Football ResultsSunday, 14th October 2018

Afghanistan: Afghan Premier League
FT
Simorgh Alborz
3 - 1
Oqaban Hindukush
Argentina: Primera B Metropolitana
FT
Almirante Brown
4 - 2
Comunicaciones
FT
Defensores Unidos
1 - 0
Colegiales
FT
UAI Urquiza
1 - 0
Flandria
Austria: Regional League Central
FT
Lendorf
0 - 4
Weiz
Austria: Regional League West
FT
Kitzbuhel
4 - 1
Wals Grunau
FT
USK Anif
6 - 0
Reichenau
FT
Worgl
3 - 2
Schwaz
Bolivia: LFP Boliviano Clausura
FT
San Jose
3 - 1
Club Destroyers
Brazil: Serie A
FT
Atletico Mineiro
0 - 0
America Mineiro
FT
Atletico Paranaense
4 - 0
Sport Recife
FT
Bahia
2 - 0
Parana
FT
Chapecoense
0 - 1
Vitoria
FT
Internacional
3 - 1
Sao Paulo
FT
Palmeiras
2 - 0
Gremio
FT
Vasco da Gama
2 - 0
Cruzeiro
Brazil: Serie B
FT
Londrina
2 - 1
Sao Bento
Bulgaria: 3rd AFL Northwest 3 AFL
FT
Akademik Svishtov
0 - 4
Yantra Gabrovo
FT
Botev Lukovit
0 - 1
Yantra Polski Trambesh
FT
Levski 2007
0 - 3
Bdin Vidin
FT
Lokomotiv 1927 Dryanovo
2 - 5
Botev Kozloduy
FT
Partizan Cherven Bryag
0 - 2
Spartak Pleven
FT
Pavlikeni
1 - 0
Kom Berkovitsa
FT
Sevlievo
2 - 0
Vihar Slavyanovo
FT
Tryavna
3 - 0
Lokomotiv Mezdra
Bulgaria: 3rd AFL Southwest 3 AFL
FT
Balkan Botevgrad
1 - 1
Sportist Svoge
FT
Bansko
2 - 2
Oborishte
FT
Botev Ihtiman
4 - 2
Velbazhd
FT
Chavdar Etropole
3 - 0
Nadezhda Dobroslavtsi
FT
Germanea
0 - 2
Pirin Razlog
FT
Hebar Pazardzhik
3 - 2
Vihren
FT
Minyor Pernik
0 - 0
Belasitsa Petrich
FT
Septemvri Simitli
0 - 0
Marek
FT
Slivnishki Geroy
1 - 1
Rilski Sportist
Bulgaria: 3rd AFL Southeast 3 AFL
FT
Haskovo 1957
2 - 1
Levski Karlovo
Bulgaria: 3rd AFL
FT
1 - 2
Hitrino
FT
0 - 3
FT
Kubrat
1 - 2
Septemvri Tervel
FT
Lokomotiv Ruse
2 - 1
Benkovski Byala
CAF: Africa Cup Of Nations Qualifying Round
FT
Guinea-Bissau
2 - 1
Zambia
FT
Kenya
3 - 0
Ethiopia
CONCACAF: Nations League Qualifying Round
FT
Bonaire
0 - 6
Jamaica
FT
El Salvador
3 - 0
Barbados
FT
Montserrat
1 - 0
Belize
FT
Nicaragua
6 - 0
Anguilla
FT
Sint Maarten
0 - 10
St Kitts & Nevis
Chile: Primera B
FT
Cobreloa
1 - 0
Nublense
FT
Coquimbo Unido
0 - 0
Santiago Morning
FT
Deportes Copiapo
2 - 1
Cobresal
FT
Santiago Wanderers
4 - 1
Magallanes
Colombia: Primera A Clausura
FT
Atletico Nacional Medellin
0 - 0
Deportivo Cali
FT
Bucaramanga
2 - 1
Envigado
FT
Leones
0 - 1
La Equidad
FT
Santa Fe
2 - 2
Junior
Congo DR: Linafoot
FT
0 - 1
Don Bosco
FT
AS Dragons
0 - 3
AC Rangers
FT
Dauphin Noirs
1 - 1
Groupe Bazano
Costa Rica: Primera Division Apertura Invierno
FT
Alajuelense
1 - 0
Limon
FT
Deportivo Saprissa
