Football ResultsSunday, 20th October 2019

Angola: Division 1
FT
Primeiro de Agosto
4 - 0
Recreativo Caala
Argentina: Primera Nacional
FT
Almagro
2 - 1
Quilmes
FT
Atlanta
3 - 1
San Martin de San Juan
FT
Guillermo Brown
0 - 1
Racing Club
FT
Independiente Rivadavia
1 - 1
Agropecuario
FT
Instituto Cordoba
1 - 1
All Boys
FT
San Martin Tucuman
3 - 0
Atletico de Rafaela
FT
Sarmiento Junin
1 - 1
Tigre
FT
Villa Dalmine
0 - 0
Defensores de Belgrano
Argentina: Division 3 Primera B Metropolitana
FT
Flandria
1 - 1
San Telmo
FT
Los Andes
1 - 2
Deportivo Armenio
FT
San Miguel
1 - 1
Sacachispas
Argentina: Division 3 Torneo Federal A Group Stage
FT
Atletico Sarmiento
3 - 1
Def. De Pronunciamento
FT
Central Norte
6 - 2
Boca Unidos
Argentina: Superliga
FT
Aldosivi
1 - 0
Defensa y Justicia
FT
Gimnasia LP
0 - 1
Union Santa Fe
FT
Huracan
2 - 0
San Lorenzo
FT
Rosario Central
0 - 1
Velez Sarsfield
Armenia: Premier League
FT
Alashkert
0 - 1
Lori FC
FT
Pyunik Yerevan
1 - 2
Banants Yerevan
Australia: A League
FT
Melbourne City
2 - 1
Adelaide United
FT
Sydney FC
2 - 1
Wellington Phoenix
Austria: Bundesliga
FT
Rapid Vienna
1 - 1
Wolfsberger AC
FT
St Polten
2 - 2
Austria Vienna
FT
Wattens
0 - 1
Hartberg
Austria: 2.Liga
FT
KSV Superfund
2 - 0
Grazer AK
Austria: Regional League Salzburg
FT
Sv Kuchl
2 - 3
Pinzgau
Austria: Regional League Tirol
FT
Telfs
1 - 2
Hall
FT
Wacker Innsbruck II
1 - 2
Reichenau
Austria: Regional League Vorarlberg
FT
SCR Altach II
1 - 1
Wolfurt
Azerbaijan: Premier League
FT
Neftchi Baku
3 - 0
Zira
FT
Sabail
0 - 2
Sumqayit
Belarus: Premier League Division 1
FT
Dinamo Brest
3 - 2
Slutsk
FT
Luch Minsk
2 - 0
Shakhter Soligorsk
FT
Torpedo Zhodino
1 - 3
Isloch Minsk
Belgium: Division 1A
FT
Anderlecht
4 - 1
St Truiden
FT
Cercle Brugge
0 - 3
Charleroi
FT
Mechelen
3 - 1
Antwerp
Belgium: Division 1B Opening Tournament
FT
Lommel United
0 - 2
Leuven
Bosnia and Herzegovina: Premier League
FT
Siroki Brijeg
2 - 0
Sloboda Tuzla
Brazil: Serie A
FT
Atletico Mineiro
2 - 0
Santos
FT
Atletico Paranaense
1 - 1
Palmeiras
FT
Chapecoense
2 - 2
Goias
FT
Flamengo
2 - 0
Fluminense
FT
Internacional
0 - 1
Vasco da Gama
FT
Sao Paulo
1 - 0
Avai
Brazil: Serie B
FT
Brasil de Pelotas
0 - 0
Sport Recife
Bulgaria: First PFL
FT
Lokomotiv Plovdiv
1 - 0
CSKA Sofia
Bulgaria: Second PFL
FT
Septemvri Sofia
2 - 1
Lokomotiv Sofia
Bulgaria: 3rd AFL Northeast 3 AFL
FT
Benkovski Byala
1 - 2
Dobrudzha
Bulgaria: 3rd AFL Southeast 3 AFL
FT
Gigant Saedinenie
2 - 1
Sozopol
FT
Haskovo 1957
1 - 2
Maritsa Plovdiv
FT
Levski Karlovo
0 - 0
Rodopa Smolyan
Bulgaria: 3rd AFL
FT
2 - 1
Kom Berkovitsa
FT
Bdin Vidin
0 - 2
Tryavna
FT
Botev Kozloduy
1 - 1
Akademik Svishtov
FT
Juventus Malchika
2 - 2
Lokomotiv Mezdra
FT
Partizan Cherven Bryag
4 - 2
Sevlievo
FT
Vihar Slavyanovo
2 - 2
Pavlikeni
FT
Yantra Gabrovo
1 - 0
Lokomotiv 1927 Dryanovo
Cameroon: Division 1
FT
Apejes
0 - 1
Panthere
FT
Canon Yaounde
3 - 0
FT
Cotonsport
1 - 1
New Star
FT
Fovu Club
2 - 1
Tonnerre Kalara
FT
UMS de Loum
1 - 1
Eding Sport
FT
Union Douala
1 - 2
Dragon de Yaounde
FT
Young Sports Academy
2 - 1
Cotonsport
China: Super League
FT
Henan Jianye
1 - 0
Chongqing Lifan
FT
Jiangsu Suning
