Football ResultsFriday, 17th August 2018

Albania: Superliga
FT
Skenderbeu Korce
1 - 0
Partizani Tirana
Algeria: Ligue 1
FT
Bordj Bou Arreridj
0 - 0
CS Constantine
FT
JS Saoura
2 - 0
MC Oran
FT
MO Bejaia
1 - 1
JS Kabylie
FT
USM Bel Abbes
1 - 2
Olympique Medea
Argentina: Primera B Metropolitana
FT
Barracas Central
2 - 2
Sacachispas
Argentina: FA Cup Round of 32
FT
Deportivo Maipu
0 - 4
Temperley
Argentina: Primera Division Superliga Argentina
FT
Talleres Cordoba
0 - 1
Rosario Central
Asian Games: Jakarta and Palembang 2018 (Women) Group Stage
FT
China (W)
7 - 0
Hong Kong (W)
FT
North Korea (W)
16 - 0
Tajikistan (W)
Asian Games: Jakarta And Palembang 2018 Group Stage
FT
Bahrain
2 - 2
Kyrgyzstan
FT
Hong Kong
1 - 1
Palestine
FT
Iran
3 - 0
North Korea
FT
Laos
0 - 3
Indonesia
FT
Malaysia
2 - 1
South Korea
FT
Myanmar
0 - 3
Saudi Arabia
Australia: NPL Tasmania
FT
Olympia
4 - 1
Hobart Zebras
Austria: Erste Liga
FT
Austria Klagenfurt
0 - 1
Wacker Innsbruck II
FT
BW Linz
1 - 2
Amstetten
FT
FAC Team Fur Wien
0 - 2
Wattens
FT
Ried
3 - 0
Liefering
FT
Wiener Neustadt
0 - 0
Austria Salzburg II
Austria: Regional League East
FT
Bruck/Leitha
4 - 3
Parndorf
FT
Leobendorf
6 - 2
Stadlau
FT
Mattersburg II
2 - 0
Karabakh
FT
Neusiedl am See
2 - 2
Admira Wacker II
FT
Rapid Vienna II
0 - 2
Mannsdorf
FT
Schwechat
0 - 5
Ebreichsdorf
FT
Traiskirchen
1 - 2
Wiener Sportklub
Austria: Regional League Central
FT
Allerheiligen
1 - 1
Volkermarkt
FT
Gleichenberg
3 - 0
Union Vocklamarkt
FT
Sturm Graz II
1 - 1
Deutschlandsberger
FT
WSC Hertha
0 - 2
Gleisdorf 09
Austria: Regional League West
FT
Kufstein
1 - 2
Pinzgau
FT
Worgl
1 - 2
Kitzbuhel
Belarus: Division 1
FT
Dnepr Mogilev
0 - 0
Neman Grodno
Belgium: Division 1A
FT
Anderlecht
2 - 0
Mouscron-Peruwelz
Belgium: Division 1B Opening Tournament
FT
Mechelen
1 - 2
Lommel United
Brazil: Serie B
FT
Londrina
2 - 1
Paysandu
FT
Vila Nova
0 - 0
CRB
Bulgaria: First PFL
FT
Cherno More Varna
0 - 0
Beroe
FT
Slavia Sofia
2 - 0
Dunav Ruse
CAF: Champions League Group Stage
FT
ES Setif
1 - 1
TP Mazembe
FT
Esperance ST
0 - 1
Al Ahly Cairo
FT
Horoya (GUI)
2 - 1
Togo Port
FT
Wydad Casablanca
1 - 0
Mamelodi Sundowns
CONMEBOL: Copa Sudamericana Stage 2
PEN
Colon Santa Fe
5 - 3
Sao Paulo
FT
Defensor Sporting
0 - 1
Fluminense
Chile: Primera Division
FT
Audax Italiano
3 - 1
Palestino
Colombia: FA Cup Round of 16
FT
Deportivo Cali
0 - 2
La Equidad
FT
Independiente Medellin
0 - 1
Once Caldas
FT
Santa Fe
1 - 0
Envigado
Croatia: Prva HNL
FT
Dinamo Zagreb
2 - 1
NK Osijek
Czech Republic: Division 1
FT
Dukla Praha
1 - 2
Slovacko
Czech Republic: Division 2
FT
Brno
2 - 1
Ceske Budejovice
FT
Usti Nad Labem
4 - 1
Viktoria Zizkov
FT
Znojmo
2 - 0
Trinec
Denmark: 2. Division Pool 1
FT
Skive
2 - 2
Kolding FC
Denmark: Superligaen
FT
Sonderjyske
2 - 1
Vendsyssel
Egypt: Division 1
FT
Al Ittihad Alexandria
1 - 0
Ismaily
England: League Two
FT
Notts County
0 - 4
Yeovil Town
