Football ResultsSaturday, 20th July 2019

Argentina: FA Cup Round of 32
PEN
Gimnasia LP
3 - 4
Defensa y Justicia
FT
Racing Club
0 - 2
Estudiantes LP
Australia: NPL Australian Capital Territory
FT
Canberra FC
0 - 2
Cooma
FT
Monaro Panthers
2 - 3
Canberra Olympic
FT
Woden Valley
3 - 3
Canberra FC
Australia: NPL New South Wales
FT
Marconi Stallions
4 - 2
Mt Druitt Town Rangers
FT
Wollongong Wolves
4 - 0
Sutherland Sharks
Australia: NPL Northern New South Wales
FT
Edgeworth Eagles
3 - 1
Maitland
FT
Newcastle Jets (Youth)
0 - 2
Hamilton Olympic
Australia: NPL Queensland
FT
Brisbane Strikers
12 - 1
Sunshine Coast
FT
SWQ Thunder
1 - 2
Gold Coast Knights
Australia: NPL South Australia
FT
Adelaide City
1 - 1
Cumberland United
FT
Adelaide Raiders
4 - 0
South Adelaide
FT
Campbelltown City
1 - 2
Adelaide United II
FT
NE Metrostars
1 - 2
Adelaide Olympic
FT
Para Hills Knights
0 - 0
Adelaide Comets
FT
West Adelaide
1 - 3
Croydon Kings
Australia: NPL Tasmania
FT
Kingborough Lions
0 - 2
Launceston City
FT
Riverside Olympic
2 - 0
Clarence United
Australia: NPL Victoria
FT
Altona Magic
1 - 2
Dandenong City
FT
Dandenong Thunder
1 - 1
Avondale
FT
Green Gully
5 - 2
Kingston City
FT
Hume City
3 - 1
South Melbourne
Austria: FA Cup 1st Round
FT
Kottmannsdorf
0 - 9
Austria Vienna
FT
Kufstein
1 - 6
SCR Altach
FT
Leobendorf
0 - 5
BW Linz
FT
Neusiedl am See
1 - 6
Grazer AK
FT
Pinkafeld
0 - 10
Mattersburg
FT
SAK Klagenfurt
0 - 9
Wolfsberger AC
FT
Stadl-Paura
0 - 5
Austria Lustenau
FT
Sv Gloggnitz
1 - 2
St Polten
FT
Traiskirchen
1 - 5
Horn
FT
Union Edelweiss Linz
0 - 5
Admira Wacker
FT
Union Vocklamarkt
2 - 6
LASK Linz
FT
Usv St. Anna Am Aigen
1 - 0
Kalsdorf
FT
WSC Hertha
1 - 0
Hohenems
PEN
Wiener Viktoria
5 - 3
Hartberg
FT
Wolfurt
0 - 3
FAC Team Fur Wien
Belarus: Premier League Division 1
FT
Dinamo Brest
4 - 1
Torpedo Zhodino
FT
Gorodeya
1 - 2
Isloch Minsk
Belgium: Super Cup
FT
Genk
3 - 0
Mechelen
Bosnia and Herzegovina: Premier League
FT
Fk Zvijezda 09
1 - 5
Sloga Simin Han
FT
Velez Mostar
1 - 3
Mladost Doboj Kakanj
FT
Zeljeznicar Sarajevo
0 - 0
Borac Banja Luka
Brazil: Serie A
FT
Bahia
0 - 0
Cruzeiro
FT
CSA
0 - 4
Atletico Paranaense
FT
Ceara
2 - 0
Palmeiras
FT
Internacional
1 - 1
Gremio
FT
Vasco da Gama
2 - 1
Fluminense
Brazil: Serie B
FT
Botafogo SP
0 - 0
Guarani Campinas
FT
Oeste
0 - 0
Bragantino
FT
Operario PR
2 - 1
CRB
FT
Vila Nova
1 - 1
America Mineiro
FT
Vitoria
2 - 0
Criciuma
Brazil: Serie C Group A
FT
Botafogo PB
1 - 1
ABC
FT
Globo
2 - 0
Ferrovario Fortaleza
Brazil: Serie C Group B
FT
BOA
2 - 0
Juventude
FT
Sao Jose
3 - 0
Atletico Acreano
Brazil: Brasileiro Women
FT
Santos (W)
4 - 0
Vitoria Tabocas (W)