2 - 2
Perez Zeledon
FT
Municipal Grecia
2 - 0
CS Herediano
FT
San Carlos
1 - 1
Cartagines
FT
Universidad de Costa Rica
3 - 4
Carmelita
Croatia: Druga HNL
FT
Zadar
2 - 0
Kustosija
Cyprus: Division 3
FT
Omonia Psevda
0 - 1
Digenis Akritas Morphou
Denmark: 1. Division
FT
FC Helsingor
1 - 2
Nykobing
FT
HB Koge
1 - 2
Silkeborg
FT
Hvidovre
5 - 1
Thisted
Denmark: 2. Division Pool 2
FT
Avarta
1 - 0
B 73 Slagelse
Ecuador: Division 1 Stage 2
FT
Barcelona
1 - 0
Emelec
FT
Deportivo Cuenca
1 - 3
Tecnico Universitario
Ecuador: Division 2 Stage 2
FT
CD Olmedo
2 - 0
Mushuc Runa
FT
Fuerza Amarilla
1 - 0
CDS Santa Rita
FT
LDU Loja
0 - 0
Orense
FT
LDU Portoviejo
3 - 0
Gualaceo
El Salvador: Primera Division Apertura
FT
Audaz
2 - 1
Firpo
FT
FAS
1 - 0
Pasaquina
FT
Jocoro
0 - 0
Isidro Metapan
FT
Municipal Limeno
0 - 4
Aguila
FT
Sonsonate
1 - 4
Chalatenango
England: Womens Super League
FT
Bristol Academy (W)
0 - 1
Birmingham City (W)
FT
Chelsea (W)
0 - 5
Arsenal (W)
FT
Everton (W)
3 - 3
Brighton Hove Albion (W)
FT
Liverpool (W)
2 - 1
Yeovil Town (W)
FT
Manchester City (W)
7 - 1
West Ham United (W)
FYR Macedonia: Druga MFL West
FT
Struga
1 - 0
Genc Kalemler
France: Division 1 Women
FT
Lyon (W)
2 - 1
Montpellier (W)
Friendly: Friendlies
FT
Scotland
1 - 3
Portugal
Friendly: Friendlies
FT
Bloem Celtic
0 - 2
Kaizer Chiefs
FT
Dnepr Mogilev
0 - 1
Smolevichi STI
FT
Shakhter Soligorsk
2 - 2
Torpedo Minsk
Germany: Regional League North
FT
Germania Egestorf/Langreder
2 - 1
VfL Oldenburg
FT
Lupo-Martini Wolfsburg
0 - 2
Eintracht Norderstedt
FT
Oldenburg
3 - 1
Havelse
FT
St Pauli II
1 - 3
Wolfsburg II
Germany: Regional League Southwest
FT
Stuttgart II
2 - 2
Pirmasens
Germany: Bundesliga Women
FT
Borussia Monchengladbach (W)
4 - 4
Bayer Leverkusen (W)
FT
Eintracht Frankfurt (W)
1 - 0
SC Sand (W)
FT
Freiburg (W)
0 - 2
Duisburg (W)
FT
SGS Essen (W)
3 - 2
Turbine Potsdam (W)
FT
Werder Bremen (W)
0 - 3
Wolfsburg (W)
Greece: Football League 2 Group 1
FT
AE Kalampakiou
1 - 2
Orfeas Xanthi
FT
Aetos Orfanou
0 - 0
Ethnikos Sidirokastro
FT
Alexandros Kilkis
0 - 0
Kosmiou Pao
FT
Apollon Paralimniou
1 - 0
Keravnos Pernis
FT
Aris Avatou
0 - 0
Kavala
FT
Nestos Chrisoupolis
4 - 2
Ethnikos Alexandroupoli
FT
Panserraikos
4 - 1
Aspis Xanthis
Greece: Football League 2 Group 2
FT
Agrotikos Asteras
0 - 1
Niki Agkathias
FT
Aris Paleohoriou
1 - 0
Lagkadas
FT
Edessaikos
1 - 2
Anagennisi Giannitsa
FT
Elpis Skoutareos
0 - 0
Triglia Po
FT
Koufalion Pao
0 - 0
Almopos Aridaia
FT
Melitevs Melitis
3 - 2
Makedonikos A.s.
