Football ResultsSaturday, 23rd November 2019

Albania: Superliga
FT
Flamurtari Vlore
1 - 1
Luftetari Gjirokaster
FT
Kukesi
2 - 1
Bylis
FT
Skenderbeu Korce
2 - 1
Tirana
Algeria: Ligue 1
FT
ASO Chlef
2 - 1
MC Alger
FT
Biskra
1 - 0
USM Alger
FT
CR Belouizdad
1 - 1
Ain Mlila
FT
JS Kabylie
0 - 0
JS Saoura
FT
Magra
1 - 1
Bordj Bou Arreridj
FT
Paradou
1 - 1
ES Setif
FT
USM Bel Abbes
2 - 1
CS Constantine
Angola: Division 1
FT
Petro Atletico
2 - 0
Primeiro de Maio
FT
Recreativo Do Libolo
1 - 4
Primeiro de Agosto
FT
Sporting de Cabinda
3 - 1
Inter Luanda
Argentina: Primera Nacional
FT
Almagro
1 - 0
Santamarina
FT
Alvarado
4 - 2
Estudiantes BA
FT
Brown de Adrogue
0 - 0
Defensores de Belgrano
FT
Deportivo Riestra
1 - 0
Atletico de Rafaela
FT
Nueva Chicago
1 - 3
Agropecuario
FT
Sarmiento Junin
1 - 0
All Boys
Argentina: Division 3 Primera B Metropolitana
FT
Acassuso
2 - 0
Tristan Suarez
FT
Comunicaciones
1 - 0
San Telmo
FT
Defensores Unidos
2 - 2
Almirante Brown
FT
Talleres Remedios
2 - 1
Fenix
FT
Villa San Carlos
1 - 1
Deportivo Armenio
Argentina: Superliga
FT
Defensa y Justicia
2 - 0
Lanus
FT
Huracan
1 - 1
Central Cordoba
Armenia: Premier League
FT
Banants Yerevan
0 - 0
Fc Noah
FT
Lori FC
2 - 0
Ararat-Armenia
FT
Shirak
1 - 3
Alashkert
Australia: A League
FT
Adelaide United
3 - 1
Melbourne Victory
FT
Perth Glory
1 - 3
Sydney FC
FT
Wellington Phoenix
2 - 1
Brisbane Roar
Austria: Bundesliga
FT
Mattersburg
1 - 4
Wolfsberger AC
FT
Red Bull Salzburg
2 - 2
St Polten
FT
Wattens
0 - 2
LASK Linz
Austria: 2.Liga
FT
Austria Lustenau
0 - 1
Lafnitz
FT
LASK Linz (Jnrs)
2 - 2
FAC Team Fur Wien
Azerbaijan: Premier League
FT
Sabail
1 - 3
Sabah
Belgium: Division 1A
FT
Eupen
1 - 2
Standard Liege
FT
Mechelen
0 - 2
Zulte Waregem
FT
Mouscron-Peruwelz
2 - 2
Genk
FT
Waasland-Beveren
1 - 1
Cercle Brugge
Belgium: Division 1B Closing Tournament
FT
Beershot Wilrijk
1 - 1
Lokeren
FT
Lommel United
0 - 0
Union St Gilloise
Belgium: Super League Women
FT
Club Brugge (W)
4 - 2
Gent (W)
Bolivia: Nacional B Play-Off Quarter Final
FT
Stormers San Lorenzo
0 - 1
Real Tomayapo
Bosnia and Herzegovina: Premier League
FT
Borac Banja Luka
0 - 0
Zrinjski
FT
Fk Zvijezda 09
1 - 1
Sloboda Tuzla
FT
Mladost Doboj Kakanj
0 - 4
Radnik Bijeljina
FT
Sloga Simin Han
1 - 0
Celik Zenica
FT
Velez Mostar
1 - 2
Sarajevo
Brazil: Serie B
FT
Botafogo SP
0 - 0
Cuiaba
FT
Guarani Campinas
0 - 1
America Mineiro
Bulgaria: First PFL
FT
Botev Vratsa
0 - 3
CSKA Sofia
FT
Ludogorets
2 - 1
Lokomotiv Plovdiv
FT
Slavia Sofia
0 - 1
Cherno More Varna
Bulgaria: Second PFL
FT
Kariana Erden
2 - 3
Spartak Pleven
FT
Litex Lovech
0 - 1
Montana
FT
Pirin Blagoevgrad
3 - 1
Strumska Slava
FT
Septemvri Sofia
3 - 1
Pomorie
Bulgaria: 3rd AFL Northeast 3 AFL
FT
0 - 0
Septemvri Tervel
FT
Dobrudzha
3 - 0
Svetkavitsa
FT
Hitrino
0 - 0
Botev Novi Pazar
Bulgaria: 3rd AFL Southeast 3 AFL
FT
Borislav Parvomay
3 - 1
Atletik Kuklen
FT
Chernomorets Burgas
