Wiener Linien
2 - 1
Mattersburg II
FT
Wiener Neustadt
2 - 1
Neusiedl am See
Austria: Regional League Central
FT
Stadl-Paura
0 - 5
Gleisdorf 09
FT
Usv St. Anna Am Aigen
0 - 0
Wels
Austria: Regional League Salzburg
FT
Austria Salzburg
0 - 3
Pinzgau
FT
USK Anif
1 - 1
Seekirchen
Austria: Regional League Tirol
FT
Wacker Innsbruck II
2 - 2
Zirl
Austria: Regional League Vorarlberg
FT
Austria Lustenau (AM)
4 - 1
Wolfurt
FT
Dornbriner
5 - 2
Lauterach
FT
Langenegg
5 - 1
RW Rankweil
FT
SCR Altach II
4 - 0
Hohenems
Azerbaijan: Premier League
FT
Sabah
0 - 1
Qabala
FT
Sumqayit
1 - 2
Zira
Belarus: Premier League Division 1
FT
BATE Borisov
2 - 1
Gorodeya
FT
Dinamo Brest
3 - 0
Minsk
FT
Torpedo Zhodino
1 - 0
Neman Grodno
Belgium: Division 1A
FT
Cercle Brugge
0 - 2
Club Brugge
FT
Eupen
1 - 1
Zulte Waregem
FT
Oostende
1 - 4
Standard Liege
FT
St Truiden
1 - 1
Waasland-Beveren
Belgium: Division 1B Opening Tournament
FT
Beershot Wilrijk
2 - 0
Lommel United
FT
Union St Gilloise
1 - 1
Leuven
Belgium: Super League Women
FT
Club Brugge (W)
2 - 1
Leuven (W)
Bolivia: LFP Boliviano Clausura
FT
Aurora
1 - 1
Club Always Ready
FT
Sport Boys Warnes
1 - 2
Jorge Wilstermann
FT
The Strongest
6 - 2
Real Potosi
Bolivia: Nacional B Group A
FT
Atletico Palmaflor
2 - 1
Deportivo Fatic
FT
Deportivo Escara
2 - 2
EM Huanuni
FT
Virgen De Chijipata
0 - 0
Arauco Prado
Bolivia: Nacional B Group C
FT
Wilstermann Cooperativa
1 - 1
Nacional Senac
Bosnia and Herzegovina: Premier League
FT
Celik Zenica
1 - 0
Mladost Doboj Kakanj
FT
Radnik Bijeljina
1 - 0
Zrinjski
FT
Sloboda Tuzla
3 - 1
Borac Banja Luka
FT
Velez Mostar
1 - 1
Zeljeznicar Sarajevo
Brazil: Serie A
FT
Chapecoense
1 - 2
Vasco da Gama
FT
Flamengo
1 - 0
Santos
FT
Palmeiras
1 - 0
Cruzeiro
Brazil: Serie B
FT
Atletico Goianiense
1 - 1
Bragantino
FT
Londrina
2 - 1
Coritiba
FT
Parana
0 - 0
Cuiaba
FT
Vitoria
0 - 1
Guarani Campinas
Brazil: Serie C Play-Off Semi-Final
FT
Confianca SE
0 - 2
Sampaio Correa
Brazil: Brasileiro Women BW Play-Off Semi-Final
PEN
Kindermann (W)
2 - 4
Ferroviaria (W)
Bulgaria: First PFL
FT
Botev Plovdiv
0 - 1
CSKA Sofia
FT
Ludogorets
2 - 0
Etar Veliko Tarnovo
Bulgaria: Second PFL
FT
Chernomorets Balchik
1 - 0
Kariana Erden
FT
Litex Lovech
1 - 1
Neftochimic Burgas
FT
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
3 - 2
Botev Galabovo
FT
Pirin Blagoevgrad
2 - 2
Spartak Varna
FT
Pomorie
1 - 3
Lokomotiv Sofia
Bulgaria: 3rd AFL Northeast 3 AFL
FT
Kaliakra
4 - 1
Hitrino
FT
Septemvri Tervel
4 - 1
Botev Novi Pazar
FT
Svetkavitsa
0 - 0
Shumen 1929
Bulgaria: 3rd AFL Southeast 3 AFL
FT
Atletik Kuklen
1 - 0
Gigant Saedinenie
FT
Chernomorets Burgas
2 - 2
Sozopol
FT
Dimitrovgrad
0 - 6
Zagorets Nova Zagora
FT
Karnobat
1 - 2
Haskovo 1957
FT
Minyor Radnevo
3 - 1
Borislav Parvomay
FT
Svilengrad 1921
2 - 1
Levski Karlovo
Bulgaria: 3rd AFL
FT
1 - 3
Septemvri Simitli
FT
Bansko
0 - 1
Minyor Pernik
FT
Chavdar Etropole
0 - 1
Oborishte
FT
Marek
2 - 2
Slivnishki Geroy
FT
Pirin Razlog
1 - 1
Belasitsa Petrich
FT
Rilski Sportist
0 - 0
Botev Ihtiman
FT
Sportist Svoge
3 - 1
Balkan Botevgrad
FT
Vihren
1 - 0
CAF: Champions League 1st Round
FT
Cano Sport
0 - 2
Al Ahly Cairo
FT
Cote D'Or
0 - 5
Mamelodi Sundowns
FT
Generation Foot
2 - 1
Zamalek
FT
Green Eagles
1 - 2
Primeiro de Agosto
FT
JS Kabylie
2 - 0
Horoya (GUI)
FT
Petro Atletico
0 - 0
KCCA
FT
Platinum (ZIM)
1 - 0
Songo
FT
Young Africans (TAN)
1 - 1
ZESCO United (ZAM)
CAF: Confederation Cup 1st Round
FT
Al Assiouty
1 - 1
CR Belouizdad
FT
Al Ittihad Tripoli
1 - 1
Hassania Agadir
FT
As Pelican
2 - 1
Enugu Rangers
FT
Ashanti Gold
3 - 2
Renaissance Berkane
FT
Kigali
1 - 1
Proline
FT
Maranatha
1 - 2
Djoliba (MLI)
FT
Nakumatt
2 - 0
Ben Guerdane
FT
Young Buffaloes
1 - 0
Bidvest Wits
Canada: Canadian Premier League Cpl Fall Season
FT
Pacific Fc
1 - 0
Edmonton
Chile: Primera Division
FT
Iquique
1 - 3
Audax Italiano
FT
Palestino
2 - 0
Coquimbo Unido
FT
Union Espanola
1 - 1
Universidad de Chile
Chile: Primera B
FT
Deportes Santa Cruz
0 - 1
Barnechea
FT
Magallanes
1 - 2
Deportes Melipilla
FT
Santiago Wanderers
4 - 1
Deportivo La Serena
FT
Union San Felipe
0 - 0
Deportes Copiapo
China: Super League
FT
Guangzhou R&F
2 - 1
Tianjin Quanjian
FT
Henan Jianye
4 - 1
Hebei China Fortune
China: League One
FT