4 - 1
Hebei China Fortune
FT
Shanghai Shenhua
2 - 1
Dalian Yifang
FT
Tianjin Teda
1 - 0
Beijin Renhe
China: League One
FT
Shaanxi Changan Athletic
1 - 2
Changchun Yatai
Colombia: Primera A Clausura
FT
Junior
1 - 0
Millonarios
FT
Rionegro
1 - 4
Deportivo Cali
FT
Santa Fe
2 - 0
Union Magdalena
Congo DR: Linafoot
FT
TP Mazembe
3 - 1
Don Bosco
Costa Rica: Primera Division Apertura Invierno
FT
CS Herediano
3 - 1
San Carlos
FT
Jicaral Sercoba
2 - 0
Guadalupe FC
FT
Municipal Grecia
0 - 1
Cartagines
FT
Santos de Guapiles
0 - 2
Alajuelense
FT
Universidad de Costa Rica
1 - 1
Perez Zeledon
Croatia: Prva HNL
FT
Inter Zapresic
3 - 3
NK Osijek
FT
Lokomotiva Zagreb
0 - 0
Hajduk Split
Croatia: Druga HNL
FT
Bijelo Brdo
0 - 1
Sibenik
FT
Dinamo Zagreb II
1 - 0
Kustosija
Cyprus: Division 1
FT
Anorthosis Famagusta
0 - 0
Omonia Nicosia
FT
EN Paralimniou
0 - 1
Nea Salamis
FT
Olympiakos Nicosia
1 - 1
Pafos
Czech Republic: Division 2
FT
Vlasim
0 - 2
Hradec Kralove
Czech Republic: Division 1
FT
Bohemians 1905
1 - 0
Opava
FT
Karvina
0 - 2
Slovacko
FT
Teplice
1 - 1
Sparta Praha
FT
Viktoria Plzen
3 - 0
Banik Ostrava
Denmark: 1. Division
FT
HB Koge
2 - 1
Roskilde
FT
Naestved
1 - 0
Skive
FT
Nykobing
0 - 5
Fredericia
Denmark: 2. Division Pool 1
FT
Holbaek
1 - 2
FC Helsingor
Denmark: 2. Division Pool 2
FT
Ringkobing
1 - 3
Dalum
FT
Thisted
1 - 4
AB Copenhagen
Denmark: Elitedivisionen
FT
Fortuna Hjorring (W)
4 - 0
BSF (W)
FT
VSK Aarhus (W)
3 - 2
Brondby (W)
Denmark: Superligaen
FT
AC Horsens
1 - 0
Hobro
FT
Aarhus
3 - 4
Silkeborg
FT
FC Copenhagen
3 - 1
Esbjerg
FT
Lyngby
0 - 3
Brondby
FT
Sonderjyske
1 - 4
Nordsjaelland
Ecuador: Liga Pro Serie B
FT
LDU Loja
1 - 2
Alianza Cotopaxi
FT
Orense
1 - 1
CDS Santa Rita
Ecuador: Liga Pro Serie A
FT
America de Quito
3 - 0
Fuerza Amarilla
FT
Barcelona
0 - 3
Emelec
FT
LDU Quito
1 - 1
Delfin
El Salvador: Primera Division Apertura
FT
11 Deportivo
0 - 1
Aguila
FT
Chalatenango
0 - 2
Alianza
FT
FAS
3 - 1
Juventud Independiente
FT
Jocoro
1 - 2
Municipal Limeno
England: Premier League
FT
Manchester United
1 - 1
Liverpool
England: League One
FT
Accrington Stanley
2 - 0
Ipswich Town
England: Premier League 2 Division 1
FT
Liverpool (U23)
4 - 3
Wolverhampton Wanderers (U23)
England: Championship
FT
Wigan Athletic
1 - 0
Nottingham Forest
Estonia: Meistriliiga
FT
Kalju Nomme
2 - 1
Flora Tallinn
FT
Tammeka Tartu
1 - 3
Tulevik Viljandi
Estonia: Esiliiga
FT
K-Jarve JK Jarve
0 - 2
FCI Levadia II
Faroe Islands: Premier League
FT
EB/Streymur
1 - 2
Argir
FT
Fuglafjordur
1 - 3
Skala
FT
KI Klaksvik
3 - 2
NSI Runavik
FT
Torshavn
3 - 0
TB Tvoroyri
FT
Vikingur Gota
0 - 1
B36 Torshavn
Finland: Ykkonen
FT
Ekranas IF
2 - 2
AC Oulu
FT
Haka
2 - 1
MyPa
FT
Jaro
3 - 0
AC Kajaani
FT
TPS
0 - 0
MuSa
FT
TPV
1 - 0
KTP
Finland: Naisten Liga
FT
HJK Helsinki (W)
3 - 1
Honka (W)
FT
KuPS Kuopio (W)
3 - 0
JyPK (W)
FT
TiPS (W)
0 - 1
Aland United (W)
France: Ligue 1
FT
Bordeaux
0 - 1
St Etienne
FT
Marseille
2 - 0
Strasbourg
FT
Monaco
3 - 2
Rennes
France: Division 1 Women
FT
Dijon (W)
0 - 0
Lyon (W)
Georgia: Erovnuli Liga Umaglesi Liga
FT
Chikhura Sachkhere
3 - 2
Metalurgi Rustavi
FT
Dila Gori
0 - 0
Dinamo Batumi
FT
WIT Georgia