2 - 1
Karnobat
FT
Maritsa Plovdiv
6 - 0
Dimitrovgrad
FT
Minyor Radnevo
2 - 0
Svilengrad 1921
FT
Rozova Dolina
4 - 1
Uragan Boyadzhik
Bulgaria: 3rd AFL
FT
1 - 3
Bansko
FT
Balkan Botevgrad
0 - 1
Slivnishki Geroy
FT
Belasitsa Petrich
0 - 1
Minyor Pernik
FT
Chavdar Etropole
1 - 1
Vihren
FT
Nadezhda Dobroslavtsi
0 - 2
Botev Ihtiman
FT
Pirin Razlog
0 - 1
Marek
FT
Septemvri Simitli
2 - 0
FT
Sportist Svoge
2 - 0
Rilski Sportist
CONMEBOL: Copa Libertadores Final
FT
Flamengo
2 - 1
River Plate
China: Super League
FT
Beijin Renhe
2 - 3
Jiangsu Suning
FT
Dalian Yifang
3 - 3
Hebei China Fortune
FT
Guangzhou Evergrande
2 - 0
Shanghai SIPG
FT
Tianjin Teda
3 - 0
Shenzhen
Colombia: Primera A Cl-P.off Gs
FT
Alianza Petrolera
0 - 1
America de Cali
Congo DR: Linafoot
FT
Don Bosco
0 - 0
Lubumbashi Sport
FT
Groupe Bazano
2 - 1
RCK
Croatia: Prva HNL
FT
Gorica
1 - 0
Varazdin
FT
Slaven Belupo
1 - 0
Lokomotiva Zagreb
Croatia: Druga HNL
FT
Cibalia
1 - 1
Hrvatski Dragovoljac
FT
Dinamo Zagreb II
1 - 0
Hajduk Split II
FT
Kustosija
1 - 0
Croatia Zmijavci
FT
Sesvete
0 - 0
Orijent Rijeka
FT
Sibenik
1 - 0
Nk Dubrava
FT
Solin
2 - 0
NK Osijek II
Cyprus: Division 2 Phase 1
FT
Akritas Chlorakas
2 - 2
Digenis Akritas Morphou
FT
Eny Digenis Ipsonas
0 - 1
Karmiotissa Polemidion
FT
Ermis
3 - 1
Zakakiou
FT
Omonia Psevda
1 - 1
Omonia Aradippou
FT
Onisilos
3 - 0
Xylotympou 2006
FT
Othellos Athienou
1 - 1
Anagennisi Derynias
Cyprus: Division 3
FT
Ahironas Liopetriou
3 - 1
Thoi Lakatamias
FT
Apona Anayias
3 - 3
Ormidias
FT
Chalkanoras Idaliou
4 - 1
ENAD
FT
Digenis Oroklinis
1 - 1
Amathus Agiou Tichona
FT
Ethnikos Assias
1 - 1
Elia Lythrodonta
FT
Kourris Erimis
5 - 4
MEAP Nisou
FT
O Kormakitis
0 - 1
Elpida Astromeriti
FT
PAEEK
1 - 1
Iraklis Gerolakkou
Cyprus: Division 1
FT
APOEL
3 - 0
Pafos
FT
EN Paralimniou
0 - 2
Omonia Nicosia
FT
Nea Salamis
1 - 0
Kition Larnaca
Czech Republic: Division 2
FT
Dukla Praha
1 - 2
Hradec Kralove
FT
Pardubice
1 - 2
Brno
FT
Sokolov
1 - 2
Viktoria Zizkov
FT
Trinec
1 - 1
Varnsdorf
Czech Republic: Division 1
FT
Bohemians 1905
1 - 0
Pribram
FT
Opava
1 - 0
Mlada Boleslav
FT
Sigma Olomouc
0 - 0
Slavia Praha
FT
Slovan Liberec
5 - 0
Zlin
Denmark: 1. Division
FT
Roskilde
0 - 4
Vejle
FT
Vendsyssel
1 - 0
Viborg
Ecuador: Liga Pro Serie A A P.off Qf
FT
Aucas
1 - 0
Barcelona
Egypt: Division 1
FT
Al Mokawloon
2 - 1
Aswan
FT
Tanta
0 - 0
El Geish
El Salvador: Primera Division Apertura
FT
Jocoro
1 - 2
FAS
FT
Santa Tecla
1 - 3
El Vencedor
England: Premier League
FT
Arsenal
2 - 2
Southampton
FT
Bournemouth
1 - 2
Wolverhampton Wanderers
FT
Brighton Hove Albion
0 - 2
Leicester City
FT
Crystal Palace
1 - 2
Liverpool
FT
Everton
0 - 2
Norwich City
FT
Manchester City
2 - 1
Chelsea
FT
Watford
0 - 3
Burnley
FT
West Ham United
2 - 3
Tottenham Hotspur
England: League One
FT
AFC Wimbledon
1 - 0
Gillingham
FT
Accrington Stanley
7 - 1
Bolton Wanderers
FT
Fleetwood Town
2 - 1
