Football ResultsSaturday, 20th October 2018

Albania: Superliga
FT
Kastrioti Kruje
1 - 2
Kukesi
FT
Laci
0 - 3
Teuta Durres
Algeria: Ligue 2
FT
MC Saida
2 - 1
JSM Bejaia
FT
Magra
2 - 0
ASM Oran
FT
Mostaganem
2 - 2
Biskra
FT
WA Tlemcen
2 - 1
USM Annaba
Algeria: Ligue 1
FT
Bordj Bou Arreridj
0 - 1
MC Alger
FT
CS Constantine
0 - 0
Olympique Medea
FT
MO Bejaia
0 - 0
Ain Mlila
Argentina: Primera B Nacional
FT
Agropecuario
0 - 0
Independiente Rivadavia
FT
Atletico de Rafaela
2 - 0
Olimpo Bahia Blanca
FT
Los Andes
0 - 0
Guillermo Brown
FT
Platense
0 - 0
Brown de Adrogue
FT
Santamarina
0 - 1
Temperley
FT
Villa Dalmine
1 - 1
Quilmes
Argentina: Primera B Metropolitana
FT
Acassuso
0 - 0
Barracas Central
FT
Atlanta
2 - 0
Fenix
FT
Comunicaciones
0 - 1
Defensores Unidos
FT
Deportivo Espanol
1 - 1
All Boys
FT
Flandria
1 - 1
Estudiantes BA
FT
UAI Urquiza
2 - 1
San Miguel
Argentina: Primera Division Superliga Argentina
FT
Boca Juniors
0 - 0
Rosario Central
FT
Colon Santa Fe
1 - 0
River Plate
FT
Godoy Cruz
2 - 0
Aldosivi
FT
Lanus
3 - 1
Patronato
FT
Newells Old Boys
2 - 0
Tigre
Armenia: Premier League
FT
Artsakh
2 - 3
Lori FC
FT
Shirak
1 - 0
Ararat Yerevan
Australia: A League
FT
Melbourne Victory
1 - 2
Melbourne City
Austria: Bundesliga
FT
Hartberg
3 - 0
Rapid Vienna
FT
LASK Linz
1 - 1
SCR Altach
FT
Red Bull Salzburg
1 - 1
Wacker Innsbruck
Austria: Erste Liga
FT
Wacker Innsbruck II
3 - 0
KSV Superfund
Austria: Regional League East
FT
Team Wiener Linien
2 - 2
Mattersburg II
Austria: Regional League Central
FT
Allerheiligen
1 - 0
Sturm Graz II
FT
Union Gurten
1 - 1
Deutschlandsberger
FT
WSC Hertha
2 - 2
Stadl-Paura
FT
Weiz
3 - 1
Kalsdorf
Austria: Regional League West
FT
Dornbirn 1913
4 - 1
Worgl
FT
Langenegg
2 - 3
Kitzbuhel
FT
Reichenau
3 - 2
Hohenems
Azerbaijan: Premier League
FT
Qabala
3 - 1
Neftchi Baku
FT
Qarabag
1 - 0
Sabail
Belarus: Division 1
FT
BATE Borisov
3 - 2
Gorodeya
FT
Minsk
3 - 3
Dinamo Minsk
FT
Shakhter Soligorsk
1 - 0
Neman Grodno
Belgium: Division 1A
FT
Antwerp
2 - 1
Lokeren
FT
Genk
2 - 1
Eupen
FT
Kortrijk
3 - 1
St Truiden
FT
Mouscron-Peruwelz
0 - 0
Standard Liege
Belgium: Division 1B Opening Tournament
FT
Roeselare
1 - 1
Union St Gilloise
FT
Tubize
0 - 2
Lommel United
Belgium: Super League Women
FT
Heist (W)
0 - 8
Gent (W)
Bolivia: Nacional B Group A
FT
Deportivo Bata
2 - 1
Surcar
Bolivia: LFP Boliviano Clausura
FT
The Strongest
6 - 0
Guabira
FT
Universitario de Sucre
0 - 1
Royal Pari Sion
Bosnia and Herzegovina: Premier League
FT
Fk Zvijezda 09
1 - 0
GOSK Gabela
FT
Sarajevo
1 - 0
Sloboda Tuzla
FT
Sloga Simin Han
0 - 1
Mladost Doboj Kakanj
FT
Zrinjski
0 - 1
Zeljeznicar Sarajevo
Brazil: Serie A
FT
America Mineiro
1 - 1
Gremio
FT
Botafogo
0 - 1
Bahia
FT
Sao Paulo
0 - 0
Atletico Paranaense
FT
Sport Recife
2 - 1
Vasco da Gama
Brazil: Serie B
FT
Avai
1 - 1
Oeste
FT
BOA
2 - 1
Guarani Campinas
FT
Fortaleza
1 - 0
Paysandu
FT
Ponte Preta
2 - 1
Figueirense
FT
Vila Nova
1 - 0
Juventude
Brazil: Brasileiro Women BW Play-Off Final
FT
Rio Preto (W)
0 - 1
Corinthians (W)
Bulgaria: First PFL
FT
Botev Plovdiv
2 - 1
Cherno More Varna
FT
Ludogorets
2 - 1
Levski Sofia
FT
Slavia Sofia
3 - 1
Septemvri Sofia
Bulgaria: Second PFL
FT
Chernomorets Balchik
2 - 1
Strumska Slava
FT
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
0 - 2
Pirin Blagoevgrad
FT
Lokomotiv Sofia
1 - 1
Litex Lovech
FT
Montana
2 - 1
Kariana Erden
FT
Nesebar
0 - 2
CSKA Sofia
FT
Tsarsko Selo
4 - 1
Pomorie
Bulgaria: 3rd AFL Northwest 3 AFL
FT
Lokomotiv 1927 Dryanovo
2 - 1
Partizan Cherven Bryag
Bulgaria: 3rd AFL Southwest 3 AFL
FT
Belasitsa Petrich
6 - 2
Germanea
FT
Marek
0 - 1
Hebar Pazardzhik
FT
Oborishte
2 - 0
Botev Ihtiman
FT
Pirin Razlog
1 - 0
Slivnishki Geroy
FT
Rilski Sportist
1 - 0
Septemvri Simitli
FT
Sportist Svoge
