Football ResultsSunday, 15th September 2019

Albania: Superliga
FT
Bylis
2 - 1
Kukesi
FT
Laci
1 - 0
Partizani Tirana
Algeria: Ligue 1
FT
MC Oran
2 - 3
MC Alger
Argentina: Primera Nacional
FT
Gimnasia Mendoza
1 - 2
Atletico de Rafaela
FT
Guillermo Brown
1 - 0
Independiente Rivadavia
FT
Quilmes
3 - 1
All Boys
FT
Racing Club
2 - 1
Agropecuario
FT
San Martin de San Juan
0 - 0
Barracas Central
Argentina: Division 3 Primera B Metropolitana
FT
Argentino De Quilmes
1 - 1
Comunicaciones
FT
Defensores Unidos
0 - 2
San Miguel
FT
Sacachispas
0 - 3
Deportivo Armenio
Argentina: Division 3 Torneo Federal A Group Stage
FT
Atletico Sarmiento
1 - 1
Juventud Unida
FT
Boca Unidos
0 - 0
Crucero del Norte
FT
Def. De Pronunciamento
4 - 1
Sportivo Belgrano
FT
Defensa y Justicia
5 - 0
Juventud Unida Universitario
FT
Deportivo Madryn
3 - 0
Deportivo Maipu
FT
Douglas Haig
0 - 0
Union Sunchales
FT
Huracan Las Heras
1 - 0
Atletico Camioneros
FT
Olimpo Bahia Blanca
0 - 0
Villa Mitre
FT
San Martin Formosa
1 - 2
Central Norte
FT
Temperley
0 - 0
Defensores VR
Argentina: Superliga
FT
Banfield
0 - 1
Talleres Cordoba
FT
Boca Juniors
1 - 0
Estudiantes LP
FT
Gimnasia LP
1 - 2
Racing Club
FT
Independiente
2 - 2
Lanus
FT
Rosario Central
1 - 1
Newells Old Boys
Armenia: Premier League
FT
Ararat Yerevan
1 - 0
Fc Noah
Australia: NPL NNSW Final
FT
Edgeworth Eagles
2 - 0
Maitland
Australia: NPL Queensland Play-Off Final
FT
Olympic FC
1 - 2
Gold Coast Knights
Australia: NPL Victoria Play-Off Final
PEN
Avondale
3 - 4
Bentleigh Greens
Austria: Bundesliga
FT
Rapid Vienna
5 - 0
Admira Wacker
FT
SCR Altach
6 - 0
St Polten
FT
Wolfsberger AC
3 - 0
Austria Vienna
Austria: 2.Liga
FT
LASK Linz (Jnrs)
0 - 5
BW Linz
Austria: Regional League Salzburg
FT
Sv Kuchl
1 - 2
Grodig
Austria: Regional League Tirol
FT
Hall
1 - 2
Kufstein
FT
Reichenau
7 - 1
Imst
FT
Telfs
2 - 2
Schwaz
Austria: Regional League Vorarlberg
FT
Rothis
1 - 2
Bregenz
Azerbaijan: Premier League
FT
Inter Baku
1 - 2
Sabail
FT
Qarabag
2 - 0
Neftchi Baku
Bahrain: Super Cup
PEN
Riffa
5 - 3
Manama Club
Belarus: Premier League Division 1
FT
Dinamo Minsk
2 - 1
Slutsk
FT
Isloch Minsk
0 - 1
Shakhter Soligorsk
FT
Slavia Mozyr
2 - 2
Energetik-BGU Minsk
Belgium: Division 1A
FT
Anderlecht
1 - 2
Antwerp
FT
Gent
3 - 0
Mechelen
FT
Mouscron-Peruwelz
2 - 0
Kortrijk
Belgium: Division 1B Opening Tournament
FT
Roeselare
0 - 5
Virton
Bolivia: LFP Boliviano Clausura
FT
Guabira
1 - 1
Blooming
FT
Nacional Potosi
0 - 3
Bolivar
FT
Royal Pari Sion
1 - 0
Oriente Petrolero
FT
San Jose
7 - 0
Club Destroyers
Bolivia: Nacional B Group B
FT
Mariscal Sucre
2 - 3
Vaca Diez
FT
Real Santa Cruz
0 - 0
Torre Fuerte
FT
Universitario Beni
0 - 4
Deportivo Kivon
Bolivia: Nacional B Group C
FT
Deportivo Fortaleza
0 - 0
Stormers San Lorenzo
FT
Real Tomayapo
4 - 3
Independiente Petrolero
FT
Universitario de Sucre
2 - 2
Stormers Sporting Club
Bosnia and Herzegovina: Premier League
FT
Sarajevo
2 - 0
Fk Zvijezda 09
FT
Siroki Brijeg
1 - 3
Sloga Simin Han
Brazil: Serie A
FT
Atletico Mineiro
1 - 3
Internacional
FT
Atletico Paranaense
0 - 1
Avai
FT
Bahia
1 - 1
Fortaleza
FT
Ceara
0 - 0
Botafogo
FT
Fluminense
1 - 0
Corinthians
FT
Gremio
3 - 0
Goias
FT
Sao Paulo
1 - 1
CSA
Brazil: Serie B
FT
Figueirense
1 - 2
Sport Recife
Brazil: Serie C Play-Off Semi-Final
FT
Juventude
2 - 1
Nautico Recife
Brazil: Brasileiro Women BW Play-Off Semi-Final
FT
Corinthians (W)
2 - 0
