Football ResultsSunday, 21st October 2018

Albania: Superliga
FT
Partizani Tirana
2 - 1
Luftetari Gjirokaster
FT
Skenderbeu Korce
2 - 0
Kamza
Argentina: Primera B Nacional
FT
Defensores de Belgrano
1 - 2
Chacarita Juniors
FT
Gimnasia Jujuy
1 - 0
Racing Club
FT
Quilmes
0 - 2
Sarmiento Junin
Argentina: Primera B Metropolitana
FT
Colegiales
0 - 0
JJ Urquiza
Argentina: Primera Division Superliga Argentina
FT
Argentinos Juniors
0 - 1
Union Santa Fe
FT
Estudiantes LP
1 - 1
Atletico Tucuman
FT
Independiente
3 - 1
Huracan
FT
San Martin Tucuman
2 - 1
Racing Club
Armenia: Premier League
FT
Alashkert
1 - 0
Gandzasar
FT
Ararat-Armenia
0 - 0
Pyunik Yerevan
Australia: A League
FT
Brisbane Roar
1 - 1
Central Coast Mariners
FT
Perth Glory
1 - 1
Western Sydney
FT
Wellington Phoenix
2 - 1
Newcastle Jets
Austria: Bundesliga
FT
Admira Wacker
0 - 0
Wolfsberger AC
FT
Austria Vienna
1 - 1
Sturm Graz
FT
Mattersburg
2 - 0
St Polten
Austria: Erste Liga
FT
FAC Team Fur Wien
1 - 2
Vorwarts Steyr
Austria: Regional League East
FT
Rapid Vienna II
1 - 2
Karabakh
Azerbaijan: Premier League
FT
Inter Baku
1 - 0
Zira
FT
Sumqayit
0 - 1
Sabah
Bahrain: Kings Cup Round of 16
FT
Bahrain Club
0 - 1
Al Shabab Manama
FT
Budaiya
0 - 1
Muharraq Club
FT
Busaiteen
2 - 2
East Riffa Club
FT
Malkiya
0 - 1
Al Hala
Belarus: Division 1
FT
Dinamo Brest
2 - 0
Torpedo Minsk
FT
Slutsk
0 - 3
Torpedo Zhodino
FT
Smolevichi STI
0 - 1
Isloch Minsk
Belgium: Division 1A
FT
Anderlecht
4 - 2
Cercle Brugge
FT
Charleroi
3 - 2
Zulte Waregem
FT
Oostende
0 - 4
Gent
Belgium: Division 1B Opening Tournament
FT
Mechelen
3 - 0
Beershot Wilrijk
Bolivia: Nacional B Group A
FT
EM Huanuni
0 - 1
Universitario de Vinto
FT
Escuela Enrique Happ
3 - 3
Fatic La Paz
Bolivia: Nacional B Group B
FT
Mariscal Sucre
3 - 1
Torre Fuerte
Bolivia: LFP Boliviano Clausura
FT
Aurora
0 - 4
Bolivar
FT
Nacional Potosi
2 - 0
Real Potosi
FT
San Jose
2 - 1
Jorge Wilstermann
FT
Sport Boys Warnes
0 - 1
Oriente Petrolero
Bosnia and Herzegovina: Premier League
FT
Celik Zenica
1 - 1
Siroki Brijeg
FT
Krupa
0 - 0
Radnik Bijeljina
Brazil: Serie A
FT
Cruzeiro
3 - 0
Chapecoense
FT
Fluminense
1 - 0
Atletico Mineiro
FT
Palmeiras
2 - 1
Ceara
FT
Parana
0 - 4
Flamengo
FT
Vitoria
2 - 2
Corinthians
Brazil: Serie B
FT
Sampaio Correa
1 - 2
Londrina
Bulgaria: First PFL
FT
CSKA Sofia
3 - 0
Etar Veliko Tarnovo
FT
Dunav Ruse
1 - 0
Lokomotiv Plovdiv
Bulgaria: Second PFL
FT
Dobrudzha
0 - 2
Arda Kardzhali
FT
Ludogorets II
2 - 0
Botev Galabovo
Bulgaria: 3rd AFL Northwest 3 AFL
FT
Bdin Vidin
3 - 0
Tryavna
FT
Botev Kozloduy
0 - 1
Yantra Gabrovo
FT
Kom Berkovitsa
0 - 1
Sevlievo
FT
Lokomotiv Mezdra
3 - 4
Akademik Svishtov
FT
Spartak Pleven
2 - 0
Botev Lukovit
FT
Vihar Slavyanovo
1 - 0
Levski 2007
FT
Yantra Polski Trambesh
1 - 0
Pavlikeni
Bulgaria: 3rd AFL Southwest 3 AFL
FT
Nadezhda Dobroslavtsi
1 - 1
Balkan Botevgrad
Bulgaria: 3rd AFL Southeast 3 AFL
FT
Levski Karlovo
0 - 1
Zagorets Nova Zagora
Bulgaria: 3rd AFL
FT
Benkovski Byala
1 - 1