0 - 1
Minyor Pernik
FT
Velbazhd
3 - 3
Chavdar Etropole
FT
Vihren
1 - 0
Bansko
Bulgaria: 3rd AFL Southeast 3 AFL
FT
Atletik Kuklen
0 - 1
Sozopol
FT
Borislav Parvomay
2 - 2
Rozova Dolina
FT
Chernomorets Burgas
2 - 3
Maritsa Plovdiv
FT
Karnobat
0 - 0
Dimitrovgrad
FT
Neftochimic Burgas
6 - 1
Asenovets 2005
FT
Sadovo
1 - 2
Minyor Radnevo
FT
Sokol Markovo
3 - 2
Gigant Saedinenie
FT
Svilengrad 1921
0 - 0
Haskovo 1957
Bulgaria: 3rd AFL
FT
1 - 1
Lokomotiv Ruse
FT
Botev Novi Pazar
0 - 0
Kubrat
FT
Hitrino
4 - 1
FT
Kaliakra
3 - 0
Chile: Primera Division
FT
Curico Unido
0 - 0
Palestino
FT
O'Higgins
1 - 1
Colo Colo
FT
Union La Calera
0 - 2
Huachipato
FT
Universidad Catolica
1 - 0
Universidad de Concepcion
Chile: Primera B
FT
Magallanes
0 - 2
Deportes Melipilla
China: Super League
FT
Chongqing Lifan
4 - 4
Hebei China Fortune
FT
Guangzhou Evergrande
6 - 1
Beijin Renhe
FT
Guizhou Zhicheng
3 - 0
Dalian Yifang
FT
Shandong Luneng
2 - 0
Tianjin Teda
FT
Shanghai Shenhua
1 - 1
Tianjin Quanjian
China: League One
FT
Beijin BG
1 - 0
Nei Mongol Zhongyou
FT
Heilongjiang Lava Spring
1 - 1
Zhejiang Yiteng
FT
Liaoning Whowin
1 - 0
Shanghai Shenxin
FT
Meizhou Meixian Techand
1 - 3
Qingdao Huanghai
FT
Wuhan Zall
3 - 1
Meizhou Hakka
FT
Xinjiang Tianshan
1 - 3
Shijiazhuang Yongchang
FT
Zhejiang Greentown
2 - 1
Yanbian Funde
China: Super League Women
FT
Changchun Dazhong (W)
2 - 0
Shanghai Shenhua (W)
FT
Dalian Aerbin (W)
0 - 0
Jiangsu Suning (W)
FT
Hebei Yuandong (W)
0 - 3
Beijing Zao Tai (W)
FT
Henan Huishang (W)
1 - 3
Wuhan Jiangda (W)
Colombia: Primera A Clausura
FT
Bucaramanga
3 - 0
Chico
FT
Jaguares
0 - 2
Independiente Medellin
FT
Santa Fe
0 - 1
La Equidad
Colombia: Primera B Play Off Group Stage
FT
Valledupar
1 - 3
Quindio
Congo DR: Linafoot
FT
AC Rangers
1 - 0
Dauphin Noirs
Croatia: Druga HNL
FT
Kustosija
2 - 1
Medjimurje
FT
Lucko
0 - 0
Sesvete
FT
Varazdin
2 - 2
Zadar
Croatia: Prva HNL
FT
Istra 1961
1 - 4
Dinamo Zagreb
FT
Rudes
1 - 4
NK Osijek
Cyprus: Division 2
FT
Akritas Chlorakas
3 - 0
PAEEK
FT
Anagennisi Derynias
2 - 2
Digenis Oroklinis
FT
Karmiotissa Polemidion
2 - 1
Onisilos
FT
Olympiakos Nicosia
2 - 0
MEAP Nisou
FT
Thoi Lakatamias
1 - 2
Ayias Napas
Cyprus: Division 3
FT
Apea Akrotiriu
1 - 1
Olympias Limpion
FT
Chalkanoras Idaliou
4 - 3
Pegia 2014
FT
Ethnikos Latsion
0 - 2
Eny Digenis Ipsonas
FT
Ormidias
0 - 2
ENAD
FT
Xylotympou 2006
1 - 0
Kourris Erimis
Cyprus: Division 1
FT
Apollon Limassol
5 - 0
Ermis
FT
EN Paralimniou
1 - 1
Anorthosis Famagusta
FT
Kition Larnaca
3 - 0
Doxa Katokopias
Czech Republic: Division 1
FT
Banik Ostrava
1 - 1
Karvina
FT
Pribram
0 - 6
Jablonec
FT
Sigma Olomouc
1 - 1
Zlin
FT
Slovacko
0 - 2
Teplice
Czech Republic: Division 2
FT
Prostejov
0 - 0
Vitkovice
FT
Trinec
2 - 1
Chrudim
Denmark: 2. Division Pool 1
FT
Aarhus Fremad
2 - 0
Brabrand
FT
Kjellerup
2 - 2
Odder IGF
FT
Sydvest 05
2 - 3
Skive
FT
Vejgaard B
1 - 1
Jammerbugt
Denmark: 2. Division Pool 2
FT
B93 Copenhagen
3 - 3
Skovshoved
FT
HIK Hellerup
1 - 1
Bronshoj
FT
Hillerod Fodbold
2 - 2
AB Copenhagen
FT
Marienlyst
0 - 3
Vanlose
FT
Middelfart
1 - 2
Avarta
Denmark: Elitedivisionen
FT
Brondby (W)
4 - 0
B93 Copenhagen (W)
FT
Fortuna Hjorring (W)
2 - 0
Odense (W)
FT
KoldingQ (W)
2 - 2
BSF (W)
FT
Thisted (W)
2 - 3
VSK Aarhus (W)
Denmark: Superligaen
FT
Nordsjaelland
1 - 4
Midtjylland
Ecuador: Division 1 Stage 2
FT
El Nacional
1 - 3
Universidad Catolica
FT
Guayquil City
3 - 4
Barcelona
FT
LDU Quito
1 - 0
Deportivo Cuenca
Ecuador: Division 2 Stage 2
FT
CDS Santa Rita
0 - 1
CD Olmedo
FT
Manta
1 - 0
America de Quito
FT
Mushuc Runa
1 - 1
LDU Loja
FT
Orense
2 - 2
Clan Juvenil
FT
Puerto Quito
0 - 0
LDU Portoviejo
Egypt: Division 1
FT
Al Ittihad Alexandria
1 - 1
Petrojet
England: Premier League
FT
Bournemouth
0 - 0