0 - 0
Sioni Bolnisi
Germany: Bundesliga
FT
1899 Hoffenheim
2 - 0
Schalke 04
FT
Koln
3 - 0
Paderborn 07
Germany: 2. Bundesliga
FT
Bochum
3 - 3
Karlsruher
FT
Hannover 96
0 - 0
Osnabruck
FT
Stuttgart
0 - 1
Holstein Kiel
Germany: 3. Liga
FT
Carl Zeiss Jena
1 - 1
Wurzburger Kickers
FT
Zwickau
3 - 0
Bayern Munich II
Germany: Regional League North
FT
Altona 93
2 - 6
Oldenburg
FT
Havelse
3 - 1
Lubeck
FT
Holstein Kiel II
4 - 1
Wolfsburg II
FT
Luneburger Hansa
1 - 3
SW Rehden
FT
St Pauli II
6 - 0
Hannoverscher
Germany: Regional League Northeast
FT
Energie Cottbus
2 - 1
Chemie Leipzig
FT
Hertha Berlin II
4 - 1
Union Furstenwalde
Germany: Bundesliga Women
FT
Bayern Munich (W)
3 - 1
Turbine Potsdam (W)
FT
Eintracht Frankfurt (W)
0 - 3
Wolfsburg (W)
FT
Freiburg (W)
4 - 0
USV Jena (W)
FT
SC Sand (W)
0 - 2
Duisburg (W)
FT
SGS Essen (W)
3 - 1
Koln (W)
Greece: Football League
FT
Aspropirgos
1 - 1
Egaleo
FT
Ialysos
1 - 0
Niki Volou
FT
Ierapetra
0 - 0
Diagoras Rodou
FT
Kavala
1 - 0
Veria
FT
Triglia Po
0 - 1
Trikala
Greece: Division C Group 1
FT
Aetos Orfanou
1 - 1
Doxa Kato Kamilas
FT
Doxa Theologou
0 - 2
Keravnos Pernis
FT
Nestos Chrisoupolis
4 - 0
Ea Alexandroupolis
FT
Pandramaikos
2 - 0
Iraklis Zygou
FT
Panserraikos
2 - 0
Aris Avatou
Greece: Division C Group 2
FT
Almopos Aridaia
1 - 0
Edessaikos
FT
As Giannitsa
2 - 0
Thiella Sarakinon
FT
Makedonikos A.s.
2 - 0
Megas Alexandros Trikalon
FT
Niki Agkathias
1 - 0
Astrapi Mesopotamias
FT
Posidonas Michanionas
0 - 2
Agrotikos Asteras
FT
Thermaikos Thermis
4 - 0
Ao Sirina
Greece: Division C Group 3
FT
AO Sellanon
1 - 0
Dias Chiou
FT
Almyros
1 - 0
Ao Potamias
FT
Economos Tsaritsanis
1 - 1
Karitsas
FT
Meteora As
0 - 0
Atromitos Palama
FT
Pierikos
1 - 0
Diagoras Stefanovikiou
FT
Thiseas Agrias
2 - 1
Digenis Neohoriou
Greece: Division C Group 4
FT
Anagennisi Artas
3 - 1
Apollon Efpaliou
FT
Asteras Iteas
0 - 0
Thinaliakos
FT
Mesologgiou
0 - 0
Lfekimni
FT
Nafpaktiakos Asteras
0 - 4
Ao Anatolis
FT
Prevesa
0 - 0
Karagiannion
FT
Souli Paramithias
0 - 0
Makedonikos Foufas
FT
Tilikratis
0 - 1
Acheron Kanalakiou
Greece: Division C Group 5
FT
Agioi Anargiron
2 - 0
Akratitos
FT
Agios Ierotheos
0 - 3
Thiella
FT
Ermis Korydallou
2 - 2
Kifisia
FT
Ilisiakos
1 - 1
Ae Moschatou
FT
Kallithea
3 - 2
As Ano Meras
FT
Keratsini
1 - 1
Ethnikos Piraeus
FT
Panthiraikos
1 - 1
Fostiras
Greece: Division C Group 6
FT
2 - 1
Korinthos 2006
FT
AO Palliniakos
1 - 1
PAS Kitheron
FT
Acharnaikos
2 - 1
Nea Artaki
FT
Aek Tripolis
1 - 4
Rodos
FT
Aittitos Spaton
0 - 2
Panarkadikos
FT
Marko
1 - 0
Eolikos
Greece: Division C Group 7
FT
Ermionidas
3 - 0
Olympiakos Zaharos
FT
Panargiakos
0 - 0
Ao Diavolitsiou
FT
Pangytheatikos
2 - 3
Pao Vardas
FT
Paniliakos
1 - 0
Diagoras Vrahneikon
FT
Ps I Sparti
1 - 0
Nafplio 2017
FT
Thiella
2 - 4
Ao Tsivili
FT
Zakinthos
2 - 1
Asteras Vlahioti
Greece: Division C Group 8
FT
Aeek Synka
0 - 1
Giouchtas
FT
Agios Nikolaos
2 - 1
Panakrotiriakos
FT
Atsalenios
1 - 1
Rethymniakos
FT
Irodotos
4 - 1
Poros
Greece: Super League 1
FT
AEK Athens
3 - 2
Volos NPS
FT
Atromitos Athinon
0 - 1
Panathinaikos
FT
PAOK
3 - 0
Lamia
FT
Panionios
0 - 1
Asteras Tripolis
FT
Xanthi
0 - 1