England: Premier League 2 Division 1
FT
Liverpool (U23)
1 - 1
Tottenham Hotspur (U23)
England: Premier League 2 Division 2
FT
Manchester United (U23)
3 - 1
Aston Villa (U23)
FT
Middlesbrough (U23)
4 - 3
Fulham (U23)
FT
Wolverhampton Wanderers (U23)
4 - 1
West Bromwich Albion (U23)
England: Championship
FT
Birmingham City
0 - 0
Swansea City
Estonia: Meistriliiga
FT
Kuressaare
1 - 3
Tammeka Tartu
FT
Trans Narva
4 - 1
Tulevik Viljandi
Finland: Veikkausliiga
FT
TPS
4 - 1
VPS
Finland: Ykkonen
FT
Haka
1 - 0
Jaro
Finland: Kakkonen Group A
FT
NJS
2 - 0
Viikingit
Finland: Kakkonen Group B
FT
HIFK II
3 - 2
BK-46
FT
HJS Akatemia
0 - 1
FC Espoo
FT
Jazz
2 - 3
MuSa
France: Ligue 1
FT
Reims
1 - 0
Lyon
France: Championnat National
FT
Avranches
1 - 0
Pau
FT
Chambly Thelle
0 - 0
Villefranche
FT
Cholet
2 - 1
Quevilly
FT
Drancy
1 - 2
Concarneau
FT
Dunkerque
1 - 2
Le Mans
FT
Ententes St Gratien
0 - 0
Rodez Aveyron
FT
Laval
1 - 0
Bourg-en-Bresse 01
FT
Lyon Duchere
1 - 0
Boulogne
France: Ligue 2
FT
Auxerre
1 - 0
Nancy
FT
Chateauroux
1 - 1
Red Star 93
FT
GFC Ajaccio
2 - 0
Grenoble
FT
Le Havre
0 - 0
Clermont Foot
FT
Lorient
3 - 1
Valenciennes
FT
Niort
1 - 1
Orleans
FT
Paris FC
1 - 0
Beziers
FT
Sochaux
2 - 0
Stade Brestois 29
Friendly: Friendlies
FT
Doxa Katokopias
1 - 3
Nea Salamis
FT
Racing Santander
3 - 1
Real Madrid Castilla
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Sioni Bolnisi
2 - 0
Kolkheti Poti
Germany: Regional League Northeast
FT
Hertha Berlin II
3 - 0
Oberlausitz Neugersdorf
Germany: Regional League West
FT
Alemannia Aachen
2 - 2
Wiedenbruck 2000
Germany: Regional League Southwest
FT
08 Homburg
2 - 1
Mainz 05 II
Germany: FA Cup 1st Round
FT
Magdeburg
0 - 1
Darmstadt 98
FT
Schweinfurt
0 - 2
Schalke 04
AET
Wehen
3 - 2
St Pauli
Germany: Regional League Bavaria
FT
Eichstatt
3 - 1
Garching
FT
Heimstetten
1 - 0
1860 Rosenheim
FT
Wacker Burghausen
1 - 2
Viktoria Aschaffenburg
Hungary: Division 1
FT
Debrecen
3 - 3
MTK Budapest
Iceland: Urvalsdeild Women
FT
Thor / Ka (W)
9 - 1
FH Hafnarfjordur (W)
FT
Valur Reykjavik (W)
0 - 1
IBV (W)
International Tournaments: Premier League International Cup Group Stage
FT
Leicester City (U23)
0 - 2
Reading (U23)
Iran: Pro League
FT
Persepolis
0 - 0
Naft Masjed Soleyman
FT
Sanat Naft
2 - 2
Esteghlal Khuzestan
FT
Tractor Sazi
1 - 0
Saipa
FT
Zob Ahan
1 - 2
Sepahan
Luxembourg: National Division
FT
Hostert
0 - 4
Racing Union Luxembourg
Malaysia: League Cup Group Stage
FT
Kelantan
1 - 0
Johor Darul Takzim
FT
Melaka United
2 - 2
PDRM
Malta: Premier League
FT
Birkirkara
1 - 0
Balzan
FT
Hibernians
2 - 1
Pieta Hotspurs
FT
Qormi
1 - 0
Senglea Athletic
Netherlands: Eredivisie
FT
Groningen
0 - 1
Willem II
Netherlands: Eerste Divisie
FT
Dordrecht
0 - 0
Helmond Sport
FT
Go Ahead Eagles
5 - 0
Jong Utrecht
FT
Jong PSV Eindhoven
2 - 1
Eindhoven
FT
MVV Maastricht
0 - 2
Oss
FT
NEC Nijmegen
2 - 2
Cambuur
FT
Roda
2 - 1
Jong Ajax
FT
Twente
2 - 1
Sparta Rotterdam
FT