Svetkavitsa
FT
Suvorovo
1 - 1
Spartak Varna
Chile: Primera Division
FT
Antofagasta
1 - 1
Audax Italiano
FT
Iquique
2 - 2
San Luis
FT
Universidad de Chile
2 - 0
Everton de Vina
Chile: Primera B
FT
Barnechea
3 - 1
Union San Felipe
FT
Cobresal
1 - 0
Cobreloa
FT
Coquimbo Unido
4 - 0
San Marcos de Arica
FT
Deportes Valdivia
2 - 1
Deportes Puerto Montt
FT
Nublense
0 - 0
Rangers de Talca
FT
Santiago Morning
1 - 2
Deportivo La Serena
FT
Santiago Wanderers
1 - 0
Deportes Copiapo
China: Super League
FT
Beijing Guoan
1 - 1
Changchun Yatai
FT
Henan Jianye
2 - 0
Guangzhou R&F
FT
Jiangsu Suning
0 - 0
Shanghai SIPG
China: League One
FT
Shenzhen
3 - 1
Dalian Transcendence
Colombia: Primera A Clausura
FT
Alianza Petrolera
2 - 0
Deportivo Cali
FT
America de Cali
2 - 1
Rionegro
FT
Atletico Nacional Medellin
1 - 0
Junior
FT
Deportes Tolima
3 - 2
Leones
FT
Patriotas
1 - 0
Once Caldas
Colombia: Primera B Play Off Group Stage
FT
Llaneros
1 - 1
Cucuta
FT
Union Magdalena
3 - 0
Pereira
Congo DR: Linafoot
FT
Groupe Bazano
1 - 1
Renaissance
FT
Maniema Union
1 - 1
Lubumbashi Sport
FT
Mont Bleu
1 - 1
FT
Motema Pembe
0 - 3
TP Mazembe
Costa Rica: Primera Division Apertura Invierno
FT
CS Herediano
0 - 1
Perez Zeledon
FT
Deportivo Saprissa
2 - 1
Alajuelense
FT
Municipal Grecia
2 - 0
Carmelita
FT
Santos de Guapiles
1 - 1
Limon
FT
Universidad de Costa Rica
1 - 2
Cartagines
Croatia: Druga HNL
FT
Bijelo Brdo
1 - 1
Solin
FT
Dinamo Zagreb II
4 - 1
NK Osijek II
FT
Hajduk Split II
1 - 0
Hrvatski Dragovoljac
Croatia: Prva HNL
FT
Lokomotiva Zagreb
2 - 0
Hajduk Split
FT
Slaven Belupo
0 - 1
Gorica
Cyprus: Division 2
FT
Aris Limassol
2 - 1
Omonia Aradippou
FT
Asil Lisis
0 - 1
Zakakiou
Cyprus: Division 1
FT
APOEL
0 - 0
AEL Limassol
FT
Nea Salamis
1 - 0
Omonia Nicosia
Czech Republic: Division 1
FT
Dukla Praha
1 - 0
Opava
FT
Slovan Liberec
0 - 1
Slavia Praha
Czech Republic: Division 2
FT
Brno
0 - 0
Sokolov
FT
Viktoria Zizkov
0 - 1
Vysocina Jihlava
FT
Vlasim
1 - 1
Varnsdorf
Denmark: 1. Division
FT
Fremad Amager
2 - 0
FC Helsingor
FT
Naestved
1 - 0
Lyngby
FT
Nykobing
0 - 3
Fredericia
FT
Thisted
3 - 2
Roskilde
FT
Viborg
1 - 1
Silkeborg
Denmark: 2. Division Pool 1
FT
Tarup-Paarup
2 - 0
Dalum
Denmark: 2. Division Pool 2
FT
B 73 Slagelse
0 - 0
Frem
Denmark: Superligaen
FT
Aarhus
2 - 2
Aalborg
FT
Randers
1 - 1
Sonderjyske
FT
Vejle
1 - 3
FC Copenhagen
FT
Vendsyssel
0 - 1
AC Horsens
Ecuador: Division 1 Stage 2
FT
Delfin
1 - 0
Aucas
FT
Emelec
3 - 1
Macara
Ecuador: Division 2 Stage 2
FT
Gualaceo
1 - 2
Fuerza Amarilla
El Salvador: Primera Division Apertura
FT
Audaz
1 - 1
Alianza
FT
FAS
1 - 0
Sonsonate
FT
Isidro Metapan
2 - 0
Firpo
FT
Jocoro
0 - 0
Aguila
FT
Municipal Limeno
2 - 2
Chalatenango
FT
Santa Tecla
2 - 2
Pasaquina
England: Premier League
FT
Everton
2 - 0
Crystal Palace
England: Premier League 2 Division 1
FT
Liverpool (U23)
2 - 3
Derby County (U23)
FT
West Ham United (U23)
5 - 3
Swansea City (U23)
England: Womens Super League
FT
Arsenal (W)
6 - 0
Reading (W)