Aris Thessalonikis
Guatemala: Liga Nacional Apertura
FT
Antigua GFC
2 - 0
Iztapa
FT
Comunicaciones
0 - 1
CSD Municipal
FT
Guastatoya
3 - 0
Deportivo Mixco
FT
Santa Lucia
2 - 3
Coban Imperial
FT
Xelaju
0 - 0
Malacateco
Honduras: Liga Nacional Apertura
FT
CD Honduras
0 - 1
CD Real Sociedad
FT
CD Olimpia
1 - 0
Lobos UPNFM
FT
Platense
0 - 4
Real de Minas
FT
Real Espana
2 - 4
CD Marathon
Hong Kong: Division 1
FT
Central And Western
1 - 4
Hong Kong Fc
FT
Eastern District
1 - 2
South China FC
FT
Icanfield
2 - 1
Shatin
FT
North District
3 - 2
Sham Shui Po
FT
Tai Chung
1 - 0
Hoi King
FT
Wing Yee
3 - 6
Hong Kong Sapling
FT
Wong Tai Sin
2 - 4
Citizen
Hong Kong: Premier League
FT
Eastern Salon
0 - 1
Southern
FT
Happy Valley
3 - 3
Sun Pegasus
FT
Lee Man
1 - 0
BC Rangers
Hungary: NB II
FT
Ajka
1 - 0
Szeged 2011
FT
Bekescsaba 1912
1 - 1
Szolnoki Mav
FT
Dorogi
3 - 0
Budaorsi
FT
Gyori Eto
0 - 0
Vac
FT
Kazincbarcika
1 - 2
Gyirmot
FT
MTK Budapest
2 - 1
Budafoki LC
FT
Soroksar
0 - 1
Csakvar
FT
Tiszakecske
2 - 1
Siofok
FT
Vasas
3 - 2
Szombathelyi Haladas
India: Super League
FT
Kerala Blasters
2 - 1
Atletico de Kolkata
Indonesia: Liga 1
FT
PSM Makassar
0 - 1
Persija Jakarta
FT
Persipura Jayapura
2 - 2
Arema
FT
Semen Padang
1 - 2
Madura United
Iran: Pro League
FT
Machine Sazi Tabriz
2 - 3
Foolad FC
FT
Pars Jonoobi Jam
0 - 0
Sanat Naft
FT
Persepolis
2 - 1
Paykan
Italy: Serie A
FT
Cagliari
2 - 0
Spal
FT
Milan
2 - 2
Lecce
FT
Parma
5 - 1
Genoa
FT
Sampdoria
0 - 0
Roma
FT
Sassuolo
3 - 4
Internazionale
FT
Udinese
1 - 0
Torino
Italy: Serie B
FT
Chievo
2 - 0
Ascoli
FT
Empoli
1 - 1
Cremonese
FT
Pisa
1 - 1
Crotone
Italy: Serie C Group A
FT
Albinoleffe
2 - 0
Lecco
FT
Como
2 - 0
Pontedera
FT
Gozzano
0 - 0
Olbia
FT
Juventus (U23)
2 - 1
Renate
FT
Novara
2 - 1
Carrarese
FT
Pergolettese
0 - 1
Robur Siena
FT
Pistoiese
1 - 1
Giana Ermino
Italy: Serie C Group B
FT
Carpi
2 - 0
Fano Alma Juventus
FT
Imolese
0 - 1
Feralpisalo
FT
Rimini
1 - 1
Cesena
FT
Triestina
2 - 0
Padova
FT
Vicenza Virtus
1 - 0
Reggio Audace
FT
Vis Pesaro
1 - 0
Piacenza
Italy: Serie C Group C
FT
Avellino
2 - 2
Bari
FT
Bisceglie
0 - 1
Ternana
FT
Catanzaro
0 - 2
Potenza
FT
Cavese
0 - 0
Casertana
FT
Monopoli
1 - 2
Reggina
FT
Sicula Leonzio
1 - 2
Rieti
FT
Teramo
2 - 1
Paganese
FT
Vibonese
5 - 0
Catania
Italy: Serie A Women
FT
Internazionale (W)
0 - 3
Juventus (W)
Japan: J2 League
FT
Fagiano Okayama Next
2 - 1
V-Varen Nagasaki
FT
Gifu
2 - 0
Ehime
FT
JEF United Chiba
0 - 3
Kashiwa Reysol
FT
Kagoshima United
0 - 0
Renofa Yamaguchi
FT
Mito Hollyhock
1 - 1
Machida Zelvia
FT
Tochigi SC
0 - 2
Ryukyu
FT
Zweigen Kanazawa
1 - 0
Montedio Yamagata
Japan: Football League Japan 1st Stage
FT
FC Osaka
0 - 1
Yokogawa Musashino
FT
Honda Lock
2 - 2
Honda FC
FT
Imabari
1 - 1
Sony Sendai
FT
Maruyasu Okazaki
1 - 1
Tegavajaro Miyazaki
FT
Matsue City
0 - 0
Mio Biwako Shiga
FT
Reinmeer Aomori
4 - 0
Ryutsu Keizai
Japan: L1 League Women
FT
Albirex Niigata (W)
0 - 1
Urawa Red Diamonds (W)
FT
NTV Beleza (W)
2 - 1
INAC Kobe Leonessa (W)
FT
Sony Sendai (W)
1 - 0
Nippon University (W)
Japan: J3 League
FT
Azul Claro Numazu
0 - 1
Giravanz Kitakyushu
FT
FC Tokyo (U23)
1 - 1
Sagamihara
FT
Gainare Tottori