Southampton
FT
Cardiff City
4 - 2
Fulham
FT
Chelsea
2 - 2
Manchester United
FT
Huddersfield Town
0 - 1
Liverpool
FT
Manchester City
5 - 0
Burnley
FT
Newcastle United
0 - 1
Brighton Hove Albion
FT
West Ham United
0 - 1
Tottenham Hotspur
FT
Wolverhampton Wanderers
0 - 2
Watford
England: League One
FT
Blackpool
2 - 0
AFC Wimbledon
FT
Bradford City
0 - 2
Rochdale
FT
Bristol Rovers
0 - 0
Oxford United
FT
Charlton Athletic
2 - 0
Barnsley
FT
Doncaster Rovers
3 - 3
Gillingham
FT
Luton Town
2 - 0
Walsall
FT
Peterborough United
0 - 1
Accrington Stanley
FT
Plymouth Argyle
2 - 3
Burton Albion
FT
Portsmouth
1 - 0
Fleetwood Town
FT
Shrewsbury Town
0 - 2
Sunderland
FT
Southend United
1 - 2
Coventry City
FT
Wycombe Wanderers
3 - 2
Scunthorpe United
England: League Two
FT
Bury
4 - 0
Notts County
FT
Crawley Town
4 - 1
Newport County
FT
Forest Green
1 - 1
Cheltenham Town
FT
Grimsby Town
0 - 0
Exeter City
FT
Lincoln City
1 - 1
Cambridge United
FT
Macclesfield Town
2 - 1
Carlisle United
FT
Milton Keynes Dons
1 - 0
Northampton Town
FT
Morecambe
0 - 1
Colchester United
FT
Oldham Athletic
0 - 1
Port Vale
FT
Stevenage
0 - 1
Crewe Alexandra
FT
Swindon Town
0 - 0
Mansfield Town
FT
Yeovil Town
0 - 0
Tranmere Rovers
England: National League North
FT
Brackley Town
4 - 1
Spennymoor Town
FT
Curzon Ashton
2 - 1
Telford United
FT
Darlington 1883
1 - 0
Boston United
FT
Kidderminster Harriers
1 - 2
United Of Manchester
FT
Nuneaton
0 - 6
Bradford Park Avenue
England: National League South
FT
Dartford
2 - 1
Dulwich Hamlet
FT
East Thurrock United
2 - 1
Hungerford Town
England: Northern Premier League
FT
Bamber Bridge
0 - 4
Basford United
FT
Buxton
2 - 2
North Ferriby United
FT
Lancaster City
0 - 6
Scarborough
FT
Matlock Town
3 - 3
Hednesford Town
FT
Nantwich Town
0 - 0
Workington
FT
South Shields
1 - 0
Gainsborough
FT
Stafford Rangers
1 - 3
Hyde
FT
Stalybridge Celtic
2 - 2
Farsley Celtic
FT
Whitby Town
4 - 0
Mickleover Sports
England: Southern League Central
FT
Banbury United
0 - 1
Royston Town
FT
Bedworth United
0 - 2
Alvechurch
FT
Biggleswade Town
3 - 0
Coalville Town
FT
Halesowen Town
1 - 1
Needham Market
FT
Kings Lynn
1 - 1
Rushden & Diamonds
FT
Lowestoft Town
0 - 0
Barwell
FT
Rushall Olympic
4 - 1
St Ives
FT
Stratford
3 - 2
Leiston
England: Southern League South
FT
Chesham United
1 - 1
Tiverton
FT
Farnborough
0 - 3
Salisbury City
FT
Frome
2 - 0
Gosport Borough
FT
Harrow Borough
4 - 1
Dorchester Town
FT
Hartley Wintney
0 - 0
Kings Langley
FT
Hendon
3 - 2
Wimborne Town
FT
Merthyr Tydfil
0 - 1
Beaconsfield
FT
Staines Town
0 - 3
Basingstoke
FT
Weymouth
3 - 2
Walton Casuals
England: Isthmian Premier League
FT
Bishops Stortford
3 - 0
Corinthian Casuals
FT
Bognor Regis
0 - 0
Margate
FT
Carshalton Athletic
1 - 0
Potters Bar Town
FT
Dorking Wanderers
3 - 0
Wingate & Finchley
FT
Enfield Town
6 - 0
Whitehawk
FT
Hornchurch
0 - 2
Tonbridge Angels
FT
Kingstonian
7 - 0
Harlow Town
FT
Lewes
2 - 0
Folkestone
England: Premier League 2 Division 1
FT
Manchester City (U23)
1 - 4
Chelsea (U23)
England: Championship
FT
Aston Villa
1 - 0
Swansea City
FT
Blackburn Rovers
2 - 1
Leeds United
FT
Brentford
0 - 1
Bristol City
FT
Derby County
2 - 1
Sheffield United
FT
Hull City
1 - 1
Preston North End
FT
Ipswich Town
0 - 2
Queens Park Rangers
FT
Nottingham Forest
1 - 2
Norwich City
FT
Reading
3 - 1
Millwall
FT
Rotherham United
1 - 1
Bolton Wanderers
FT
Stoke City
0 - 1
Birmingham City
FT
Wigan Athletic
1 - 0
West Bromwich Albion
Estonia: Meistriliiga
FT
Kuressaare
3 - 3
Tallinna Kalev
FT
Paide LM
2 - 1
Parnu Linnameeskond
FT
Trans Narva
1 - 2
Flora Tallinn
Estonia: Esiliiga
FT
Elva
1 - 0
Santos Tartu
FT
Maardu Linnameeskond
9 - 0
Keila
FT
Rakvere Tarvas
1 - 1
Tartu Welco
FYR Macedonia: Druga MFL West
FT
Gostivar
1 - 1
Korabi
FT