Flamengo (W)
Bulgaria: First PFL
FT
Dunav Ruse
0 - 0
Slavia Sofia
FT
Levski Sofia
3 - 0
Cherno More Varna
Bulgaria: Second PFL
FT
Strumska Slava
4 - 2
Ludogorets II
Bulgaria: 3rd AFL Northeast 3 AFL
FT
3 - 0
FT
Kubrat
0 - 4
Dobrudzha
FT
Suvorovo
8 - 0
Benkovski Byala
Bulgaria: 3rd AFL Southeast 3 AFL
FT
Nesebar
1 - 0
Uragan Boyadzhik
FT
Rodopa Smolyan
1 - 3
Maritsa Plovdiv
FT
Sokol Markovo
2 - 1
Rozova Dolina
Bulgaria: 3rd AFL
FT
Akademik Svishtov
5 - 1
FT
Bdin Vidin
1 - 0
Juventus Malchika
FT
Botev Kozloduy
0 - 1
Vihar Slavyanovo
FT
Kom Berkovitsa
3 - 3
Partizan Cherven Bryag
FT
Pavlikeni
0 - 0
Lokomotiv Mezdra
FT
Sevlievo
2 - 0
Lokomotiv 1927 Dryanovo
FT
Tryavna
1 - 3
Yantra Gabrovo
CAF: Champions League 1st Round
FT
Al Nasr Dubai
1 - 3
Raja Casablanca
FT
Asante Kotoko
2 - 0
Etoile du Sahel
FT
Asck De Kara
0 - 0
Vita Club
FT
Elect-Sport
1 - 1
Esperance ST
FT
Enyimba
0 - 0
Al Hilal Omdurman (SUD)
FT
Fosa Juniors
0 - 0
TP Mazembe
FT
Nouadhibou
0 - 2
Wydad Casablanca
FT
USM Alger
4 - 1
Gor Mahia
CAF: Confederation Cup 1st Round
FT
Azam
0 - 1
Triangle United
FT
Bolton City
1 - 2
Zanaco (ZAM)
FT
Esae
0 - 0
Salitas
FT
Malindi
1 - 4
Al Masry
FT
Paradou
3 - 1
CS Sfaxien
FT
Santoba
0 - 0
Fc San Pedro
FT
TS Galaxy
1 - 0
CNaPS Sport (MAD)
Canada: Canadian Premier League Cpl Fall Season
FT
Forge Fc
2 - 2
Hfx Wanderers
FT
York 9 Fc
2 - 4
Valour Fc
Chile: Primera Division
FT
Cobresal
2 - 1
Everton de Vina
FT
Union La Calera
2 - 3
Antofagasta
FT
Universidad Catolica
0 - 0
O'Higgins
FT
Universidad de Concepcion
3 - 1
Colo Colo
Chile: Primera B
FT
Cobreloa
1 - 2
Nublense
FT
Deportes Temuco
0 - 1
Deportes Puerto Montt
FT
San Luis
3 - 2
Rangers de Talca
China: Super League
FT
Shanghai Shenhua
0 - 3
Tianjin Teda
FT
Wuhan Zall
1 - 0
Dalian Yifang
China: League One
FT
Meizhou Meixian Techand
0 - 1
Shaanxi Changan Athletic
China: Super League Women
FT
Changchun Dazhong (W)
3 - 1
Henan Huishang (W)
FT
Guangdong Haijun (W)
1 - 3
Shanghai Shenhua (W)
FT
Jiangsu Suning (W)
7 - 0
Dalian Aerbin (W)
FT
Wuhan Jiangda (W)
2 - 1
Beijing Zao Tai (W)
Chinese Taipei: Premier League
FT
Ming Chuan University
2 - 3
NSTC
FT
Tainan City
2 - 1
Taichung Futuro Fc
FT
Taipower
3 - 1
Taicheng Lions
FT
Tatung
3 - 2
Fu Jen University
Colombia: Primera A Clausura
FT
Atletico Nacional Medellin
2 - 3
Cucuta
FT
Envigado
2 - 4
Independiente Medellin
FT
Jaguares
2 - 2
America de Cali
FT
Millonarios
2 - 1
Deportivo Pasto
Colombia: Primera B PB Clausura
FT
Boca Juniors Cali
2 - 2
Chico
FT
Real Santander
0 - 1
Llaneros
FT
Tigres
0 - 2
Quindio
Congo DR: Linafoot
FT
Fc Simba
1 - 1
St Eloi Lupopo
FT
Motema Pembe
0 - 0
AC Rangers
Costa Rica: Primera Division Apertura Invierno
FT
Deportivo Saprissa
4 - 0
Universidad de Costa Rica
Croatia: Prva HNL
FT
NK Osijek
2 - 2
Varazdin
FT
Rijeka
1 - 1
Hajduk Split
Croatia: Druga HNL
FT
Rudes
3 - 0
Croatia Zmijavci
Cyprus: Division 1
FT
Doxa Katokopias
1 - 1
Ethnikos Achnas
FT
EN Paralimniou
1 - 2
Anorthosis Famagusta
FT
Kition Larnaca
2 - 2
Omonia Nicosia
Czech Republic: Division 2
FT
Viktoria Zizkov
1 - 2
Hradec Kralove
FT
Vlasim
2 - 1
Vitkovice
Czech Republic: Division 1
FT
Banik Ostrava
2 - 1
Ceske Budejovice
FT
Karvina
0 - 0
Bohemians 1905
FT
Zlin
0 - 2
Sparta Praha
Denmark: 1. Division
FT
HB Koge
1 - 1
Naestved
FT
Roskilde
3 - 1
Nykobing
FT
Vejle
3 - 0
Hvidovre
FT
Vendsyssel
2 - 0
Kolding IF
Denmark: 2. Division Pool 1
FT
Holbaek