1 - 0
Thespakusatsu Gunma
FT
Kamatamare Sanuki
1 - 1
Gamba Osaka (U23)
FT
Kataller Toyama
3 - 0
Cerezo Osaka (U23)
FT
Roasso Kumamoto
0 - 0
Fujieda MYFC
FT
Vanraure Hachinohe
1 - 0
Nagano Parceiro
FT
YSCC
3 - 0
Grulla Morioka
Kazakhstan: Premier League
FT
Aktobe
1 - 2
Okzhetpes
FT
Astana
3 - 1
Kairat Almaty
FT
Taraz
0 - 0
Shakhter Karagandy
FT
Tobol Kostanay
1 - 2
Ordabasy
Kenya: Division 1
FT
Kariobangi Sharks
0 - 1
Gor Mahia
Kosovo: Superliga
FT
Drita
2 - 0
Ballkani
FT
Ferizaj
0 - 2
Prishtina
Kuwait: Premier League
FT
Al Salmiyah
1 - 2
Kazma
Latvia: Virsliga
FT
Liepaja
2 - 3
Valmieras
FT
Spartaks
2 - 2
FS Metta/Lu
Lithuania: A Lyga Division 1
FT
Zalgiris Vilnius
1 - 3
Suduva Marijampole
Luxembourg: National Division
FT
Etzella Ettelbruck
1 - 2
Union Titus Petange
FT
Fola Esch
2 - 1
F91 Dudelange
FT
Mondorf-Les-Bains
0 - 4
Racing Union Luxembourg
Malta: Premier League
FT
Gudja United
0 - 1
Valletta
FT
Tarxien Rainbows
1 - 3
Balzan
Mexico: Liga MX Apertura
FT
Necaxa
2 - 2
Club America
FT
Pachuca
0 - 1
Juarez
FT
UNAM Pumas
1 - 2
Leon
Mexico: Ascenso MX Apertura Division 2
FT
Celaya
4 - 0
Loros Universidad
FT
Correcaminos UAT
2 - 3
Alebrijes de Oaxaca
FT
Zacatepec 1948
0 - 0
Cimarrones
Moldova: National Division Division 1
FT
Codru
0 - 0
Speranta
FT
Sfintul Gheorghe
0 - 2
Petrocub
Montenegro: Druga CFL
FT
Arsenal Tivat
3 - 1
Otrant Olympic
FT
Decic
0 - 0
Fk Drezga
FT
Jedinstvo Bijelo Polje
1 - 0
Bokelj
FT
Jezero
1 - 0
Ibar
FT
Mornar
3 - 2
Lovcen
Morocco: Botola Pro
FT
FAR Rabat
2 - 0
Rapide Oued Zem
FT
Olympique Khouribga
1 - 1
FUS Rabat
FT
Renaissance Zemamra
1 - 1
Olympique Safi
Morocco: Elite 2
FT
Chabab Atlas Khenifra
2 - 1
Jeunesse Ben Guerir
FT
Chabab Mohammedia
2 - 1
Wydad Fes
FT
Kawkab Marrakech
1 - 0
Chabab Raidi Salmi
FT
Maghreb Fes
0 - 0
Racing de Casablanca
FT
Olympique Dcheira
2 - 1
Ittihad Khemisset
FT
Sidi Kacem
1 - 2
KAC Kenitra
FT
TAS de Casablanca
1 - 1
AS Sale
FT
Wydad Temara
1 - 0
Chabab Rif Hoceima
Netherlands: Eredivisie
FT
Emmen
2 - 1
Fortuna Sittard
FT
Feyenoord
1 - 1
Heracles
FT
Groningen
2 - 0
Sparta Rotterdam
FT
PEC Zwolle
3 - 1
ADO Den Haag
New Zealand: National Womens League
FT
Central Football Fed (W)
1 - 2
Auckland Football Fed (W)
North Macedonia: Druga MFL West
FT
Drita
0 - 1
Ohrid
FT
Fk Kadino
0 - 0
Vellazerimi 77
FT
Labunishta
1 - 1
Pelister
FT
Skopje
0 - 0
Gostivar
FT
Vardari Forino
2 - 2
Korabi
North Macedonia: Druga MFL East
FT
Bregalnica Stip
3 - 0
Kozuv Gevgelija
FT
Fk Pitu Guli
0 - 1
Plackovica
FT
Kit-Go Pehcevo
2 - 1
Pobeda
FT
Osogovo
2 - 5
Sasa
FT
Tikves
1 - 2
Belasica
Norway: Eliteserien
FT
Molde
3 - 1
Haugesund
FT
Ranheim
4 - 1
Odd Ballklubb
FT
Sarpsborg 08
1 - 1
Brann
FT
Stromsgodset
1 - 1
Lillestrom
FT
Viking
2 - 1
Tromso
Norway: 1. Divisjon
FT
Nest-Sotra
3 - 0
Sandnes Ulf
FT
Sandefjord
3 - 0
Notodden
FT
Skeid
1 - 2
Ullensacker/Kisa
FT
Sogndal
4 - 0
Jerv
FT
Start
0 - 0
KFUM Oslo
FT
Strommen
2 - 1
Raufoss
FT
Tromsdalen
0 - 1
Aalesund
Norway: Toppserien
FT
Arna-Bjornar (W)
0 - 0
Trondheims-Orn (W)
FT
Kolbotn (W)
2 - 2
Lillestrom (W)
Panama: Liga Panamena De Futbol Apertura
FT
Arabe Unido
2 - 1
Chorrillo
FT
Costa del Este
1 - 0
Alianza
