Football ResultsTuesday, 16th July 2019

Bolivia: LFP Boliviano Clausura
FT
Sport Boys Warnes
1 - 2
Club Always Ready
Brazil: Serie B
FT
Coritiba
2 - 1
Sao Bento
Chile: FA Cup Round of 16
FT
Santiago Morning
0 - 2
Universidad Catolica
China: Super League
FT
Guangzhou Evergrande
4 - 1
Dalian Yifang
FT
Guangzhou R&F
2 - 1
Tianjin Teda
FT
Shanghai Shenhua
3 - 2
Henan Jianye
Colombia: Primera A Clausura
FT
Rionegro
1 - 3
Cucuta
Ecuador: Liga Pro Serie B
FT
Duros Del Balon
0 - 2
CDS Santa Rita
Ecuador: Copa Ecuador Round of 16
FT
Alianza De Guano
0 - 0
LDU Quito
Ecuador: Liga Pro Serie A
FT
America de Quito
1 - 1
CD Olmedo
Friendly: Friendlies
FT
Maidenhead
1 - 0
Kuwait
Friendly: Friendlies
FT
AEL Limassol
2 - 0
Oleksandriya
FT
AFC Wimbledon
2 - 3
Bournemouth
AET
APOEL
2 - 1
Doxa Katokopias
FT
Barnet
6 - 2
Crystal Palace
FT
Barrow
2 - 0
Morecambe
FT
Basingstoke
2 - 7
Luton Town
FT
Bath City
0 - 2
Bristol Rovers
FT
Bognor Regis
1 - 2
Portsmouth
FT
Boreham Wood
2 - 1
Queens Park Rangers
FT
Boulogne
1 - 3
Quevilly
FT
Brackley Town
1 - 5
Milton Keynes Dons
FT
Burton Albion
2 - 1
Sheffield United
FT
Carl Zeiss Jena
4 - 2
Germania Halberstadt
FT
Carrick Rangers
1 - 0
Lisburn Distillery
FT
Chester City
0 - 0
Carlisle United
FT
Chorley
0 - 2
Preston North End
FT
Chrobry Glogow
1 - 3
Hapoel Tel Aviv
FT
Colorado Rapids
0 - 3
Arsenal
FT
Curzon Ashton
1 - 5
Crewe Alexandra
FT
Dartford
1 - 2
Gillingham
FT
Doncaster Rovers
1 - 1
Halifax Town
FT
Dover Athletic
3 - 0
Maidstone United
FT
Dynamo Dresden
1 - 6
Paris St Germain
FT
Eastleigh
3 - 0
Oxford United
FT
Ebbsfleet United
2 - 1
Charlton Athletic
FT
Eintracht Northeim
1 - 4
Paderborn 07
FT
Elversberg
0 - 1
Alemannia Aachen
FT
Extremadura
0 - 1
Reading
FT
Fylde
0 - 2
Blackpool
FT
Genclerbirligi
1 - 1
Antalyaspor
FT
Groningen
2 - 2
Emmen
FT
Guingamp
2 - 1
Cholet
FT
Harrogate Town
1 - 0
Guiseley
FT
Heracles
0 - 2
Excelsior
FT
Liefering
4 - 0
Grodig
FT
Longford Town
1 - 3
Warrenpoint Town
FT
Malaga B
0 - 0
Reading
FT
Maritimo
0 - 0
Farense
FT
Metz
2 - 1
Charleroi
FT
Northampton Town
0 - 4
Sheffield Wednesday
FT
Odra Opole
0 - 1
Walsall
FT
Olimpik Donetsk
1 - 2
Avanhard Kramatorsk
FT
Olympiakos Piraeus
3 - 0
Nottingham Forest
FT
Oss
0 - 1
Waalwijk
FT
Paris FC
0 - 1
Dijon
FT
Penafiel
2 - 2
Santa Clara
FT
Peralda
0 - 6
Espanyol
FT
Pinkafeld
0 - 9
Rapid Vienna
FT
Porto
1 - 0
Fulham
FT
Roskilde
4 - 0
Bronshoj
FT
SV Straelen
1 - 2
VVV Venlo
FT
Salisbury City
1 - 6
Swindon Town
FT
Scunthorpe United
0 - 1
Leicester City
FT
Slaven Belupo
0 - 1
Siofok
FT
Sporting Braga
2 - 1
Millwall
FT
St Pauli
1 - 0
Weiche Flensburg
FT
Stal Stalowa Wola
1 - 1
AEK Athens
FT
Stevenage
1 - 1
Peterborough United
FT
Torquay United
3 - 1
Plymouth Argyle
FT
Troyes
1 - 1
Nancy
FT
Wacker Innsbruck
0 - 7
Genoa
FT
Weston Super Mare
