Football ResultsWednesday, 15th March 2017

AFC: Champions League Group Stage
FT
Adelaide United (AUS)
3 - 3
Jeju United (KOR)
FT
Gamba Osaka (JPN)
0 - 1
Jiangsu Sainty
FT
Seoul (KOR)
2 - 3
Western Sydney (AUS)
FT
Shanghai SIPG (CHN)
3 - 2
Urawa Red Diamonds (JPN)
Angola: Division 1
FT
Academica do Lobito
0 - 2
Desportivo Huila
FT
Aviacao
0 - 0
Progresso Associacao
FT
Inter Luanda
1 - 0
Primeiro de Maio
FT
Recreativo Caala
1 - 0
Sagrada Esperanca
Argentina: Primera B Nacional
FT
All Boys
2 - 1
Gimnasia Jujuy
FT
Almagro
1 - 1
Juventud Unida
FT
Douglas Haig
2 - 1
San Martin Tucuman
FT
Estudiantes SL
1 - 0
Crucero del Norte
FT
Ferro Carril Oeste
0 - 0
Los Andes
FT
Guillermo Brown
0 - 3
Nueva Chicago
FT
Villa Dalmine
0 - 0
Chacarita Juniors
Belarus: FA Cup Quarter Final
FT
Minsk
0 - 1
BATE Borisov
FT
Torpedo Zhodino
1 - 0
Slutsk
Bosnia and Herzegovina: FA Cup Quarter Final
FT
Bosna Sema
2 - 3
Mladost Doboj Kakanj
FT
Siroki Brijeg
1 - 0
Zrinjski
FT
Travnik
2 - 2
Sarajevo
FT
Zeljeznicar Sarajevo
2 - 0
Radnik Bijeljina
Brazil: FA Cup 3rd Round
FT
ABC
1 - 1
Sao Paulo
FT
Fluminense
3 - 2
Criciuma
FT
Gurupi
1 - 0
Joinville
Brazil: State Football Leagues Gaucho
FT
Brasil de Pelotas
1 - 1
Gremio
Bulgaria: Second PFL
FT
Ludogorets II
2 - 0
Sozopol
FT
Septemvri Sofia
1 - 1
Botev Vratsa
CONCACAF: Champions League Semi Final
FT
UANL Tigres (MEX)
2 - 0
Vancouver Whitecaps (CAN)
CONMEBOL: Copa Libertadores Group Stage
FT
Barcelona (ECU)
2 - 1
Atletico Nacional Medellin (COL)
FT
Botafogo (BRA)
2 - 1
Estudiantes LP (ARG)
FT
Nacional de Football (URU)
0 - 1
Zulia (VEN)
FT
San Lorenzo (ARG)
0 - 1
Atletico Paranaense (BRA)
Chile: Primera Division Clausura
FT
Santiago Wanderers
1 - 2
O'Higgins
Chile: Primera B
FT
Rangers de Talca
0 - 0
Magallanes
Croatia: FA Cup Semi Final
FT
NK Osijek
0 - 2
Rijeka
Cyprus: Division 3
FT
APEP Pitsilias
2 - 1
Ahironas Liopetriou
Czech Republic: Division 1
FT
Bohemians 1905
0 - 1
Viktoria Plzen
Denmark: FA Cup 4th Round
FT
AC Horsens
1 - 3
Aarhus
FT
Randers
1 - 0
Sonderjyske
England: League Two
FT
Barnet
2 - 2
Yeovil Town
England: Isthmian Premier League
FT
Leatherhead
2 - 0
Folkestone
Friendly: Friendlies
FT
Dnepr Mogilev
1 - 0
Neman Grodno
FT
FH Hafnarfjordur
1 - 4
Molde
Germany: 3. Liga
FT
Chemnitzer
2 - 1
Paderborn 07
FT
Hansa Rostock
1 - 1
Fortuna Koln
FT
Jahn Regensburg
1 - 2
Zwickau
FT
Wehen
0 - 2
Mainz 05 II
Germany: Regional League North
FT
Hamburg II
1 - 0
Hannover 96 II
FT
St Pauli II
4 - 0
Meppen
Germany: Regional League Northeast
FT
Hertha Berlin II
1 - 1
Viktoria Berlin
Germany: Regional League West
FT
Rot-Weiss Ahlen
4 - 1
Wiedenbruck 2000
FT
Sprockhovel
1 - 1
Alemannia Aachen
Ghana: Division 1
FT
Aduana Stars
0 - 0
Medeama
FT
All Stars
1 - 1
Ebusua Dwarfs
FT
Asante Kotoko
1 - 0
WAFA
FT
Ashanti Gold
1 - 0
Liberty Pro
FT
Bechem United
0 - 0
Elmina Sharks
FT
Berekum Chelsea
1 - 0
Aduana Stars
FT
Great Olympics
1 - 1
Inter Allies
FT
Tema Youth
2 - 1
Hearts of Oak
International Tournaments: Aphrodite Cup Cyprus (Women) 5th - 6th Place
FT
Cyprus (W)
7 - 1
Bahrain (W)
International Tournaments: Aphrodite Cup Cyprus (Women) Petit Final