Pelister
1 - 0
Skopje
FT
Teteks
2 - 0
Genc Kalemler
FT
Vellazerimi 77
0 - 0
Labunishta
Finland: Ykkonen
FT
Ekranas IF
3 - 2
AC Oulu
FT
HIFK
2 - 1
KPV
FT
Haka
5 - 0
Klubi-04
FT
JJK
1 - 2
AC Kajaani
FT
KTP
0 - 0
Jaro
Finland: Naisten Liga
FT
Aland United (W)
2 - 0
Honka (W)
FT
HJK Helsinki (W)
1 - 2
PK-35 (W)
FT
Ilves Tampere (W)
3 - 0
ONS (W)
FT
JyPK (W)
5 - 1
TPS (W)
FT
TiPS (W)
4 - 1
Pallokissat (W)
France: Ligue 1
FT
Caen
0 - 0
Guingamp
FT
Dijon
1 - 2
Lille
FT
Nantes
4 - 0
Toulouse
FT
Paris St Germain
5 - 0
Amiens
FT
Reims
1 - 1
Angers
FT
Strasbourg
2 - 1
Monaco
France: Division 1 Women
FT
Guingamp (W)
3 - 0
Lille (W)
FT
Montpellier (W)
11 - 0
Metz (W)
FT
Paris St Germain (W)
2 - 0
Dijon (W)
FT
Rodez Aveyron (W)
0 - 0
Fleury Merogis (W)
FT
Soyaux (W)
0 - 2
Paris FC (W)
France: Ligue 2
FT
Stade Brestois 29
3 - 2
Lorient
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Sioni Bolnisi
4 - 2
Samtredia
Germany: Bundesliga
FT
Augsburg
0 - 0
Leipzig
FT
Bayer Leverkusen
2 - 2
Hannover 96
FT
Nurnberg
1 - 3
1899 Hoffenheim
FT
Schalke 04
0 - 2
Werder Bremen
FT
Stuttgart
0 - 4
Borussia Dortmund
FT
Wolfsburg
1 - 3
Bayern Munich
Germany: 2. Bundesliga
FT
Arminia Bielefeld
2 - 3
Greuther Furth
FT
Heidenheim
3 - 0
Magdeburg
FT
Holstein Kiel
1 - 1
Koln
Germany: 3. Liga
FT
1860 Munich
2 - 0
Eintracht Braunschweig
FT
Fortuna Koln
3 - 1
Energie Cottbus
FT
Hallescher
1 - 1
Unterhaching
FT
Kaiserslautern
2 - 0
Uerdingen 05
FT
SF Lotte
0 - 0
Osnabruck
FT
Sonnenhof Grossaspach
1 - 0
Meppen
Germany: Regional League North
FT
Hamburg II
1 - 1
Lupo-Martini Wolfsburg
FT
Wolfsburg II
1 - 0
Hannover 96 II
Germany: Regional League Northeast
FT
Bischofswerdaer
0 - 6
BFC Dynamo
FT
Hertha Berlin II
1 - 3
Chemnitzer
FT
Oberlausitz Neugersdorf
0 - 0
Germania Halberstadt
FT
Optik Rathenow
4 - 1
Budissa Bautzen
Germany: Regional League West
FT
Alemannia Aachen
4 - 0
SV Straelen
FT
Borussia Dortmund II
1 - 2
Verl
FT
Fortuna Dusseldorf II
1 - 1
Kaan-Marienborn
FT
Rot-Weiss Oberhausen
4 - 0
Hereknrath
FT
Wiedenbruck 2000
0 - 3
Koln II
Germany: Regional League Southwest
FT
Balingen
2 - 0
Wormatia Worms
FT
Eintract Stadtallendorf
1 - 4
Astoria Walldorf
FT
Hessen Dreieich
2 - 1
Stuttgart II
FT
Saarbrucken
3 - 2
Mainz 05 II
FT
Steinbach
3 - 0
Elversberg
FT
Waldhof Mannheim
5 - 1
08 Homburg
Germany: Regional League Bavaria
FT
1860 Rosenheim
0 - 1
Schalding-Heining
FT
Heimstetten
2 - 2
Pipinsried
FT
Nurnberg II
1 - 2
Viktoria Aschaffenburg
FT
Schweinfurt
4 - 1
Ingolstadt 04 II
FT
Wacker Burghausen
2 - 2
Eichstatt
Greece: Football League 2 Group 6
FT
AO Palliniakos
2 - 1
Foivos Kremastis
Greece: Super League
FT
Apollon Smirnis
0 - 2
AEK Athens
FT
Larisa
1 - 2
Lamia
FT
PAS Giannina
0 - 2
Panetolikos
FT
Panathinaikos
1 - 0
Panionios
Guatemala: Liga Nacional Apertura
FT
Siquinala
1 - 0
Iztapa
Honduras: Liga Nacional Apertura
FT
CD Honduras
1 - 1
Vida
Hong Kong: Premier League
FT
Guangzhou R&F (U19)
2 - 1
Lee Man
FT
I-Sky Yuen Long
5 - 1
Hong Kong Sapling
FT
Southern
0 - 2
Eastern Salon
Hungary: Division 1
FT
Debrecen
2 - 1
PAKS
FT
Diosgyori
1 - 2
Ujpest
FT
Kisvarda
1 - 2
Mezokovesd-Zsory
FT
MTK Budapest
1 - 1
Budapest Honved
FT
Puskas Academy
1 - 0
Ferencvaros
FT
Szombathelyi Haladas
0 - 2
MOL Vidi
India: Super League
FT
Kerala Blasters
1 - 1
Delhi Dynamos
Indonesia: Liga 1
FT
Arema
3 - 1
Bali United Pusam
FT
Madura United
2 - 2
Persipura Jayapura
FT
Persib Bandung
1 - 4
Persebaya Surabaya
Iran: Pro League
FT
Sanat Naft
2 - 1
Tractor Sazi
Iraq: Premier League
FT
Al Hussein
1 - 2
Al Quwa Al Jawiya
FT
Al Minaa
2 - 1
Al Zawraa
FT
Al Najaf
1 - 2
Al Naft
FT
Alsinaat Alkahrabaiya
0 - 1
Al Hedood
FT
Baghdad FC
0 - 3
Talaba
FT
Naft Maysan
4 - 1
Al Diwaniya
Israel: Division 1
FT
Bnei Yehuda Tel Aviv
0 - 0
Hapoel Tel Aviv