Guizhou Zhicheng
1 - 2
Sichuan Longfor
FT
Heilongjiang Lava Spring
3 - 2
Shijiazhuang Yongchang
FT
Liaoning Whowin
1 - 2
Changchun Yatai
FT
Nei Mongol Zhongyou
1 - 1
Nangong Zhiyun
FT
Qingdao Huanghai
1 - 0
Meizhou Hakka
FT
Shanghai Shenxin
1 - 2
Beijin BG
FT
Xinjiang Tianshan
2 - 3
Zhejiang Greentown
Colombia: Primera A Clausura
FT
Bucaramanga
2 - 0
Rionegro
FT
La Equidad
1 - 0
Patriotas
FT
Once Caldas
0 - 1
Santa Fe
FT
Union Magdalena
1 - 2
Deportes Tolima
Colombia: Primera B PB Clausura
FT
Leones
1 - 0
Cortulua
FT
Orsomarso
2 - 0
Fortaleza
FT
Valledupar
1 - 0
Barranquilla
Costa Rica: Primera Division Apertura Invierno
FT
Alajuelense
2 - 1
Guadalupe FC
Croatia: Prva HNL
FT
Gorica
0 - 0
Lokomotiva Zagreb
FT
Inter Zapresic
3 - 1
Slaven Belupo
Croatia: Druga HNL
FT
Cibalia
0 - 3
Dugopolje
FT
Nk Dubrava
1 - 1
Hajduk Split II
FT
Orijent Rijeka
1 - 0
Sibenik
FT
Solin
3 - 0
Medjimurje
Cyprus: Division 1
FT
APOEL
3 - 0
AEL Limassol
FT
Apollon Limassol
3 - 2
Pafos
Czech Republic: Division 2
FT
Brno
2 - 0
Lisen
FT
Pardubice
3 - 1
Dukla Praha
FT
Prostejov
3 - 2
Varnsdorf
FT
Slavoj Vysehrad
1 - 2
Trinec
Czech Republic: Division 1
FT
Mlada Boleslav
6 - 0
Pribram
FT
Slavia Praha
3 - 0
Slovacko
FT
Slovan Liberec
1 - 1
Teplice
Denmark: 1. Division
FT
Fremad Amager
1 - 2
Viborg
Denmark: 2. Division Pool 1
FT
B93 Copenhagen
0 - 0
Skovshoved
FT
Bronshoj
2 - 1
FC Helsingor
FT
FA 2000
3 - 1
Hillerod Fodbold
FT
Vanlose
1 - 0
Avarta
Denmark: 2. Division Pool 2
FT
Aarhus Fremad
2 - 0
Middelfart
FT
Brabrand
4 - 4
AB Copenhagen
FT
Dalum
3 - 3
Ringkobing
FT
VSK Arhus
0 - 2
Naesby
Denmark: Elitedivisionen
FT
Farum (W)
5 - 0
KoldingQ (W)
FT
Odense (W)
1 - 1
VSK Aarhus (W)
Ecuador: Liga Pro Serie B
FT
CDS Santa Rita
4 - 0
Clan Juvenil
Ecuador: Liga Pro Serie A
FT
Aucas
3 - 0
America de Quito
FT
Delfin
1 - 2
Barcelona
FT
Deportivo Cuenca
2 - 1
CD Olmedo
FT
Mushuc Runa
3 - 0
Fuerza Amarilla
El Salvador: Primera Division Apertura
FT
11 Deportivo
0 - 3
Chalatenango
FT
El Vencedor
1 - 1
Santa Tecla
England: Premier League
FT
Brighton Hove Albion
1 - 1
Burnley
FT
Liverpool
3 - 1
Newcastle United
FT
Manchester United
1 - 0
Leicester City
FT
Norwich City
3 - 2
Manchester City
FT
Sheffield United
0 - 1
Southampton
FT
Tottenham Hotspur
4 - 0
Crystal Palace
FT
Wolverhampton Wanderers
2 - 5
Chelsea
England: League One
FT
AFC Wimbledon
1 - 1
Shrewsbury Town
FT
Accrington Stanley
1 - 3
Sunderland
FT
Blackpool
0 - 3
Milton Keynes Dons
FT
Burton Albion
0 - 0
Coventry City
FT
Gillingham
2 - 0
Wycombe Wanderers
FT
Ipswich Town
0 - 0
Doncaster Rovers
FT
Lincoln City
0 - 1
Bristol Rovers
FT
Oxford United
3 - 0
Tranmere Rovers
FT
Peterborough United
6 - 0
Rochdale
FT
Rotherham United
6 - 1
Bolton Wanderers
FT
Southend United
3 - 3
Fleetwood Town
England: League Two
FT
Crawley Town
1 - 0
Mansfield Town
FT
Crewe Alexandra
2 - 3
Cambridge United
FT
Exeter City
2 - 2
Leyton Orient
FT
Forest Green
1 - 0
Colchester United
FT
Northampton Town
2 - 0
Newport County
FT
Oldham Athletic
2 - 2
Grimsby Town
FT
Port Vale
1 - 0
Plymouth Argyle
FT
Salford City
0 - 2
Cheltenham Town
FT
Scunthorpe United
3 - 0
Morecambe
FT
Stevenage
2 - 3
Carlisle United
FT
Swindon Town
3 - 0
Macclesfield Town
FT
Walsall
0 - 1
Bradford City
England: National League
FT
Barnet
1 - 0
Maidenhead
FT
Barrow
3 - 0
Solihull Motors
FT
Chesterfield
1 - 0
Torquay United
FT
Dagenham & Redbridge
3 - 1
Hartlepool United
FT
Dover Athletic
1 - 1
Chorley
FT
Eastleigh
1 - 1
Bromley
FT
Harrogate Town
0 - 0
Boreham Wood
FT
Notts County
1 - 0
Halifax Town
FT
Stockport County
1 - 2
Aldershot Town
FT
Woking
2 - 2
Ebbsfleet United
FT
Wrexham
1 - 1
Sutton United
FT
Yeovil Town
3 - 2
Fylde
England: National League North
FT
Bradford Park Avenue
1 - 1
Spennymoor Town
FT
Curzon Ashton
0 - 4
Brackley Town
FT
Darlington 1883
0 - 2
York City
FT
Gateshead
3 - 0
Boston United
FT
Guiseley
3 - 0
Hereford United
FT
Kettering
2 - 1
Alfreton Town
FT
Kidderminster Harriers
2 - 0
Altrincham
FT
Kings Lynn
2 - 2
Gloucester City
FT
Leamington
0 - 3
Farsley Celtic
FT
Southport
2 - 0
Blyth Spartans
FT
Telford United
1 - 3
Chester City
England: National League South
FT
Bath City
2 - 2
Eastbourne Borough
FT
Chelmsford City
3 - 3
Chippenham
FT
Concord Rangers
0 - 2
Dartford
FT