Bulgaria: First PFL
FT
Beroe
2 - 4
Ludogorets
FT
CSKA Sofia
1 - 3
Cherno More Varna
Bulgaria: Second PFL
FT
Chernomorets Balchik
0 - 1
Pomorie
FT
Hebar Pazardzhik
3 - 0
Spartak Pleven
FT
Kariana Erden
1 - 1
Montana
FT
Litex Lovech
5 - 0
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
FT
Neftochimic Burgas
5 - 0
Spartak Varna
FT
Septemvri Sofia
2 - 0
Strumska Slava
Canada: Canadian Premier League Cpl Fall Season
FT
Forge Fc
3 - 1
Valour Fc
FT
Pacific Fc
3 - 1
Hfx Wanderers
Chile: FA Cup Round of 16
FT
Cobresal
3 - 1
Iquique
FT
O'Higgins
1 - 1
Everton de Vina
FT
Union San Felipe
0 - 1
Audax Italiano
FT
Universidad de Chile
2 - 0
Deportes Temuco
China: Super League
FT
Guangzhou R&F
0 - 5
Guangzhou Evergrande
FT
Tianjin Teda
3 - 3
Dalian Yifang
China: League One
FT
Guizhou Zhicheng
2 - 0
Meizhou Hakka
FT
Heilongjiang Lava Spring
3 - 1
Shanghai Shenxin
FT
Nangong Zhiyun
0 - 1
Changchun Yatai
FT
Nei Mongol Zhongyou
1 - 0
Beijin BG
FT
Shaanxi Changan Athletic
3 - 0
Liaoning Whowin
FT
Shijiazhuang Yongchang
2 - 1
Zhejiang Greentown
FT
Xinjiang Tianshan
2 - 5
Qingdao Huanghai
China: Super League Women
FT
Guangdong Haijun (W)
0 - 0
Henan Huishang (W)
Colombia: Primera A Clausura
FT
Cucuta
1 - 0
Santa Fe
FT
Deportivo Cali
4 - 0
Jaguares
FT
Envigado
1 - 1
Deportivo Pasto
FT
Union Magdalena
0 - 0
Huila
Colombia: Primera B PB Clausura
FT
Barranquilla
1 - 0
Llaneros
FT
Orsomarso
1 - 2
Real Cartagena
FT
Valledupar
1 - 1
Leones
Croatia: Prva HNL
FT
Gorica
1 - 1
Inter Zapresic
FT
Rijeka
2 - 1
Varazdin
Czech Republic: Division 2
FT
Dukla Praha
2 - 3
Trinec
FT
Lisen
2 - 2
Varnsdorf
FT
Pardubice
2 - 1
Viktoria Zizkov
FT
Prostejov
1 - 0
Slavoj Vysehrad
FT
Sokolov
0 - 0
Hradec Kralove
Czech Republic: Division 1
FT
Opava
1 - 0
Pribram
FT
Sigma Olomouc
1 - 0
Zlin
FT
Slovacko
0 - 2
Ceske Budejovice
FT
Sparta Praha
2 - 0
Jablonec
Ecuador: Liga Pro Serie B
FT
Clan Juvenil
1 - 1
Duros Del Balon
FT
LDU Loja
0 - 0
Gualaceo
FT
Orense
2 - 2
LDU Portoviejo
Ecuador: Liga Pro Serie A
FT
CD Olmedo
1 - 0
Fuerza Amarilla
FT
Delfin
1 - 1
El Nacional
FT
Emelec
0 - 1
Deportivo Cuenca
FT
Universidad Catolica
1 - 1
Aucas
Estonia: Meistriliiga
FT
Tammeka Tartu
2 - 2
Tallinna Kalev
Estonia: Esiliiga
FT
Elva
3 - 1
Tartu Welco
FT
FCI Levadia II
3 - 3
Tallinn Jk Legion
FT
Flora Tallinn II
2 - 0
Rakvere Tarvas
Finland: Veikkausliiga
FT
Ilves Tampere
1 - 1
HJK Helsinki
FT
KPV
1 - 2
SJK
FT
VPS
1 - 1
Lahti
Finland: Ykkonen
FT
Ekranas IF
0 - 2
AC Kajaani
FT
TPS
2 - 3
Haka
Finland: Kakkonen Group B
FT
EPS
0 - 0
FC Espoo
FT
Honka (A)
1 - 1
P-IIrot
FT
KaPa
3 - 1
Salpa
FT
KaaPo
0 - 1
Gnistan
Finland: Kakkonen Group C
FT
Hercules
5 - 1
