Football ResultsFriday, 17th March 2017

Albania: Superliga
FT
Skenderbeu Korce
1 - 1
Kukesi
Algeria: Ligue 1
FT
ES Setif
4 - 2
Hussein Dey
FT
MO Bejaia
0 - 1
USM El Harrach
Algeria: Ligue 2
FT
Ain Fakroun
1 - 0
ASO Chlef
FT
El Eulma
1 - 0
Khroub
FT
GC Mascara
1 - 1
Biskra
FT
JSM Skikda
3 - 1
Bordj Bou Arreridj
FT
MC Saida
3 - 1
JSM Bejaia
FT
Paradou
3 - 1
Amal Bou Saada
FT
RC Arbaa
1 - 1
WA Boufarik
Angola: Division 1
FT
Kabuscorp
2 - 1
Petro Atletico
Argentina: Primera B Metropolitana
FT
Colegiales
0 - 1
Comunicaciones
FT
Deportivo Moron
2 - 0
Estudiantes BA
FT
UAI Urquiza
0 - 0
Almirante Brown
FT
Villa San Carlos
2 - 1
Defensores de Belgrano
Armenia: Premier League
FT
Ararat Yerevan
0 - 3
Alashkert
Australia: NPL Tasmania
FT
Hobart Zebras
5 - 0
Clarence United
Austria: Erste Liga
FT
Austria Lustenau
2 - 0
Liefering
FT
BW Linz
3 - 1
Wacker Innsbruck
FT
KSV Superfund
2 - 2
LASK Linz
FT
Wattens
1 - 1
Horn
FT
Wiener Neustadt
0 - 3
FAC Team Fur Wien
Austria: Regional League East
FT
Mannsdorf
2 - 1
Wiener Sportklub
FT
Parndorf
4 - 3
Admira Wacker II
FT
Rapid Vienna II
2 - 3
Amstetten
FT
Schwechat
0 - 3
First Vienna 1894
FT
Traiskirchen
0 - 0
Neusiedl am See
Austria: Regional League Central
FT
Austria Klagenfurt
1 - 1
ATSV Wolfsberg
FT
Deutschlandsberger
3 - 1
Allerheiligen
FT
Hartberg
2 - 1
Union Gurten
FT
Kalsdorf
0 - 1
Weiz
FT
Union St Florian
1 - 0
Pasching/LASK Juniors
Austria: Regional League West
FT
SAK 1914
1 - 3
St Johann
Bahrain: Premier League
FT
Al Ahli Club Manama
1 - 1
Muharraq Club
Belgium: Super League Women
FT
Gent (W)
5 - 0
Tienen (W)
FT
Leuven (W)
0 - 1
Heist (W)
Bolivia: LFP Boliviano Clausura
FT
Nacional Potosi
1 - 0
Universitario de Sucre
Brazil: FA Cup 3rd Round
FT
ASA
0 - 0
Parana
FT
Cuiaba
1 - 1
Goias
Brazil: State Football Leagues Paulista
FT
Red Bull Brasil
2 - 1
Sao Bernardo
Bulgaria: First PFL
FT
Montana
0 - 3
Beroe
CAF: Confederation Cup 1st Round
FT
FC Renaissance (COD)
2 - 1
MC Alger (ALG)
CONMEBOL: Copa Libertadores Group Stage
FT
Penarol (URU)
2 - 1
Atletico Tucuman (ARG)
FT
Santa Fe (COL)
3 - 0
Sporting Cristal (PER)
FT
Santos (BRA)
2 - 0
The Strongest (BOL)
CONMEBOL: South American U17 Championship Final Stage
FT
Brazil (U17)
3 - 0
Colombia (U17)
Chile: Primera Division Clausura
FT
San Luis
2 - 2
Palestino
Croatia: Prva HNL
FT
Lokomotiva Zagreb
0 - 0
Hajduk Split
Croatia: Druga HNL
FT
Gorica
1 - 0
Rudes
Czech Republic: Division 1
FT
Sparta Praha
0 - 0
Zlin
Czech Republic: Division 2
FT
Ceske Budejovice
1 - 1
Sokolov
Ecuador: Division 1 Stage 1
FT
Delfin
1 - 0
Macara
FT
Guayquil City
1 - 1
Fuerza Amarilla
Ecuador: Division 2 Stage 1
FT
America de Quito
0 - 3
CD Olmedo
Egypt: Division 1
FT
Al Ittihad Alexandria
3 - 3
Aswan
FT
El Geish
1 - 1
Al Mokawloon
FT
Petrojet
2 - 0
Tanta
England: Championship
FT
Bristol City
4 - 0
Huddersfield Town
FT
Sheffield Wednesday
0 - 2
Reading
England: League One
FT
Port Vale
2 - 1
Shrewsbury Town
England: Premier League 2 Division 2
FT
Stoke City (U23)
1 - 1