Dorking Wanderers
3 - 1
Maidstone United
FT
Dulwich Hamlet
2 - 3
Hungerford Town
FT
Havant & Waterlooville
1 - 3
Braintree
FT
Oxford City
2 - 2
Billericay
FT
Slough Town
3 - 1
Hampton & Richmond
FT
St Albans
1 - 4
Weymouth
FT
Tonbridge Angels
0 - 2
Hemel Hempstead Town
FT
Welling United
1 - 2
Wealdstone
England: Northern Premier League
FT
Bamber Bridge
1 - 3
Basford United
FT
Lancaster City
3 - 3
Grantham Town
FT
Matlock Town
1 - 2
South Shields
FT
Mickleover Sports
0 - 1
Ashton United
FT
Morpeth Town Afc
2 - 1
Buxton
FT
Nantwich Town
3 - 2
Scarborough
FT
Radcliffe Fc
1 - 1
Warrington Town
FT
Stafford Rangers
0 - 0
United Of Manchester
FT
Stalybridge Celtic
1 - 2
Atherton Collieries Afc
FT
Whitby Town
2 - 0
Hyde
FT
Witton Albion
1 - 0
Gainsborough
England: Southern League Central
FT
Alvechurch
2 - 2
Peterborough Sports
FT
Banbury United
0 - 0
Hitchin
FT
Biggleswade Town
2 - 0
Nuneaton
FT
Coalville Town
1 - 1
Stratford
FT
Kings Langley
0 - 2
Hednesford Town
FT
Lowestoft Town
0 - 1
Bromsgrove Sporting Fc
FT
Needham Market
2 - 3
Barwell
FT
Rushall Olympic
4 - 3
St Ives
FT
Rushden & Diamonds
1 - 1
Royston Town
FT
Stourbridge
5 - 1
Leiston
FT
Tamworth
3 - 0
Redditch
England: Southern League South
FT
Beaconsfield
0 - 4
Wimborne Town
FT
Blackfield & Langley
2 - 0
Farnborough
FT
Hartley Wintney
1 - 4
Tiverton
FT
Hayes & Yeading
2 - 1
Yate Town
FT
Hendon
1 - 3
Dorchester Town
FT
Merthyr Tydfil
1 - 3
Chesham United
FT
Poole Town
3 - 1
Harrow Borough
FT
Salisbury City
1 - 3
Metropolitan Police
FT
Taunton Town
1 - 1
Swindon Supermarine
FT
Truro City
1 - 0
Gosport Borough
FT
Walton Casuals
2 - 1
Weston Super Mare
England: Isthmian Premier League
FT
Brightlingsea Regent
0 - 4
Horsham
FT
Carshalton Athletic
1 - 4
Hornchurch
FT
Cheshunt Fc
1 - 2
Margate
FT
Cray Wanderers Fc
1 - 1
Haringey Borough
FT
East Thurrock United
3 - 0
Bognor Regis
FT
Enfield Town
3 - 1
Corinthian Casuals
FT
Folkestone
1 - 0
Bishops Stortford
FT
Kingstonian
0 - 0
Bowers & Pitsea Fc
FT
Lewes
3 - 3
Potters Bar Town
FT
Wingate & Finchley
0 - 4
Merstham
FT
Worthing
5 - 5
Leatherhead
England: Premier League 2 Division 1
FT
Arsenal (U23)
2 - 1
Leicester City (U23)
FT
Liverpool (U23)
3 - 3
Derby County (U23)
FT
Manchester City (U23)
1 - 2
Wolverhampton Wanderers (U23)
England: Football League Trophy Group Stage
FT
Portsmouth
3 - 1
Norwich City (U21)
England: Championship
FT
Blackburn Rovers
2 - 0
Millwall
FT
Charlton Athletic
0 - 1
Birmingham City
FT
Fulham
1 - 1
West Bromwich Albion
FT
Hull City
2 - 2
Wigan Athletic
FT
Middlesbrough
1 - 0
Reading
FT
Preston North End
2 - 0
Brentford
FT
Queens Park Rangers
3 - 2
Luton Town
FT
Stoke City
1 - 2
Bristol City
FT
Swansea City
0 - 1
Nottingham Forest
Estonia: Meistriliiga
FT
FCI Levadia
1 - 1
Tulevik Viljandi
FT
Kalju Nomme
2 - 2
Trans Narva
FT
Kuressaare
0 - 3
Paide LM
Estonia: Esiliiga
FT
Flora Tallinn II
1 - 1
Tartu Welco
FT
Rakvere Tarvas
1 - 4
Tammeka Tartu II
FT
Tallinna Kalev II
0 - 1
Tallinn Jk Legion
Finland: Veikkausliiga
FT
Lahti
3 - 0
RoPS
Finland: Ykkonen
FT
AC Kajaani
4 - 5
KTP
FT
AC Oulu
0 - 0
TPS
FT
Ekranas IF
1 - 0
TPV
FT
Jaro
1 - 3
Haka
FT
MyPa
3 - 2
MuSa
Finland: Kakkonen Group A
FT
JIPPO
1 - 3
NJS
FT
Kiffen
1 - 1
VJS
FT
Klubi-04
4 - 3
Reipas
FT
Viikingit
1 - 0
MIPK
Finland: Kakkonen Group B
FT
EPS
1 - 1
Honka (A)
FT
Ilves Tampere II
1 - 7
Gnistan
FT
Jazz
0 - 2
P-IIrot
FT
KaPa
3 - 1
Tampere United
FT
Salpa
2 - 1
FC Espoo
Finland: Kakkonen Group C
FT
KuFu 98
2 - 0
Vps Akatemia
FT
SJK Akatemia
2 - 2
Vaajakoski
FT
VIFK
1 - 0
GBK
Finland: Naisten Liga
FT
HJK Helsinki (W)
3 - 0
JyPK (W)
FT
Honka (W)
0 - 3
Aland United (W)
FT
IK Myran (W)
3 - 0
ONS (W)
FT
Ilves Tampere (W)
0 - 5
TPS (W)
FT
TiPS (W)
1 - 3
KuPS Kuopio (W)
France: Ligue 1
FT
Bordeaux
2 - 0
Metz
FT
Dijon
0 - 0
Nimes
FT
Montpellier
2 - 1
Nice
FT
Paris St Germain
1 - 0
Strasbourg
FT
Stade Brestois 29
0 - 0
Rennes
France: Division 1 Women
FT
Bordeaux (W)
1 - 0
Montpellier (W)
FT
Guingamp (W)
1 - 3
Soyaux (W)
FT
Marseille (W)
0 - 3
Reims (W)
FT
Paris FC (W)
2 - 2
Metz (W)
France: Ligue 2
FT
Clermont Foot
0 - 2
Lorient
Georgia: Erovnuli Liga Umaglesi Liga
FT
Dila Gori
0 - 0
Metalurgi Rustavi
FT
Dinamo Batumi
2 - 1
Lokomotivi Tbilisi
Germany: Bundesliga
FT
Augsburg
2 - 1