FT
Olympiakos Kiminon
0 - 0
Ermis Amynteou
Greece: Football League 2 Group 3
FT
AO Floriadas
0 - 4
Lfekimni
FT
Acheron Kanalakiou
1 - 1
Tilikratis
FT
Makedonikos
0 - 0
Kronos Argiradon
FT
Makedonikos Foufas
2 - 1
Thesprotos
FT
Nafpaktiakos Asteras
2 - 1
M.alexandros Kallitheas
FT
Souli Paramithias
1 - 0
Thriamvos Servianon
Greece: Football League 2 Group 4
FT
AO Sellanon
1 - 1
Niki Volou
FT
Almyros
1 - 1
Achilleas Neokesaria
FT
Apollon Makrichoriou
1 - 2
AO Stilis
FT
Asteras Iteas
1 - 0
Thiseas Agrias
FT
Economos Tsaritsanis
2 - 1
Fokikos
FT
Meteora As
5 - 0
Anagennisi Karditsa
Greece: Football League 2 Group 5
FT
Atromitos Piraeus
1 - 0
AE Neapolis
FT
Atsalenios
1 - 0
Proodeftiki
FT
Ethnikos Piraeus
1 - 0
Ampeloniakos
FT
Ierapetra
2 - 0
AEEK Inka
FT
Ionikos
0 - 1
Keratsini
FT
Paleohora
0 - 2
Giouchtas
Greece: Football League 2 Group 6
FT
Diagoras Rodou
0 - 1
Ialysos
FT
Diagoras Vrahneikon
2 - 0
Acharnaikos
FT
Foivos Kremastis
0 - 0
Asteras Amaliadas
FT
Niki Traganou
1 - 4
Panegialios
FT
Paniliakos
3 - 2
Pamvouprasiakos
FT
Thiella Rafinas
0 - 3
AO Palliniakos
Greece: Football League 2 Group 7
FT
Agioi Anargiron
1 - 1
Egaleo
FT
Agios Ierotheos
3 - 0
Chalkis
FT
Apollon Eretrias
1 - 4
Thiella
FT
Charavgiakos
2 - 0
Kallithea
FT
Korinthos 2006
0 - 1
Eolikos
FT
Panthiraikos
2 - 0
Ilisiakos
Greece: Football League 2 Group 8
FT
AO Eikosimias
0 - 4
Kalamata
FT
AO Ipatou
0 - 1
Dimou Pellanas Kastoreiou
FT
Amvrisseas
0 - 0
AO Katastariou
FT
Asteras Vlahioti
2 - 2
Panarkadikos
FT
Ermionida
1 - 0
Enosi Lernas
FT
Pamissos Messinis
1 - 2
Mandraikos
FT
Panargiakos
1 - 0
Panaspropyrgiakos Doxa
Guatemala: Liga Nacional Apertura
FT
Antigua GFC
1 - 2
Coban Imperial
FT
Comunicaciones
1 - 0
Sanarate
FT
Guastatoya
2 - 0
CSD Municipal
Honduras: Liga Nacional Apertura
FT
CD Marathon
2 - 2
Real Espana
FT
CD Olimpia
1 - 1
CD Motagua
FT
Juticalpa
3 - 2
Real de Minas
FT
Platense
2 - 3
CD Honduras
FT
Vida
1 - 2
Lobos UPNFM
Hong Kong: Division 1
FT
BC Rangers
1 - 1
HKFC
FT
Citizen
1 - 3
Tai Chung
FT
Dreams Metro Gallery
4 - 1
Wong Tai Sin
FT
Eastern District
2 - 3
Central And Western
FT
Happy Valley
4 - 0
Wing Yee
FT
Mutual
0 - 1
Shatin
FT
South China FC
2 - 2
Double Flower
Indonesia: Liga 1
FT
Madura United
0 - 1
Persija Jakarta
FT
PSM Makassar
2 - 1
Arema
Italy: Serie C Group A
FT
Albissola
1 - 1
Piacenza