Wolverhampton Wanderers (U23)
England: Premier League Cup Round of 16
PEN
Norwich City (U23)
3 - 2
Fulham (U23)
FT
Sunderland (U23)
0 - 1
Colchester United (U23)
Estonia: Meistriliiga
FT
Tammeka Tartu
1 - 1
Trans Narva
France: Ligue 1
FT
Lille
0 - 0
Marseille
FT
Metz
1 - 0
Bastia
France: Ligue 2
FT
Ajaccio
0 - 0
Le Havre
FT
Bourg-en-Bresse 01
2 - 4
Troyes
FT
Clermont Foot
0 - 1
Niort
FT
Orleans
1 - 1
GFC Ajaccio
FT
Red Star 93
0 - 1
Amiens
FT
Sochaux
2 - 1
Nimes
FT
Stade Brestois 29
3 - 0
Laval
FT
Valenciennes
0 - 4
Tours
France: Championnat National
FT
Chambly Thelle
2 - 1
Consolat Marseille
FT
Chateauroux
0 - 5
Paris FC
FT
Dunkerque
3 - 0
Beziers
FT
Epinal
1 - 1
Sedan
FT
Les Herbiers
2 - 0
Bastia CA
FT
Lyon Duchere
2 - 0
Creteil
FT
Pau
0 - 0
Avranches
FT
Quevilly
4 - 2
Belfort
Friendly: Friendlies
FT
AIK
1 - 0
Sirius
FT
Rosenborg
4 - 1
Ranheim
FT
Standard Liege
1 - 1
Roeselare
FT
Start
3 - 1
Jerv
FT
Strommen
1 - 0
Kongsvinger
Germany: Bundesliga
FT
Borussia Dortmund
1 - 0
Ingolstadt 04
Germany: 2. Bundesliga
FT
1860 Munich
2 - 1
Wurzburger Kickers
FT
Arminia Bielefeld
2 - 0
Kaiserslautern
FT
Eintracht Braunschweig
3 - 2
Heidenheim
Germany: 3. Liga
FT
Werder Bremen II
0 - 1
Preussen Munster
Germany: Regional League North
FT
Havelse
0 - 1
Eintracht Braunschweig II
Germany: Regional League Northeast
FT
Auerbach
1 - 1
63 Luckenwalde
FT
Babelsberg 03
0 - 0
Neustrelitz
Germany: Regional League West
FT
Wuppertaler
1 - 0
Borussia Dortmund II
Germany: Regional League Southwest
FT
08 Homburg
1 - 0
Hessen Kassel
FT
1899 Hoffenheim II
1 - 3
Steinbach
FT
Elversberg
2 - 0
Koblenz
FT
Kaiserslautern II
0 - 0
Ulm 1846
Germany: Regional League Bavaria
FT
Buchbach
0 - 0
Illertissen
Hong Kong: Premier League
FT
HKFC
1 - 4
Hong Kong Sapling
Iraq: Premier League
FT
Naft Al Janoob
0 - 1
Al Kahraba
Israel: Division 2
FT
Beitar Tel Aviv
0 - 2
Hapoel Petah Tikva
FT
Hapoel Bnei Lod
1 - 3
Hapoel Akko
FT
Ironi Ramat HaSharon
2 - 1
Hapoel Rishon LeZion
FT
Maccabi Ahi Nazareth
2 - 0
Hapoel Afula
FT
Maccabi Netanya
4 - 0
Hapoel Katamon
Italy: Serie B
FT
Perugia
3 - 1
Benevento
Kazakhstan: Premier League
FT
Astana
3 - 1
Akzhayik
FT
Taraz
0 - 0
Kairat Almaty
Kosovo: Superliga
FT
Feronikeli
6 - 1
Hajvalia
Latvia: Virsliga
FT
Jelgava
1 - 2
Liepaja
Malta: Premier League
FT
Balzan
0 - 1
Valletta
FT
Hamrun Spartans
1 - 1
St Andrews
FT
Mosta
1 - 4
Gzira United
FT
Pembroke Athleta
0 - 3
Hibernians
Moldova: Division 1
FT
Saxan
1 - 0
Academia Chisinau
Netherlands: Eredivisie
FT
Roda
0 - 3
Twente
Netherlands: Eerste Divisie
FT
Achilles 29
3 - 3
Almere City
FT
Den Bosch
1 - 1
Waalwijk
FT
Dordrecht
5 - 2
VVV Venlo
FT
Emmen
2 - 0
Oss
FT
Fortuna Sittard
3 - 2
De Graafschap
FT
Jong PSV Eindhoven
3 - 0
Helmond Sport
FT
Jong Utrecht
3 - 1
Eindhoven
FT
NAC Breda
4 - 3
Jong Ajax
FT
Telstar
1 - 1
MVV Maastricht
Netherlands: Eredivisie Women
FT
ADO Den Haag (W)
1 - 7
Telstar (W)
FT
Ajax (W)
6 - 1
Achilles 29 (W)
FT
Heerenveen (W)
1 - 2
PSV Eindhoven (W)
FT
Twente (W)
2 - 2
PEC Zwolle (W)