Eintracht Frankfurt
FT
Borussia Dortmund
4 - 0
Bayer Leverkusen
FT
Koln
0 - 1
Borussia Monchengladbach
FT
Leipzig
1 - 1
Bayern Munich
FT
Mainz 05
2 - 1
Hertha Berlin
FT
Union Berlin
1 - 2
Werder Bremen
Germany: 2. Bundesliga
FT
Hannover 96
0 - 2
Arminia Bielefeld
FT
Heidenheim
3 - 0
Holstein Kiel
FT
Jahn Regensburg
2 - 3
Stuttgart
Germany: 3. Liga
FT
1860 Munich
3 - 1
Carl Zeiss Jena
FT
Meppen
6 - 1
Kaiserslautern
FT
Preussen Munster
2 - 3
Viktoria Koln
FT
Sonnenhof Grossaspach
2 - 2
Bayern Munich II
FT
Waldhof Mannheim
1 - 2
Wurzburger Kickers
FT
Zwickau
1 - 2
Uerdingen 05
Germany: Regional League North
FT
Hamburg II
0 - 1
Werder Bremen II
FT
Heider Sv
0 - 1
Havelse
FT
SW Rehden
1 - 0
Lubeck
FT
Wolfsburg II
1 - 1
Jeddeloh
Germany: Regional League Northeast
FT
Auerbach
5 - 2
Optik Rathenow
Germany: Regional League West
FT
Bonner
0 - 3
Bergisch Gladbach 09
FT
Koln II
0 - 3
Borussia Dortmund II
FT
Tus Haltern
1 - 5
Rodinghausen
Germany: Regional League Southwest
FT
1899 Hoffenheim II
0 - 1
08 Homburg
FT
Balingen
1 - 2
Freiburg II
FT
FSV Frankfurt
0 - 4
Aalen
FT
Pirmasens
1 - 3
Elversberg
FT
RW Koblenz
1 - 4
Bahlinger
FT
Saarbrucken
0 - 2
Bayern Alzenau
FT
Steinbach
1 - 0
Kickers Offenbach
Germany: Regional League Bavaria
FT
Bayreuth
2 - 2
Aubstadt
FT
Buchbach
3 - 2
Schweinfurt
FT
Garching
2 - 2
Schalding-Heining
FT
Illertissen
2 - 0
Wacker Burghausen
FT
Turkgucu-ataspor Munchen
0 - 1
Eichstatt
Greece: FA Cup 3rd Round
FT
Aetos Orfanou
2 - 1
Thesprotos
AET
Po Elassonas
0 - 1
Aspropirgos
Greece: Super League 1
FT
Atromitos Athinon
2 - 3
PAOK
FT
OFI Crete
3 - 1
Panetolikos
FT
Olympiakos Piraeus
5 - 0
Volos NPS
Guatemala: Liga Nacional Apertura
FT
Antigua GFC
1 - 0
Siquinala
FT
CSD Municipal
3 - 2
Coban Imperial
Honduras: Liga Nacional Apertura
FT
Real de Minas
2 - 1
CD Real Sociedad
Hong Kong: Premier League
FT
Guangzhou R&F (U19)
0 - 4
Eastern Salon
FT
Kitchee
2 - 2
I-Sky Yuen Long
Hungary: NB I
FT
Budapest Honved
0 - 1
MOL Vidi
FT
Diosgyori
1 - 0
Zalaegerszegi
FT
Kisvarda
1 - 2
Mezokovesd-Zsory
FT
PAKS
0 - 4
Ferencvaros
FT
Puskas Academy
2 - 0
Kaposvar
FT
Ujpest
3 - 2
Debrecen
Iceland: 1. Deild
FT
Alfturelding
0 - 1
Vikingur Olafsvik
FT
Fjolnir
1 - 1
Leiknir Reykjavik
FT
Fram Reykjavik
3 - 0
Thor Akureyri
FT
Haukar
3 - 1
Keflavik
FT
Magni
3 - 1
Throttur Reykjavik
FT
Njardvik
1 - 2
Grotta
Iceland: FA Cup Final
FT
Vikingur Reykjavik
1 - 0
FH Hafnarfjordur
Indonesia: Liga 1
FT
Madura United
2 - 2
Barito Putera
FT
PS TNI
1 - 1
Persib Bandung
International Tournaments: Arab Club Champions Cup 1st Round
FT
Al Nasr Salalah
0 - 1
Al Jazira
Iran: Pro League
FT
Foolad FC
0 - 0
Sepahan
FT
Machine Sazi Tabriz
0 - 1
Padideh
Iraq: Super Cup
PEN
Al Shorta
4 - 3
Al Zawraa
Israel: Premier League
FT
Hapoel Hadera
4 - 0
Hapoel Raanana
FT
Hapoel Kfar-Saba
0 - 1
Maccabi Tel Aviv
FT
Hapoel Tel Aviv
1 - 1
Sektzya Ness Ziona
FT
Maccabi Haifa
2 - 0
Ironi Kiryat Shmona
Italy: Serie A
FT
Fiorentina
0 - 0
Juventus
FT
Internazionale
1 - 0
Udinese
FT
Napoli
2 - 0
Sampdoria
Italy: Serie B
FT
Ascoli
2 - 0
Livorno
FT
Cittadella
2 - 0
Trapani
FT
Perugia
0 - 0
Juve Stabia
FT
Unione Venezia
0 - 2
Chievo
FT
Virtus Entella
1 - 0
Frosinone
Italy: Serie C Group A
FT
Monza
1 - 0
Pro Vercelli
Italy: Serie C Group B
FT
Gubbio
1 - 1
Fano Alma Juventus
Italy: Serie C Group C
FT
Casertana
6 - 1
Rieti
Italy: Serie A Women
FT
Bari Pink (W)
3 - 3
Sassuolo (W)
FT
Internazionale (W)
2 - 2
AGSM Verona (W)
FT
Juventus (W)
2 - 1
Empoli (W)
FT
Orobica (W)
1 - 1
Tavagnacco (W)
Japan: J1 League
FT
Consadole Sapporo
1 - 3
Vegalta Sendai
FT
Gamba Osaka
1 - 0
Sagan Tosu
FT
Kashima Antlers
2 - 0
FC Tokyo
FT
Kawasaki Frontale
2 - 0
Jubilo Iwata
FT
Oita Trinita
2 - 1
Shonan Bellmare
FT
Vissel Kobe
2 - 1
Matsumoto Yamaga
FT
Yokohama F Marinos
3 - 0
Sanfrecce Hiroshima
Japan: J2 League
FT
Albirex Niigata
1 - 1
Tokyo Verdy
FT
Fagiano Okayama Next
2 - 0
Gifu
FT
JEF United Chiba
2 - 1
Mito Hollyhock
FT
Kyoto Sanga
2 - 0
Machida Zelvia
FT
Renofa Yamaguchi
2 - 1
Ehime
FT
Tochigi SC
0 - 1
Avispa Fukuoka
FT
Tokushima Vortis
1 - 1
V-Varen Nagasaki
FT
Ventforet Kofu
1 - 1
Kashiwa Reysol
FT
Zweigen Kanazawa
2 - 2
Ryukyu
Japan: Football League Japan 1st Stage
FT
FC Osaka
1 - 0
Mio Biwako Shiga
FT
Honda FC
2 - 0
Sony Sendai
FT