1 - 2
Frem
Denmark: 2. Division Pool 2
FT
Sydvest 05
0 - 0
Jammerbugt
FT
Thisted
4 - 0
Vejgaard B
Denmark: Elitedivisionen
FT
BSF (W)
1 - 4
Fortuna Hjorring (W)
FT
Brondby (W)
1 - 1
Thisted (W)
Denmark: Superligaen
FT
Aarhus
3 - 0
Aalborg
FT
Brondby
4 - 2
Nordsjaelland
FT
Esbjerg
0 - 3
Randers
FT
Hobro
2 - 1
FC Copenhagen
FT
Lyngby
0 - 3
Midtjylland
Ecuador: Liga Pro Serie B
FT
Alianza Cotopaxi
1 - 3
Orense
FT
Duros Del Balon
1 - 0
LDU Loja
FT
Gualaceo
0 - 0
LDU Portoviejo
FT
Puerto Quito
2 - 1
Manta
Ecuador: Liga Pro Serie A
FT
Emelec
1 - 1
LDU Quito
FT
Guayquil City
2 - 1
Universidad Catolica
El Salvador: Primera Division Apertura
FT
FAS
1 - 2
Jocoro
FT
Juventud Independiente
1 - 1
Alianza
FT
Sonsonate
2 - 0
Aguila
England: Premier League
FT
Bournemouth
3 - 1
Everton
FT
Watford
2 - 2
Arsenal
England: Womens Super League
FT
Brighton Hove Albion (W)
1 - 1
Chelsea (W)
FT
Everton (W)
2 - 0
Bristol Academy (W)
FT
Reading (W)
0 - 2
Manchester City (W)
FT
Tottenham Hotspur (W)
1 - 0
Liverpool (W)
FT
West Ham United (W)
1 - 0
Birmingham City (W)
England: Championship
FT
Barnsley
0 - 2
Leeds United
FT
Huddersfield Town
0 - 2
Sheffield Wednesday
Estonia: Meistriliiga
FT
Maardu Linnameeskond
0 - 1
Tammeka Tartu
Estonia: Esiliiga
FT
Elva
2 - 0
K-Jarve JK Jarve
Faroe Islands: Premier League
FT
Fuglafjordur
2 - 3
EB/Streymur
FT
KI Klaksvik
3 - 0
TB Tvoroyri
FT
NSI Runavik
0 - 3
B36 Torshavn
FT
Torshavn
3 - 0
Skala
FT
Vikingur Gota
1 - 1
Argir
Finland: Veikkausliiga
FT
FC Inter Turku
2 - 0
Mariehamn
FT
Ilves Tampere
0 - 2
Honka
FT
KuPS Kuopio
1 - 0
HJK Helsinki
Finland: Kakkonen Group A
FT
Sudet
0 - 2
JaPS
Finland: Kakkonen Group B
FT
GrIFK
3 - 3
KaaPo
Finland: Kakkonen Group C
FT
JBK
3 - 1
Hercules
FT
OLS Oulu
3 - 1
RoPS (A)
France: Ligue 1
FT
Monaco
3 - 4
Marseille
FT
Nantes
1 - 0
Reims
FT
St Etienne
2 - 2
Toulouse
France: Division 1 Women
FT
Lyon (W)
6 - 0
Fleury Merogis (W)
FT
Paris St Germain (W)
4 - 0
Dijon (W)
Georgia: Erovnuli Liga Umaglesi Liga
FT
WIT Georgia
0 - 3
Dinamo Tbilisi
Germany: Bundesliga
FT
1899 Hoffenheim
0 - 3
Freiburg
FT
Paderborn 07
1 - 5
Schalke 04
Germany: 2. Bundesliga
FT
Bochum
2 - 2
Dynamo Dresden
FT
Darmstadt 98
3 - 3
Nurnberg
FT
Erzgebirge Aue
1 - 0
Osnabruck
Germany: 3. Liga
FT
Eintracht Braunschweig
1 - 2
Hansa Rostock
FT
Ingolstadt 04
2 - 3
Hallescher
Germany: Regional League North
FT
Hannoverscher
1 - 0
Drochtersen/Assel
FT
Holstein Kiel II
4 - 2
Altona 93
FT
Oldenburg
3 - 1
Eintracht Norderstedt
FT
St Pauli II
0 - 1
Luneburger Hansa
Germany: Regional League Northeast
FT
Altglienicke
3 - 2
Chemie Leipzig
FT
Energie Cottbus
3 - 2
ZFC Meuselwitz
FT
Germania Halberstadt
2 - 1
Bischofswerdaer
FT
Rot-Weiss Erfurt
2 - 1
BFC Dynamo
FT
Sv Lichtenberg 47
0 - 0
Babelsberg 03
FT
Union Furstenwalde
2 - 2
Viktoria Berlin
Germany: Regional League West
FT
Schalke 04 II
1 - 0
Fortuna Koln
Germany: Regional League Southwest
FT
Mainz 05 II
1 - 3
Fc Giessen
Germany: Bundesliga Women
FT
Bayern Munich (W)
1 - 2
Bayer Leverkusen (W)
FT
Eintracht Frankfurt (W)
4 - 2
USV Jena (W)
FT
Freiburg (W)
0 - 0
SC Sand (W)
FT
SGS Essen (W)
2 - 1
Duisburg (W)
FT
Wolfsburg (W)
3 - 0
1899 Hoffenheim (W)
Germany: Regional League Bavaria
FT
Nurnberg II
5 - 1
Greuther Furth II
Greece: FA Cup 3rd Round
FT
Episkopi
1 - 2
Trikala
FT
Pandramaikos
0 - 3
Ionikos
FT
Panserraikos
2 - 0
Triglia Po
PEN
Panthiraikos
5 - 4
Ierapetra
AET