Paraguay: Primera Division Apertura
FT
General Diaz
1 - 1
Club Nacional
FT
Independiente FBC
1 - 0
Deportivo Capiata
Poland: Ekstraklasa
FT
Termalica Nieciecza
1 - 2
Slask Wroclaw
FT
Wisla Krakow
3 - 2
Wisla Plock
Poland: I Liga
FT
Gornik Zabrze
2 - 0
Sandecja Nowy Sacz
FT
Zaglebie Sosnowiec
1 - 0
Katowice
Poland: II Liga
FT
Polonia Bytom
1 - 0
Gryf Wejherowo
FT
Row 1964 Rybnik
3 - 2
Kotwica Kolobrzeg
Portugal: Primeira Liga
FT
Estoril
0 - 0
Boavista
Republic of Ireland: Premier Division
FT
Bohemians
1 - 1
Galway United
FT
Shamrock Rovers
1 - 2
Cork City
Republic of Ireland: Division 1
FT
Shelbourne
2 - 2
Waterford United
FT
Wexford Youths
1 - 1
UCD
Romania: Liga I
FT
CFR Cluj
3 - 2
Astra Giurgiu
Romania: Liga II
FT
Olimpia Satu Mare
0 - 1
Afumati
Romania: Liga III Serie 1
FT
Aerostar Bacau
1 - 0
Avantul Valea Marului
FT
Atletico Vaslui
1 - 5
Kosarom Pascani
FT
Olimpia Ramnicu Sarat
0 - 2
Stiinta Miroslava
FT
Petrotub Roman
0 - 3
Harman
Romania: Liga III Serie 2
FT
Astra Giurgiu II
2 - 1
Unirea 2004 Slobozia
FT
Dinamo Bucuresti II
2 - 1
Inainte Modelu
FT
Metaloglobus
1 - 1
Delta Tulcea
Romania: Liga III Serie 3
FT
Atletic Bradu
3 - 1
Sirineasa
FT
Concordia II
2 - 1
Flacara Moreni
FT
SCM Pitesti
4 - 0
Sporting Rosiori
FT
Universitatea Craiova II
3 - 0
Mioveni II
Romania: Liga III Serie 4
FT
Lugoj
0 - 0
Ripensia Timisoara
FT
Millenium Giarmata
1 - 1
Becicherecu Mic
FT
National Sebis
1 - 1
UTA Batrana Doamna II
FT
Pandurii Targu Jiu II
1 - 2
Cetate Deva
FT
Politehnica Timisoara II
1 - 1
Gloria Cermei
Romania: Liga III Serie 5
FT
Osorhei
2 - 1
Iernut
FT
Sanatatea Cluj
1 - 0
FC Bistrita
FT
Targu Mures II
1 - 3
Metalurgistul Cugir
FT
Unirea Jucu
4 - 0
Viitorul Ulmeni
FT
Zalau
1 - 0
Recolta Dorolt
Russia: Football Premier League
FT
Anzhi
1 - 0
Orenburg
Saudi Arabia: Division 1
FT
Al Nahda
0 - 0
Al Jeel
FT
Al Orobah
3 - 0
Dhamk
FT
Najran
0 - 1
Al Taee
Serbia: Superliga
FT
Novi Pazar
1 - 0
Radnik Surdulica
Serbia: Prva Liga
FT
BSK Borca
3 - 0
Buducnost Dobanovci
South Africa: Premier Soccer League
FT
Ajax Cape Town
2 - 2
Free State Stars
Spain: Primera Division
FT
Las Palmas
1 - 0
Villarreal
Spain: Segunda Division
FT
Gimnastic
1 - 3
Elche
Syria: Premier League
FT
Al Majd
0 - 1
Taliya
FT
Al Wathba
2 - 1
Hutteen
FT
Jableh
2 - 1
Al Karamah
FT
Nawair
0 - 1
Al Shorta Damascus
Turkey: Super Lig
FT
Fenerbahce
2 - 3
Konyaspor
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Altinordu
0 - 2
Samsunspor
UEFA: U17 Championship Elite Round
FT
Cyprus (U17)
0 - 0
Faroe Islands (U17)
FT
Republic of Ireland (U17)
1 - 0
Slovakia (U17)
FT
Scotland (U17)
6 - 1
Montenegro (U17)
FT
Serbia (U17)
2 - 1
Switzerland (U17)
Ukraine: Premier League
FT
Dnipro Dnipropetrovsk
0 - 0
Karpaty Lviv
FT
Dynamo Kyiv
2 - 1
Chornomorets Odesa
FT
Shakhtar Donetsk
1 - 1
Olimpik Donetsk
Venezuela: Segunda Division Apertura Division 2
FT
UCV
3 - 1
Gran Valencia
Vietnam: V League 1
FT
QNK Quang Nam
2 - 1
Can Tho
Wales: Premier League
FT
Bangor City
1 - 2
Bala Town
FT
Cefn Druids
4 - 1
Rhyl