Honda Lock
1 - 0
Matsue City
FT
Reinmeer Aomori
2 - 2
Maruyasu Okazaki
Japan: L1 League Women
FT
Nagano Parceiro (W)
0 - 1
Iga Kunoichi (W)
Japan: J3 League
FT
FC Tokyo (U23)
2 - 4
Thespakusatsu Gunma
Kenya: Division 1
FT
Nzoia Sugar
1 - 2
Sony Sugar
FT
Posta Rangers
1 - 1
Homeboyz
FT
Tusker
1 - 1
Mathare United
FT
Ulinzi Stars
0 - 0
Sofapaka
FT
Western Stima
0 - 0
Wazito
Kosovo: Superliga
FT
Drenica
0 - 2
Gjilani
FT
Drita
1 - 0
Feronikeli
Kuwait: Premier League
FT
Al Salmiyah
3 - 3
Al Arabi Kuwait City
Latvia: Virsliga
FT
BFC Daugava
2 - 2
Valmieras
FT
Riga
5 - 0
FS Metta/Lu
FT
Ventspils
1 - 1
Jelgava
Lithuania: A Lyga Division 1
FT
Palanga
2 - 3
Zalgiris Kaunas
FT
Stumbras
0 - 3
Trakai
Luxembourg: National Division
FT
Hostert
1 - 0
F91 Dudelange
Malaysia: League Cup Group Stage
FT
Felda United
1 - 0
PDRM
FT
Perak
3 - 1
Pahang
FT
Sabah
2 - 0
Penang
FT
Selangor
1 - 1
Melaka United
Malta: Premier League
FT
Birkirkara
3 - 3
Balzan
FT
Gzira United
1 - 1
Sliema Wanderers
FT
Senglea Athletic
2 - 1
Mosta
FT
Sirens
2 - 1
Hibernians
Mexico: Liga MX Apertura
FT
Club Tijuana
1 - 1
UANL Tigres
FT
Monterrey
0 - 2
Necaxa
FT
Puebla
1 - 3
Atletico San Luis
FT
Veracruz
0 - 0
Cruz Azul
Mexico: Ascenso MX Apertura Division 2
FT
Alebrijes de Oaxaca
2 - 1
Zacatepec 1948
FT
Correcaminos UAT
1 - 1
Dorados
FT
Mineros de Zacatecas
3 - 0
Potros UAEM
Moldova: National Division Division 1
FT
Codru
0 - 2
Zimbru Chisinau
FT
Petrocub
0 - 0
Sheriff Tiraspol
Montenegro: Prva CFL
FT
Grbalj
0 - 0
Zeta
FT
Iskra Danilovgrad
0 - 2
Kom
FT
Mladost Podgorica
2 - 1
Buducnost Podgorica
FT
Rudar Pljevlja
2 - 1
Mladost Ljeskopolje
FT
Sutjeska
3 - 0
Petrovac
Morocco: Botola Pro
FT
FUS Rabat
1 - 0
Ittihad Tanger
FT
Moghreb Tetouan
2 - 0
FAR Rabat
FT
Olympique Safi
1 - 1
Olympique Khouribga
Morocco: Elite 2
FT
AS Sale
0 - 0
KAC Kenitra
FT
Chabab Atlas Khenifra
1 - 3
Wydad Fes
FT
Olympique Dcheira
1 - 0
Chabab Raidi Salmi
FT
Sidi Kacem
1 - 1
Wydad Temara
Netherlands: Eredivisie
FT
AZ Alkmaar
5 - 1
Sparta Rotterdam
FT
Ajax
4 - 1
Heerenveen
FT
PSV Eindhoven
5 - 0
Vitesse Arnhem
FT
Utrecht
3 - 1
Emmen
FT
VVV Venlo
2 - 1
Groningen
Netherlands: Eerste Divisie
FT
Oss
1 - 2
Go Ahead Eagles
New Zealand: National Womens League
FT
Southern United (W)
6 - 0
Central Football Fed (W)
North Macedonia: Prva MFL
FT
Makedonija GP
3 - 1
Borec Veles
FT
Shkendija
3 - 0
Rabotnicki
FT
Shkupi 1927
1 - 0
Sileks
FT
Vardar Skopje
3 - 0
Struga
Northern Ireland: NIFL Premiership
FT
Ballymena United
1 - 1
Coleraine
FT
Crusaders
3 - 2
Glenavon
FT
Dungannon Swifts
0 - 4
Cliftonville
FT
Institute
1 - 4
Larne
FT
Linfield
1 - 0
Glentoran
FT
Warrenpoint Town
0 - 3
Carrick Rangers
Northern Ireland: NIFL Championship
FT
Ards
2 - 0
Ballyclare Comrades
FT
Dundela
3 - 2
Harland & Wolff Welders
FT
Loughgall
1 - 2
Ballinamallard United
FT
Newry City
1 - 2
Dergview
FT
PSNI
3 - 2
Knockbreda
FT
Portadown
3 - 1
Queens University
Norway: Eliteserien
FT
Rosenborg
3 - 1
Lillestrom
Norway: 1. Divisjon
FT
Kongsvinger
1 - 1
Aalesund
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Nardo
2 - 1
Byasen
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Floro
3 - 3
Baerum
FT
Kjelsas
1 - 2
Asker
FT
Oppsal
1 - 1
Grorud
Norway: Toppserien
FT
Avaldsnes (W)
2 - 1
Kolbotn (W)
FT
Roa (W)
6 - 1
Arna-Bjornar (W)
FT
Sandvikens (W)
3 - 4
Valerenga (W)
FT
Stabaek (W)
3 - 0
FL Fart (W)
FT
Trondheims-Orn (W)
1 - 1
Lyn (W)
Oman: Pro League
FT
Al Nahda Club
2 - 2
Bahla Club
Panama: Liga Panamena De Futbol Apertura
FT
Atletico Chiriqui
1 - 0
Arabe Unido
FT
San Francisco
0 - 0
Plaza Amador
FT
Tauro
1 - 2
Chorrillo
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Libertad
2 - 1
Cerro Porteno
FT
Sol de America
0 - 1
Club Guarani
Paraguay: Segunda Division
FT
Fernando de la Mora
2 - 1
Deportivo Caaguazu
Peru: Primera Division Clausura
FT
Academia Cantolao
1 - 0
Cesar Vallejo
FT
Molinos El Pirata
0 - 0
Alianza Universidad
FT
UTC
1 - 1
Alianza Lima
FT
Universidad San Martin
1 - 1
FBC Melgar
Peru: Liga 2
FT
Deportivo Coopsol
0 - 0
Atletico Grau
Philippines: Football League
FT
Ceres
7 - 0
Philippine Air Force
FT
United Makati
1 - 1
Mendiola Fc
Poland: Ekstraklasa
FT
Korona Kielce
1 - 1
Wisla Krakow
FT
Lechia Gdansk
2 - 1
Lech Poznan
FT
Rakow Czestochowa
2 - 0