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Cerro Porteno
2 - 0
Club Sportivo San Lorenzo
FT
Sportivo Luqueno
1 - 0
Club Guarani
Paraguay: Segunda Division
FT
Deportivo Caaguazu
1 - 1
Fulgencio Yegros
FT
General Caballero
4 - 2
Rubio Nu
FT
RI 3 Corrales
2 - 2
2 de Mayo
FT
Resistencia
2 - 2
Guairena
FT
Sportivo Iteno
2 - 3
Sportivo Trinidense
Peru: Primera Division Clausura
FT
Cesar Vallejo
0 - 0
Universitario
FT
Deportivo Municipal
0 - 0
UTC
FT
Sport Boys
0 - 0
Universidad San Martin
FT
Sporting Cristal
4 - 0
Molinos El Pirata
Peru: Liga 2
FT
Atletico Grau
4 - 0
Union Huaral
FT
Juan Aurich
3 - 1
Los Caimanes
FT
Santos FC
1 - 1
Alianza Atletico
FT
Sport Loreto
0 - 2
Cienciano
Poland: Ekstraklasa
FT
Arka Gdynia
2 - 2
Lechia Gdansk
FT
Gornik Zabrze
1 - 1
LKS Lodz
Poland: II Liga
FT
Lech Ii Poznan
0 - 1
Znicz Pruszkow
FT
Pogon Siedlce
3 - 4
Gornik Leczna
Portugal: FA Cup 3rd Round
FT
AD Oliveirense
0 - 3
Santa Clara
FT
Aguias Do Moradal
0 - 5
Vitoria Setubal
FT
Arouca
1 - 0
Merelinense
PEN
Beira Mar
5 - 4
Maritimo
FT
Casa Pia
1 - 3
Vizela
AET
Chaves
2 - 1
Boavista
FT
Leixoes
4 - 2
Praiense
AET
Loures
4 - 2
Benfica Castelo Branco
PEN
Lusitania
5 - 6
Famalicao
AET
Mafra
1 - 0
Fafe
FT
Marinhense
1 - 0
Fatima
FT
Olimpico Montijo
0 - 1
Anadia
FT
Pedras Salgadas
1 - 0
Agueda
PEN
Valadares
10 - 11
Canelas 2010
FT
Varzim
1 - 0
Estoril
PEN
Vitoria Sernache
4 - 5
Sertanense
Qatar: Stars League
FT
Al Arabi
0 - 1
Al Gharafa
FT
Umm Salal
0 - 1
Al Duhail
Romania: Liga I
FT
Chindia Targoviste
1 - 2
Steaua Bucuresti
FT
Clinceni
0 - 0
Viitorul Constanta
FT
Sepsi OSK
2 - 3
Astra Giurgiu
Romania: Liga II
FT
Ripensia Timisoara
7 - 2
Juventus Bucuresti
FT
UTA Arad
1 - 0
Politehnica Timisoara
FT
Universitatea Cluj
2 - 2
Mioveni
Russia: Football Premier League
FT
Arsenal Tula
1 - 1
Dinamo St Petersburg
FT
Dinamo Moscow
1 - 1
Krasnodar
FT
FC UFA
1 - 1
CSKA Moscow
FT
Orenburg
0 - 1
Krylya Sovetov
Russia: PFL Center
FT
Khimki II
1 - 1
Saturn Ramenskoye
Russia: PFL South
FT
Fk Makhachkala
2 - 0
Dinamo Stavropol
FT
Volgar Astrakhan
3 - 1
Spartak Vladikavkaz
Russia: PFL Ural Povolzhye
FT
Akron Togliatti
3 - 0
Tyumen
FT
Chelyabinsk
4 - 2
KAMAZ Naberezhnye Chelny
FT
Lada Dimitrovgrad
2 - 2
FC UFA II
FT
Nosta
0 - 1
Zvezda Perm
FT
Ural 2 II
4 - 0
Lada Togliatti
FT
Volga Ulyanovsk
0 - 2
Zenit-Izhevsk
Saudi Arabia: Pro League
FT
Abha
1 - 1
Al Feiha
FT
Al Faisaly
1 - 0
Al Hazm
Scotland: Premiership
FT
Heart of Midlothian
1 - 1
Rangers
Scotland: FA Cup 2nd Round
FT
Stirling University
0 - 2
Linlithgow Rose
Serbia: Prva Liga
FT
Kabel
1 - 0
Dinamo Vranje
FT
Novi Pazar
2 - 1
Metalac GM
Slovakia: Super Liga
FT
Dunajska Streda
2 - 1
Vion Zlate Moravce
FT
Trencin
2 - 3
Senica
Slovenia: Prva Liga
FT
Aluminij
5 - 1
ASK Bravo
FT
Tabor Sezana
4 - 1
Maribor
South Africa: National 1st Division
FT
Richards Bay
1 - 2
Real Kings
FT
TS Galaxy
1 - 1
Jdr Stars
South Africa: League Cup 1st Round
PEN
Highlands Park
6 - 5
Black Leopards
FT
Mamelodi Sundowns
5 - 0
Amazulu
South Korea: K League 2
FT
Busan I Park
0 - 2
Ansan Greeners
FT
Suwon City
1 - 1
Seoul E-Land
South Korea: K League 1
FT
Daegu
1 - 2
Ulsan Hyundai
FT
Gangwon FC