0 - 3
Exeter City
FT
Woking
2 - 3
Wycombe Wanderers
FT
Yeovil Town
1 - 6
Swansea City
FT
Yverdon Sport
2 - 3
Grenoble
FT
Zulte Waregem
1 - 1
Oostende
Iceland: 1. Deild
FT
Fjolnir
3 - 1
Fram Reykjavik
FT
Keflavik
0 - 3
Magni
FT
Leiknir Reykjavik
3 - 2
Alfturelding
FT
Thor Akureyri
2 - 1
Njardvik
FT
Throttur Reykjavik
0 - 1
Grotta
FT
Vikingur Olafsvik
2 - 0
Haukar
Iceland: Urvalsdeild Women
FT
Breidablik (W)
9 - 2
IBV (W)
FT
KR Reykjavik (W)
4 - 2
HK/Vikingur (W)
Indonesia: Liga 1
FT
Arema
4 - 1
Perseru Serui
FT
PS TNI
5 - 3
Persija Jakarta
FT
Persib Bandung
2 - 0
Kalteng Putra
FT
Persipura Jayapura
1 - 0
Madura United
International Tournaments: Hero Intercontinental Cup Group Stage
FT
India
1 - 1
Syria
Malaysia: Super League
FT
Johor Darul Takzim
0 - 1
MISC-MIFA
FT
Melaka United
1 - 1
PKNS
Russia: PFL West
FT
Dolgoprudny
5 - 0
Zvezda St Petersburg
FT
Leningradets
2 - 2
Rodina
FT
Murom
0 - 2
Zenit St Petersburg II
FT
Olimp Khimki
0 - 0
Pskov 747
FT
Znamya Truda
1 - 2
Luki-Energiya
Russia: PFL Center
FT
Ararat Moscow
8 - 2
Saturn Ramenskoye
FT
Khimik Nobomoskovsk
1 - 2
Khimki II
FT
Kvant Obninsk
0 - 2
Metallurg Lipetsk
FT
Rotor Volgograd II
0 - 1
Kaluga
FT
Sokol Saratov
0 - 1
Dinamo Bryansk
FT
Strogino Moscow
2 - 1
Ryazan
FT
Zorky Krasnogorsk
0 - 4
Salyut Belgorod
Russia: PFL South
FT
Alania-d Vladikavkaz
0 - 1
Legion
FT
Chernomorets Novorossiysk
0 - 1
SKA Rostov
FT
Dinamo Stavropol
3 - 0
Inter Cherkessk
FT
Fk Makhachkala
1 - 0
Spartak Vladikavkaz
FT
Krasnodar 3
1 - 1
Biolog-Novokubansk
FT
Mashuk KMV
0 - 1
Druzhba Maykop
FT
Spartak Nalchik
1 - 1
Anzhi
FT
Volgar Astrakhan
2 - 0
Urozhay Krasnodar
Russia: PFL Ural Povolzhye
FT
Lada Dimitrovgrad
0 - 1
Akron Togliatti
FT
Lada Togliatti
1 - 0
Volga Ulyanovsk
FT
Tyumen
3 - 2
KAMAZ Naberezhnye Chelny
FT
Ural 2 II
2 - 0
Nosta
FT
Zenit-Izhevsk
5 - 0
FC UFA II
FT
Zvezda Perm
1 - 1
Chelyabinsk
Scotland: League Cup Group Stage
PEN
Alloa Athletic
5 - 6
Elgin City
FT
Brechin
0 - 4
Ross County
FT
Cowdenbeath
0 - 2
Heart of Midlothian
FT
Falkirk
1 - 0
Stranraer
FT
Livingston
2 - 1
Ayr United
FT
Montrose
1 - 0
St Johnstone
FT
Morton
6 - 1
Dumbarton
PEN
Peterhead
11 - 10
Inverness CT
PEN
Queen of the South
5 - 4
Annan Athletic
FT
Queens Park
1 - 2
Partick
FT
Stenhousemuir
1 - 2
Dundee United
Sweden: Superettan
FT
Vasteras
2 - 2
Jonkopings Sodra
UEFA: Champions League 1st Qualifying Round
FT
Crvena Zvezda
2 - 1
Suduva Marijampole
FT
Feronikeli
0 - 1
The New Saints
FT
Saburtalo
1 - 3
Sheriff Tiraspol
FT
Shkendija
1 - 2
Kalju Nomme
FT
Torshavn
2 - 2
HJK Helsinki
FT
Valletta
1 - 1
F91 Dudelange
UEFA: Europa League 1st Qualifying Round
FT
Banants Yerevan
0 - 5
Cukaricki
FT
KI Klaksvik
0 - 0
Trakai
FT
Mladost Podgorica
0 - 0
CSKA Sofia
Vietnam: V League 1
FT
Song Lam Nghe An
2 - 2
Sai Gon