Thinaliakos
0 - 1
Kavala
FT
Xenofon Krestenon
1 - 2
Egaleo
Greece: Super League 1
FT
AEK Athens
2 - 0
Lamia
FT
Aris Thessalonikis
4 - 0
Panathinaikos
FT
Panionios
1 - 0
Larisa
FT
Xanthi
2 - 1
Asteras Tripolis
Guatemala: Liga Nacional Apertura
FT
Guastatoya
3 - 1
Comunicaciones
FT
Iztapa
2 - 1
Deportivo Mixco
FT
Malacateco
2 - 0
Sanarate
FT
Xelaju
1 - 0
Santa Lucia
Honduras: Liga Nacional Apertura
FT
Lobos UPNFM
0 - 1
CD Motagua
FT
Vida
3 - 0
CD Honduras
Hong Kong: Division 1
FT
Citizen
3 - 2
Hong Kong Sapling
FT
Eastern District
2 - 0
Hoi King
FT
Icanfield
1 - 3
Central And Western
FT
North District
0 - 1
Tai Chung
FT
Sham Shui Po
0 - 3
Hong Kong Fc
FT
Shatin
2 - 3
Wong Tai Sin
FT
Wing Yee
3 - 3
South China FC
Hong Kong: Premier League
FT
BC Rangers
0 - 1
Happy Valley
FT
Lee Man
2 - 2
Southern
Hungary: NB II
FT
Budafoki LC
1 - 3
Ajka
FT
Gyirmot
1 - 2
Dorogi
FT
MTK Budapest
1 - 0
Kazincbarcika
FT
Nyiregyhaza
0 - 2
Vasas
FT
Siofok
2 - 0
Budaorsi
FT
Szeged 2011
5 - 3
Csakvar
FT
Szolnoki Mav
0 - 2
Gyori Eto
FT
Szombathelyi Haladas
0 - 1
Soroksar
FT
Vac
0 - 0
Tiszakecske
Iceland: Urvalsdeild
FT
KA Akureyri
1 - 1
Kopavogur
Iceland: Urvalsdeild Women
FT
Breidablik (W)
1 - 1
Valur Reykjavik (W)
FT
IBV (W)
2 - 0
Fylkir (W)
FT
KR Reykjavik (W)
0 - 2
Selfoss (W)
FT
Keflavik (W)
4 - 1
HK/Vikingur (W)
FT
Thor / Ka (W)
0 - 0
Stjarnan (W)
Indonesia: Liga 1
FT
Perseru Serui
1 - 1
PSM Makassar
FT
Persija Jakarta
2 - 1
PSIS Semarang
FT
Persipura Jayapura
2 - 0
Persela Lamongan
Iran: Azadegan League
FT
Aluminium Arak
1 - 0
Esteghlal Khuzestan
FT
Arman Gohar
2 - 2
Baderan Tehran
FT
Damash Gilan
0 - 0
Mes Kerman
FT
Elmo Adab
0 - 2
Sepidrood Rasht
FT
Malavan
2 - 3
Khousheh Talaei Saveh
FT
Niroye Zamini
1 - 1
Gostaresh
FT
Persepolis Pakdasht
2 - 3
Mes Rafsanjan
FT
Qashqai Shiraz
0 - 2
Fajr Sepasi
FT
Rayka Babol
1 - 1
Oxin Alborz
Iran: Pro League
FT
Naft Masjed Soleyman
1 - 1
Esteghlal FC
FT
Saipa
4 - 3
Nassaji Mazandaran
FT
Shahin Bushehr
1 - 1
Paykan
FT
Zob Ahan
0 - 0
Tractor Sazi
Israel: Premier League
FT
Ashdod
2 - 2
Hapoel Beer Sheva
FT
Bnei Yehuda Tel Aviv
0 - 0
Maccabi Netanya
Italy: Serie A
FT
Brescia
3 - 4
Bologna
FT
Genoa
1 - 2
Atalanta
FT
Parma
1 - 3
Cagliari
FT
Roma
4 - 2
Sassuolo
FT
Spal
2 - 1
Lazio
FT
Verona
0 - 1
Milan
Italy: Serie B
FT
Cosenza
1 - 2
Pescara
FT
Crotone
0 - 0
Empoli
FT
Pisa
4 - 1
Cremonese
Italy: Serie C Group A
FT
Albinoleffe
0 - 0
Pianese
FT
Carrarese
2 - 1
Pistoiese
FT
Gozzano
1 - 1
Giana Ermino
FT
Juventus (U23)
2 - 2
Pro Patria
FT
Lecco
0 - 2
Robur Siena
FT
Olbia
0 - 3
Alessandria
FT
Pergolettese
1 - 1
Arezzo
FT
Pontedera
0 - 0
Novara
FT
Renate
2 - 1
Como
Italy: Serie C Group B
FT
Cesena
3 - 2
Triestina
FT
Feralpisalo
2 - 1
Virtus Verona
FT
Imolese
0 - 1
Modena
FT
Padova
0 - 0
Carpi
FT
Piacenza
0 - 1
Fermana
FT
Ravenna
2 - 1
Vis Pesaro
FT
Sambenedettese
2 - 1
Arzignano Valchiampo
FT
Sudtirol
0 - 3
Reggio Audace
FT
Vicenza Virtus
2 - 0
Rimini
Italy: Serie C Group C
FT
Bisceglie
0 - 3
Potenza
FT
Catania
1 - 0
Viterbese Castrense
FT
Catanzaro
3 - 1
Sicula Leonzio
FT
Paganese
2 - 2
Virtus Francavilla
FT
Picerno
2 - 3
Avellino
FT
Teramo
2 - 0
Cavese
FT
Ternana
0 - 2
Monopoli
FT
Vibonese
3 - 0
Rende
Italy: Serie A Women
FT
CF Florentia (W)
2 - 4
Fiorentina (W)
FT
Res Roma (W)
0 - 3
Milan (W)
Japan: J2 League
FT
Kagoshima United
0 - 3
Montedio Yamagata
FT
Yokohama FC
0 - 0
Omiya Ardija
Japan: Football League Japan 1st Stage