3 - 2
Seoul
FT
Jeonbuk Motors
3 - 0
Pohang Steelers
Spain: Segunda Division
FT
Deportivo La Coruna
0 - 2
Malaga
FT
Fuenlabrada
0 - 1
Albacete
FT
Oviedo
4 - 2
Girona
FT
Tenerife
3 - 3
Racing Santander
FT
Zaragoza
1 - 2
Mirandes
Spain: Segunda B Group 1
FT
Coruxo
1 - 1
Real Madrid Castilla
FT
Internacional de Madrid
1 - 1
Pena Deportiva
FT
Langreo
1 - 1
Marino de Luanco
FT
Las Palmas B
1 - 0
Las Rozas
FT
Pontevedra
2 - 3
Getafe B
FT
Racing de Ferrol
1 - 1
Atletico Madrid B
FT
Rayo Majadahonda
2 - 2
Melilla
FT
San Sebastian de los Reyes
0 - 3
Celta Vigo B
FT
Sporting Gijon B
0 - 1
Oviedo B
FT
UD Ibiza
0 - 1
Atletico Baleares
Spain: Segunda B Group 2
FT
CD Calahorra
3 - 3
Barakaldo
FT
Cultural Leonesa
2 - 0
Leioa
FT
Haro
2 - 0
Real Sociedad B
FT
Salamanca
1 - 1
CD Izarra
FT
Tudelano
1 - 1
Guijuelo
Spain: Segunda B Group 3
FT
AE Prat
0 - 1
Castellon
FT
Badalona
0 - 0
Olot
FT
Ejea
2 - 0
Valencia Mestalla
FT
Gimnastic
2 - 1
La Nucia
FT
Hercules
3 - 0
Ebro
FT
Orihuela
1 - 1
Fc Andorra
FT
Sabadell
3 - 1
Espanyol B
Spain: Segunda B Group 4
FT
Atletico Sanluqueno
1 - 2
Villarrubia Cf
FT
Cartagena
2 - 0
Cordoba
FT
Don Benito
2 - 1
Murcia
FT
Marbella
2 - 1
Recreativo Huelva
FT
Merida
2 - 2
Yeclano Deportivo
FT
Real Linense
1 - 1
Granada B
FT
San Fernando
2 - 0
Algeciras
FT
Talavera
0 - 2
Cadiz B
FT
UCAM Murcia
1 - 0
Badajoz
FT
Villarrobledo
3 - 2
Sevilla Atletico
Spain: Primera Division Women
FT
Atletico Madrid (W)
1 - 0
Madrid CFF (W)
FT
Barcelona (W)
5 - 0
EDF Logrono (W)
FT
CD Tacon (W)
0 - 3
Levante (W)
FT
Rayo Vallecano (W)
3 - 2
Valencia (W)
FT
Sevilla (W)
4 - 0
Espanyol (W)
Spain: Primera Division
FT
Alaves
2 - 0
Celta Vigo
FT
Athletic Club
1 - 1
Valladolid
FT
Espanyol
0 - 1
Villarreal
FT
Real Sociedad
3 - 1
Betis
FT
Sevilla
1 - 0
Levante
Sweden: Allsvenskan
FT
Falkenbergs
1 - 5
AIK
FT
Hammarby
2 - 0
Malmo
FT
Norrkoping
1 - 0
Kalmar
Sweden: Superettan
FT
Brage
3 - 1
Jonkopings Sodra
FT
Norrby
4 - 0
Trelleborgs
Sweden: Division 1 North
FT
Akropolis
3 - 1
Vasalunds
FT
Bodens
4 - 2
Karlstad
FT
Sollentuna
1 - 2
Team TG
FT
Umea
3 - 1
Rynninge
Sweden: Division 1 South
FT
Landskrona BoIS
2 - 0
Eskilsminne
FT
Trollhattan
1 - 1
Kristianstad
FT
Varnamo
0 - 1
Assyriska Turabdin
Sweden: Damallsvenskan
FT
Djurgarden (W)
3 - 3
Pitea (W)
FT
Kopparbergs/Goteb (W)
2 - 1
Vaxjo (W)
FT
Linkopings (W)
3 - 0
Limhamn Bunkeflo (W)
FT
Rosengard (W)
1 - 1
Vittsjo (W)
Switzerland: Super League
FT
Lugano
0 - 0
FC Zurich
FT
Luzern
3 - 1
Sion
FT
Servette
1 - 2
St Gallen
Syria: Premier League
FT
Al Fotuwa
2 - 0
FT
Al Ittihad Aleppo
1 - 1
Al Wathba
FT
Al Wahda Damascus
1 - 0
Al Jaish Damascus
FT
Hutteen
2 - 1
Taliya
FT
Jableh
1 - 4
Al Shorta Damascus
FT
Nawair
0 - 0
Tishreen
Thailand: Premier League
FT
Buriram United
3 - 1
Port FC
FT
Chainat
1 - 3
Nakhon Ratchasima
FT
Chiangrai United
4 - 1
Prachuap
FT
Muangthong United
0 - 2
Chonburi
FT
PTT Rayong
2 - 3
Chiang Mai
FT
Pattaya United
2 - 3
Suphanburi
FT
Ratchaburi
2 - 2
Bangkok United
FT
Sukhothai
2 - 1
Trat
Turkey: Super Lig
FT
Alanyaspor
5 - 2
Rizespor
FT
Denizlispor
1 - 2
Fenerbahce
FT
Kayserispor
1 - 1
Kasimpasa
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Adanaspor
