Football ResultsSaturday, 26th October 2019

Algeria: Ligue 2
FT
Khroub
0 - 0
Amal Bou Saada
FT
MO Bejaia
2 - 0
ASM Oran
FT
Olympique Medea
1 - 0
Arzew
FT
RC Arbaa
2 - 0
El Eulma
FT
RC Relizane
2 - 0
WA Tlemcen
FT
Tadjenant
2 - 0
JSM Bejaia
FT
USM Annaba
3 - 1
MC Saida
FT
USM El Harrach
1 - 1
JSM Skikda
Angola: Division 1
FT
Progresso Associacao
0 - 1
Ferrovia Huambo
FT
Sporting de Cabinda
2 - 1
Recreativo Caala
Armenia: Premier League
FT
Lori FC
2 - 1
Gandzasar
Australia: A League
FT
Newcastle Jets
1 - 2
Adelaide United
FT
Western Sydney
1 - 0
Sydney FC
Austria: Bundesliga
FT
Austria Vienna
2 - 3
Wattens
FT
Hartberg
3 - 1
Mattersburg
FT
St Polten
0 - 4
Sturm Graz
Austria: 2.Liga
FT
Horn
1 - 1
Dornbirn 1913
FT
LASK Linz (Jnrs)
2 - 4
Austria Salzburg II
Austria: Regional League East
FT
Stripfing/Weiden
0 - 1
Wiener Viktoria
FT
Team Wiener Linien
1 - 1
Mannsdorf
Austria: Regional League Central
FT
Gleichenberg
3 - 2
Union Vocklamarkt
FT
Ried II
0 - 0
Wels
FT
Stadl-Paura
0 - 6
Union Gurten
FT
WSC Hertha
0 - 2
Allerheiligen
Austria: Regional League Salzburg
FT
BSK 1933
0 - 3
Sv Kuchl
Austria: Regional League Tirol
FT
Imst
2 - 2
Kitzbuhel
FT
Kufstein
0 - 1
Worgl
Austria: Regional League Vorarlberg
FT
Austria Lustenau (AM)
1 - 0
Lauterach
FT
Wolfurt
1 - 2
Dornbriner
Azerbaijan: Premier League
FT
Inter Baku
2 - 1
Qabala
FT
Sabah
2 - 2
Zira
Belarus: Premier League Division 1
FT
Energetik-BGU Minsk
3 - 3
Dinamo Minsk
FT
Gomel
1 - 2
Dinamo Brest
FT
Isloch Minsk
1 - 1
Luch Minsk
FT
Slutsk
0 - 0
Slavia Mozyr
FT
Torpedo Minsk
0 - 3
Gorodeya
Belgium: Division 1A
FT
Antwerp
3 - 1
Kortrijk
FT
Charleroi
1 - 0
Mouscron-Peruwelz
FT
Genk
1 - 0
Cercle Brugge
FT
Zulte Waregem
2 - 0
Oostende
Belgium: Division 1B Opening Tournament
FT
Lokeren
2 - 1
Beershot Wilrijk
FT
Union St Gilloise
2 - 1
Lommel United
Belgium: Super League Women
FT
Club Brugge (W)
0 - 4
Standard Liege (W)
Bosnia and Herzegovina: Premier League
FT
Radnik Bijeljina
0 - 0
Siroki Brijeg
FT
Zrinjski
2 - 1
Zeljeznicar Sarajevo
Brazil: Serie A
FT
Bahia
2 - 3
Internacional
FT
Ceara
1 - 1
Vasco da Gama
FT
Corinthians
0 - 0
Santos
FT
Fluminense
1 - 1
Chapecoense
Brazil: Serie B
FT
Bragantino
3 - 1
Vila Nova
FT
Brasil de Pelotas
0 - 0
Cuiaba
FT
Figueirense
2 - 2
Criciuma
FT
Sao Bento
1 - 1
Guarani Campinas
Canada: Canadian Premier League Cpl Championship
FT
Forge Fc
1 - 0
Cavalry Fc
China: Super League
FT
Beijing Guoan
3 - 1
Tianjin Teda
FT
Hebei China Fortune
2 - 1
Guangzhou R&F
FT
Shenzhen
4 - 4
Wuhan Zall
China: League One
FT
Changchun Yatai
1 - 1
Zhejiang Greentown
FT
Guizhou Zhicheng