Tranmere Rovers
FT
Ipswich Town
2 - 2
Blackpool
FT
Milton Keynes Dons
2 - 3
Rotherham United
FT
Peterborough United
1 - 0
Burton Albion
FT
Rochdale
0 - 3
Portsmouth
FT
Shrewsbury Town
3 - 4
Bristol Rovers
FT
Southend United
0 - 4
Oxford United
FT
Sunderland
1 - 1
Coventry City
FT
Wycombe Wanderers
1 - 0
Doncaster Rovers
England: League Two
FT
Carlisle United
0 - 0
Cambridge United
FT
Cheltenham Town
1 - 1
Colchester United
FT
Crawley Town
0 - 1
Exeter City
FT
Crewe Alexandra
5 - 0
Morecambe
FT
Leyton Orient
2 - 4
Forest Green
FT
Newport County
0 - 1
Oldham Athletic
FT
Northampton Town
2 - 0
Grimsby Town
FT
Plymouth Argyle
2 - 1
Bradford City
FT
Salford City
0 - 0
Macclesfield Town
FT
Scunthorpe United
2 - 1
Port Vale
FT
Swindon Town
1 - 0
Mansfield Town
FT
Walsall
0 - 0
Stevenage
England: National League
FT
Aldershot Town
2 - 1
Notts County
FT
Barrow
2 - 1
Barnet
FT
Chorley
1 - 0
Torquay United
FT
Dover Athletic
1 - 1
Solihull Motors
FT
Fylde
3 - 0
Dagenham & Redbridge
FT
Halifax Town
1 - 1
Eastleigh
FT
Harrogate Town
3 - 1
Chesterfield
FT
Hartlepool United
2 - 2
Boreham Wood
FT
Maidenhead
2 - 3
Woking
FT
Stockport County
1 - 1
Ebbsfleet United
FT
Sutton United
0 - 2
Bromley
FT
Wrexham
3 - 3
Yeovil Town
England: Northern Premier League
FT
Ashton United
0 - 4
Nantwich Town
FT
Bamber Bridge
3 - 0
Morpeth Town Afc
FT
Radcliffe Fc
3 - 0
Basford United
FT
Stafford Rangers
1 - 3
Hyde
FT
Stalybridge Celtic
2 - 0
Buxton
FT
Witton Albion
3 - 1
Scarborough
England: Southern League Central
FT
Banbury United
2 - 1
Alvechurch
FT
Bromsgrove Sporting Fc
3 - 2
St Ives
FT
Hitchin
1 - 1
Nuneaton
FT
Kings Langley
2 - 2
Needham Market
FT
Rushden & Diamonds
3 - 0
Lowestoft Town
England: Southern League South
FT
Beaconsfield
0 - 0
Swindon Supermarine
FT
Blackfield & Langley
0 - 2
Truro City
FT
Chesham United
6 - 3
Dorchester Town
FT
Harrow Borough
0 - 1
Wimborne Town
FT
Hendon
1 - 2
Tiverton
FT
Metropolitan Police
1 - 2
Farnborough
FT
Walton Casuals
0 - 3
Poole Town
England: Isthmian Premier League
FT
Bishops Stortford
0 - 2
Lewes
FT
Cheshunt Fc
3 - 0
Merstham
FT
Margate
2 - 2
Potters Bar Town
FT
Worthing
2 - 0
Corinthian Casuals
England: Premier League 2 Division 1
FT
Arsenal (U23)
1 - 0
Southampton (U23)
FT
Wolverhampton Wanderers (U23)
1 - 1
Chelsea (U23)
England: Championship
FT
Blackburn Rovers
3 - 2
Barnsley
FT
Brentford
1 - 0
Reading
FT
Bristol City
0 - 0
Nottingham Forest
FT
Charlton Athletic
2 - 2
Cardiff City
FT
Derby County
1 - 0
Preston North End
FT
Huddersfield Town
1 - 1
Birmingham City
FT
Luton Town
1 - 2
Leeds United
FT
Stoke City
2 - 1
Wigan Athletic
FT
Swansea City
0 - 1
Millwall
FT
West Bromwich Albion
2 - 1
Sheffield Wednesday
Estonia: Meistriliiga ML Relegation Play-Off Final
FT
Kuressaare
1 - 2
Parnu Linnameeskond
Estonia: Esiliiga EL Relegation Play-Off Final
FT
Rakvere Tarvas
0 - 4
Parnu Jalgpalliklubi
France: Ligue 1
FT
Amiens
0 - 4