FT
Hapoel Beer Sheva
2 - 0
Hapoel Raanana
FT
Ironi Kiryat Shmona
1 - 1
Hapoel Haifa
FT
Maccabi Tel Aviv
4 - 0
Hapoel Hadera
Italy: Serie A
FT
Juventus
1 - 1
Genoa
FT
Roma
0 - 2
Spal
FT
Udinese
0 - 3
Napoli
Italy: Serie B
FT
Ascoli
1 - 0
Carpi
FT
Cittadella
2 - 2
Brescia
FT
Cosenza
2 - 0
Foggia
FT
Crotone
2 - 1
Padova
Italy: Serie C Group B
FT
Triestina
1 - 1
Ternana
Italy: Serie C Group C
FT
Juve Stabia
2 - 1
Monopoli
FT
Matera
2 - 2
Casertana
FT
Paganese
2 - 4
Catania
FT
Trapani
3 - 0
Rieti
FT
Vibonese
1 - 0
Sicula Leonzio
Italy: Serie A Women
FT
Bari Pink (W)
0 - 4
Sassuolo (W)
FT
Milan (W)
1 - 0
Tavagnacco (W)
FT
Mozzanica (W)
0 - 1
AGSM Verona (W)
FT
Orobica (W)
0 - 2
CF Florentia (W)
FT
Valpolizella (W)
0 - 5
Fiorentina (W)
Japan: J1 League
FT
FC Tokyo
0 - 1
Cerezo Osaka
FT
Gamba Osaka
2 - 1
Yokohama F Marinos
FT
Kawasaki Frontale
5 - 3
Vissel Kobe
FT
Shimizu S Pulse
2 - 0
Sanfrecce Hiroshima
FT
Shonan Bellmare
2 - 2
Consadole Sapporo
FT
Urawa Red Diamonds
3 - 1
Kashima Antlers
FT
Vegalta Sendai
2 - 3
Sagan Tosu
Japan: J2 League
FT
Kyoto Sanga
0 - 2
Albirex Niigata
Japan: J3 League
FT
Gainare Tottori
1 - 3
Ryukyu
FT
Kagoshima United
1 - 0
Grulla Morioka
FT
YSCC
1 - 3
Fujieda MYFC
Japan: Football League 2nd Stage
FT
Verspah Oita
0 - 0
Nara Club
Japan: L1 League Women
FT
Cerezo Osaka (W)
1 - 2
Urawa Red Diamonds (W)
FT
NTV Beleza (W)
0 - 0
INAC Kobe Leonessa (W)
Kazakhstan: Premier League
FT
Astana
1 - 1
Ordabasy
Kenya: FA Cup Petit Final
PEN
Ulinzi Stars
3 - 4
AFC Leopards
Kenya: FA Cup Final
FT
Kariobangi Sharks
3 - 2
Sofapaka
Kosovo: Superliga
FT
Ballkani
1 - 0
Falmurtari
FT
Drenica
1 - 0
Liria
FT
Ferizaj
0 - 2
Drita
FT
Prishtina
3 - 0
KEK-u
Kuwait: Premier League
FT
Al Kuwait
4 - 0
Al Nasr
FT
Al Salmiyah
1 - 1
Kazma
FT
Al Shabab Al Ahmadi
0 - 4
Al Tadhamon
Latvia: Virsliga
FT
Liepaja
0 - 1
FS Metta/Lu
FT
Riga
2 - 0
Jelgava
FT
Ventspils
1 - 1
Spartaks
Lebanon:
FT
Al Ahed
2 - 0
Shabab Al Ghazieh
FT
SAFA
0 - 0
Tripoli
Luxembourg: National Division
FT
F91 Dudelange
4 - 1
Progres Niederkorn
Malaysia: League Cup Semi Final
FT
Johor Darul Takzim
2 - 2
Terengganu
Malta: Premier League
FT
Birkirkara
2 - 0
Tarxien Rainbows
FT
Pieta Hotspurs
0 - 4
Valletta
Mexico: Liga MX Apertura
FT
Atlas
4 - 3
Veracruz
FT
Club Queretaro
2 - 0
Cruz Azul
Mexico: Ascenso MX Apertura Division 2
FT
Atletico San Luis
3 - 1
Tapachula
FT
Mineros de Zacatecas
2 - 3
Dorados
FT
Potros UAEM
0 - 1
Zacatepec 1948
FT
Tampico Madero
4 - 1
Universidad Guadalajara
FT
Venados
1 - 1
Alebrijes de Oaxaca
Moldova: Division 1
FT
Dinamo-Auto Tiraspol
0 - 1
Speranta
FT
Zimbru Chisinau
3 - 1
Zaria Balti
Montenegro: Prva CFL
FT
Buducnost Podgorica
2 - 1
Mladost Podgorica
FT
Iskra Danilovgrad
1 - 2
Zeta
FT
Lovcen
0 - 1
Mornar
FT
Petrovac
1 - 0
Sutjeska
FT
Rudar Pljevlja
0 - 0
Grbalj
Morocco: Botola Pro
FT
Ittihad Tanger
1 - 1
Chabab Rif Hoceima
FT
Kawkab Marrakech
2 - 1
Difaa El Jadida
FT
Olympique Khouribga
1 - 1
Raja Casablanca
Morocco: Elite 2
FT
AS Sale
1 - 1
KAC Kenitra
FT
Chabab Atlas Khenifra
2 - 2
CR Khemis Zemara
FT
Chabab Raidi Salmi
2 - 0
Sidi Kacem
FT
JSM Laayoune
1 - 0
Kasba Tadla
FT
Racing de Casablanca
1 - 1
Maghreb Fes
FT
Wydad Fes
1 - 1
Olympique Dcheira
Netherlands: Eredivisie
FT
Excelsior
2 - 0
Vitesse Arnhem
FT
Heerenveen
0 - 4
Ajax
FT
PSV Eindhoven
6 - 0
Emmen
FT
Utrecht
2 - 1
AZ Alkmaar
New Zealand: Premiership
FT
Eastern Suburbs
5 - 0
Hawkes Bay United
New Zealand: National Womens League
FT
Canterbury United (W)
3 - 1
Southern United (W)
FT
WAIBOP (W)
0 - 1
Central Football Fed (W)
Northern Ireland: NIFL Championship
FT
Dergview
1 - 3
Loughgall
FT
Larne
4 - 0
Carrick Rangers
FT
Portadown
0 - 4
Dundela
Northern Ireland: NIFL Premiership
FT
Ards
2 - 1
Linfield
FT
Ballymena United
1 - 1