2 - 1
Nei Mongol Zhongyou
FT
Liaoning Whowin
2 - 3
Meizhou Hakka
FT
Meizhou Meixian Techand
2 - 3
Heilongjiang Lava Spring
FT
Nangong Zhiyun
0 - 0
Beijin BG
FT
Shanghai Shenxin
0 - 2
Qingdao Huanghai
FT
Sichuan Longfor
2 - 3
Shijiazhuang Yongchang
FT
Xinjiang Tianshan
1 - 1
Shaanxi Changan Athletic
Colombia: Primera A Clausura
FT
Cucuta
3 - 1
America de Cali
Croatia: Prva HNL
FT
Hajduk Split
2 - 0
Slaven Belupo
FT
Rijeka
1 - 2
Gorica
Croatia: Druga HNL
FT
Dugopolje
3 - 1
Solin
FT
Kustosija
0 - 3
Bijelo Brdo
FT
NK Osijek II
1 - 3
Orijent Rijeka
FT
Sibenik
1 - 0
Cibalia
Cyprus: Division 2 Phase 1
FT
Anagennisi Derynias
0 - 1
Zakakiou
FT
Asil Lisis
4 - 1
Karmiotissa Polemidion
FT
Digenis Akritas Morphou
2 - 2
Othellos Athienou
FT
Omonia Aradippou
1 - 3
Aris Limassol
FT
Omonia Psevda
0 - 2
Eny Digenis Ipsonas
FT
Xylotympou 2006
1 - 1
Akritas Chlorakas
Cyprus: Division 3
FT
Ahironas Liopetriou
2 - 1
Elia Lythrodonta
FT
Amathus Agiou Tichona
2 - 0
Thoi Lakatamias
FT
Apona Anayias
2 - 6
Elpida Astromeriti
FT
Chalkanoras Idaliou
3 - 0
Iraklis Gerolakkou
FT
Kourris Erimis
5 - 2
O Kormakitis
FT
Ormidias
3 - 1
ENAD
FT
PAEEK
3 - 0
Ethnikos Assias
Cyprus: Division 1
FT
Apollon Limassol
1 - 2
AEL Limassol
FT
Pafos
1 - 1
Ethnikos Achnas
Czech Republic: Division 2
FT
Chrudim
3 - 2
Dukla Praha
FT
Lisen
5 - 1
Vitkovice
FT
Slavoj Vysehrad
2 - 1
Vlasim
FT
Trinec
0 - 1
Usti Nad Labem
FT
Viktoria Zizkov
1 - 0
Brno
Czech Republic: Division 1
FT
Banik Ostrava
2 - 2
Sigma Olomouc
FT
Pribram
0 - 0
Zlin
FT
Slovacko
4 - 0
Opava
FT
Sparta Praha
4 - 0
Bohemians 1905
Denmark: 2. Division Pool 1
FT
B93 Copenhagen
1 - 2
Holbaek
FT
Bronshoj
2 - 0
Vanlose
FT
HIK Hellerup
3 - 1
Hillerod Fodbold
Denmark: 2. Division Pool 2
FT
Dalum
2 - 2
Thisted
FT
Middelfart
1 - 1
Jammerbugt
FT
Sydvest 05
0 - 2
Aarhus Fremad
FT
VSK Arhus
3 - 1
Ringkobing
FT
Vejgaard B
0 - 2
Naesby
Denmark: Elitedivisionen
FT
BSF (W)
3 - 2
Odense (W)
FT
Farum (W)
0 - 1
Brondby (W)
FT
Fortuna Hjorring (W)
1 - 0
VSK Aarhus (W)
FT
Thisted (W)
1 - 1
KoldingQ (W)
Ecuador: Liga Pro Serie A
FT
Aucas
4 - 2
Guayquil City
FT
Deportivo Cuenca
1 - 0
LDU Quito
FT
El Nacional
4 - 2
Independiente del Valle
FT
Fuerza Amarilla
0 - 3
Macara
FT
Universidad Catolica
1 - 1
Emelec
El Salvador: Primera Division Apertura
FT
Jocoro
2 - 2
Aguila
England: Premier League
FT
Brighton Hove Albion
3 - 2
Everton
FT
Burnley
2 - 4
Chelsea
FT
Manchester City
3 - 0
Aston Villa
FT
Watford
0 - 0
Bournemouth
FT
West Ham United
1 - 1
Sheffield United
England: League One
FT
Accrington Stanley
0 - 1
Gillingham
FT
Bristol Rovers
2 - 2