Strasbourg
FT
Angers
1 - 0
Nimes
FT
Dijon
2 - 1
Rennes
FT
Lyon
2 - 1
Nice
FT
Metz
1 - 1
Reims
FT
Stade Brestois 29
1 - 1
Nantes
France: Division 1 Women
FT
Dijon (W)
1 - 0
Marseille (W)
FT
Metz (W)
0 - 2
Fleury Merogis (W)
FT
Paris FC (W)
0 - 3
Bordeaux (W)
FT
Reims (W)
1 - 3
Paris St Germain (W)
France: Ligue 2
FT
Lens
4 - 0
Sochaux
Germany: Bundesliga
FT
Bayer Leverkusen
1 - 1
Freiburg
FT
Eintracht Frankfurt
0 - 2
Wolfsburg
FT
Fortuna Dusseldorf
0 - 4
Bayern Munich
FT
Leipzig
4 - 1
Koln
FT
Union Berlin
2 - 0
Borussia Monchengladbach
FT
Werder Bremen
1 - 2
Schalke 04
Germany: 2. Bundesliga
FT
Arminia Bielefeld
1 - 1
Sandhausen
FT
Hamburg
2 - 1
Dynamo Dresden
FT
Wehen
3 - 6
Holstein Kiel
Germany: 3. Liga
FT
Eintracht Braunschweig
2 - 1
Chemnitzer
FT
Magdeburg
3 - 0
Unterhaching
FT
Meppen
2 - 1
Sonnenhof Grossaspach
FT
Waldhof Mannheim
0 - 0
Ingolstadt 04
FT
Wurzburger Kickers
1 - 2
Uerdingen 05
FT
Zwickau
4 - 2
Preussen Munster
Germany: Regional League North
FT
Heider Sv
1 - 3
Eintracht Norderstedt
FT
Holstein Kiel II
1 - 0
Hamburg II
FT
Jeddeloh
0 - 3
Drochtersen/Assel
FT
Weiche Flensburg
0 - 2
Havelse
Germany: Regional League Northeast
FT
Energie Cottbus
1 - 0
Germania Halberstadt
FT
Lokomotive Leipzig
2 - 2
Sv Lichtenberg 47
FT
Optik Rathenow
1 - 0
Bischofswerdaer
FT
Rot-Weiss Erfurt
1 - 1
Altglienicke
FT
Viktoria Berlin
0 - 1
Hertha Berlin II
FT
ZFC Meuselwitz
3 - 2
Babelsberg 03
Germany: Regional League West
FT
Fortuna Dusseldorf II
0 - 1
SF Lotte
FT
Koln II
1 - 1
Rot-Weiss Oberhausen
FT
Schalke 04 II
0 - 0
Rot-Weiss Essen
Germany: Regional League Southwest
FT
Aalen
1 - 0
1899 Hoffenheim II
FT
Astoria Walldorf
3 - 0
RW Koblenz
FT
Balingen
1 - 4
FSV Frankfurt
FT
Bayern Alzenau
0 - 2
08 Homburg
FT
Fc Giessen
2 - 3
Elversberg
FT
Mainz 05 II
0 - 2
Steinbach
FT
Saarbrucken
1 - 0
Pirmasens
Germany: Bundesliga Women
FT
Koln (W)
4 - 3
Bayer Leverkusen (W)
FT
SGS Essen (W)
5 - 0
Freiburg (W)
FT
USV Jena (W)
0 - 2
SC Sand (W)
FT
Wolfsburg (W)
1 - 1
Bayern Munich (W)
Germany: Regional League Bavaria
FT
1860 Rosenheim
1 - 0
Illertissen
FT
Augsburg II
0 - 0
Nurnberg II
FT
Buchbach
3 - 1
Bayreuth
FT
Garching
0 - 2
Eichstatt
FT
Memmingen
3 - 4
Turkgucu-ataspor Munchen
FT
Schalding-Heining
1 - 0
Greuther Furth II
FT
Schweinfurt
6 - 0
1896 Rain Am Lech
FT
Viktoria Aschaffenburg
4 - 0
Aubstadt
Greece: Football League
FT
Thesprotos
1 - 2
Trikala
Greece: Division C Group 6
FT
Acharnaikos
0 - 3
Rodos
Greece: Super League 1
FT
Lamia
1 - 0
Xanthi
FT
Panionios
1 - 1
Olympiakos Piraeus
Honduras: Liga Nacional Ap-P.off Gs
FT
CD Marathon
1 - 2
CD Motagua
Hong Kong: Premier League
FT
Happy Valley
1 - 2
Lee Man
FT
Southern
3 - 4
Guangzhou R&F (U19)
Hungary: NB I
FT
Budapest Honved
2 - 1
PAKS
FT
Kisvarda
1 - 0
Debrecen
FT
MOL Vidi
1 - 3
Puskas Academy
FT
Mezokovesd-Zsory
2 - 0
Kaposvar
FT
Ujpest
0 - 2
Diosgyori
India: Super League
FT
Bengaluru
1 - 0
Kerala Blasters