FT
Birmingham City (W)
0 - 0
Chelsea (W)
FT
Brighton Hove Albion (W)
0 - 6
Manchester City (W)
FT
West Ham United (W)
0 - 1
Liverpool (W)
FT
Yeovil Town (W)
1 - 2
Bristol Academy (W)
Estonia: Meistriliiga
FT
FCI Levadia
2 - 1
Tulevik Viljandi
FT
Kalju Nomme
2 - 2
Tammeka Tartu
Estonia: Esiliiga
FT
Tallinna Kalev II
0 - 1
Flora Tallinn II
FYR Macedonia: Druga MFL West
FT
Struga
1 - 1
Goblen
FYR Macedonia: Prva MFL
FT
Belasica
2 - 1
Pobeda
FT
Makedonija GP
1 - 0
Akademija Pandev
FT
Renova
0 - 2
Rabotnicki
FT
Shkupi 1927
2 - 0
Sileks
FT
Vardar Skopje
0 - 2
Shkendija
Faroe Islands: Premier League
FT
B36 Torshavn
1 - 3
Torshavn
FT
KI Klaksvik
3 - 1
TB/FCS/ROYN
FT
Vikingur Gota
0 - 3
NSI Runavik
Finland: Veikkausliiga
FT
FC Inter Turku
0 - 2
Honka
FT
HJK Helsinki
1 - 0
SJK
FT
Ilves Tampere
0 - 1
Lahti
FT
KuPS Kuopio
2 - 1
TPS
FT
PS Kemi
2 - 0
Mariehamn
FT
VPS
1 - 2
RoPS
France: Ligue 1
FT
Montpellier
2 - 0
Bordeaux
FT
Nice
0 - 1
Marseille
FT
St Etienne
1 - 1
Rennes
France: Division 1 Women
FT
Lyon (W)
3 - 0
Bordeaux (W)
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Dinamo Tbilisi
0 - 0
Lokomotivi Tbilisi
FT
Saburtalo
4 - 1
Kolkheti Poti
FT
Torpedo Kutaisi
2 - 2
Metalurgi Rustavi
Germany: Bundesliga
FT
Borussia Monchengladbach
4 - 0
Mainz 05
FT
Hertha Berlin
1 - 1
Freiburg
Germany: 2. Bundesliga
FT
Hamburg
0 - 0
Bochum
FT
Jahn Regensburg
1 - 1
Darmstadt 98
FT
Paderborn 07
0 - 0
Union Berlin
Germany: 3. Liga
FT
Karlsruher
2 - 5
Wehen
FT
Preussen Munster
1 - 0
Wurzburger Kickers
FT
Zwickau
2 - 2
Hansa Rostock
Germany: Regional League North
FT
Drochtersen/Assel
0 - 1
Weiche Flensburg
FT
Eintracht Norderstedt
1 - 4
St Pauli II
FT
Havelse
1 - 3
Jeddeloh
FT
Holstein Kiel II
2 - 0
Germania Egestorf/Langreder
FT
Luneburger Hansa
1 - 1
Oldenburg
FT
VfL Oldenburg
6 - 2
SW Rehden
Germany: Regional League Northeast
FT
Altglienicke
4 - 2
Lokomotive Leipzig
FT
Union Furstenwalde
1 - 0
Babelsberg 03
FT
Wacker Nordhausen
1 - 5
Berliner AK 07
FT
ZFC Meuselwitz
2 - 4
Auerbach
Germany: Regional League West
FT
Wattenscheid 09
0 - 2
Rot-Weiss Essen
Germany: Regional League Southwest
FT
Freiburg II
2 - 0
Ulm 1846
Germany: Bundesliga Women
FT
1899 Hoffenheim (W)
4 - 0
Werder Bremen (W)
FT
Duisburg (W)
3 - 1
Borussia Monchengladbach (W)
FT
Eintracht Frankfurt (W)
1 - 1
SGS Essen (W)
FT
SC Sand (W)
3 - 0
Bayer Leverkusen (W)
FT
Turbine Potsdam (W)
1 - 1
Bayern Munich (W)
FT
Wolfsburg (W)
3 - 0
Freiburg (W)
Greece: Football League 2 Group 1
FT
Aetos Orfanou
2 - 1
Apollon Paralimniou
FT
Aspis Xanthis
0 - 4
Nestos Chrisoupolis
FT
Ethnikos Sidirokastro
0 - 3
Alexandros Kilkis
FT
Kavala
4 - 0
Panserraikos
FT
Keravnos Pernis
3 - 0
Aris Avatou
FT
Kosmiou Pao
2 - 0
AE Kalampakiou
FT
Orfeas Xanthi
2 - 1
Ethnikos Alexandroupoli
Greece: Football League 2 Group 2
FT
Almopos Aridaia
1 - 1
Elpis Skoutareos
FT
Aris Paleohoriou
4 - 2
Koufalion Pao
FT
Ermis Amynteou
0 - 3
Agrotikos Asteras
FT
Lagkadas
1 - 0
Olympiakos Kiminon
FT
Makedonikos A.s.