Arka Gdynia
Poland: I Liga
FT
Jastrzebie
1 - 0
Chrobry Glogow
FT
Puszcza Niepolomice
0 - 1
Podbeskidzie
FT
Radomiak Radom
2 - 1
Zaglebie Sosnowiec
FT
Termalica Nieciecza
1 - 1
Warta Poznan
FT
Tychy
2 - 1
Wigry Suwalki
Poland: II Liga
FT
Bytovia Bytow
1 - 0
Blekitni Stargard
FT
Elana Torun
2 - 4
Lech Ii Poznan
FT
Gornik Polkowice
1 - 1
Pogon Siedlce
FT
Katowice
3 - 1
Legionovia Legionowo
FT
Resovia Rzeszow
2 - 0
SKRA Czestochowa
FT
Stal Rzeszow
2 - 1
Stal Stalowa Wola
FT
Widzew Lodz
1 - 1
Garbarnia Krakow
Portugal: Primeira Liga
FT
Benfica
2 - 0
Gil Vicente
FT
Famalicao
4 - 2
Pacos Ferreira
FT
Guimaraes
5 - 1
Aves
Portugal: LigaPro
FT
Estoril
2 - 1
Porto B
FT
Farense
3 - 0
Vilafranquense
FT
Feirense
1 - 0
Chaves
FT
Varzim
2 - 1
Cova de Piedade
Qatar: Stars League
FT
Al Shahaniya
0 - 2
Al Wakrah
FT
Qatar SC
1 - 3
Al Gharafa
Republic of Ireland: League Cup Final
PEN
Derry City
5 - 6
Dundalk
Republic of Ireland: Division 1
FT
Longford Town
1 - 2
Bray Wanderers
Romania: Liga I
FT
Chindia Targoviste
0 - 0
Sepsi OSK
FT
Dinamo Bucuresti
1 - 1
Botosani
Romania: Liga II
FT
Csikszereda Miercurea Ciuc
2 - 2
Ripensia Timisoara
FT
Dunarea Calarasi
3 - 2
Universitatea Cluj
FT
Gloria Buzau
2 - 0
Juventus Bucuresti
FT
Metaloglobus
0 - 1
Pandurii Targu Jiu
FT
Politehnica Timisoara
0 - 0
Farul Constanta
FT
Scolar Resita
1 - 1
Voint Turnu Magurele
FT
Sirineasa
0 - 0
Concordia
Romania: Liga III Serie 1
FT
Focsani
1 - 0
Universitatea Dunarea
FT
Otelul Galati
2 - 0
Husana Husi
FT
Sporting Liesti
1 - 1
Somuz Falticeni
FT
Stiinta Miroslava
2 - 3
Foresta Suceava
FT
Targu Secuiesc
0 - 0
Csm Bacau
Romania: Liga III Serie 2
FT
Afumati
1 - 0
Gloria Popesti Leordeni
FT
Agricola Borcea
0 - 1
Inainte Modelu
FT
Medgidia
3 - 3
Poseidon Mai Limanu
FT
Metalul Buzau
3 - 1
Recolta Gheorghe
FT
Tunari
5 - 0
Axiopolis Cernavoda
FT
Unirea 2004 Slobozia
2 - 0
Faurei
FT
Viitorul Ianca
1 - 0
Steaua Bucuresti II
Romania: Liga III Serie 3
FT
Aninoasa
2 - 0
Cs Blejoi
FT
Brasov
2 - 2
Vedita Colonesti
FT
Cetate Rasnov
2 - 0
Balotesti
FT
Progresul Spartac
1 - 1
Unirea Bascov
FT
Sporting Rosiori
0 - 3
Universitatea Craiova II
FT
Tractorul Cetate
5 - 2
Voluntari II
Romania: Liga III Serie 4
FT
ACS Poli Timisoara
0 - 5
Craiova 1948
FT
Corvinul Hunedoara
2 - 0
Gilortul Targu Carbunesti
FT
Crisul Chisineu Cris
3 - 1
Viitorul Daesti
FT
Flacara Horezu
3 - 1
Filiasi
FT
Fortuna Becicherecu
2 - 1
Ghiroda
FT
Gloria Cermei
1 - 1
Soimii Pancota
FT
Progresul Pecica
1 - 1
Dumbravita
Romania: Liga III Serie 5
FT
Industria Galda
0 - 1
Metalurgistul Cugir
FT
Luceafarul Oradea
3 - 4
ASC Recea
FT
Unirea Alba Iulia
3 - 0
Sanmartin
FT
Zalau
3 - 1
Avantul Reghin
Russia: Football Premier League
FT
Dinamo St Petersburg
0 - 1
Lokomotiv Moscow
FT
Spartak Moscow
1 - 2
Ural
Russia: Football National League
FT
Avangard Kursk
2 - 2
Mordovia Saransk
FT
Enisey
2 - 2
Baltika
FT
Khimki
1 - 0
Chayka
FT
Luch-Energiya
0 - 0
Olimpiyets Nizhny Novgorod
FT
Neftekhimik
2 - 2
Shinnik Yaroslavl
FT
Rotor Volgograd
2 - 0
Fakel Voronezh
FT
Tekstilshtik Ivanovo
3 - 1
Khabarovsk
FT
Tom Tomsk
2 - 2
Spartak Moscow (2)
FT
Torpedo Moscow
2 - 1
Krasnodar II
Russia: PFL West
FT
Murom
3 - 0
Pskov 747
FT
Zenit St Petersburg II
1 - 0
Rodina
FT
Zvezda St Petersburg
0 - 1
Olimp Khimki
Russia: PFL Center
FT
Kaluga
1 - 1
Dinamo Bryansk
FT
Khimik Nobomoskovsk
1 - 2
Sokol Saratov
FT
Kvant Obninsk
0 - 2
Saturn Ramenskoye
FT
Metallurg Lipetsk
2 - 0
Salyut Belgorod
FT
Ryazan
2 - 3
Ararat Moscow
FT
Strogino Moscow
1 - 0
Rotor Volgograd II
Russia: PFL South
FT
Dinamo Stavropol
1 - 3
Alania-d Vladikavkaz
FT
Druzhba Maykop
2 - 3
SKA Rostov
FT
Fk Makhachkala
2 - 2
Chernomorets Novorossiysk
FT
Inter Cherkessk
2 - 2
Spartak Nalchik
FT
Mashuk KMV
1 - 0
Krasnodar 3
FT
Spartak Vladikavkaz
1 - 1
Legion
FT
Urozhay Krasnodar
1 - 0
Biolog-Novokubansk
FT
Volgar Astrakhan
2 - 0
Anzhi
Saudi Arabia: Pro League
FT
Abha
1 - 1
Al Raed
FT
Al Ahli Jeddah
1 - 2
Al Wehda Club
FT
Al Hilal Saudi
1 - 1
Al Feiha
Scotland: Premiership
FT
Aberdeen
1 - 1
St Johnstone
FT
Hamilton Academical
0 - 1
Celtic
FT
Heart of Midlothian
2 - 3
Motherwell
FT
Kilmarnock
2 - 0
Hibernian
FT
Rangers
3 - 1
Livingston
FT
Ross County
2 - 1
St Mirren
Scotland: Championship
FT
Ayr United
2 - 0
Dundee United
FT