PEN
Lithuania (W)
3 - 1
Malta (W)
International Tournaments: Aphrodite Cup Cyprus (Women) Final
PEN
Latvia (W)
5 - 4
Estonia (W)
Iraq: Premier League
FT
Baghdad FC
1 - 0
Zakho
Japan: League Cup Group Stage
FT
Cerezo Osaka
2 - 0
Yokohama F Marinos
FT
FC Tokyo
6 - 0
Vegalta Sendai
FT
Jubilo Iwata
0 - 2
Consadole Sapporo
FT
Kashiwa Reysol
1 - 0
Shimizu S Pulse
FT
Sagan Tosu
2 - 2
Albirex Niigata
FT
Sanfrecce Hiroshima
0 - 0
Ventforet Kofu
Kosovo: FA Cup Quarter Final
FT
Besa
1 - 0
Prishtina
FT
Drenica
1 - 0
Ferizaj
AET
Llapi
4 - 3
Liria
Kuwait: Premier League
FT
Al Kuwait
3 - 0
Al Sulaibikhat
FT
Al Sahel
0 - 2
Al Qadsia
FT
Khaitan
1 - 0
Al Salmiyah
Lithuania: Division 1
FT
Atlantas
4 - 1
Stumbras
Malaysia: Premier League
FT
MISC-MIFA
3 - 1
Sabah
Mexico: Copa MX Clausura Quarter Final
FT
Club Tijuana
0 - 2
Monarcas
FT
Santos Laguna
1 - 3
Cruz Azul
Montenegro: Druga CFL
FT
Berane
0 - 0
Otrant Olympic
FT
Celik Niksic
1 - 1
Kom
FT
Cetinje
4 - 0
Radnicki Berane
FT
Igalo
2 - 0
Jezero
Panama: Liga Panamena De Futbol Clausura
FT
Atletico Nacional Medellin
0 - 0
Santa Gema
FT
San Francisco
2 - 2
Arabe Unido
Paraguay: Primera Division Apertura
FT
Sportivo Luqueno
0 - 1
Club Guarani
Poland: I Liga
FT
Olimpia Grudziadz
1 - 0
Znicz Pruszkow
Portugal: Segunda Liga
FT
Aves
1 - 0
Olhanense
FT
Benfica B
2 - 3
Portimonense
FT
Cova de Piedade
1 - 1
Uniao Madeira
FT
Fafe
2 - 4
Guimaraes B
FT
Famalicao
1 - 3
Porto B
FT
Gil Vicente
3 - 1
Penafiel
FT
Sporting Braga B
1 - 1
Leixoes
FT
Sporting CP B
2 - 0
Freamunde
FT
Vizela
1 - 1
Sporting Covilha
Scotland: Championship
FT
St Mirren
3 - 2
Dundee United
Scotland: League Two
FT
Edinburgh City
2 - 2
Berwick
South Africa: FA Cup Round of 32
FT
Cape Town All Stars
0 - 2
Bidvest Wits
FT
Chippa United
1 - 0
Witbank Spurs
FT
Platinum Stars
3 - 2
Amazulu
FT
Royal Eagles
1 - 2
Supersport United
Spain: Segunda B Group 1
FT
Racing de Ferrol
4 - 1
Palencia
Tunisia: Ligue 1 Relegation Group
FT
Avenir de la Marsa
0 - 0
Gabes
FT
CS Hammam-Lif
2 - 1
JS Kairouanaise
FT
Stade Gabesien
1 - 0
CA Bizertin
Turkey: TFF 2 Lig White Group
FT
Anadolu Uskudar 1908
1 - 0
Istanbulspor
FT
Bucaspor Izmir
1 - 1
Kahramanmarasspor
FT
Erzurumspor
1 - 0
Sivas Belediyespor
FT
Fatih Karagumruk
2 - 2
Amedspor
FT
Fethiyespor
0 - 2
Anadolu Selcukluspor
FT
Keciorengucu
0 - 0
Nazilli Belediyespor
FT
Kocaeli Birlikspor
2 - 2
Pendikspor
FT
Ofspor
2 - 0
Hacettepe
FT
Zonguldak Komurspor
3 - 2
Tepecikspor
Turkey: TFF 2 Lig Red Group
FT
Ankaragucu
1 - 0
Etimesgut Belediyespor
FT
Aydinspor 1923
0 - 0
Nigde Belediyespor
FT
Erciyesspor
1 - 3
Eyupspor
FT
Hatayspor
0 - 0
Sariyer
FT
Karsiyaka
3 - 0
Gumushanespor
FT
Kastamonuspor
1 - 0
Inegolspor
FT
Kirklarelispor
0 - 0
Tokatspor
FT
Polatli Bugsasspor
0 - 2
Menemen Belediye
FT
Tuzlaspor
0 - 0
1461 Trabzon
UEFA: Champions League Round of 16
FT
Atletico Madrid
0 - 0
Bayer Leverkusen
FT
Monaco
3 - 1
Manchester City
UEFA: U17 Championship Elite Round
FT
Poland (U17)
3 - 0
Greece (U17)
FT
Portugal (U17)
0 - 2
Spain (U17)
FT
Republic of Ireland (U17)
4 - 0
Faroe Islands (U17)
FT
Slovakia (U17)
2 - 1
Cyprus (U17)