1 - 0
Edessaikos
FT
Niki Agkathias
2 - 0
Anagennisi Giannitsa
FT
Triglia Po
2 - 0
Melitevs Melitis
Greece: Football League 2 Group 3
FT
AO Floriadas
0 - 3
Makedonikos Foufas
FT
Kronos Argiradon
1 - 0
Souli Paramithias
FT
Lfekimni
4 - 0
Grevena Aerata
FT
M.alexandros Kallitheas
1 - 0
Thriamvos Servianon
FT
Thesprotos
1 - 0
Acheron Kanalakiou
FT
Tilikratis
3 - 1
Makedonikos
Greece: Football League 2 Group 4
FT
AO Stilis
0 - 0
Asteras Iteas
FT
Achilleas Neokesaria
1 - 1
Economos Tsaritsanis
FT
Almyros
2 - 1
AO Sellanon
FT
Anagennisi Karditsa
0 - 2
Pierikos
FT
Fokikos
0 - 2
Meteora As
FT
Niki Volou
1 - 0
Apollon Makrichoriou
FT
Thiseas Agrias
0 - 2
Olympiakos Volou
Greece: Football League 2 Group 5
FT
AE Neapolis
0 - 0
Ionikos
FT
Ampeloniakos
1 - 4
Episkopi
FT
Ethnikos Piraeus
2 - 1
Atromitos Piraeus
FT
Giouchtas
0 - 0
Ierapetra
FT
Keratsini
3 - 0
Paleohora
FT
Proodeftiki
1 - 2
AEEK Inka
Greece: Football League 2 Group 6
FT
Acharnaikos
1 - 0
Panmovriakos
FT
Diagoras Vrahneikon
1 - 1
Diagoras Rodou
FT
Ialysos
3 - 0
Niki Traganou
FT
Pamvouprasiakos
2 - 0
Asteras Amaliadas
FT
Panegialios
2 - 1
Thiella Rafinas
Greece: Football League 2 Group 7
FT
Apollon Eretrias
1 - 0
Charavgiakos
FT
Egaleo
2 - 1
Panthiraikos
FT
Eolikos
1 - 0
Agios Ierotheos
FT
Ilisiakos
2 - 0
Chalkis
FT
Kallithea
0 - 0
Korinthos 2006
FT
Thiella
1 - 0
Agioi Anargiron
Greece: Football League 2 Group 8
FT
AO Katastariou
1 - 2
AO Ipatou
FT
Dimou Pellanas Kastoreiou
0 - 1
Panaspropyrgiakos Doxa
FT
Enosi Lernas
0 - 2
Asteras Vlahioti
FT
Kalamata
2 - 0
Panargiakos
FT
Mandraikos
1 - 0
Amvrisseas
FT
Pamissos Messinis
1 - 1
Ermionida
FT
Panarkadikos
3 - 0
AO Eikosimias
Greece: Super League
FT
Aris Thessalonikis
1 - 2
PAOK
FT
Levadiakos
1 - 2
Xanthi
FT
OFI Crete
1 - 0
Olympiakos Piraeus
Guatemala: Liga Nacional Apertura
FT
Antigua GFC
0 - 0
Xelaju
FT
CSD Municipal
1 - 0
Deportivo Petapa
FT
Coban Imperial
0 - 1
Guastatoya
FT
Malacateco
1 - 0
Comunicaciones
FT
Sanarate
1 - 0
Deportivo Chiantla
Honduras: Liga Nacional Apertura
FT
CD Olimpia
1 - 1
Juticalpa
FT
Lobos UPNFM
1 - 3
CD Motagua
FT
Real Espana
1 - 0
Platense
FT
Real de Minas
3 - 1
CD Marathon
Hong Kong: Division 1
FT
Double Flower
0 - 6
BC Rangers
FT
Eastern District
5 - 0
Dreams Metro Gallery
FT
Mutual
1 - 1
Citizen
FT
Shatin
3 - 0
Central And Western
FT
South China FC
0 - 3
Happy Valley
FT
Tai Chung
0 - 2
Wing Yee
FT
Wong Tai Sin
0 - 7
HKFC
Hong Kong: Premier League
FT
Hoi King
2 - 6
Sun Pegasus
FT
Kitchee
2 - 2
Wofoo Tai Po
Hungary: Division 2
FT
Balmazujvaros
0 - 1
Gyori Eto
FT
Budafoki LC
1 - 2
Budaorsi
FT
Csakvar
2 - 2
Vac
FT
Dorogi
0 - 0
Siofok
FT
Gyirmot
7 - 3
Monori
FT
Kaposvar
2 - 1
Nyiregyhaza
FT
Kazincbarcika
1 - 1
Zalaegerszegi
FT
MTE 1904
0 - 2
Cegledi
FT
Soroksar
3 - 1
Vasas
FT
Tiszakecske
2 - 1
Bekescsaba 1912
India: Super League
FT
Jamshedpur
1 - 1
Atletico de Kolkata
Iran: Azadegan League
FT
Khoneh Be Khoneh
0 - 0
Shahin Bushehr
FT
Mes Rafsanjan
1 - 1
Oxin Alborz
FT
Qashqai Shiraz
3 - 3
Gol Gohar
Iraq: Premier League
FT
Al Kahraba
0 - 1
Erbil
FT
Naft Al Janoob
1 - 3
Al Shorta
Israel: Division 1
FT
Ashdod
1 - 1
Beitar Jerusalem
FT
Maccabi Petah Tikva
0 - 0
Bnei Sakhnin
Italy: Serie A
FT
Bologna
2 - 2
Torino
FT
Chievo
1 - 5
Atalanta
FT
Fiorentina
1 - 1
Cagliari
FT
Frosinone
3 - 3
Empoli
FT
Internazionale
1 - 0
Milan
FT
Parma
0 - 2
Lazio
Italy: Serie B
FT
Lecce