Dundee
2 - 1
Alloa Athletic
FT
Dunfermline
0 - 1
Inverness CT
FT
Queen of the South
1 - 0
Morton
Scotland: League One
FT
Clyde
6 - 1
Stranraer
FT
Dumbarton
0 - 1
Airdrieonians
FT
Falkirk
3 - 0
Forfar Athletic
FT
Montrose
1 - 3
East Fife
FT
Raith Rovers
4 - 0
Peterhead
Scotland: League Two
FT
Brechin
2 - 4
Cove Rangers
FT
Edinburgh City
4 - 0
Annan Athletic
FT
Queens Park
1 - 1
Albion Rovers
FT
Stenhousemuir
0 - 3
Cowdenbeath
FT
Stirling Albion
1 - 0
Elgin City
Serbia: Prva Liga
FT
Buducnost Dobanovci
0 - 1
Kabel
FT
Trayal Krusevac
0 - 2
Backa
FT
Zlatibor
1 - 0
Metalac GM
Serbia: Superliga
FT
Crvena Zvezda
2 - 1
Indjija
FT
Javor Ivanjica
3 - 0
Rad
FT
Proleter Novi Sad
0 - 3
Partizan
FT
Radnik Surdulica
1 - 4
Napredak
FT
Vozdovac
2 - 2
Cukaricki
Singapore: S League
FT
DPMM
3 - 0
Warriors
FT
Tampines Rovers
3 - 3
Balestier Khalsa
Slovakia: Super Liga
FT
Pohronie D. Zdana
0 - 3
FC Nitra
FT
Ruzomberok
1 - 1
Sered
FT
Senica
0 - 1
Dunajska Streda
FT
Vion Zlate Moravce
0 - 0
MSK Zilina
FT
Zemplin Michalovce
2 - 1
Trencin
Slovenia: Prva Liga
FT
Maribor
2 - 1
Aluminij
South Africa: National 1st Division
FT
Cape Umoya United
0 - 1
University Of Pretoria
FT
Free State Stars
1 - 1
TS Sporting
FT
Jdr Stars
3 - 1
Mbombela United
FT
Moroka Swallows
3 - 2
Royal Eagles
FT
Uthongathi
5 - 1
Steenberg United
South Africa: Premier Soccer League
FT
Golden Arrows
1 - 1
Amazulu
FT
Kaizer Chiefs
0 - 1
Polokwane City
FT
Orlando Pirates
2 - 1
Chippa United
FT
Supersport United
3 - 3
Cape Town City
South Korea: K League 2
FT
Daejeon Citizen
1 - 0
Seoul E-Land
FT
Jeonnam Dragons
3 - 3
Busan I Park
South Korea: K League 1
FT
Daegu
0 - 0
Pohang Steelers
FT
Gyeongnam
3 - 3
Ulsan Hyundai
FT
Jeonbuk Motors
2 - 1
Sangju Sangmu
Spain: Segunda Division
FT
Cadiz
2 - 0
Girona
FT
Las Palmas
0 - 3
Almeria
FT
Mirandes
1 - 1
Malaga
FT
Numancia
1 - 0
Huesca
FT
Ponferradina
1 - 1
Alcorcon
Spain: Segunda B Group 1
FT
Real Madrid Castilla
0 - 0
Langreo
Spain: Segunda B Group 2
FT
Amorebieta
1 - 0
Osasuna B
FT
Arenas Club
0 - 3
Valladolid B
FT
Athletic Club B
4 - 0
Salamanca
FT
CD Izarra
1 - 1
Real Sociedad B
FT
Guijuelo
1 - 0
Alaves B
FT
Leioa
1 - 3
Barakaldo
Spain: Segunda B Group 3
FT
Barcelona B
2 - 2
AE Prat
FT
Llagostera
0 - 3
Villarreal B
FT
Valencia Mestalla
0 - 0
La Nucia
Spain: Segunda B Group 4
FT
Villarrubia Cf
1 - 1
Talavera
Spain: Primera Division Women
FT
(W)
3 - 0
Sporting Huelva (W)
FT
Betis (W)
3 - 4
Deportivo La Coruna (W)
FT
Granada Tenerife (W)
1 - 1
EDF Logrono (W)
Spain: Primera Division
FT
Barcelona
5 - 2
Valencia
FT
Leganes
0 - 3
Villarreal
FT
Real Madrid
3 - 2
Levante
FT
Real Sociedad
2 - 0
Atletico Madrid
Sweden: Allsvenskan
FT
Orebro
0 - 0
GIF Sundsvall
FT
Ostersunds
1 - 2
Kalmar
Sweden: Superettan
FT
Orgryte
0 - 1
Trelleborgs
FT
Osters
0 - 2
Jonkopings Sodra
FT
Syrianska
0 - 3
Frej
Sweden: Division 1 North
FT
Karlslunds
3 - 4
Vasalunds
FT
Rynninge
4 - 3
Sandvikens
FT
Sollentuna
1 - 3
Carlstad United
Sweden: Division 1 South
FT
Atvidabergs
1 - 2
Torns
FT
Eskilsminne
2 - 0
Assyriska Turabdin
FT
Lunds
3 - 1
Kristianstad
FT
Skovde AIK
0 - 2
Lindome
FT
Utsiktens
4 - 0
Trollhattan
Sweden: Damallsvenskan
FT
Kristianstads (W)
5 - 0
Kungsbacka (W)
Switzerland: FA Cup Round of 32
FT
Beroche-Gorgier
2 - 1
Lancy
FT
Freinbach
2 - 11
Young Boys
FT
Kriens
2 - 4
Stade Lausanne Ouchy
FT
Lausanne-Sport
3 - 0
Lugano
FT
Meyrin
0 - 3
Basel 1893
FT
Olympique De Geneve
1 - 2
Bavois
AET
Spiez
0 - 4
Linth 04
FT
Sursee
1 - 2
Bulle
FT
Wil 1900
1 - 2
FC Zurich
Thailand: Premier League
FT
Muangthong United
3 - 1
Buriram United
FT
Pattaya United
1 - 1
Bangkok United
FT
Ratchaburi
2 - 0
Chonburi
Turkey: Super Lig
FT
Antalyaspor
2 - 2
Kayserispor
FT
Gaziantep BB
3 - 2
Besiktas
FT
Istanbul Basaksehir
1 - 1
Sivasspor
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Altinordu
4 - 1
Eskisehirspor
FT
Boluspor
0 - 2
Altay
FT
Keciorengucu
1 - 0
Erzurumspor
Turkey: TFF 2 Lig White Group
FT
Pendikspor
3 - 1
1922 Konyaspor
FT
Polatli Bugsasspor
2 - 2
Samsunspor
Turkey: TFF 2 Lig Red Group
FT
Ankara Demirspor
2 - 1
Ergene Velimese
FT
Eyupspor
3 - 2
Nigde Belediyespor
UAE: Super Cup
PEN
Sharjah FC
4 - 3
Shabab Al-ahli Dubai
USA: USSF Division II United Soccer League
FT
Birmingham Legion
0 - 2
Saint Louis