FT
Nara Club
1 - 1
Tegavajaro Miyazaki
FT
Ryutsu Keizai
1 - 2
Suzuka Unlimited Fc
FT
Yokogawa Musashino
1 - 3
Imabari
Japan: L1 League Women
FT
INAC Kobe Leonessa (W)
5 - 2
Albirex Niigata (W)
FT
Urawa Red Diamonds (W)
2 - 0
Sony Sendai (W)
Japan: J3 League
FT
Azul Claro Numazu
4 - 0
Cerezo Osaka (U23)
FT
Blaublitz Akita
5 - 0
Kamatamare Sanuki
FT
Fukushima United
1 - 2
Giravanz Kitakyushu
FT
Gainare Tottori
2 - 0
Sagamihara
FT
Gamba Osaka (U23)
0 - 1
YSCC
FT
Kataller Toyama
5 - 0
Grulla Morioka
FT
Nagano Parceiro
0 - 0
Fujieda MYFC
FT
Vanraure Hachinohe
1 - 2
Roasso Kumamoto
Kazakhstan: Premier League
FT
Aktobe
3 - 2
Atyrau
FT
Astana
2 - 1
Shakhter Karagandy
FT
Irtysh Pavlodar
1 - 0
Taraz
FT
Kairat Almaty
4 - 1
Zhetysu
FT
Ordabasy
0 - 2
FC Kaysar
FT
Tobol Kostanay
1 - 0
Okzhetpes
Kenya: Division 1
FT
AFC Leopards
0 - 0
Kariobangi Sharks
FT
KCB
0 - 0
Kisumu All Stars
Kosovo: Superliga
FT
Falmurtari
2 - 0
Dukagjini
FT
Ferizaj
0 - 1
Vushtrria
Kuwait: Premier League
FT
Al Qadsia
3 - 0
Al Tadhamon
FT
Yarmouk
1 - 2
Al Shabab Al Ahmadi
Latvia: Virsliga
FT
Rigas Futbola Skola
6 - 0
Spartaks
Lebanon:
FT
Al Ahed
2 - 1
Al Ansar
Luxembourg: National Division
FT
Etzella Ettelbruck
3 - 2
UNA Strassen
FT
Jeunesse Esch
0 - 3
Fola Esch
FT
Muhlenbach Blue Boys
0 - 2
Differdange 03
FT
Racing Union Luxembourg
2 - 2
Victoria Rosport
FT
Union Titus Petange
3 - 2
Mondorf-Les-Bains
Malta: Premier League
FT
Gudja United
1 - 1
St Lucia
FT
Valletta
1 - 1
Floriana
Mexico: Liga MX Apertura
FT
Club America
1 - 1
UNAM Pumas
FT
Guadalajara Chivas
1 - 0
Atlas
FT
Leon
3 - 1
Juarez
FT
Santos Laguna
2 - 2
Pachuca
FT
Toluca
0 - 2
Monarcas
Mexico: Ascenso MX Apertura Division 2
FT
Cimarrones
2 - 1
Venados
FT
Tapachula
1 - 1
Loros Universidad
FT
Universidad Guadalajara
2 - 0
Celaya
Moldova: National Division Division 1
FT
Milsami Orhei
0 - 0
Speranta
FT
Sfintul Gheorghe
1 - 0
Dinamo-Auto Tiraspol
Montenegro: Druga CFL
FT
Arsenal Tivat
3 - 3
Decic
FT
Ibar
1 - 2
Otrant Olympic
FT
Jedinstvo Bijelo Polje
0 - 0
Lovcen
FT
Jezero
1 - 2
Fk Drezga
FT
Mornar
1 - 0
Bokelj
Morocco: Botola Pro
FT
Rapide Oued Zem
0 - 0
Mouloudia Oujda
FT
Youssoufia Berrechid
1 - 2
Renaissance Zemamra
Morocco: Elite 2
FT
Chabab Mohammedia
1 - 1
Kawkab Marrakech
FT
Jeunesse Ben Guerir
2 - 1
Racing de Casablanca
FT
Tihad Casablanca
2 - 3
Ittihad Khemisset
Netherlands: Eredivisie
FT
Feyenoord
3 - 2
ADO Den Haag
FT
Fortuna Sittard
2 - 3
Twente
FT
Heracles
4 - 1
Willem II
FT
PEC Zwolle
6 - 2
Waalwijk
Netherlands: Eredivisie Women
FT
Twente (W)
2 - 3
PSV Eindhoven (W)
New Zealand: National Womens League
FT
Canterbury United (W)
6 - 0
Capital Football Fed (W)
FT
WAIBOP (W)
0 - 3
Auckland Football Fed (W)
North Macedonia: Druga MFL West
FT
Drita
2 - 0
Fk Kadino
FT
Gostivar
2 - 0
Korabi
FT
Ohrid
0 - 1
Pelister
FT
Skopje
1 - 0
Labunishta
FT
Vellazerimi 77
3 - 2
Vardari Forino
North Macedonia: Druga MFL East
FT
Belasica
1 - 2
Kozuv Gevgelija
FT
Kit-Go Pehcevo
1 - 0
Osogovo
FT
Pobeda
2 - 5
Plackovica
FT
Sasa
2 - 2
Bregalnica Stip
FT
Tikves
5 - 0
Fk Pitu Guli
Norway: Eliteserien
FT
Bodo/Glimt
3 - 3
Stabaek
FT
Haugesund
0 - 0
Mjondalen
FT
Kristiansund BK
1 - 0
Brann
FT
Molde
3 - 0
Tromso
FT
Stromsgodset
1 - 0
Ranheim
FT
Viking
2 - 0
Odd Ballklubb
Norway: 1. Divisjon
FT
Ham-Kam
2 - 0
Ullensacker/Kisa
FT
Jerv
1 - 0
Raufoss
FT
KFUM Oslo
2 - 1
Skeid
FT
Nest-Sotra
2 - 0
Tromsdalen
FT