1 - 2
Palermo
FT
Salernitana
2 - 1
Perugia
FT
Unione Venezia
1 - 1
Verona
Italy: Serie C Group A
FT
Arezzo
2 - 0
Albissola
FT
Arzachena
0 - 1
Alessandria
FT
Juventus (U23)
2 - 2
Robur Siena
FT
Pistoiese
0 - 2
Novara
FT
Pro Patria
1 - 4
Piacenza
FT
Pro Piacenza
0 - 1
Cuneo
FT
Pro Vercelli
0 - 0
Pontedera
Italy: Serie C Group B
FT
Albinoleffe
0 - 2
Vis Pesaro
FT
Fano Alma Juventus
1 - 1
Sambenedettese
FT
Fermana
2 - 0
Vicenza Virtus
FT
Gubbio
0 - 0
Sudtirol
FT
Imolese
3 - 1
Rimini
FT
Monza
0 - 1
Teramo
FT
Pordenone
2 - 1
Renate
FT
Ravenna
1 - 1
Feralpisalo
FT
Virtus Verona
0 - 3
Giana Ermino
Italy: Serie C Group C
FT
Rende
3 - 0
Bisceglie
FT
Siracusa
0 - 1
Potenza
Italy: Serie A Women
FT
Res Roma (W)
0 - 4
Juventus (W)
Japan: J1 League
FT
V-Varen Nagasaki
0 - 0
Jubilo Iwata
Japan: J2 League
FT
Fagiano Okayama Next
1 - 0
Machida Zelvia
FT
JEF United Chiba
2 - 4
Oita Trinita
FT
Kamatamare Sanuki
0 - 0
Renofa Yamaguchi
FT
Matsumoto Yamaga
0 - 0
Gifu
FT
Mito Hollyhock
3 - 2
Roasso Kumamoto
FT
Montedio Yamagata
2 - 2
Avispa Fukuoka
FT
Tochigi SC
2 - 2
Ventforet Kofu
FT
Tokyo Verdy
2 - 1
Tokushima Vortis
FT
Yokohama FC
1 - 1
Omiya Ardija
Japan: J3 League
FT
Azul Claro Numazu
1 - 2
Gamba Osaka (U23)
FT
Giravanz Kitakyushu
0 - 0
FC Tokyo (U23)
FT
Kataller Toyama
1 - 1
Nagano Parceiro
FT
Sagamihara
2 - 1
Cerezo Osaka (U23)
FT
Thespakusatsu Gunma
1 - 0
Fukushima United
Japan: Football League 2nd Stage
FT
Cobaltore Onagawa
0 - 2
FC Osaka
FT
Honda Lock
0 - 3
Honda FC
FT
Honda Lock
2 - 2
Ryutsu Keizai
FT
Maruyasu Okazaki
0 - 1
Mio Biwako Shiga
FT
Reinmeer Aomori
1 - 4
Imabari
FT
Sony Sendai
1 - 1
Vanraure Hachinohe
FT
Tegavajaro Miyazaki
1 - 1
Yokogawa Musashino
Japan: L1 League Women
FT
Albirex Niigata (W)
0 - 2
Nojima Stella (W)
FT
Nagano Parceiro (W)
1 - 1
JEF United Chiba (W)
FT
Nippon University (W)
2 - 0
Sony Sendai (W)
Jordan: Pro League
FT
Al Faisaly Amman
1 - 0
Al Sareeh
FT
Al Jazeera Amman
2 - 0
Ramtha
Kazakhstan: Premier League
FT
Atyrau
2 - 1
Akzhayik
FT
Irtysh Pavlodar
0 - 1
FC Kaysar
FT
Kairat Almaty
0 - 0
Tobol Kostanay
FT
Kyzyl-Zhar
1 - 1
Zhetysu
FT
Shakhter Karagandy
0 - 1
Aktobe
Kosovo: Superliga
FT
Gjilani
1 - 0
Feronikeli
FT
Trepca 89
1 - 1
Llapi
Kuwait: Premier League
FT
Al Arabi Kuwait City
1 - 0
Al Jahra
FT
Al Fahaheel
0 - 4
Al Qadsia
Lebanon:
FT
Al Akhaa Al Ahli
1 - 1
Tadamon Sour
FT
Al Nejmeh
2 - 0
Salam Zgharta
FT
Nabi Sheet
0 - 2
Shabab Al Sahel
Lithuania: Division 1
FT
Lietava Jonava
1 - 2
Suduva Marijampole
FT
Zalgiris Vilnius
2 - 2
Trakai
Luxembourg: National Division
FT
Differdange 03
3 - 0
Victoria Rosport
FT
Fola Esch
6 - 0
Etzella Ettelbruck
FT
Mondorf-Les-Bains
4 - 3
Rumelange
FT
RM Hamm Benfica
1 - 2
Hostert
FT
UNA Strassen
1 - 2
Racing Union Luxembourg
FT
Union Titus Petange
3 - 2
Jeunesse Esch
Malaysia: League Cup Semi Final
FT
Sabah
2 - 2
Perak
Malta: Premier League
FT
Hibernians
2 - 1
Hamrun Spartans
FT
Mosta
1 - 2
Sliema Wanderers
Mexico: Liga MX Apertura
FT
Club America
3 - 0
Club Tijuana
FT
Lobos BUAP
1 - 1
Guadalajara Chivas
FT
Monarcas
2 - 0
Puebla
FT
Monterrey
2 - 1
Toluca
FT
Necaxa
0 - 2
Leon
FT
Pachuca
1 - 1
Santos Laguna
FT
UNAM Pumas
3 - 3
UANL Tigres
Mexico: Ascenso MX Apertura Division 2
FT
Celaya
1 - 0
Atlante
FT
Juarez
3 - 0
Cimarrones
Moldova: Division 1
FT
Petrocub
0 - 0
Sfintul Gheorghe
FT
Sheriff Tiraspol
1 - 1
Milsami Orhei
Montenegro: Druga CFL