Portsmouth
FT
Burton Albion
0 - 0
Blackpool
FT
Fleetwood Town
1 - 0
Milton Keynes Dons
FT
Oxford United
3 - 0
Rochdale
FT
Peterborough United
2 - 2
Coventry City
FT
Rotherham United
0 - 1
Wycombe Wanderers
FT
Shrewsbury Town
1 - 0
Sunderland
FT
Southend United
1 - 3
Ipswich Town
England: League Two
FT
Colchester United
3 - 1
Newport County
FT
Crawley Town
0 - 4
Swindon Town
FT
Exeter City
4 - 0
Plymouth Argyle
FT
Leyton Orient
1 - 1
Carlisle United
FT
Northampton Town
2 - 0
Cambridge United
FT
Port Vale
0 - 0
Oldham Athletic
FT
Salford City
1 - 1
Scunthorpe United
FT
Stevenage
1 - 0
Morecambe
FT
Walsall
1 - 2
Mansfield Town
England: National League
FT
Boreham Wood
0 - 2
Fylde
FT
Bromley
5 - 0
Halifax Town
FT
Chesterfield
1 - 0
Notts County
FT
Chorley
1 - 2
Yeovil Town
FT
Dagenham & Redbridge
2 - 1
Wrexham
FT
Dover Athletic
0 - 1
Stockport County
FT
Harrogate Town
1 - 0
Aldershot Town
FT
Hartlepool United
2 - 0
Barnet
FT
Maidenhead
1 - 0
Solihull Motors
FT
Sutton United
2 - 3
Ebbsfleet United
FT
Torquay United
4 - 2
Barrow
FT
Woking
1 - 1
Eastleigh
England: National League North
FT
Bradford Park Avenue
0 - 3
Southport
FT
Chester City
0 - 1
York City
FT
Spennymoor Town
5 - 1
Gloucester City
England: National League South
FT
Bath City
1 - 0
Dorking Wanderers
FT
Chelmsford City
1 - 1
Dulwich Hamlet
FT
Dartford
1 - 1
Chippenham
FT
Havant & Waterlooville
2 - 1
Concord Rangers
FT
Hemel Hempstead Town
1 - 1
Eastbourne Borough
FT
Hungerford Town
0 - 2
Hampton & Richmond
FT
Maidstone United
2 - 1
Billericay
FT
Oxford City
2 - 1
Slough Town
FT
Wealdstone
3 - 1
Tonbridge Angels
FT
Welling United
0 - 1
St Albans
FT
Weymouth
3 - 0
Braintree
England: Premier League 2 Division 1
FT
Brighton Hove Albion (U23)
1 - 2
Derby County (U23)
FT
Liverpool (U23)
0 - 0
Blackburn Rovers (U23)
FT
Manchester City (U23)
1 - 1
Arsenal (U23)
FT
Wolverhampton Wanderers (U23)
1 - 2
Tottenham Hotspur (U23)
England: Championship
FT
Birmingham City
2 - 1
Luton Town
FT
Huddersfield Town
2 - 1
Barnsley
FT
Hull City
2 - 0
Derby County
FT
Middlesbrough
0 - 0
Fulham
FT
Millwall
2 - 0
Stoke City
FT
Preston North End
3 - 2
Blackburn Rovers
FT
Sheffield Wednesday
0 - 0
Leeds United
FT
West Bromwich Albion
2 - 2
Charlton Athletic
Estonia: Meistriliiga
FT
Maardu Linnameeskond
1 - 4
FCI Levadia
FT
Tallinna Kalev
1 - 2
Tammeka Tartu
FT
Tulevik Viljandi
0 - 2
Trans Narva
Estonia: Esiliiga
FT
Tallinn Jk Legion
18 - 0
K-Jarve JK Jarve
FT
Tartu Welco
2 - 1
Elva
FIFA: U17 World Cup Brazil 2019 Group Stage
FT
Brazil (U17)
4 - 1
Canada (U17)
FT
Ecuador (U17)
2 - 1
Australia (U17)