Indonesia: Liga 1
FT
Arema
1 - 1
Persija Jakarta
FT
PSM Makassar
1 - 0
Bali United Pusam
International Tournaments: Arab Club Champions Cup 2nd Round
PEN
Esperance ST
2 - 4
Olympique Safi
FT
Wydad Casablanca
4 - 4
Raja Casablanca
Iran: Azadegan League
FT
Niroye Zamini
1 - 0
Damash Gilan
FT
Sepidrood Rasht
1 - 3
Mes Kerman
Italy: Serie A
FT
Atalanta
1 - 3
Juventus
FT
Milan
1 - 1
Napoli
FT
Torino
0 - 3
Internazionale
Italy: Serie B
FT
Benevento
2 - 0
Crotone
FT
Empoli
1 - 1
Unione Venezia
FT
Juve Stabia
2 - 0
Salernitana
FT
Livorno
1 - 2
Trapani
FT
Pordenone
3 - 0
Perugia
Italy: Serie C Group A
FT
Lecco
1 - 1
Giana Ermino
FT
Pro Vercelli
2 - 2
Renate
Italy: Serie C Group B
FT
Virtus Verona
1 - 2
Carpi
Italy: Serie C Group C
FT
Reggina
4 - 1
Rende
FT
Ternana
2 - 1
Viterbese Castrense
Italy: Serie A Women
FT
Fiorentina (W)
4 - 2
AGSM Verona (W)
FT
Milan (W)
1 - 0
Sassuolo (W)
FT
Orobica (W)
1 - 3
Bari Pink (W)
FT
Tavagnacco (W)
0 - 2
Internazionale (W)
Japan: J1 League
FT
Consadole Sapporo
1 - 2
Jubilo Iwata
FT
FC Tokyo
1 - 1
Shonan Bellmare
FT
Gamba Osaka
2 - 0
Vegalta Sendai
FT
Matsumoto Yamaga
0 - 1
Yokohama F Marinos
FT
Nagoya Grampus
0 - 0
Sagan Tosu
FT
Sanfrecce Hiroshima
0 - 0
Kashima Antlers
FT
Shimizu S Pulse
1 - 1
Oita Trinita
FT
Vissel Kobe
1 - 0
Cerezo Osaka
Japan: Football League Japan 1st Stage
FT
Mio Biwako Shiga
1 - 0
Honda FC
Japan: J3 League
FT
Fujieda MYFC
1 - 0
Blaublitz Akita
FT
YSCC
0 - 2
Kataller Toyama
Kosovo: Superliga
FT
Drenica
3 - 0
Vushtrria
FT
Drita
2 - 0
Llapi
FT
Falmurtari
2 - 2
Feronikeli
FT
Prishtina
1 - 0
Trepca 89
Lithuania: A Lyga Division 1
FT
Trakai
5 - 1
Suduva Marijampole
FT
Zalgiris Kaunas
1 - 0
Panevezys
Luxembourg: National Division
FT
Progres Niederkorn
5 - 2
Muhlenbach Blue Boys
Malta: Premier League
FT
Sirens
1 - 1
Gudja United
FT
St Lucia
0 - 4
Sliema Wanderers
Mexico: Liga MX Apertura
FT
Club Queretaro
3 - 1
Monarcas
FT
Club Tijuana
1 - 2
Leon
FT
Puebla
3 - 0
Necaxa
Mexico: Ascenso MX Apertura 2 Play Off Semi-Final
FT
Atlante
0 - 1
Zacatepec 1948
Montenegro: Prva CFL
FT
Buducnost Podgorica
2 - 1
Mladost Podgorica
FT
Kom
1 - 1
Iskra Danilovgrad
FT
Mladost Ljeskopolje
3 - 0
Rudar Pljevlja
FT
Petrovac
0 - 4
Sutjeska
FT
Zeta
2 - 0
Grbalj
Morocco: Botola Pro
FT
Ittihad Tanger
2 - 0
Youssoufia Berrechid
Netherlands: Eredivisie
FT
ADO Den Haag
3 - 3
Willem II
FT
Ajax
4 - 1
Heracles
FT
PEC Zwolle
3 - 1
Fortuna Sittard
FT
Utrecht
0 - 3
AZ Alkmaar
New Zealand: Premiership
FT
Southern United
4 - 0
Wanderers SC
FT
Wellington Phoenix II
0 - 3
Auckland City
New Zealand: National Womens League
FT
Southern United (W)
1 - 1
Auckland Football Fed (W)
North Macedonia: Prva MFL
FT
Makedonija GP
2 - 0
Rabotnicki
North Macedonia: Druga MFL West
FT
Fk Kadino
3 - 3
Drita
FT
Korabi
2 - 1
Gostivar
FT
Labunishta
2 - 0
Skopje
FT
Pelister
2 - 1
Ohrid
FT
Vardari Forino
0 - 0
Vellazerimi 77
North Macedonia: Druga MFL East