Vps Akatemia
FT
Kajha
1 - 4
KuFu 98
FT
SJK Akatemia
0 - 0
OLS Oulu
FT
Vaajakoski
0 - 3
JBK
Finland: Naisten Liga
FT
Aland United (W)
1 - 1
HJK Helsinki (W)
FT
Honka (W)
5 - 1
Ilves Tampere (W)
FT
ONS (W)
2 - 3
JyPK (W)
FT
TiPS (W)
1 - 0
TPS (W)
Friendly: Friendlies
FT
AEK Athens
2 - 0
Volos NPS
FT
AEL Limassol
1 - 0
Sektzya Ness Ziona
FT
Alanyaspor
1 - 0
Konyaspor
FT
Altrincham
2 - 1
Blackpool
FT
Angers
3 - 2
Le Havre
FT
Arminia Bielefeld
2 - 3
Barnsley
FT
Barnet
1 - 3
Peterborough United
FT
Bayer Leverkusen
1 - 2
Watford
FT
Bayer Leverkusen
2 - 2
Eibar
FT
Beerschot
2 - 1
Panathinaikos
FT
Belenenses
1 - 0
Sunderland
FT
Bochum
1 - 1
Hertha Berlin
FT
Borussia Monchengladbach
2 - 1
Rayo Vallecano
FT
Bradford City
1 - 1
Wigan Athletic
FT
Bristol Rovers
1 - 2
Birmingham City
FT
Burton Albion
2 - 5
Derby County
FT
CD Lealtad
0 - 4
Sporting Gijon
FT
Caen
0 - 0
Le Mans
FT
Celta Vigo
3 - 0
Lugo
FT
Cheltenham Town
1 - 2
Leicester City
FT
Chesterfield
1 - 2
Rotherham United
FT
Crewe Alexandra
1 - 0
Burnley
FT
Dagenham & Redbridge
1 - 1
Southend United
FT
Darlington 1883
1 - 2
Halifax Town
FT
Darmstadt 98
0 - 1
Vitesse Arnhem
FT
Dartford
0 - 2
Leyton Orient
FT
Dordrecht
1 - 0
Den Bosch
FT
Erzgebirge Aue
1 - 1
Union Berlin
FT
Exeter City
1 - 3
Swansea City
FT
Fiorentina
0 - 3
Benevento
FT
Fortuna Dusseldorf
1 - 1
Istanbul Basaksehir
FT
Frem
0 - 3
Roskilde
FT
Fulham
2 - 1
Brighton Hove Albion
FT
Gil Vicente
0 - 1
Chaves
FT
Gillingham
3 - 1
Charlton Athletic
FT
Girona
2 - 1
Bournemouth
FT
Goztepe
1 - 1
Eskisehirspor
FT
Granada
1 - 0
Reading
FT
Grimsby Town
1 - 0
Doncaster Rovers
FT
Guingamp
1 - 2
Stade Brestois 29
FT
Guiseley
2 - 2
Stockport County
FT
Hamburg
2 - 2
Anderlecht
FT
Hannover 96
0 - 1
Groningen
FT
Heart of Midlothian
2 - 3
Cambridge United
FT
Heerenveen
1 - 1
St Pauli
FT
Heidenheim
5 - 1
Middlesbrough
FT
Ironi Kiryat Shmona
0 - 3
MTK Budapest
FT
Leganes
2 - 0
Fuenlabrada
FT
Lens
1 - 3
Espanyol
FT
Levante
1 - 2
Villarreal
FT
Liverpool
2 - 3
Borussia Dortmund
FT
Lokeren
0 - 0
Panachaiki 2005
FT
Lokomotive Leipzig
1 - 3
Wuppertaler
FT
Lorient
1 - 0
Laval
FT
Lyon
3 - 4
Genoa
FT
Mansfield Town
2 - 2
Hull City
FT
Maritimo
0 - 0
Lille
FT
Monaco
1 - 0
Valencia
FT
NEC Nijmegen
2 - 2
Almere City
FT
Nancy
2 - 2
Dijon
FT
Northampton Town
0 - 2
Sheffield United
FT
Notts County
2 - 1
Walsall
FT
Numancia
0 - 3
Atletico Madrid
FT
Nurnberg
1 - 1
Paris St Germain
FT
Oldham Athletic
2 - 3
Rochdale
FT
Olimpik Donetsk
0 - 3
Shakhtar Donetsk
FT
Oviedo
1 - 0
Salamanca
FT
Oxford United
1 - 2
Queens Park Rangers
FT
Podbeskidzie
0 - 1
Warta Poznan
FT
Port Vale
1 - 3
Burnley
PEN
Portimonense
2 - 3
Getafe
FT
Preston North End