Dungannon Swifts
FT
Cliftonville
3 - 1
Warrenpoint Town
FT
Coleraine
1 - 0
Crusaders
FT
Glentoran
1 - 2
Glenavon
Norway: Eliteserien
FT
Molde
2 - 2
Sarpsborg 08
FT
Sandefjord
2 - 1
Stromsgodset
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Alta
3 - 0
Moss
FT
Asker
4 - 2
Baerum
FT
Elverum
3 - 2
Odd Ballklubb II
FT
Grorud
0 - 0
Fredrikstad
FT
Nybergsund Il Trysil
1 - 2
Honefoss
FT
Raufoss
3 - 2
Fram Larvik
FT
Stabaek II
1 - 4
Mjolner
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Arendal
3 - 4
Flekkeroy
FT
Brattvag
1 - 4
Nardo
FT
Egersund
1 - 1
Vard Haugesund
FT
Hodd
2 - 1
Kjelsas
FT
Skeid
2 - 0
Bryne
FT
Valerenga II
1 - 3
KFUM Oslo
FT
Vidar
4 - 2
Stjordals Blink
Norway: Toppserien
FT
Arna-Bjornar (W)
2 - 0
Roa (W)
FT
Avaldsnes (W)
0 - 0
Sandvikens (W)
FT
Lyn (W)
2 - 3
Stabaek (W)
FT
Trondheims-Orn (W)
1 - 3
Valerenga (W)
Palestine: Premier League
FT
Shabab Al Amari
0 - 2
Shabab Alsamu
FT
Shabab Al Khalil
2 - 0
Jabal Al Mukaber
Panama: Liga Panamena De Futbol Apertura
FT
Alianza
1 - 1
Sporting San Miguelito
FT
Arabe Unido
0 - 0
Tauro
FT
Chorrillo
2 - 1
Independiente
FT
Santa Gema
0 - 2
Plaza Amador
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Club Nacional
0 - 0
Club Guarani
FT
General Diaz
4 - 0
Deportivo Santani
Peru: Primera Division Clausura
FT
Deportivo Binacional
0 - 1
Universitario
FT
Real Garcilaso
1 - 0
Union Comercio
FT
Sport Huancayo
3 - 3
Ayacucho
FT
Sport Rosario
0 - 2
Universidad San Martin
Poland: Ekstraklasa
FT
Lech Poznan
2 - 1
Korona Kielce
FT
Slask Wroclaw
1 - 2
Arka Gdynia
FT
Zaglebie Sosnowiec
3 - 1
Miedz Legnica
Poland: I Liga
FT
Bytovia Bytow
1 - 1
Odra Opole
FT
LKS Lodz
2 - 0
Jastrzebie
FT
Podbeskidzie
2 - 1
Chojniczanka Chojnice
FT
Stomil Olsztyn
2 - 2
Puszcza Niepolomice
FT
Tychy
0 - 0
Rakow Czestochowa
Poland: II Liga
FT
Belchatow
0 - 0
Elana Torun
FT
Olimpia Elblag
0 - 0
Row 1964 Rybnik
FT
Olimpia Grudziadz
3 - 4
Resovia Rzeszow
FT
Radomiak Radom
3 - 2
Pogon Siedlce
FT
Rozwoj Katowice
2 - 1
Gryf Wejherowo
FT
Ruch Chorzow
1 - 3
Widzew Lodz
FT
SKRA Czestochowa
1 - 0
Blekitni Stargard
FT
Siarka Tarnobrzeg
0 - 3
Gornik Leczna
Portugal: FA Cup 3rd Round
AET
Amora
3 - 4
Belenenses
FT
Cova de Piedade
2 - 1
Portimonense
FT
Loures
1 - 2
Sporting CP
PEN
Sporting Espinho
11 - 10
Academico de Viseu
FT
Valenciano
0 - 7
Guimaraes
Qatar: Stars League
FT
Al Arabi
0 - 3
Al Ahli Doha
FT
Al Rayyan
1 - 1
Al Gharafa
FT
Umm Salal
1 - 1
Qatar SC
Romania: Liga I
FT
Hermannstadt
0 - 2
Astra Giurgiu
FT
Viitorul Constanta
2 - 3
Sepsi OSK
Romania: Liga II
FT
ACS Poli Timisoara
1 - 2
Politehnica Timisoara
FT
Balotesti
2 - 1
Pandurii Targu Jiu
FT
Clinceni
0 - 1
Chindia Targoviste
FT
Dacia Unirea Braila
3 - 3
Aerostar Bacau
FT
Mioveni
2 - 1
Luceafarul Oradea
FT
Sportul Snagov
3 - 0
Metaloglobus
FT
UTA Arad
1 - 1
Sirineasa
Romania: Liga III Serie 1
FT
Bucovina Radauti
0 - 0
Ceahlaul Piatra Neamt
FT
Focsani
1 - 2
Stiinta Miroslava
FT
Foresta Suceava
0 - 0
Otelul Galati
FT
Gloria Buzau
4 - 2
Ramnicu Sarat
FT
Somuz Falticeni
2 - 1
Kosarom Pascani
FT
Targu Secuiesc
1 - 1
Metalul Buzau
Romania: Liga III Serie 2
FT
Agricola Borcea
1 - 2
Otlenita
FT
Axiopolis Cernavoda
1 - 3
Sportul Chiscani
FT
Gloria Popesti Leordeni
3 - 0
Delta Tulcea
FT
Progresul Spartac
2 - 1
Steaua Bucuresti II
FT
Rapid Bucuresti
0 - 0
Afumati
FT
Unirea 2004 Slobozia
2 - 0
Medgidia
Romania: Liga III Serie 3
FT
Flacara Horezu
1 - 0
Voint Turnu Magurele
FT
Sporting Rosiori
1 - 0
Flacara Moreni
FT
Unirea Bascov
0 - 2
Universitatea Craiova
Romania: Liga III Serie 4
FT
Corvinul Hunedoara
3 - 2
Soimii Pancota
FT
Crisul Chisineu Cris
1 - 0
Industria Galda
FT
Gloria Cermei
2 - 0
Cetate Deva
FT
Scolar Resita
0 - 0
Minerul J Matasari
Romania: Liga III Serie 5
FT
ASC Recea
3 - 0
Gaz Metan Medias II