FT
Arsenal Tivat
2 - 0
Berane
FT
Decic
4 - 1
Jezero
FT
Jedinstvo Bijelo Polje
1 - 1
Igalo
FT
Mladost Ljeskopolje
0 - 0
Bokelj
FT
Otrant Olympic
2 - 1
Kom
Morocco: Botola Pro
FT
Renaissance Berkane
0 - 0
Hassania Agadir
FT
Wydad Casablanca
2 - 0
Mouloudia Oujda
FT
Youssoufia Berrechid
0 - 0
FAR Rabat
Morocco: Elite 2
FT
Jeunesse Ben Guerir
2 - 2
Wydad Temara
FT
Raja Beni Mellal
1 - 5
Ittihad Khemisset
Netherlands: Eredivisie
FT
Feyenoord
3 - 0
PEC Zwolle
FT
Fortuna Sittard
3 - 1
De Graafschap
FT
Heracles
4 - 1
Groningen
FT
NAC Breda
2 - 2
Willem II
FT
VVV Venlo
2 - 0
ADO Den Haag
Netherlands: Eredivisie Women
FT
Ajax (W)
5 - 0
Excelsior (W)
New Zealand: Premiership
FT
Auckland City
3 - 1
Tasman United
FT
Canterbury United
1 - 0
Southern United
FT
Wanderers SC
3 - 1
Waitakere United
FT
Wellington Phoenix II
1 - 4
Team Wellington
Norway: Eliteserien
FT
Haugesund
2 - 0
Odd Ballklubb
FT
Lillestrom
0 - 0
Rosenborg
FT
Ranheim
0 - 0
Bodo/Glimt
FT
Stabaek
1 - 2
Brann
FT
Tromso
1 - 2
Start
FT
Valerenga
0 - 2
Kristiansund BK
Norway: 1. Divisjon
FT
Asane
1 - 2
Sogndal
FT
Levanger
0 - 1
Floro
FT
Mjondalen
1 - 1
Jerv
FT
Notodden
1 - 1
Strommen
FT
Sandnes Ulf
1 - 1
Nest-Sotra
FT
Tromsdalen
0 - 2
Ham-Kam
FT
Ullensacker/Kisa
1 - 1
Kongsvinger
Norway: Toppserien
FT
Kolbotn (W)
3 - 2
Grand Bodo
FT
Lillestrom (W)
2 - 3
Klepp (W)
Panama: Liga Panamena De Futbol Apertura
FT
Costa del Este
0 - 0
San Francisco
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Olimpia Asuncion
4 - 2
Sportivo Luqueno
FT
Sol de America
2 - 1
Cerro Porteno
Peru: Primera Division Clausura
FT
Alianza Lima
0 - 1
FBC Melgar
FT
Deportivo Municipal
1 - 0
Comerciantes Unidos
FT
Sport Boys
3 - 1
Academia Cantolao
FT
Sporting Cristal
1 - 0
UTC
Peru: Segunda Division
FT
Alfredo Salinas
0 - 6
Deportivo Hualgayoc
FT
Alianza Atletico
2 - 1
Juan Aurich
FT
Carlos Mannucci
6 - 1
Sport Victoria
FT
Deportivo Coopsol
1 - 0
Atletico Grau
FT
Los Caimanes
1 - 1
Cienciano
FT
Serrato Pacasmayo
0 - 3
Cesar Vallejo
FT
Sport Loreto
2 - 1
Union Huaral
Philippines: Copa Paulino Alcantara Semi Final
FT
Davao Aguilas
6 - 1
JP Voltes
FT
Kaya
3 - 2
Stallion
Poland: Ekstraklasa
FT
Legia Warszawa
3 - 3
Wisla Krakow
FT
Zaglebie Lubin
3 - 3
Wisla Plock
Poland: I Liga
FT
Warta Poznan
2 - 1
Chrobry Glogow
Portugal: FA Cup 3rd Round
FT
Agueda
1 - 0
Louletano
FT
Armacenenses
1 - 2
Vitoria Setubal
FT
Casa Pia
2 - 1
Angrense
PEN
Estoril
3 - 4
Tondela
PEN
Fafe
2 - 4
Penafiel
FT
Farense
1 - 3
Arouca
FT
Fatima
1 - 4
Boavista
FT
Felgueiras
0 - 1
Sporting Braga
FT
Leixoes
3 - 1
Amarante
FT
Limianos
0 - 2
Sporting Covilha
AET
Lusitano FCV
4 - 3
Nacional
FT
Maria da Fonte
1 - 2
Santa Clara
AET
Mirandela
1 - 2
Feirense
AET
Montalegre
2 - 1
Oriental
PEN
Moura
3 - 4
Maritimo
FT
Pacos Ferreira
2 - 0
Gafanha
FT
Pedras Salgadas
1 - 4
Chaves
FT
Sacavenense
1 - 3
Aves
FT
Santa Iria
0 - 2
Praiense
FT
Sao Martinho
0 - 1
Moreirense
AET
Silves
2 - 1
Chaves Satelite
FT
Torreense
1 - 5
Rio Ave
FT
Uniao Madeira
2 - 0
Santiago
AET
Vale Formoso
4 - 3
Coimbroes
FT
Vilafranquense
0 - 4
Anadia
Qatar: Stars League
FT
Al Kharaitiyat
1 - 5
Al Khor
FT
Al Sailiya
1 - 3
Al Shahaniya
Romania: Liga I
FT
CSU Craiova
2 - 1
Steaua Bucuresti
FT
Gaz Metan Medias
1 - 2
Botosani
Romania: Liga II
FT
Farul Constanta
3 - 1
SCM Pitesti
FT
Juventus Bucuresti
1 - 2
Petrolul Ploiesti
Romania: Liga III Serie 3