Sandnes Ulf
1 - 0
Notodden
FT
Sogndal
1 - 1
Sandefjord
FT
Strommen
0 - 0
Start
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Arendal
2 - 1
Fredrikstad
FT
Brattvag
0 - 3
Stjordals Blink
FT
Egersund
1 - 3
Levanger
FT
Hodd
2 - 1
Bryne
FT
Kvik Halden
4 - 0
Sola
FT
Moss
2 - 1
Vidar
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Elverum
1 - 0
Senja
FT
Mjolner
0 - 0
Alta
FT
Sotra
0 - 2
Fram Larvik
Norway: Toppserien
FT
Klepp (W)
1 - 1
Lillestrom (W)
Oman: Pro League
FT
Al Rustaq
3 - 0
Mirbat
FT
Muscat Club
1 - 3
Saham
FT
Oman Club
1 - 0
Al Suwaiq
FT
Sohar
2 - 0
Al Oruba
Panama: Liga Panamena De Futbol Apertura
FT
Costa del Este
1 - 1
Independiente
FT
Sporting San Miguelito
1 - 1
Alianza
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Club Nacional
3 - 0
Deportivo Capiata
FT
Olimpia Asuncion
4 - 1
Club Sportivo San Lorenzo
Paraguay: Segunda Division
FT
Atyra Fc
4 - 1
General Caballero
FT
Fulgencio Yegros
1 - 2
3 de Febrero
FT
Guairena
2 - 1
2 de Mayo
FT
Independiente FBC
0 - 0
12 de Octubre
FT
Ovetense
1 - 3
Rubio Nu
FT
Sportivo Iteno
3 - 3
Resistencia
FT
Sportivo Trinidense
2 - 2
RI 3 Corrales
Peru: Primera Division Clausura
FT
Carlos Mannucci
2 - 1
Union Comercio
FT
Deportivo Municipal
0 - 1
Sporting Cristal
FT
Universitario
2 - 0
Deportivo Binacional
Peru: Liga 2
FT
Alianza Atletico
2 - 0
Union Huaral
FT
Comerciantes Unidos
2 - 1
Cienciano
FT
Cultural Santa Rosa
0 - 1
Sport Loreto
FT
Los Caimanes
3 - 0
Sport Victoria
FT
Santos FC
0 - 2
Juan Aurich
Poland: Ekstraklasa
FT
Gornik Zabrze
0 - 0
Slask Wroclaw
FT
Pogon Szczecin
1 - 0
LKS Lodz
Poland: I Liga
FT
Miedz Legnica
2 - 2
Olimpia Grudziadz
Poland: II Liga
FT
Gryf Wejherowo
1 - 4
Olimpia Elblag
FT
Znicz Pruszkow
1 - 2
Gornik Leczna
Portugal: Primeira Liga
FT
Boavista
1 - 1
Sporting CP
FT
Maritimo
1 - 3
Belenenses
FT
Portimonense
2 - 3
Porto
FT
Rio Ave
2 - 4
Tondela
FT
Santa Clara
2 - 0
Moreirense
Portugal: LigaPro
FT
Academica
1 - 2
Nacional
FT
Casa Pia
1 - 3
UD Oliveirense
FT
Penafiel
2 - 1
Mafra
FT
Sporting Covilha
2 - 3
Leixoes
Qatar: Stars League
FT
Al Duhail
1 - 1
Al Rayyan
Romania: Liga I
FT
CSU Craiova
0 - 1
Steaua Bucuresti
FT
Poli Iasi
0 - 0
Hermannstadt
Romania: Liga II
FT
SCM Pitesti
0 - 2
Rapid Bucuresti
FT
UTA Arad
1 - 1
Mioveni
Russia: Football Premier League
FT
Krasnodar
4 - 2
Krylya Sovetov
FT
Orenburg
2 - 1
Rubin Kazan
FT
Tambov
0 - 2
CSKA Moscow
Russia: Football National League
FT
Armavir
1 - 1
Chertanovo Moscow
Russia: PFL West
FT
Torpedo Vladimir
2 - 1
Lokomotiv Moscow II
FT
Veles Moscow
1 - 1
Leningradets
Russia: PFL Center
FT
Khimki II
1 - 5
Zorky Krasnogorsk
Russia: PFL Ural Povolzhye
FT
FC UFA II
1 - 3
KAMAZ Naberezhnye Chelny
FT
Lada Dimitrovgrad
1 - 0
Zenit-Izhevsk
FT
Lada Togliatti
1 - 1
Tyumen
FT
Nosta
0 - 1
Akron Togliatti
FT
Zvezda Perm
2 - 1
Volga Ulyanovsk
Saudi Arabia: Pro League
FT
Al Faisaly
3 - 2
Al Fateh
FT
Al Hazm
0 - 6
Al Ettifaq
Serbia: Prva Liga
FT
Graficar
3 - 1
Radnicki Pirot
FT
Kolubara
0 - 1
Dinamo Vranje
FT
Novi Pazar
2 - 1
Zemun
Serbia: Superliga
FT
Backa Topola
0 - 0
Macva
FT
Mladost Lucani
2 - 0
Spartak Subotica
Singapore: S League
FT
Albirex Niigata (S)
4 - 1
Garena Young Lions
FT
Geylang International
4 - 4
Hougang United
Slovakia: Super Liga
FT
Slovan Bratislava
2 - 0
Spartak Trnava
Slovenia: Prva Liga
FT
Mura
1 - 0
Tabor Sezana
FT
Olimpija Ljubljana
2 - 2
CM Celje
FT
Triglav Kranj
2 - 3
Domzale