1 - 3
Southampton
FT
Puskas Academy
0 - 2
Hapoel Petah Tikva
FT
Radomiak Radom
0 - 0
Gornik Leczna
FT
Reading
0 - 1
Lincoln City
FT
Real Sociedad
0 - 1
Racing Santander
FT
Reims
1 - 1
Gent
FT
Rio Ave
1 - 1
Santa Clara
FT
Sandecja Nowy Sacz
0 - 3
Tychy
FT
Scunthorpe United
0 - 4
West Bromwich Albion
FT
Sparta Rotterdam
3 - 0
NAC Breda
PEN
Sporting Covilha
4 - 5
Pacos Ferreira
FT
St Truiden
0 - 4
PAOK
FT
Stevenage
0 - 1
Portsmouth
FT
Telford United
1 - 1
Coventry City
FT
Tondela
3 - 4
Academico de Viseu
FT
Tranmere Rovers
0 - 2
Stoke City
FT
Twente
0 - 0
Leuven
FT
Udinese
1 - 2
Ravenna
FT
VVV Venlo
2 - 0
Eindhoven
FT
Varzim
4 - 1
Al Duhail
FT
Viborg
1 - 0
Skive
FT
Volendam
2 - 1
Heracles
FT
Western Sydney
1 - 2
Leeds United
FT
Wycombe Wanderers
2 - 2
Brentford
FT
York City
2 - 1
Scarborough
FT
Zulte Waregem
1 - 1
Willem II
Germany: 3. Liga
FT
Duisburg
4 - 1
Sonnenhof Grossaspach
FT
Hansa Rostock
3 - 3
Viktoria Koln
FT
Kaiserslautern
1 - 1
Unterhaching
FT
Magdeburg
2 - 4
Eintracht Braunschweig
FT
Meppen
0 - 2
Zwickau
FT
Wurzburger Kickers
3 - 1
Bayern Munich II
Germany: Regional League Bavaria
FT
Aubstadt
2 - 0
Heimstetten
FT
Bayreuth
1 - 3
Garching
FT
Eichstatt
7 - 0
Schalding-Heining
FT
Greuther Furth II
0 - 0
Schweinfurt
FT
Nurnberg II
1 - 0
Memmingen
FT
Turkgucu-ataspor Munchen
3 - 1
Viktoria Aschaffenburg
Iceland: 1. Deild
FT
Alfturelding
1 - 2
Thor Akureyri
FT
Grotta
2 - 2
Vikingur Olafsvik
FT
Haukar
1 - 5
Fjolnir
FT
Magni
0 - 3
Leiknir Reykjavik
FT
Njardvik
2 - 3
Throttur Reykjavik
Indonesia: Liga 1
FT
Madura United
1 - 0
Arema
International Tournaments: Lohne Cup
FT
Osnabruck
0 - 3
Koln
FT
Osnabruck
1 - 0
Werder Bremen
FT
Werder Bremen
1 - 0
Koln
International Tournaments: International Champions Cup
FT
Arsenal
3 - 0
Fiorentina
FT
Benfica
3 - 0
Guadalajara Chivas
FT
Manchester United
1 - 0
Internazionale
International Tournaments: Copa Premier Centroamericana Group Stage
FT
CSD Municipal
1 - 1
Real Espana
International Tournaments: Premier League Asia Trophy Petit Final
FT
Newcastle United
1 - 0
West Ham United
International Tournaments: Premier League Asia Trophy Final
PEN
Wolverhampton Wanderers
3 - 2
Manchester City
Israel: Super Cup
FT
Maccabi Tel Aviv
1 - 0
Bnei Yehuda Tel Aviv
Japan: J1 League
FT
Cerezo Osaka
0 - 0
Vegalta Sendai
FT
Consadole Sapporo
5 - 2
Shonan Bellmare
FT
Jubilo Iwata
1 - 3
Urawa Red Diamonds
FT
Kashima Antlers
2 - 1
Sagan Tosu
FT
Matsumoto Yamaga
2 - 2
Sanfrecce Hiroshima
FT
Nagoya Grampus
2 - 2
Gamba Osaka
FT
Shimizu S Pulse
0 - 2
FC Tokyo
FT
Vissel Kobe
0 - 2
Yokohama F Marinos
Japan: J2 League
FT
JEF United Chiba
3 - 0
Avispa Fukuoka
FT