FT
New Zealand (U17)
1 - 2
Angola (U17)
FT
Nigeria (U17)
4 - 2
Hungary (U17)
Faroe Islands: Premier League
FT
Argir
1 - 2
Torshavn
FT
B36 Torshavn
0 - 3
KI Klaksvik
FT
NSI Runavik
3 - 1
Fuglafjordur
FT
Skala
5 - 0
EB/Streymur
FT
TB Tvoroyri
0 - 2
Vikingur Gota
Finland: Kakkonen Playoffs A
FT
MP
1 - 2
JIPPO
FT
Viikingit
0 - 4
JaPS
Finland: Kakkonen Playoffs B
FT
Gnistan
3 - 2
KaaPo
FT
Ilves Tampere II
1 - 2
FC Espoo
Finland: Kakkonen Playoffs C
FT
KuFu 98
5 - 0
JBK
FT
SJK Akatemia
1 - 0
RoPS (A)
France: Ligue 1
FT
Lille
3 - 0
Bordeaux
FT
Lyon
2 - 0
Metz
FT
Montpellier
0 - 0
Angers
FT
Reims
0 - 0
Nimes
FT
Stade Brestois 29
2 - 0
Dijon
FT
Strasbourg
1 - 0
Nice
France: Division 1 Women
FT
Guingamp (W)
0 - 1
Fleury Merogis (W)
FT
Lyon (W)
4 - 0
Bordeaux (W)
FT
Metz (W)
0 - 1
Reims (W)
FT
Paris FC (W)
2 - 5
Montpellier (W)
FT
Soyaux (W)
0 - 0
Dijon (W)
France: Ligue 2
FT
Lorient
0 - 1
Troyes
Georgia: Erovnuli Liga Umaglesi Liga
FT
Sioni Bolnisi
2 - 1
Chikhura Sachkhere
Germany: Bundesliga
FT
Bayer Leverkusen
2 - 2
Werder Bremen
FT
Bayern Munich
2 - 1
Union Berlin
FT
Freiburg
2 - 1
Leipzig
FT
Hertha Berlin
2 - 3
1899 Hoffenheim
FT
Paderborn 07
2 - 0
Fortuna Dusseldorf
FT
Schalke 04
0 - 0
Borussia Dortmund
Germany: 2. Bundesliga
FT
Dynamo Dresden
0 - 1
Arminia Bielefeld
FT
Hamburg
6 - 2
Stuttgart
FT
Karlsruher
3 - 3
Hannover 96
Germany: 3. Liga
FT
Hallescher
3 - 3
Meppen
FT
Hansa Rostock
2 - 1
1860 Munich
FT
Ingolstadt 04
3 - 2
Preussen Munster
FT
Uerdingen 05
2 - 0
Carl Zeiss Jena
FT
Unterhaching
0 - 0
Zwickau
FT
Wurzburger Kickers
0 - 2
Duisburg
Germany: Regional League North
FT
Lubeck
4 - 0
Hannover 96 II
FT
Weiche Flensburg
4 - 1
St Pauli II
FT
Werder Bremen II
2 - 2
Jeddeloh
Germany: Regional League Northeast
FT
Germania Halberstadt
2 - 2
Hertha Berlin II
FT
Sv Lichtenberg 47
2 - 1
Altglienicke
FT
Union Furstenwalde
3 - 0
Rot-Weiss Erfurt
Germany: Regional League West
FT
Borussia Dortmund II
1 - 5
Schalke 04 II
FT
Fortuna Dusseldorf II
0 - 1
Rot-Weiss Essen
FT
Koln II
4 - 1
Lippstadt 08
FT
SF Lotte
4 - 0
Bergisch Gladbach 09
FT
Vfb Homberg
2 - 0
Bonner
FT
Wuppertaler
1 - 1
Fortuna Koln
Germany: Regional League Southwest
FT
1899 Hoffenheim II
2 - 1
RW Koblenz
FT
Astoria Walldorf
3 - 3
08 Homburg
FT
Balingen
1 - 1
Pirmasens
FT
Bayern Alzenau
1 - 1
Bahlinger
FT
Fc Giessen
1 - 1
Aalen
FT
Mainz 05 II
1 - 2
Elversberg
FT
Saarbrucken
5 - 0
Kickers Offenbach
FT
Ulm 1846
1 - 3
Freiburg II
Germany: Bundesliga Women
FT
Wolfsburg (W)
5 - 1
SGS Essen (W)
Germany: Regional League Bavaria
FT
Aubstadt
2 - 1
1896 Rain Am Lech
FT
Bayreuth
6 - 1