FT
Hartford Athletic
0 - 1
Louisville City
FT
Indy Eleven
2 - 1
Bethlehem Steel
FT
Pittsburgh Riverhounds
1 - 0
Charleston Battery
FT
Real Monarchs
5 - 1
Portland Timbers II
FT
Swope Park Rangers
1 - 0
Carolina Railhawks
FT
Tampa Bay Rowdies
1 - 1
Atlanta United II
USA: NWSL
FT
Houston Dash (W)
2 - 1
Utah Royals (W)
FT
North Carolina Courage (W)
6 - 1
Orlando Pride (W)
FT
Washington Spirit (W)
2 - 2
Seattle Reign (W)
USA: MLS
FT
Atlanta United
1 - 3
Columbus Crew
FT
Chicago Fire
4 - 0
Dallas
FT
Montreal Impact
0 - 1
FC Cincinnati
FT
New York City
2 - 1
San Jose Earthquakes
FT
Orlando City
3 - 3
New England Revolution
FT
Philadelphia Union
1 - 1
Los Angeles FC
Uganda: Premier League
FT
Jinja SSS
0 - 1
Onduparaka
FT
Maroons
3 - 2
Bright Stars
FT
Vipers
2 - 2
Mbarara City
FT
Wakiso Giants Fc
0 - 1
BUL
Ukraine: Premier League
FT
Karpaty Lviv
2 - 1
Vorskla Poltava
FT
Oleksandriya
2 - 0
Dnipro-1
FT
Shakhtar Donetsk
4 - 3
Zorya Luhansk
Ukraine: First League
FT
Avanhard Kramatorsk
0 - 1
Metalist 1925 Kharkiv
FT
Cherkashchyna-akademiya
1 - 6
Rukh Vynnyky
FT
Chornomorets Odesa
0 - 1
Obolon-Brovar Kyiv
FT
Hirnyk-Sport
1 - 0
Metalurh Zaporizhzhya
FT
Mykolaiv
6 - 2
Kremen Kremenchug
FT
Mynai
2 - 1
Ahrobiznes Volochysk
FT
Prikarpatye
0 - 1
Ingulets Petrove
Uruguay: Primera Division Clausura
FT
Cerro
1 - 0
Racing Montevideo
FT
Club River Plate
3 - 1
Montevideo Wanderers
FT
Fenix
2 - 2
Juventud
FT
Penarol
1 - 0
Defensor Sporting
Uruguay: Segunda Division
FT
Albion
0 - 0
Sud America
FT
Atletico Torque
1 - 1
Cerrito
Uzbekistan: Super League
FT
Olmaliq
3 - 1
Dinamo Samarqand
FT
Qizilqum Zarafshon
0 - 0
Nasaf Qarshi
Venezuela: Primera Division Clausura
FT
Metropolitanos
2 - 1
Estudiantes FC
Venezuela: Segunda Division Clausura
FT
Ciudad Vinotino
1 - 1
Petrolero de Anzoategui
FT
Deportivo JBL
5 - 2
Hermanos Colmenarez
FT
Fundacion Aifi
1 - 0
Diamantes de Guayana
FT
Gran Valencia
2 - 1
Libertador
FT
ULA FC
1 - 4
Atletico el Vigia
FT
Yaracuyanos
3 - 1
Yaracuyanos
Vietnam: V League 1
FT
Hai Phong
1 - 1
Sanna Khanh Hoa
FT
QNK Quang Nam
1 - 4
Da Nang
FT
Sai Gon
3 - 1
Hoang Anh Gia Lai
Wales: Premier League
FT
Airbus UK Broughton
0 - 1
Barry Town
FT
Caernarfon Town
3 - 2
Penybont
FT
Cefn Druids
3 - 3
Carmarthen Town
FT
Newtown AFC
1 - 0
Bala Town
x
Bet £10 Get £30 in Free Bets
Exclusive Promo Code
P30
JOIN NOW
New customers using Promo Code P30 only, min £10/€10 stake, min odds 1/2, free bets paid as 2 x £15/€15 (30 days expiry), free bet/payment method/player/country restrictions apply. T&C's apply, 18+ begambleaware.org
x
Up to £100 in bet credits
Exclusive Promo Code
100BET365
JOIN NOW
Up to £100 in Bet Credits for new customers at bet365. Min deposit £5 and 1x settled bet requirement to release Bet Credits. Min odds, bet and payment method exclusions apply. Returns exclude Bet Credits stake. Time limits and T&C's apply, 18+ begambleaware.org.
x
Bet £10 Get £30
Exclusive Promo Code
30f
JOIN NOW
New customers only – Minimum deposit of £10 using deposit code 30F - A qualifying bet is a ‘real money’ stake of at least £10 placed on any sports market - Minimum odds of 1/2 (1.5) - Free bets credited upon qualifying bet settlement and expire after 7 days - Free bet stakes not included in returns - Deposit balance is available for withdrawal at any time. General deposit method & withdrawal restrictions apply & full T&Cs apply.
DailyResults Archive
< Sep 2019 >
SuMoTuWeThFrSa
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
EnglandPremier League
ResourcesUseful Links
KEEP IT FUN
GAMBLE RESPONSIBLY
BeGambleAware.org
x
£20 Risk Free First bet
New Customers Only Limited to one per person. If you’ve previously had a Paddy Power account, you will not qualify for the offer. Place your FIRST bet on any Sportsbook market and if it loses we will refund your stake in CASH. Max refund for this offer is  £20. Only deposits made using Cards or Paypal will qualify for this promotion. Paddy's Rewards Club: Get a  £10 free bet when you place 5x bets of  £10+. T&C's apply, 18+ begambleaware.org.
BET HERE
We use cookies to provide statistics that help give you the best experience of our site. By continuing to use the site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more
Got It