FT
Bregalnica Stip
1 - 1
Sasa
FT
Fk Pitu Guli
0 - 1
Tikves
FT
Kozuv Gevgelija
1 - 2
Belasica
FT
Osogovo
1 - 2
Kit-Go Pehcevo
FT
Plackovica
0 - 0
Pobeda
Northern Ireland: NIFL Premiership
FT
Ballymena United
1 - 1
Institute
FT
Coleraine
3 - 2
Carrick Rangers
FT
Glentoran
6 - 1
Dungannon Swifts
FT
Larne
1 - 1
Cliftonville
FT
Warrenpoint Town
0 - 1
Crusaders
Northern Ireland: NIFL Premier Intermediate
FT
Tobermore United
2 - 3
Dollingstown
Northern Ireland: NIFL Championship
FT
Ballinamallard United
5 - 0
PSNI
FT
Dergview
0 - 2
Dundela
FT
Portadown
2 - 1
Loughgall
FT
Queens University
1 - 2
Ballyclare Comrades
Norway: 1. Divisjon D1 Promotion P.off R1
FT
Kongsvinger
1 - 0
Sogndal
Oman: Pro League
FT
Al Nahda Club
2 - 1
Muscat Club
FT
Al Suwaiq
2 - 0
Saham
FT
Mirbat
1 - 2
Fanja
Palestine: Premier League
FT
Ahli Al Khalil
1 - 1
Taraji Wadi Al Nes
FT
Jabal Al Mukaber
1 - 0
Al Quwwat A Falistinia
FT
Mosaset Al Bireh
1 - 1
Panama: Liga Panamena De Futbol Apertura Play Off Semi-Final
FT
Plaza Amador
0 - 2
Costa del Este
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Club Nacional
1 - 1
Sportivo Luqueno
FT
Club River Plate
0 - 2
Libertad
Poland: Ekstraklasa
FT
Korona Kielce
3 - 0
Rakow Czestochowa
FT
Lechia Gdansk
3 - 1
LKS Lodz
FT
Pogon Szczecin
3 - 1
Legia Warszawa
Poland: I Liga
FT
Belchatow
1 - 2
Warta Poznan
FT
Olimpia Grudziadz
2 - 1
Zaglebie Sosnowiec
FT
Termalica Nieciecza
4 - 0
Chrobry Glogow
FT
Tychy
2 - 2
Jastrzebie
Poland: II Liga
FT
Elana Torun
3 - 2
Blekitni Stargard
FT
Garbarnia Krakow
0 - 2
SKRA Czestochowa
FT
Gornik Polkowice
1 - 1
Olimpia Elblag
FT
Katowice
4 - 0
Gryf Wejherowo
FT
Lech Ii Poznan
1 - 1
Gornik Leczna
FT
Legionovia Legionowo
0 - 3
Stal Rzeszow
FT
Resovia Rzeszow
1 - 1
Pogon Siedlce
FT
Stal Stalowa Wola
2 - 1
Znicz Pruszkow
Portugal: FA Cup 4th Round
FT
Academico de Viseu
1 - 0
Feirense
FT
Famalicao
1 - 0
Academica
AET
Sertanense
2 - 1
Farense
FT
Sporting Braga
1 - 0
Gil Vicente
AET
Sporting Espinho
3 - 2
Arouca
FT
Vizela
1 - 2
Benfica
Qatar: Stars Cup Group Stage
FT
Al Ahli Doha
4 - 3
Al Sadd
FT
Al Shahaniya
0 - 0
Al Wakrah
FT
Umm Salal
2 - 2
Al Rayyan
Romania: Liga I
FT
Poli Iasi
2 - 2
Voluntari
FT
Steaua Bucuresti
1 - 3
Astra Giurgiu
Romania: Liga II
FT
Csikszereda Miercurea Ciuc
0 - 0
SCM Pitesti
FT
Dunarea Calarasi
3 - 1
Metaloglobus
FT
Pandurii Targu Jiu
0 - 0
Concordia
FT
Ripensia Timisoara
0 - 0
Sirineasa
FT
Sportul Snagov
3 - 3
Scolar Resita
FT
Universitatea Cluj
0 - 0
Politehnica Timisoara
Russia: Football Premier League
FT
Dinamo Moscow
2 - 1
Rostov
FT
Orenburg
1 - 2
Akhmat Grozny
FT
Rubin Kazan
1 - 2
Zenit St Petersburg
Russia: Football National League
FT
Baltika
0 - 2
Mordovia Saransk
FT
Chayka
1 - 0
Armavir
FT
Chertanovo Moscow
1 - 0
Khabarovsk
FT
Fakel Voronezh
0 - 2
Olimpiyets Nizhny Novgorod
FT
Krasnodar II
2 - 2
Khimki
FT
Neftekhimik
1 - 0
Enisey
FT
Rotor Volgograd
2 - 0
Tom Tomsk