FT
Universitatea Craiova II
0 - 1
Atletic Bradu
Russia: Football Premier League
FT
Dinamo Moscow
1 - 0
Zenit St Petersburg
FT
Krasnodar
0 - 1
Akhmat Grozny
FT
Spartak Moscow
2 - 3
Arsenal Tula
Russia: PFL West
FT
Chertanovo Moscow II
0 - 3
Dolgoprudny
Russia: PFL Center
FT
Khimik Nobomoskovsk
1 - 0
Khimki II
Russia: PFL South
FT
Chayka
5 - 0
Angusht
FT
Dinamo Stavropol
3 - 1
Spartak Nalchik
FT
Druzhba Maykop
0 - 1
Chernomorets Novorossiysk
FT
Legion
2 - 0
Krasnodar 3
FT
Mashuk KMV
3 - 4
Volgar Astrakhan
FT
SKA Rostov
0 - 0
Biolog-Novokubansk
FT
Spartak Vladikavkaz
0 - 1
Urozhay Krasnodar
Russia: PFL Ural Povolzhye
FT
FC UFA II
1 - 1
Chelyabinsk
FT
KAMAZ Naberezhnye Chelny
0 - 1
Syzran 2003
FT
Neftekhimik
4 - 1
Lada Togliatti
FT
Zenit-Izhevsk
1 - 1
Volga Ulyanovsk
FT
Zvezda Perm
5 - 1
Ural 2 II
Scotland: Premiership
FT
Hamilton Academical
1 - 4
Rangers
Serbia: Prva Liga
FT
Bezanija
1 - 1
Metalac GM
FT
Indjija
1 - 0
Teleoptik
FT
Novi Pazar
1 - 1
Zarkovo
Serbia: Superliga
FT
Dinamo Vranje
1 - 1
Backa
FT
Spartak Subotica
0 - 0
Partizan
Slovenia: Prva Liga
FT
CM Celje
2 - 1
Krsko
FT
Olimpija Ljubljana
2 - 0
Triglav Kranj
South Africa: National 1st Division
FT
Cape Umoya United
1 - 4
Witbank Spurs
FT
Jomo Cosmos
1 - 1
University Of Pretoria
FT
Maccabi
2 - 4
Real Kings
FT
Richards Bay
2 - 2
Uthongathi
South Africa: League Cup 1st Round
PEN
Kaizer Chiefs
4 - 2
Black Leopards
PEN
Polokwane City
5 - 6
Supersport United
South Korea: K League 2
FT
Ansan Greeners
3 - 1
Bucheon 1995
FT
Ansan Mugunghwa
1 - 0
Seongnam Ilhwa
FT
Daejeon Citizen
0 - 1
Busan I Park
FT
Gwangju
0 - 2
Suwon City
FT
Seoul E-Land
0 - 1
Anyang
Spain: Primera Division
FT
Betis
0 - 1
Valladolid
FT
Eibar
1 - 1
Athletic Club
FT
Huesca
0 - 2
Espanyol
FT
Rayo Vallecano
1 - 2
Getafe
Spain: Segunda Division
FT
Albacete
1 - 1
Almeria
FT
Cadiz
0 - 0
Sporting Gijon
FT
Lugo
1 - 0
Gimnastic
FT
Mallorca
1 - 1
Extremadura
FT
Reus
2 - 1
Rayo Majadahonda
FT
Zaragoza
1 - 1
Tenerife
Spain: Segunda B Group 1
FT
Burgos
0 - 1
Pontevedra
FT
Celta Vigo B
1 - 1
Real Madrid Castilla
FT
Deportivo Fabril
0 - 1
San Sebastian de los Reyes
FT
Fuenlabrada
2 - 0
Atletico Madrid B
FT
Guijuelo
0 - 0
Coruxo
FT
Internacional de Madrid
0 - 0
Unionistas de Salamanca
FT
Ponferradina
0 - 0
Las Palmas B
FT
Salmantino
0 - 1
Rapido de Bouzas
FT
Union Adarve
3 - 2
Navalcarnero
Spain: Segunda B Group 2
FT
CD Calahorra
2 - 0
CD Izarra
FT
Gimnastica De Torrelavega
0 - 1
UD Logrones
FT
Langreo
4 - 1
Durango
FT
Real Union
1 - 1
Arenas Club
FT
Sporting Gijon B
3 - 1
Racing Santander
FT
Tudelano
1 - 3
Real Sociedad B
Spain: Segunda B Group 3
FT
Alcoyano
2 - 3
Levante B
FT
Atletico Baleares
2 - 1
Ontinyent
FT
Castellon
1 - 1
Valencia Mestalla
FT
Conquense
1 - 1
Espanyol B
FT
Ejea
0 - 0
Cornella
FT
Hercules
1 - 0
Badalona
FT
Olot
0 - 1
Lleida Esportiu
FT
Peralda
1 - 2
Ebro
FT
Sabadell
2 - 0
Teruel
Spain: Segunda B Group 4
FT
Atletico Sanluqueno
2 - 1
Don Benito
FT
Badajoz
0 - 2
Real Linense
FT
Ejido
0 - 2
San Fernando
FT
Malaga B
0 - 0
Jumilla
FT
Melilla
2 - 2
UCAM Murcia
FT
Murcia
1 - 0
Talavera
FT
Recreativo Huelva
2 - 0
Almeria B
FT
Sevilla Atletico
0 - 1
Cartagena
FT
UD Ibiza
4 - 0
Marbella
FT
Villanovense
1 - 0
Granada B
Spain: Primera Division Women
FT
Atletico Madrid (W)
6 - 1
Madrid CFF (W)
FT
Betis (W)
0 - 0
Athletic Club (W)
FT
EDF Logrono (W)
1 - 2
Malaga (W)
FT