Volendam
1 - 2
Den Bosch
FT
Waalwijk
1 - 0
Telstar
Northern Ireland: NIFL Premiership
FT
Newry City
1 - 2
Glenavon
Oman: Pro League
FT
Al Suwaiq
2 - 1
Al Shabab Seeb
FT
Mirbat
3 - 1
Muscat Club
FT
Oman Club
0 - 1
Al Oruba
FT
Saham
1 - 3
Dhofar
Paraguay: Segunda Division
FT
2 de Mayo
2 - 0
General Caballero
Peru: Primera Division Apertura
FT
FBC Melgar
3 - 3
UTC
Poland: Ekstraklasa
FT
Cracovia Krakow
0 - 1
Zaglebie Lubin
FT
Miedz Legnica
1 - 1
Korona Kielce
Poland: I Liga
FT
Chojniczanka Chojnice
1 - 1
Puszcza Niepolomice
FT
Odra Opole
1 - 2
Jastrzebie
FT
Stal Mielec
0 - 1
Podbeskidzie
FT
Termalica Nieciecza
1 - 1
Sandecja Nowy Sacz
FT
Tychy
0 - 3
Stomil Olsztyn
Poland: II Liga
FT
Olimpia Grudziadz
4 - 0
SKRA Czestochowa
FT
Ruch Chorzow
2 - 2
Belchatow
Portugal: Primeira Liga
FT
Aves
2 - 2
Tondela
Qatar: Stars League
FT
Qatar SC
0 - 2
Al Sailiya
FT
Umm Salal
4 - 1
Al Ahli Doha
Republic of Ireland: Premier Division
FT
Bray Wanderers
1 - 3
Dundalk
FT
Derry City
1 - 2
Waterford United
FT
Limerick
1 - 3
Sligo Rovers
FT
Shamrock Rovers
0 - 1
Bohemians
Republic of Ireland: Division 1
FT
Athlone Town
1 - 3
Finn Harps
FT
Cabinteely
2 - 2
Drogheda United
FT
Galway United
1 - 4
Longford Town
FT
Wexford Youths
1 - 2
Shelbourne
Romania: Liga I
FT
CSMS Iasi
2 - 1
Botosani
Romania: Liga II
FT
Mioveni
3 - 0
Balotesti
FT
Petrolul Ploiesti
2 - 1
Pandurii Targu Jiu
Russia: Football Premier League
FT
Anzhi
1 - 3
Orenburg
Russia: PFL West
FT
Chertanovo Moscow II
2 - 2
Torpedo Vladimir
FT
Dolgoprudny
0 - 2
Tekstilshtik Ivanovo
FT
Kolomna
1 - 3
Leningradets
FT
Luki-Energiya
1 - 2
Lokomotiv Moscow II
FT
Murom
2 - 2
Veles Moscow
FT
Znamya Truda
1 - 0
CRFSO Smolensk
Russia: PFL Center
FT
Khimik Nobomoskovsk
1 - 0
Rotor Volgograd II
FT
Kvant Obninsk
2 - 1
Saturn Ramenskoye
FT
Metallurg Lipetsk
1 - 0
Dinamo Bryansk
FT
Ryazan
2 - 0
Strogino Moscow
FT
Salyut Belgorod
2 - 3
Khimki II
FT
Sokol Saratov
0 - 2
Torpedo Moscow
Russia: PFL Ural Povolzhye
FT
Lada Togliatti
1 - 1
Neftekhimik
FT
Volga Ulyanovsk
2 - 0
Zenit-Izhevsk
South Africa: Premier Soccer League
FT
Maritzburg United
0 - 0
Kaizer Chiefs
Spain: Primera Division
FT
Betis
0 - 3
Levante
FT
Girona
0 - 0
Valladolid
Spain: Segunda Division
FT
Albacete
1 - 1
Deportivo La Coruna
FT
Cadiz
1 - 0
Almeria
Sweden: Allsvenskan
FT
Sirius
2 - 3
Dalkurd
Sweden: Superettan
FT
Falkenbergs
1 - 0
Halmstad
Turkey: Super Lig
FT
Trabzonspor
3 - 1
Sivasspor
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Elazigspor
1 - 2
Boluspor
FT
Umraniyespor
2 - 1
Adanaspor
Ukraine: Premier League
FT
Arsenal Kyiv
1 - 1
Chornomorets Odesa
Ukraine: First League
FT
Mykolaiv
1 - 0
Prikarpatye
Uzbekistan: Super League
FT
Bunyodkor
2 - 2
Sogdiana Jizzakh
FT
Buxoro
0 - 1
Lokomotiv Tashkent
FT
Neftchi Fargona
1 - 0
Kokand 1912
FT
Olmaliq
2 - 3
Metallurg Bekabad
Wales: Premier League
FT
Aberystwyth Town
1 - 4
Cardiff Metropolitan
FT
Newtown AFC
2 - 0
Caernarfon Town