FT
Iernut
6 - 2
Unirea Tasnad
FT
Minaur Baia Mare
2 - 1
Sanatatea Cluj
Russia: Football Premier League
FT
FC UFA
0 - 0
Rubin Kazan
FT
Orenburg
0 - 0
Enisey
FT
Ural
1 - 1
Krylya Sovetov
Russia: PFL West
FT
Kolomna
2 - 1
Torpedo Vladimir
FT
Leningradets
4 - 1
CRFSO Smolensk
FT
Pskov 747
1 - 2
Lokomotiv Moscow II
FT
Znamya Truda
0 - 1
Veles Moscow
Russia: PFL Center
FT
Kaluga
2 - 0
Metallurg Lipetsk
FT
Kvant Obninsk
0 - 1
Dinamo Bryansk
FT
Ryazan
2 - 1
Zorky Krasnogorsk
FT
Salyut Belgorod
1 - 0
Saturn Ramenskoye
FT
Sokol Saratov
4 - 0
Rotor Volgograd II
FT
Strogino Moscow
0 - 1
Torpedo Moscow
Russia: Football National League
FT
Avangard Kursk
0 - 0
Tom Tomsk
FT
Baltika
1 - 4
Krasnodar II
FT
Dinamo St Petersburg
4 - 1
Sibir
FT
Fakel Voronezh
0 - 0
Tambov
FT
Khimki
2 - 1
Tyumen
FT
Olimpiyets Nizhny Novgorod
1 - 0
Armavir
FT
Rotor Volgograd
1 - 1
Mordovia Saransk
FT
Shinnik Yaroslavl
0 - 0
Luch-Energiya
FT
Spartak Moscow (2)
0 - 2
Chertanovo Moscow
FT
Zenit St Petersburg II
0 - 1
Khabarovsk
Saudi Arabia: Pro League
FT
Al Ettifaq
6 - 2
Al Ahli Jeddah
FT
Al Shabab Riyadh
0 - 1
Al Hilal Saudi
Saudi Arabia: Division 2 Group B
FT
Al Hait
0 - 2
Al Thuqbah
Scotland: Premiership
FT
Celtic
4 - 2
Hibernian
FT
Heart of Midlothian
2 - 1
Aberdeen
FT
Livingston
4 - 0
Dundee
FT
Motherwell
0 - 1
St Johnstone
FT
St Mirren
1 - 2
Kilmarnock
Scotland: Championship
FT
Alloa Athletic
1 - 0
Partick
FT
Dundee United
1 - 1
Inverness CT
FT
Dunfermline
0 - 1
Queen of the South
FT
Morton
1 - 0
Falkirk
FT
Ross County
2 - 1
Ayr United
Scotland: League One
FT
Arbroath
3 - 1
Dumbarton
FT
East Fife
3 - 1
Brechin
FT
Montrose
0 - 3
Airdrieonians
FT
Raith Rovers
2 - 1
Stranraer
FT
Stenhousemuir
1 - 2
Forfar Athletic
Scotland: FA Cup 2nd Round
FT
Albion Rovers
0 - 2
Formartine United
FT
Beith Juniors
4 - 0
Linlithgow Rose
FT
Berwick
3 - 1
Gretna
FT
Brora Rangers
6 - 0
Coldstream
FT
Cove Rangers
1 - 1
Auchinleck Talbot
FT
Cowdenbeath
2 - 1
Clyde
FT
Cumbernauld Colts
1 - 4
BSC Glasgow
FT
Deveronvale
1 - 2
Stirling University
FT
East Kilbride
3 - 1
Spartans
FT
Edinburgh City
1 - 0
Civil Service Strollers
FT
Edusport Academy
1 - 2
Fraserburgh
FT
Elgin City
2 - 0
Whitehill Welfare
FT
Gala Fairydean
2 - 0
East Stirlingshire
FT
Peterhead
3 - 2
Kelty Hearts
FT
Rothes
0 - 1
Annan Athletic
FT
Stirling Albion
1 - 2
Queens Park
Serbia: Prva Liga
FT
Borac Cacak
1 - 1
Becej
FT
Buducnost Dobanovci
0 - 0
Javor Ivanjica
FT
Radnicki 1923
2 - 2
Backa Topola
Serbia: Superliga
FT
Crvena Zvezda
3 - 1
Rad
FT
Napredak
1 - 1
Radnik Surdulica
FT
Proleter Novi Sad
1 - 0
Macva
FT
Radnicki Nis
2 - 0
Zemun
FT
Vozdovac
1 - 1
Mladost Lucani
Slovakia: Division 1
FT
Dunajska Streda
3 - 2
Sport Podbrezova
FT
MSK Zilina
2 - 2
Zemplin Michalovce
FT
Sered
3 - 1
Ruzomberok
FT
Slovan Bratislava
3 - 1
Vion Zlate Moravce
FT
Spartak Trnava
4 - 1
Senica
FT
Trencin
0 - 1
FC Nitra
Slovenia: Prva Liga
FT
Aluminij
0 - 0
Domzale
FT
Mura
2 - 1
Rudar Velenje
FT
ND Gorica
0 - 3
Maribor
South Africa: National 1st Division
FT
Ajax Cape Town
0 - 0
Ubuntu Cape Town
FT
Royal Eagles
0 - 0
TS Galaxy
FT
TS Sporting
0 - 2
Stellenbosch
FT
Tshakhuma Madzivhadila
2 - 0
Mbombela United
South Africa: League Cup 1st Round
FT
Baroka
2 - 0
Golden Arrows
FT
Free State Stars
0 - 1
Bidvest Wits
FT
Mamelodi Sundowns
1 - 0
Bloem Celtic
FT
Maritzburg United
2 - 1
Highlands Park
FT
Orlando Pirates
1 - 0
Chippa United
South Korea: K League 1
FT
Daegu
2 - 1
Jeonnam Dragons
FT
Gyeongnam
2 - 1
Sangju Sangmu
FT
Jeju United
1 - 0
Seoul
FT
Jeonbuk Motors
3 - 2
Incheon United
FT
Suwon Bluewings
2 - 0
Pohang Steelers
FT
Ulsan Hyundai
2 - 0
Gangwon FC
Spain: Primera Division
FT
Barcelona
4 - 2
Sevilla
FT
Real Madrid
1 - 2
Levante
FT
Valencia
1 - 1
Leganes
FT
Villarreal
1 - 1
Atletico Madrid