FT
Alessandria
1 - 1
Robur Siena
FT
Arzachena
1 - 0
Juventus (U23)
FT
Carrarese
4 - 2
Novara
FT
Cuneo
1 - 0
Olbia
FT
Pistoiese
0 - 2
Pisa
FT
Pro Patria
0 - 1
Pro Vercelli
Italy: Serie C Group B
FT
Albinoleffe
0 - 1
Feralpisalo
FT
Fano Alma Juventus
1 - 0
Giana Ermino
FT
Fermana
0 - 0
Sudtirol
FT
Imolese
1 - 0
Gubbio
FT
Monza
1 - 1
Triestina
FT
Pordenone
1 - 1
Vicenza Virtus
FT
Ravenna
2 - 0
Sambenedettese
FT
Renate
0 - 1
Vis Pesaro
FT
Virtus Verona
0 - 2
Ternana
Italy: Serie A Women
FT
AGSM Verona (W)
1 - 0
Res Roma (W)
FT
CF Florentia (W)
2 - 1
Valpolizella (W)
FT
Sassuolo (W)
2 - 2
Milan (W)
FT
Tavagnacco (W)
0 - 2
Mozzanica (W)
Japan: J2 League
FT
JEF United Chiba
2 - 1
Montedio Yamagata
FT
Kamatamare Sanuki
1 - 0
Roasso Kumamoto
FT
Machida Zelvia
3 - 2
Oita Trinita
FT
Mito Hollyhock
0 - 1
Tokyo Verdy
FT
Zweigen Kanazawa
0 - 2
Matsumoto Yamaga
Japan: J3 League
FT
FC Tokyo (U23)
1 - 0
Blaublitz Akita
FT
Gainare Tottori
5 - 1
Kagoshima United
FT
Grulla Morioka
2 - 1
Kataller Toyama
FT
Nagano Parceiro
0 - 1
YSCC
FT
Thespakusatsu Gunma
2 - 2
Azul Claro Numazu
Japan: Football League 2nd Stage
FT
Imabari
4 - 2
Cobaltore Onagawa
FT
Vanraure Hachinohe
0 - 1
Maruyasu Okazaki
Japan: League Cup Semi Final
PEN
Shonan Bellmare
5 - 4
Kashiwa Reysol
FT
Yokohama F Marinos
2 - 2
Kashima Antlers
Montenegro: Druga CFL
FT
Arsenal Tivat
1 - 3
Otrant Olympic
FT
Berane
0 - 6
Bokelj
FT
Igalo
0 - 1
Mladost Ljeskopolje
FT
Jezero
0 - 0
Jedinstvo Bijelo Polje
FT
Kom
1 - 0
Decic
Morocco: Elite 2
FT
JSM Laayoune
0 - 0
Chabab Atlas Khenifra
FT
Maghreb Fes
1 - 1
Wydad Fes
Netherlands: Eerste Divisie
FT
Go Ahead Eagles
3 - 0
Roda
FT
Sparta Rotterdam
3 - 0
Cambuur
FT
Twente
0 - 1
MVV Maastricht
New Zealand: Premiership
FT
Auckland City
4 - 3
Team Wellington
New Zealand: National Womens League
FT
Central Football Fed (W)
0 - 6
Auckland Football Fed (W)
FT
Northern Football Fed (W)
1 - 2
Canterbury United (W)
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Asker
0 - 1
Alta
FT
Fredrikstad
5 - 0
Stabaek II
FT
Honefoss
3 - 2
Elverum
FT
Mjolner
2 - 2
Nybergsund Il Trysil
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Flekkeroy
1 - 1
Hodd
FT
Kjelsas
0 - 1
Brattvag
FT
Nardo
0 - 3
Vidar
FT
Stjordals Blink
1 - 3
Egersund
FT
Vard Haugesund
3 - 3
Valerenga II
Panama: Liga Panamena De Futbol Apertura