Kashiwa Reysol
1 - 0
Zweigen Kanazawa
FT
Kyoto Sanga
3 - 2
Omiya Ardija
FT
Renofa Yamaguchi
2 - 2
Albirex Niigata
FT
Tokyo Verdy
3 - 2
Ehime
FT
V-Varen Nagasaki
1 - 0
Ventforet Kofu
FT
Yokohama FC
2 - 1
Tochigi SC
Japan: Football League 2nd Stage
FT
Ryutsu Keizai
4 - 4
Yokogawa Musashino
Japan: J3 League
FT
Blaublitz Akita
0 - 2
Gainare Tottori
FT
FC Tokyo (U23)
1 - 1
Kamatamare Sanuki
FT
Giravanz Kitakyushu
1 - 1
Vanraure Hachinohe
FT
Grulla Morioka
2 - 2
Thespakusatsu Gunma
Kazakhstan: Premier League
FT
FC Kaysar
0 - 1
Aktobe
FT
Shakhter Karagandy
1 - 0
Okzhetpes
Latvia: Virsliga
FT
Riga
4 - 0
BFC Daugava
Malaysia: Super League
FT
PKNS
2 - 3
Selangor
FT
Pahang
4 - 1
Melaka United
Malaysia: Premier League
FT
Kelantan
2 - 0
UKM
FT
PDRM
1 - 2
Penang
FT
Sarawak
3 - 1
Selangor United
FT
Terengganu II
2 - 1
Sabah
FT
UiTM
1 - 1
Negeri Sembilan
Mexico: Liga MX Apertura
FT
Atlas
1 - 0
Juarez
FT
Atletico San Luis
0 - 2
UNAM Pumas
FT
Pachuca
1 - 3
Leon
FT
Puebla
1 - 3
Club Tijuana
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Alta
3 - 0
Floro
FT
Grorud
2 - 0
Odd Ballklubb II
FT
Kjelsas
1 - 1
Elverum
FT
Oppsal
1 - 0
Senja
FT
Sotra
3 - 3
Asane
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Cerro Porteno
3 - 0
Deportivo Capiata
FT
Libertad
1 - 0
Club Guarani
Paraguay: Segunda Division
FT
Ovetense
1 - 3
Sportivo Iteno
FT
Sportivo Trinidense
2 - 0
Fernando de la Mora
Peru: Primera Division Clausura
FT
Alianza Lima
2 - 1
Sporting Cristal
FT
Carlos Mannucci
2 - 1
UTC
FT
Deportivo Binacional
1 - 1
Academia Cantolao
Peru: Liga 2
FT
Deportivo Coopsol
0 - 1
Cultural Santa Rosa
FT
Juan Aurich
1 - 1
Alianza Atletico
Philippines: Football League
FT
Mendiola Fc
0 - 1
Stallion
Poland: Ekstraklasa
FT
Piast Gliwice
1 - 1
Lech Poznan
FT
Rakow Czestochowa
0 - 1
Korona Kielce
FT
Wisla Krakow
0 - 1
Slask Wroclaw
Republic of Ireland: Division 1
FT
Cobh Ramblers
1 - 1
Wexford Youths
Romania: Liga I
FT
Botosani
4 - 1
Voluntari
FT
Clinceni
1 - 4
CFR Cluj
Russia: Football Premier League
FT
CSKA Moscow
2 - 1
Orenburg
FT
FC UFA
2 - 3
Krasnodar
FT
Krylya Sovetov
2 - 3
Arsenal Tula
FT
Rostov
2 - 2
Spartak Moscow
Russia: Football National League
FT
Armavir
0 - 2
Neftekhimik
FT
Avangard Kursk
1 - 1
Krasnodar II
FT
Baltika
0 - 1
Chayka
FT
Enisey
0 - 3
Rotor Volgograd
FT
Fakel Voronezh
0 - 0
Chertanovo Moscow
FT
Khabarovsk
0 - 1
Torpedo Moscow
FT
Luch-Energiya
1 - 1
Tom Tomsk
FT
Mordovia Saransk
1 - 0
Spartak Moscow (2)
FT
Tekstilshtik Ivanovo
1 - 4
Khimki
Scotland: League Cup Group Stage
FT
Ayr United
2 - 1
Falkirk
FT
Dumbarton
1 - 4
Queen of the South
PEN
Dundee
4 - 2
Peterhead
FT
East Fife
2 - 0
Stenhousemuir
PEN