South Africa: National 1st Division
FT
Ajax Cape Town
3 - 2
Tshakhuma Madzivhadila
FT
Jomo Cosmos
1 - 2
Real Kings
South Africa: Premier Soccer League
FT
Black Leopards
0 - 2
Baroka
FT
Bloem Celtic
2 - 1
Stellenbosch
South Korea: K League 2
FT
Ansan Greeners
1 - 3
Anyang
FT
Bucheon 1995
1 - 1
Suwon City
FT
Gwangju
3 - 1
Ansan Mugunghwa
South Korea: K League 1
FT
Gangwon FC
2 - 0
Jeju United
FT
Seongnam Ilhwa
0 - 0
Suwon Bluewings
FT
Seoul
3 - 1
Incheon United
Spain: Segunda Division
FT
Albacete
0 - 4
Tenerife
FT
Lugo
2 - 0
Fuenlabrada
FT
Oviedo
0 - 2
Elche
FT
Sporting Gijon
1 - 1
Deportivo La Coruna
FT
Zaragoza
3 - 1
Extremadura
Spain: Segunda B Group 1
FT
Atletico Baleares
3 - 2
San Sebastian de los Reyes
FT
Atletico Madrid B
4 - 0
Las Palmas B
FT
Celta Vigo B
0 - 2
Marino de Luanco
FT
Getafe B
0 - 1
Pena Deportiva
FT
Melilla
0 - 0
Las Rozas
FT
Oviedo B
2 - 2
Rayo Majadahonda
FT
Racing de Ferrol
1 - 1
Internacional de Madrid
FT
Sporting Gijon B
0 - 1
Coruxo
FT
UD Ibiza
2 - 1
Pontevedra
Spain: Segunda B Group 2
FT
Burgos
0 - 1
CD Calahorra
FT
Real Union
1 - 2
Tudelano
FT
UD Logrones
3 - 2
Cultural Leonesa
FT
Unionistas de Salamanca
2 - 1
Haro
Spain: Segunda B Group 3
FT
Castellon
1 - 0
Olot
FT
Cornella
1 - 0
Badalona
FT
Ebro
0 - 2
Gimnastic
FT
Fc Andorra
3 - 0
Ejea
FT
Hercules
0 - 2
Sabadell
FT
Lleida Esportiu
2 - 1
Espanyol B
Spain: Segunda B Group 4
FT
Atletico Sanluqueno
0 - 1
Cartagena
FT
Badajoz
2 - 1
Algeciras
FT
Granada B
2 - 1
Villarrobledo
FT
Marbella
3 - 2
Merida
FT
Murcia
1 - 2
San Fernando
FT
Real Linense
1 - 0
Don Benito
FT
Recreativo Huelva
1 - 0
UCAM Murcia
FT
Sevilla Atletico
0 - 1
Cadiz B
FT
Yeclano Deportivo
2 - 2
Cordoba
Spain: Primera Division Women
FT
Athletic Club (W)
3 - 0
Madrid CFF (W)
FT
Atletico Madrid (W)
3 - 0
Sevilla (W)
FT
Espanyol (W)
0 - 3
Valencia (W)
FT
Rayo Vallecano (W)
1 - 1
Barcelona (W)
FT
Real Sociedad (W)
0 - 0
Levante (W)
Spain: Primera Division
FT
Alaves
0 - 1
Sevilla
FT
Betis
1 - 1
Getafe
FT
Celta Vigo
0 - 2
Granada
FT
Eibar
1 - 2
Espanyol
FT
Valladolid
1 - 1
Osasuna
Sweden: Allsvenskan
FT
Hacken
1 - 2
AIK
FT
Hammarby
6 - 2
IFK Goteborg
FT
Malmo
1 - 0
Norrkoping
Sweden: Superettan
FT
Brage
3 - 1
Dalkurd
FT
Norrby
1 - 1
Varbergs BoIS
Sweden: Division 1 North
FT
Akropolis
0 - 0
Linkopings
FT
Forward
1 - 3
Bodens
FT
Gefle
1 - 2
Nykoping
FT
Sylvia
3 - 1
Team TG
FT
Umea
1 - 2
Karlstad
Sweden: Division 1 South
FT
Landskrona BoIS
1 - 0
Oddevold
FT
Ljungskile
1 - 0
Tvaakers
FT
Oskarshamns AIK
0 - 1
Varnamo
Sweden: Damallsvenskan
FT
Djurgarden (W)
0 - 0
Limhamn Bunkeflo (W)
FT
Kopparbergs/Goteb (W)
0 - 2
Rosengard (W)
FT
Pitea (W)
4 - 1
Vaxjo (W)
FT
Vittsjo (W)
1 - 0
KIF Orebro DFF (W)
Switzerland: FA Cup Round of 32
FT
Aarau
1 - 2
Sion
FT
Bassecourt
0 - 3
Rapperswil
FT
Bellinzona
1 - 2
Neuchatel Xamax
FT
Stade Nyonnais
0 - 1
Thun
FT
Wohlen
0 - 4
Luzern
Thailand: Premier League
FT
Chainat
1 - 0
Sukhothai
FT
Chiangrai United
3 - 1
Trat
FT
PTT Rayong
2 - 0
Suphanburi
FT
Prachuap
2 - 0
Chiang Mai
Turkey: Super Lig
FT
Ankaragucu
0 - 4
Yeni Malatyaspor
FT
Denizlispor
0 - 1
Konyaspor
FT
Rizespor
0 - 0
Goztepe
FT
Trabzonspor
2 - 2
Genclerbirligi
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Adanaspor
0 - 0
Adana Demirspor
FT
Bursaspor
3 - 1
Osmanlispor
FT
Istanbulspor
2 - 1
Giresunspor
FT
Menemen Belediye
0 - 1
Akhisar Belediye
Turkey: TFF 2 Lig White Group
FT
Afjet Ayfonspor