FT
Costa del Este
1 - 0
Plaza Amador
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
General Diaz
1 - 2
Club Nacional
Peru: Primera Division Clausura
FT
Sport Boys
1 - 1
Alianza Lima
FT
Universitario
2 - 1
Union Comercio
Peru: Segunda Division
FT
Atletico Grau
2 - 0
Carlos Mannucci
FT
Cesar Vallejo
2 - 0
Sport Loreto
FT
Cienciano
2 - 1
Deportivo Coopsol
FT
Cultural Santa Rosa
7 - 0
Los Caimanes
FT
Juan Aurich
5 - 0
Alfredo Salinas
FT
Sport Victoria
8 - 1
Serrato Pacasmayo
FT
Union Huaral
2 - 2
Alianza Atletico
Poland: II Liga
FT
Gryf Wejherowo
0 - 2
Olimpia Elblag
Portugal: LigaPro
FT
Estoril
2 - 2
Varzim
Romania: Liga II
FT
Chindia Targoviste
4 - 2
UTA Arad
FT
Politehnica Timisoara
0 - 1
Ripensia Timisoara
Russia: PFL South
FT
Akademiya Futbola
0 - 0
SKA Rostov
FT
Angusht
0 - 1
Biolog-Novokubansk
FT
Chernomorets Novorossiysk
2 - 2
Chayka
FT
Krasnodar 3
3 - 3
Spartak Vladikavkaz
FT
Spartak Nalchik
5 - 1
Druzhba Maykop
FT
Urozhay Krasnodar
2 - 0
Mashuk KMV
FT
Volgar Astrakhan
3 - 0
Dinamo Stavropol
Russia: Football National League
FT
Tyumen
1 - 1
Fakel Voronezh
South Korea: K League 2
FT
Ansan Mugunghwa
2 - 0
Ansan Greeners
FT
Busan I Park
3 - 1
Seoul E-Land
Spain: Segunda Division
FT
Granada
1 - 0
Mallorca
FT
Rayo Majadahonda
1 - 0
Oviedo
FT
Tenerife
0 - 0
Lugo
Spain: Segunda B Group 1
FT
Atletico Madrid B
3 - 0
Celta Vigo B
FT
Coruxo
1 - 1
Salmantino
FT
Las Palmas B
0 - 1
Fuenlabrada
FT
Pontevedra
0 - 0
Ponferradina
FT
Rapido de Bouzas
0 - 1
Burgos
FT
San Sebastian de los Reyes
2 - 0
Guijuelo
Spain: Segunda B Group 2
FT
Arenas Club
2 - 1
CD Calahorra
FT
CD Izarra
0 - 2
Sporting Gijon B
FT
Mirandes
2 - 2
Real Union
FT
Oviedo B
2 - 0
Gimnastica De Torrelavega
Spain: Segunda B Group 3
FT
Atletico Baleares
1 - 0
Olot
FT
Badalona
1 - 1
Lleida Esportiu
FT
Cornella
1 - 2
Alcoyano
FT
Ebro
1 - 3
Sabadell
FT
Espanyol B
3 - 1
Peralda
FT
Levante B
0 - 0
Castellon
FT
Teruel
0 - 0
Ejea
FT
Valencia Mestalla
0 - 0
Hercules
Spain: Segunda B Group 4
FT
Cartagena
0 - 2
Melilla
FT
Don Benito
0 - 1
Sevilla Atletico
FT
Ejido
0 - 1
Recreativo Huelva
FT
Granada B
0 - 0
Atletico Sanluqueno
FT
Jumilla
1 - 0
Almeria B
FT
Marbella
0 - 0
Murcia
FT
Real Linense
1 - 1
Villanovense
FT
San Fernando
2 - 0
UD Ibiza
FT
Talavera
4 - 0
Badajoz
FT
UCAM Murcia
3 - 1
Malaga B
Spain: Primera Division Women