East Kilbride
6 - 5
St Mirren
FT
Edinburgh City
1 - 0
Dunfermline
FT
Elgin City
3 - 0
Stirling Albion
PEN
Hamilton Academical
6 - 5
Partick
FT
Hibernian
2 - 0
Alloa Athletic
FT
Inverness CT
4 - 1
Raith Rovers
FT
Montrose
1 - 4
Forfar Athletic
FT
Stranraer
6 - 0
Berwick
Serbia: Superliga
FT
Crvena Zvezda
2 - 0
Javor Ivanjica
FT
Cukaricki
1 - 0
Napredak
FT
Mladost Lucani
2 - 1
Radnik Surdulica
FT
Spartak Subotica
2 - 1
Rad
FT
Vojvodina
3 - 1
Macva
Slovakia: Super Liga
FT
Pohronie D. Zdana
1 - 3
Slovan Bratislava
FT
Senica
3 - 1
Trencin
FT
Zemplin Michalovce
0 - 3
MSK Zilina
Slovenia: Prva Liga
FT
Rudar Velenje
1 - 1
Maribor
FT
Tabor Sezana
1 - 0
CM Celje
South Korea: K League 2
FT
Anyang
7 - 1
Gwangju
FT
Busan I Park
2 - 2
Bucheon 1995
South Korea: K League 1
FT
Gyeongnam
2 - 2
Jeju United
FT
Pohang Steelers
1 - 2
Incheon United
FT
Seoul
2 - 4
Jeonbuk Motors
Sweden: Allsvenskan
FT
AIK
2 - 0
Helsingborg
FT
GIF Sundsvall
0 - 1
Hacken
FT
Orebro
4 - 0
Falkenbergs
Sweden: Superettan
FT
Brommapojkarna
3 - 1
Norrby
FT
Dalkurd
1 - 0
Varbergs BoIS
FT
Degerfors
0 - 1
GAIS
FT
Frej
1 - 1
Orgryte
FT
Syrianska
0 - 2
Brage
Sweden: Damallsvenskan
FT
Kungsbacka (W)
0 - 5
Kristianstads (W)
FT
Limhamn Bunkeflo (W)
0 - 1
Djurgarden (W)
Switzerland: Challenge League
FT
Chiasso
0 - 1
Wil 1900
FT
Grasshopper Club
2 - 1
Stade Lausanne Ouchy
FT
Schaffhausen
2 - 2
Lausanne-Sport
FT
Winterthur
1 - 1
Aarau
Switzerland: Super League
FT
St Gallen
0 - 2
Luzern
FT
Thun
2 - 2
Neuchatel Xamax
Thailand: Premier League
FT
Chainat
1 - 1
Prachuap
FT
Chonburi
0 - 0
Suphanburi
FT
PTT Rayong
1 - 0
Port FC
FT
Ratchaburi
4 - 1
Chiang Mai
UEFA: U19 Championship Group Stage
FT
Portugal (U19)
4 - 0
Armenia (U19)
FT
Spain (U19)
2 - 1
Italy (U19)
USA: USSF Division II United Soccer League
FT
Hartford Athletic
2 - 3
Charleston Battery
FT
Indy Eleven
2 - 0
Loudoun United
FT
Louisville City
0 - 1
Bethlehem Steel
FT
Ottawa Fury
4 - 0
Swope Park Rangers
FT
Phoenix Rising
6 - 0
Austin Bold
FT
Pittsburgh Riverhounds
1 - 0
Carolina Railhawks
USA: NWSL
FT
Orlando Pride (W)
1 - 0
Sky Blue (W)
FT
Utah Royals (W)
2 - 2
Portland Thorns (W)
USA: MLS
FT
Columbus Crew
2 - 1
Montreal Impact
FT
Los Angeles Galaxy
3 - 2
Los Angeles FC
FT
Philadelphia Union
2 - 0
Chicago Fire
FT
Toronto FC
1 - 3
Houston Dynamo
Uruguay: Primera Division Torneo Intermedio
FT
Defensor Sporting
1 - 1
Juventud
FT
Montevideo Wanderers
1 - 2
Cerro Largo
FT
Progreso
1 - 1
Penarol
FT
Racing Montevideo
0 - 2
Plaza Colonia
Uruguay: Segunda Division
FT
Albion
3 - 1
Tacuarembo
FT
Central Espanol
1 - 2
Bella Vista
FT
Deportivo Maldonado
2 - 0
Atletico Torque
FT
Villa Teresa
1 - 2
Rentistas