Spain: Segunda Division
FT
Alcorcon
1 - 0
Granada
FT
Cordoba
1 - 1
Deportivo La Coruna
FT
Las Palmas
3 - 0
Numancia
FT
Oviedo
2 - 1
Osasuna
Spain: Segunda B Group 1
FT
Valladolid B
0 - 0
Cultural Leonesa
Spain: Segunda B Group 2
FT
Amorebieta
1 - 2
Oviedo B
FT
Athletic Club B
1 - 3
Mirandes
FT
CD Vitoria
0 - 1
Barakaldo
FT
Leioa
1 - 1
Gernika
Spain: Segunda B Group 3
FT
Barcelona B
1 - 1
Villarreal B
Spain: Primera Division Women
FT
Rayo Vallecano (W)
2 - 0
Fundacion Albacete (W)
Sweden: Allsvenskan
FT
Dalkurd
1 - 0
Orebro
FT
Malmo
2 - 1
Hammarby
Sweden: Superettan
FT
Degerfors
1 - 3
Osters
FT
GAIS
3 - 1
Landskrona BoIS
Sweden: Division 1 North
FT
Linkopings
2 - 1
Assyriska
FT
Nykoping
2 - 2
Carlstad United
FT
Sandvikens
0 - 2
Umea
FT
Sollentuna
1 - 0
Rynninge
FT
Syrianska Botkyrka
1 - 1
Forward
FT
Team TG
0 - 1
Vasteras
Sweden: Division 1 South
FT
Atvidabergs
2 - 2
Angelholms
FT
Lunds
2 - 0
Husqvarna
FT
Mjallby
2 - 1
Karlskrona
FT
Oddevold
1 - 0
Ljungskile
FT
Oskarshamns AIK
2 - 2
Grebbestads
FT
Skovde AIK
1 - 1
Torns
FT
Utsiktens
0 - 0
Tvaakers
Sweden: Damallsvenskan
FT
Kalmar (W)
0 - 3
Limhamn Bunkeflo (W)
FT
Kristianstads (W)
1 - 5
Kopparbergs/Goteb (W)
FT
Vaxjo (W)
5 - 1
Hammarby DFF (W)
Switzerland: Super League
FT
FC Zurich
3 - 3
Young Boys
FT
Luzern
0 - 2
Thun
Switzerland: Challenge League
FT
Lausanne-Sport
2 - 0
Schaffhausen
FT
Rapperswil
1 - 2
Kriens
FT
Servette
3 - 1
Aarau
Syria:
FT
Al Jaish Damascus
0 - 1
Al Wathba
Thailand: League Cup Final
FT
Chiangrai United
1 - 0
Bangkok Glass
Tunisia: Ligue 1
FT
Monastir
1 - 2
CS Hammam-Lif
FT
Stade Gabesien
2 - 2
Etoile du Sahel
FT
Tataouine
1 - 1
CA Bizertin
Turkey: Super Lig
FT
Istanbul Basaksehir
1 - 0
Kayserispor
FT
Kasimpasa
5 - 0
Akhisar Belediye
FT
Sivasspor
0 - 0
Fenerbahce
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Balikesirspor
0 - 1
Boluspor
FT
Gaziantep BB
0 - 0
Umraniyespor
FT
Genclerbirligi
0 - 0
Adanaspor
UAE: Pro League
FT
Al Ain
1 - 2
Al Jazira
FT
Al Wahda Abu Dhabi
2 - 4
Al Dhafra
FT
Sharjah FC
1 - 1
Ajman
UEFA: U17 Championship Qualifying Round
FT
Faroe Islands (U17)
0 - 6
Israel (U17)
FT
Spain (U17)
1 - 0
FYR Macedonia (U17)
USA: NASL USL Play Off R1
FT
Charleston Battery
0 - 1
New York Red Bulls II
PEN
FC Cincinnati
6 - 5
Nashville
FT
Louisville City
4 - 1
Indy Eleven
FT
Phoenix Rising
3 - 0
Portland Timbers II
PEN
Pittsburgh Riverhounds
7 - 8
Bethlehem Steel
FT
Real Monarchs
0 - 1
Reno 1868
Uganda: Premier League
FT
Bright Stars
0 - 0
SC Villa
FT
Mbarara City
2 - 0
Maroons
FT
Vipers
1 - 0
Nyamityobora
Ukraine: Premier League
FT
Illichivets Mariupol
3 - 2
Zorya Luhansk
FT
Vorskla Poltava
0 - 1
Dynamo Kyiv
Ukraine: First League
FT
Avanhard Kramatorsk
1 - 2
Balkany Zorya
FT
Hirnyk-Sport
1 - 1
Ahrobiznes Volochysk
FT
Kolos Kovalivka
1 - 1
Dnipro-1
FT
Rukh Vynnyky
1 - 3
Volyn Lutsk
FT
Zirka Kirovohrad
0 - 3
Metalist 1925 Kharkiv
Uruguay: Primera Division Clausura
FT
Nacional de Football
1 - 1
Penarol
Uruguay: Segunda Division
FT
Deportivo Maldonado
0 - 0
Albion
FT
Miramar
1 - 1
Central Espanol
FT
Oriental
1 - 4
Juventud
FT
Plaza Colonia
1 - 1
Sud America
FT
Rentistas
1 - 3
Tacuarembo
FT
Villa Espanola
3 - 0
Cerrito
FT
Villa Teresa
2 - 3
Cerro Largo
Uzbekistan: Super League
FT
Metallurg Bekabad
1 - 0
Bunyodkor
FT
Navbahor Namangan
1 - 0
Buxoro
FT
Pakhtakor Tashkent
1 - 3
Lokomotiv Tashkent
Venezuela: Segunda Division Clausura
FT
Petrolero de Anzoategui
1 - 2
Diamantes de Guayana
FT
Real Frontera
1 - 1
Atletico el Vigia
FT
Titanes
1 - 1
Urena
FT
Union Atletico Falcon
1 - 3
Llaneros
FT
Yaracuyanos
0 - 3
Deportivo JBL
Wales: Premier League
FT
Carmarthen Town
1 - 2
Bala Town
FT
Cefn Druids
1 - 1
Cardiff Metropolitan
FT
Llandudno
0 - 1
Aberystwyth Town
FT
The New Saints
3 - 0
Connahs Quay