FT
Athletic Club (W)
2 - 1
Real Sociedad (W)
FT
Barcelona (W)
9 - 1
Rayo Vallecano (W)
FT
Fundacion Albacete (W)
3 - 2
Sporting Huelva (W)
FT
Granada Tenerife (W)
1 - 0
EDF Logrono (W)
FT
Malaga (W)
2 - 1
Espanyol (W)
Sweden: Division 1 North
FT
Carlstad United
2 - 2
Rynninge
FT
Syrianska
3 - 1
Skelleftea
FT
Team TG
1 - 3
Akropolis
FT
Umea
3 - 1
Assyriska
Sweden: Division 1 South
FT
Karlskrona
5 - 4
Lunds
FT
Mjallby
1 - 1
Utsiktens
Sweden: Damallsvenskan
FT
Djurgarden (W)
2 - 0
Vittsjo (W)
FT
Kalmar (W)
1 - 2
Pitea (W)
FT
Kristianstads (W)
4 - 2
Limhamn Bunkeflo (W)
FT
Rosengard (W)
5 - 1
Hammarby DFF (W)
FT
Vaxjo (W)
0 - 4
Kopparbergs/Goteb (W)
UAE: League Cup Group Stage
FT
Al Ahli Club
2 - 1
Ajman
FT
Al Ittihad Kalba
1 - 2
Baniyas
FT
Al Wahda Abu Dhabi
2 - 0
Dibba Al Fujairah
UEFA: Nations League A
FT
Poland
0 - 1
Italy
UEFA: Nations League B
FT
Russia
2 - 0
Turkey
UEFA: Nations League C
FT
Israel
2 - 0
Albania
FT
Lithuania
1 - 4
Montenegro
FT
Romania
0 - 0
Serbia
UEFA: Nations League D
FT
Azerbaijan
1 - 1
Malta
FT
Faroe Islands
1 - 1
Kosovo
USA: NASL United Soccer League
FT
Bethlehem Steel
1 - 0
Tampa Bay Rowdies
FT
Fresno
0 - 1
Real Monarchs
FT
Nashville
3 - 3
FC Cincinnati
FT
New York Red Bulls II
2 - 1
Pittsburgh Riverhounds
FT
Phoenix Rising
0 - 1
Portland Timbers II
FT
Reno 1868
3 - 1
Orange County
FT
Sacramento Republic
1 - 0
Las Vegas Lights
FT
Saint Louis
0 - 0
OKC Energy
FT
San Antonio
1 - 1
RGV Toros
FT
Swope Park Rangers
5 - 1
Los Angeles Galaxy II
FT
Tulsa Roughnecks
1 - 4
Seattle Sounders II
Ukraine: First League
FT
Obolon-Brovar Kyiv
1 - 1
Ingulets Petrove
Uruguay: Primera Division Clausura
FT
Boston River
1 - 0
Nacional de Football
FT
Cerro
4 - 2
Club River Plate
FT
Danubio
3 - 1
Atletico Torque
FT
Liverpool Montevideo
2 - 1
Defensor Sporting
FT
Montevideo Wanderers
1 - 2
Racing Montevideo
Uruguay: Segunda Division
FT
Villa Espanola
2 - 0
Deportivo Maldonado
Venezuela: Primera Division Clausura
FT
Deportivo La Guaira
1 - 2
Caracas
Venezuela: Segunda Division Clausura
FT
Atletico Furrial
0 - 0
UCV
FT
Atletico el Vigia
3 - 0
Union Atletico Falcon
FT
Libertador
1 - 0
Diamantes de Guayana
FT
Llaneros
1 - 0
Titanes
FT
Petare
2 - 0
Angostura
FT
Yaracuyanos
2 - 0
Real Frontera
Venezuela: FA Cup Semi Final
FT
Aragua
3 - 2
Deportivo Anzoategui
FT
Zamora
0 - 0
Zulia