Espanyol (W)
1 - 1
Granada Tenerife (W)
FT
Real Sociedad (W)
1 - 2
Levante (W)
FT
Sporting Huelva (W)
1 - 3
Barcelona (W)
Sweden: Allsvenskan
FT
Djurgarden
0 - 0
AIK
FT
Elfsborg
2 - 0
GIF Sundsvall
FT
Hacken
2 - 0
Ostersunds
FT
Kalmar
1 - 2
Norrkoping
FT
Trelleborgs
1 - 2
Sirius
Sweden: Superettan
FT
AFC Eskilstuna
1 - 0
Falkenbergs
FT
Brage
3 - 2
Jonkopings Sodra
Sweden: Division 1 North
FT
Skelleftea
1 - 2
Karlslunds
FT
Syrianska
1 - 1
Akropolis
Sweden: Damallsvenskan
FT
Vittsjo (W)
4 - 0
Eskilstuna United (W)
Switzerland: Super League
FT
Basel 1893
1 - 1
Neuchatel Xamax
FT
Lugano
3 - 1
St Gallen
FT
Sion
0 - 0
Grasshopper Club
Switzerland: Challenge League
FT
Wil 1900
3 - 1
Chiasso
Tunisia: Ligue 1
FT
CS Sfaxien
2 - 0
Club Africain
FT
ES Metlaoui
1 - 0
Ben Guerdane
FT
Stade Tunisien
1 - 2
JS Kairouanaise
Turkey: Super Lig
FT
Alanyaspor
0 - 1
Antalyaspor
FT
Ankaragucu
1 - 0
Yeni Malatyaspor
FT
Goztepe
2 - 0
Besiktas
FT
Rizespor
1 - 1
Konyaspor
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Hatayspor
0 - 0
Osmanlispor
FT
Istanbulspor
3 - 1
Giresunspor
FT
Kardemir Karabukspor
0 - 4
Altay
Turkey: TFF 2 Lig White Group
FT
Amedspor
1 - 4
Gumushanespor
FT
Hacettepe
1 - 0
Inegolspor
FT
Keciorengucu
3 - 2
Bodrumspor
FT
Manisaspor
1 - 0
Eyupspor
FT
Nigde Belediyespor
1 - 1
Bayrampasa
FT
Sakaryaspor
0 - 0
Sancaktepe Belediye
FT
Samsunspor
1 - 0
Kastamonuspor
FT
Sariyer
2 - 1
Gaziantepspor
FT
Usakspor
1 - 0
Ankara Demirspor
Turkey: TFF 2 Lig Red Group
FT
Anadolu Selcukluspor
0 - 4
Manisa Buyuksehir
FT
Darica Genclerbirligi
1 - 0
Polatli Bugsasspor
FT
Fatih Karagumruk
3 - 0
Etimesgut Belediyespor
FT
Fethiyespor
0 - 0
Kahramanmarasspor
FT
Menemen Belediye
3 - 1
Zonguldak Komurspor
FT
Sanliurfaspor
1 - 1
Pendikspor
FT
Tarsus Idman Yurdu
4 - 3
Bandirmaspor
FT
Tokatspor
1 - 0
Kirklarelispor
FT
Tuzlaspor
3 - 0
Sivas Belediyespor
USA: MLS
FT
Atlanta United
2 - 1
Chicago Fire
FT
DC United
3 - 1
New York City
FT
Dallas
0 - 3
Sporting Kansas City
FT
Houston Dynamo
2 - 3
Seattle Sounders
FT
Los Angeles FC
2 - 2
Vancouver Whitecaps
FT
Minnesota United
1 - 3
Los Angeles Galaxy
FT
Montreal Impact
2 - 0
Toronto FC
FT
Orlando City
2 - 1
Columbus Crew
FT
Philadelphia Union
0 - 1
New York Red Bulls
FT
Portland Timbers
3 - 0
Real Salt Lake
FT
San Jose Earthquakes
0 - 0
Colorado Rapids
USA: NASL USL Play Off R1
FT
Orange County
4 - 0
Saint Louis
FT
Sacramento Republic
1 - 2
Swope Park Rangers
Ukraine: Premier League
FT
Lviv
1 - 0
Arsenal Kyiv
FT
Oleksandriya
2 - 1
Karpaty Lviv
FT
Olimpik Donetsk
1 - 0
Chornomorets Odesa
Ukraine: First League
FT
Prikarpatye
0 - 1
Obolon-Brovar Kyiv
Uruguay: Primera Division Clausura
FT
Atletico Torque
0 - 0
Cerro
FT
Club River Plate
0 - 5
Montevideo Wanderers
FT
Fenix
2 - 1
Atenas
FT
Progreso
1 - 0
Boston River
FT
Racing Montevideo
1 - 1
Liverpool Montevideo
FT
Rampla Juniors
0 - 0
Danubio
Venezuela: Primera Division Clausura
FT
AC Mineros
1 - 1
Deportivo La Guaira
FT
Aragua
0 - 2
Zulia
FT
Caracas
2 - 2
Zamora
FT
Deportivo Anzoategui
2 - 1
Deportivo Lara
FT
Estudiantes FC
3 - 1
Atletico Venezuela
FT
Metropolitanos
2 - 0
Monagas
FT
Portuguesa FC
1 - 0
Carabobo
FT
Puerto Cabello
0 - 0
Deportivo Tachira
FT
Trujillanos
4 - 1
Estudiantes Caracas
Venezuela: Segunda Division Clausura
FT
Libertador
1 - 0
Margarita
FT
Petare
0 - 2
Gran Valencia
FT
Yaracuyanos
3 - 1
Atletico Furrial