4 - 0
Sanliurfaspor
FT
Amedspor
0 - 0
Hacettepe
FT
Corum Belediyespor
0 - 1
Gumushanespor
FT
Inegolspor
1 - 0
Sancaktepe Belediye
FT
Kirklarelispor
1 - 1
Zonguldak Komurspor
FT
Manisa Buyuksehir
6 - 3
Duzyurtspor
FT
Tarsus Idman Yurdu
2 - 0
Sariyer
Turkey: TFF 2 Lig Red Group
FT
Bayburt Ozel idare
0 - 3
Kirsehir Belediyespor
FT
Elazigspor
0 - 1
Tuzlaspor
FT
Etimesgut Belediyespor
1 - 1
Bodrumspor
FT
Kastamonuspor
1 - 2
Bandirmaspor
FT
Sakaryaspor
2 - 2
Usakspor
FT
Sivas Belediyespor
1 - 1
Kahramanmarasspor
FT
Van Buyuksehir Belediye
3 - 0
Kardemir Karabukspor
USA: USSF Division II United Soccer League
FT
Austin Bold
1 - 2
Reno 1868
FT
Las Vegas Lights
3 - 1
Fresno
FT
New Mexico United
3 - 1
Colorado Switchbacks
FT
Orange County
2 - 0
El Paso Locomotive
FT
Sacramento Republic
2 - 1
RGV Toros
FT
San Antonio
3 - 1
OKC Energy
USA: NWSL
FT
Sky Blue (W)
0 - 3
Chicago Red Stars (W)
USA: MLS
FT
Minnesota United
3 - 1
Real Salt Lake
FT
Portland Timbers
0 - 1
DC United
FT
Seattle Sounders
4 - 2
New York Red Bulls
FT
Toronto FC
3 - 2
Colorado Rapids
FT
Vancouver Whitecaps
2 - 1
Houston Dynamo
Ukraine: Premier League
FT
Dynamo Kyiv
1 - 2
Desna Chernihiv
FT
Illichivets Mariupol
1 - 1
Olimpik Donetsk
FT
Kolos Kovalivka
1 - 0
Lviv
Ukraine: First League
FT
Volyn Lutsk
2 - 2
Balkany Zorya
Uruguay: Primera Division Clausura
FT
Danubio
1 - 2
Cerro Largo
FT
Nacional de Football
4 - 1
Liverpool Montevideo
FT
Plaza Colonia
1 - 0
Boston River
FT
Progreso
2 - 2
Rampla Juniors
Uruguay: Segunda Division
FT
Bella Vista
1 - 0
Rentistas
FT
Central Espanol
1 - 0
Atenas
FT
Deportivo Maldonado
2 - 0
Villa Teresa
FT
Tacuarembo
1 - 2
Villa Espanola
Uzbekistan: Super League
FT
Kokand 1912
3 - 0
Bunyodkor
FT
Lokomotiv Tashkent
1 - 1
Metallurg Bekabad
FT
Navbahor Namangan
0 - 1
Pakhtakor Tashkent
Venezuela: Primera Division Clausura
FT
Aragua
3 - 0
Estudiantes Caracas
FT
Caracas
1 - 0
Monagas
FT
Deportivo Lara
2 - 0
Lala
FT
Deportivo Tachira
2 - 2
Carabobo
FT
Llaneros
1 - 0
Deportivo La Guaira
FT
Puerto Cabello
2 - 1
Atletico Venezuela
FT
Zamora
3 - 1
Portuguesa FC
FT
Zulia
4 - 1
AC Mineros
Venezuela: Segunda Division Clausura
FT
Angostura
6 - 1
Dynamo De Puerto La Cruz
FT
Real Frontera
2 - 1
Urena
Vietnam: V League 1
FT
Becamex Binh Duong
1 - 5
Song Lam Nghe An
FT
Hanoi T&t
5 - 2
Viettel
FT
Nam Dinh
1 - 1
Ho Chi Minh City
FT
Thanh Hoa
1 - 3
Than Quang Ninh
x
Up to £100 in bet credits
Exclusive Promo Code
100BET365
JOIN NOW
Up to £100 in Bet Credits for new customers at bet365. Min deposit £5 and 1x settled bet requirement to release Bet Credits. Min odds, bet and payment method exclusions apply. Returns exclude Bet Credits stake. Time limits and T&C's apply, 18+ begambleaware.org.
x
Bet £10 Get £30
Exclusive Promo Code
30f
JOIN NOW
New customers only – Minimum deposit of £10 using deposit code 30F - A qualifying bet is a ‘real money’ stake of at least £10 placed on any sports market - Minimum odds of 1/2 (1.5) - Free bets credited upon qualifying bet settlement and expire after 7 days - Free bet stakes not included in returns - Deposit balance is available for withdrawal at any time. General deposit method & withdrawal restrictions apply & full T&Cs apply.
DailyResults Archive
< Sep 2019 >
SuMoTuWeThFrSa
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
EnglandPremier League
ResourcesUseful Links
KEEP IT FUN
GAMBLE RESPONSIBLY
BeGambleAware.org