FT
Shinnik Yaroslavl
3 - 0
Tekstilshtik Ivanovo
FT
Spartak Moscow (2)
1 - 1
Avangard Kursk
FT
Torpedo Moscow
0 - 2
Luch-Energiya
Saudi Arabia: Pro League
FT
Al Ahli Jeddah
3 - 1
Al Faisaly
FT
Dhamk
1 - 2
Al Taawon
Saudi Arabia: Division 2 Group A
FT
AFIF
3 - 1
Al Jndal
Saudi Arabia: Division 2 Group B
FT
Al Khlood
2 - 1
Al Safa
Scotland: Premiership
FT
Celtic
4 - 0
Livingston
FT
Hibernian
3 - 1
Motherwell
FT
Kilmarnock
3 - 0
Heart of Midlothian
FT
St Mirren
2 - 1
Ross County
Scotland: Championship
FT
Inverness CT
1 - 0
Dundee
Scotland: FA Cup 3rd Round
FT
Albion Rovers
1 - 4
Airdrieonians
FT
Auchinleck Talbot
1 - 1
Arbroath
FT
Bonnyrigg Rose
2 - 1
Montrose
FT
Dumbarton
3 - 1
Forfar Athletic
FT
East Fife
3 - 4
BSC Glasgow
FT
Edinburgh City
4 - 3
Annan Athletic
FT
Elgin City
1 - 3
Alloa Athletic
FT
Formartine United
0 - 4
East Kilbride
FT
Inverurie Loco Works
0 - 1
Broxburn Athletic
FT
Morton
1 - 1
Brora Rangers
FT
Partick
1 - 0
Penicuik Athletic
FT
Queen of the South
1 - 2
Queens Park
FT
Raith Rovers
1 - 0
Peterhead
FT
Stirling Albion
0 - 2
Clyde
FT
Stranraer
1 - 0
Dunfermline
Serbia: Prva Liga
FT
Kolubara
0 - 0
Zemun
FT
Sindjelic Beograd
0 - 2
Backa
FT
Trayal Krusevac
0 - 1
Radnicki Pirot
FT
Zlatibor
1 - 1
Dinamo Vranje
Serbia: Superliga
FT
Cukaricki
2 - 0
Rad
FT
Mladost Lucani
0 - 3
Backa Topola
FT
Radnicki Nis
0 - 2
Crvena Zvezda
FT
Vojvodina
2 - 1
Napredak
FT
Vozdovac
2 - 0
Proleter Novi Sad
Slovakia: Super Liga
FT
FC Nitra
0 - 0
MSK Zilina
FT
Pohronie D. Zdana
1 - 1
Vion Zlate Moravce
FT
Ruzomberok
2 - 2
Senica
FT
Slovan Bratislava
2 - 0
Sered
FT
Trencin
1 - 0
Spartak Trnava
FT
Zemplin Michalovce
5 - 0
Dunajska Streda
Slovenia: Prva Liga
FT
ASK Bravo
2 - 1
Rudar Velenje
FT
CM Celje
1 - 3
Olimpija Ljubljana
FT
Domzale
3 - 0
Triglav Kranj
South Africa: National 1st Division
FT
Cape Umoya United
3 - 1
TS Galaxy
FT
Free State Stars
0 - 1
Moroka Swallows
FT
Jdr Stars
5 - 1
Jomo Cosmos
FT
Mbombela United
4 - 0
Richards Bay
FT
Real Kings
1 - 2
Tshakhuma Madzivhadila
FT
Uthongathi
0 - 0
TS Sporting
South Africa: League Cup Semi Final
FT
Golden Arrows
1 - 2
Mamelodi Sundowns
South Korea: K League 2 Kl2 Promotion P.off Sf
FT
Anyang
1 - 1
Bucheon 1995
South Korea: K League 1
FT
Gangwon FC
2 - 4
Daegu
FT
Seoul
0 - 3
Pohang Steelers
FT
Ulsan Hyundai
1 - 1
Jeonbuk Motors
Spain: Segunda Division
FT
Deportivo La Coruna
0 - 0
Alcorcon
FT
Huesca
2 - 0
Ponferradina
FT
Racing Santander
3 - 0
Extremadura
FT
Rayo Vallecano
0 - 1
Zaragoza
Spain: Segunda B Group 1
FT
Real Madrid Castilla
2 - 0
Oviedo B
Spain: Segunda B Group 2
FT
Leioa
0 - 1
Amorebieta
FT
Real Sociedad B
3 - 1
Osasuna B
FT
Unionistas de Salamanca
1 - 4
UD Logrones
Spain: Segunda B Group 3
FT
Lleida Esportiu
1 - 1
Barcelona B
Spain: Segunda B Group 4
FT
Sevilla Atletico
1 - 1
Real Linense
Spain: Primera Division Women
FT
Atletico Madrid (W)
3 - 0
Espanyol (W)
FT
CD Tacon (W)
3 - 1