2 - 2
Istanbulspor
FT
Altinordu
0 - 3
Altay
FT
Boluspor
2 - 0
Giresunspor
FT
Keciorengucu
1 - 0
Balikesirspor
Turkey: TFF 2 Lig White Group
FT
Afjet Ayfonspor
2 - 0
Polatli Bugsasspor
FT
Amedspor
1 - 1
Gumushanespor
FT
Corum Belediyespor
0 - 0
Tarsus Idman Yurdu
FT
Inegolspor
0 - 1
Samsunspor
FT
Kirklarelispor
0 - 3
1922 Konyaspor
FT
Zonguldak Komurspor
2 - 0
Sanliurfaspor
Turkey: TFF 2 Lig Red Group
FT
Bandirmaspor
4 - 1
Nigde Belediyespor
FT
Bayburt Ozel idare
2 - 1
Ergene Velimese
FT
Elazigspor
1 - 2
Kahramanmarasspor
FT
Kastamonuspor
4 - 1
Usakspor
FT
Kirsehir Belediyespor
3 - 0
Kardemir Karabukspor
FT
Sakaryaspor
0 - 0
Etimesgut Belediyespor
UEFA: U17 Championship Qualifying Round
FT
Austria (U17)
4 - 1
Bulgaria (U17)
FT
Norway (U17)
8 - 0
Malta (U17)
USA: MLS Mls P.off 1r
AET
Philadelphia Union
4 - 3
New York Red Bulls
FT
Real Salt Lake
2 - 1
Portland Timbers
USA: USSF Division II United Soccer League
FT
Birmingham Legion
0 - 1
Pittsburgh Riverhounds
FT
Los Angeles Galaxy II
2 - 0
El Paso Locomotive
FT
Memphis 901 Fc
1 - 2
Louisville City
FT
Nashville
3 - 0
Atlanta United II
FT
New Mexico United
2 - 0
Las Vegas Lights
FT
Orange County
2 - 0
Fresno
FT
San Antonio
2 - 2
Colorado Switchbacks
FT
Seattle Sounders II
3 - 1
Austin Bold
USA: NWSL Champion Play Off Semi-Final
FT
Chicago Red Stars (W)
1 - 0
Portland Thorns (W)
AET
North Carolina Courage (W)
4 - 1
Seattle Reign (W)
Ukraine: Premier League
FT
Dynamo Kyiv
1 - 0
Oleksandriya
FT
Illichivets Mariupol
1 - 0
Dnipro-1
FT
Olimpik Donetsk
2 - 0
Vorskla Poltava
Ukraine: First League
FT
Metalurh Zaporizhzhya
1 - 1
Mykolaiv
FT
Rukh Vynnyky
1 - 0
Ingulets Petrove
Uruguay: Primera Division Clausura
FT
Club River Plate
3 - 2
Cerro Largo
FT
Defensor Sporting
4 - 0
Racing Montevideo
FT
Juventud
0 - 0
Liverpool Montevideo
FT
Penarol
1 - 0
Boston River
FT
Rampla Juniors
1 - 1
Montevideo Wanderers
Venezuela: Primera Division Clausura
FT
AC Mineros
1 - 0
Atletico Venezuela
FT
Caracas
3 - 1
Portuguesa FC
FT
Deportivo Tachira
1 - 1
Zamora
FT
Estudiantes FC
2 - 1
Carabobo
FT
Puerto Cabello
4 - 0
Llaneros
FT
Trujillanos
1 - 1
Deportivo La Guaira
FT
Zulia
0 - 1
Lala
x
Bet £10 Get £30 in Free Bets
Exclusive Promo Code
P30
JOIN NOW
New customers using Promo Code P30 only, min £10/€10 stake, min odds 1/2, free bets paid as 2 x £15/€15 (30 days expiry), free bet/payment method/player/country restrictions apply. T&C's apply, 18+ begambleaware.org
x
Up to £100 in bet credits
Exclusive Promo Code
100BET365
JOIN NOW
Up to £100 in Bet Credits for new customers at bet365. Min deposit £5 and 1x settled bet requirement to release Bet Credits. Min odds, bet and payment method exclusions apply. Returns exclude Bet Credits stake. Time limits and T&C's apply, 18+ begambleaware.org.
DailyResults Archive
< Oct 2019 >
SuMoTuWeThFrSa
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
EnglandPremier League
ResourcesUseful Links
KEEP IT FUN
GAMBLE RESPONSIBLY
BeGambleAware.org
We use cookies to provide statistics that help give you the best experience of our site. By continuing to use the site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more
Got It