Real Sociedad (W)
FT
Sporting Huelva (W)
2 - 0
Madrid CFF (W)
Spain: Primera Division
FT
Betis
2 - 1
Valencia
FT
Granada
1 - 1
Atletico Madrid
FT
Leganes
1 - 2
Barcelona
FT
Real Madrid
3 - 1
Real Sociedad
Switzerland: Challenge League
FT
Chiasso
2 - 2
Stade Lausanne Ouchy
FT
Schaffhausen
0 - 3
Vaduz
Switzerland: Super League
FT
FC Zurich
3 - 0
Luzern
FT
Servette
2 - 0
Basel 1893
Syria: Premier League
FT
1 - 3
Tishreen
FT
Al Jazeera Hasakah
0 - 5
Al Jaish Damascus
FT
Al Shorta Damascus
0 - 2
Al Karamah
FT
Hutteen
1 - 1
Al Ittihad Aleppo
FT
Jableh
2 - 2
Nawair
FT
Taliya
2 - 0
Al Fotuwa
Tunisia: Ligue 1
FT
CS Sfaxien
1 - 0
CS Hammam-Lif
FT
Tataouine
1 - 3
Monastir
Turkey: Super Lig
FT
Ankaragucu
0 - 3
Trabzonspor
FT
Denizlispor
2 - 0
Rizespor
FT
Konyaspor
0 - 1
Besiktas
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Bursaspor
1 - 0
Keciorengucu
FT
Eskisehirspor
1 - 2
Erzurumspor
FT
Fatih Karagumruk
2 - 3
Umraniyespor
Turkey: TFF 2 Lig White Group
FT
Pendikspor
2 - 1
Zonguldak Komurspor
FT
Sariyer
0 - 2
Corum Belediyespor
Turkey: TFF 2 Lig Red Group
FT
Ankara Demirspor
2 - 2
Kirsehir Belediyespor
FT
Etimesgut Belediyespor
1 - 1
Elazigspor
FT
Eyupspor
0 - 2
Kastamonuspor
UAE: League Cup Group Stage
FT
Al Ain
1 - 1
Al Ittihad Kalba
FT
Baniyas
4 - 0
Hatta
FT
Sharjah FC
5 - 1
Fujairah
Uganda: Premier League
FT
KCCA
5 - 2
Kyetume Fc
FT
URA
0 - 0
Express FC
Ukraine: Premier League
FT
Dnipro-1
1 - 0
Vorskla Poltava
FT
Oleksandriya
1 - 0
Zorya Luhansk
Ukraine: First League
FT
Ahrobiznes Volochysk
5 - 0
Metalist 1925 Kharkiv
FT
Avanhard Kramatorsk
3 - 1
Chornomorets Odesa
FT
Cherkashchyna-akademiya
1 - 2
Ingulets Petrove
FT
Metalurh Zaporizhzhya
2 - 1
Balkany Zorya
FT
Mynai
4 - 1
Obolon-Brovar Kyiv
FT
Volyn Lutsk
1 - 1
Mykolaiv
Uzbekistan: Super League
FT
Kokand 1912
1 - 3
Olmaliq
FT
Metallurg Bekabad
5 - 0
Dinamo Samarqand
FT
Nasaf Qarshi
1 - 2
Pakhtakor Tashkent
FT
Qizilqum Zarafshon
1 - 1
Buxoro
Wales: Premier League
FT
Cardiff Metropolitan
2 - 1
Cefn Druids
Wales: League Cup Semi Final
FT
Connahs Quay
2 - 0
Bala Town
FT
STM Sports
2 - 1
Aberystwyth Town
x
Bet £10 Get £30 in Free Bets
Exclusive Promo Code
P30
JOIN NOW
New customers using Promo Code P30 only, min £10/€10 stake, min odds 1/2, free bets paid as 2 x £15/€15 (30 days expiry), free bet/payment method/player/country restrictions apply. T&C's apply, 18+ begambleaware.org
x
Up to £100 in bet credits
Exclusive Promo Code
100BET365
JOIN NOW
Up to £100 in Bet Credits for new customers at bet365. Min deposit £5 and 1x settled bet requirement to release Bet Credits. Min odds, bet and payment method exclusions apply. Returns exclude Bet Credits stake. Time limits and T&C's apply, 18+ begambleaware.org.
DailyResults Archive
< Nov 2019 >
SuMoTuWeThFrSa
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
EnglandPremier League
ResourcesUseful Links
KEEP IT FUN
GAMBLE RESPONSIBLY
BeGambleAware.org