Schalding-Heining
FT
Eichstatt
3 - 2
Schweinfurt
FT
Greuther Furth II
2 - 2
Wacker Burghausen
FT
Illertissen
3 - 1
Garching
FT
Nurnberg II
3 - 3
Viktoria Aschaffenburg
FT
Turkgucu-ataspor Munchen
4 - 0
Heimstetten
Greece: Super League 2
FT
Karaiskakis
2 - 0
Apollon Larissa
Greece: Football League
FT
Trikala
0 - 0
Kavala
FT
Veria
1 - 1
Aspropirgos
Greece: Division C Group 1
FT
Ea Alexandroupolis
0 - 0
Panserraikos
Greece: Division C Group 3
FT
Ao Potamias
2 - 2
Dias Chiou
Greece: Division C Group 6
FT
Rodos
1 - 0
Greece: Super League 1
FT
OFI Crete
2 - 0
Xanthi
FT
Volos NPS
0 - 2
PAOK
Guatemala: Liga Nacional Apertura
FT
CSD Municipal
1 - 1
Iztapa
FT
Siquinala
1 - 1
Santa Lucia
Honduras: Liga Nacional Apertura
FT
CD Honduras
1 - 0
Real de Minas
FT
CD Marathon
0 - 0
Vida
Hong Kong: Division 1
FT
Central And Western
2 - 0
Sham Shui Po
Hong Kong: Sapling Cup Group Stage
FT
BC Rangers
1 - 2
Sun Pegasus
FT
I-Sky Yuen Long
2 - 2
Guangzhou R&F (U19)
Hungary: NB I
FT
Budapest Honved
2 - 0
Kaposvar
FT
Kisvarda
0 - 1
Puskas Academy
FT
Mezokovesd-Zsory
3 - 1
Debrecen
FT
PAKS
1 - 2
Diosgyori
FT
Ujpest
0 - 0
Zalaegerszegi
Hungary: NB II
FT
Szolnoki Mav
3 - 0
Ajka
India: Super League
FT
Northeast United
2 - 1
Delhi Dynamos
Indonesia: Liga 1
FT
PSIS Semarang
2 - 2
Pusamania Borneo
Israel: Premier League
FT
Hapoel Haifa
3 - 0
Hapoel Tel Aviv
FT
Hapoel Kfar-Saba
0 - 3
Maccabi Haifa
FT
Ironi Kiryat Shmona
2 - 1
Hapoel Raanana
FT
Maccabi Netanya
2 - 4
Ashdod
Italy: Serie A
FT
Genoa
3 - 1
Brescia
FT
Internazionale
2 - 2
Parma
FT
Lecce
1 - 1
Juventus
Italy: Serie B
FT
Cosenza
1 - 1
Chievo
FT
Crotone
3 - 2
Unione Venezia
FT
Livorno
1 - 0
Pisa
FT
Pescara
4 - 0
Benevento
FT
Pordenone
0 - 0
Cittadella
FT
Salernitana
1 - 1
Perugia
FT
Spezia
2 - 0
Juve Stabia
FT
Trapani
2 - 2
Empoli
Italy: Serie C Group A
FT
Monza
2 - 2
Renate
Italy: Serie C Group B
FT
Piacenza
1 - 1
Padova
Japan: Football League Japan 1st Stage
FT
Honda FC
2 - 1
Maruyasu Okazaki
Japan: League Cup Final
PEN
Consadole Sapporo
4 - 5
Kawasaki Frontale
Japan: L1 League Women
FT
Albirex Niigata (W)
4 - 1
Sony Sendai (W)
FT
Nojima Stella (W)
0 - 1
Nippon University (W)
Kazakhstan: Premier League
FT
Kairat Almaty
2 - 0
Tobol Kostanay
FT
Ordabasy
2 - 0
Irtysh Pavlodar
FT
Shakhter Karagandy
2 - 2
Okzhetpes
Kenya: Division 1
FT
Chemelil Sugar
1 - 2
Homeboyz
FT
KCB
2 - 1
Zoo Kericho
FT
Nzoia Sugar
1 - 1
Kariobangi Sharks
FT
Sony Sugar
1 - 1
Kisumu All Stars
FT
Ulinzi Stars
1 - 0
Tusker
Kosovo: Superliga
FT
Drenica
1 - 0
Feronikeli
FT
Vushtrria
1 - 0
Llapi
Kuwait: Premier League
FT
Al Nasr
1 - 3
Al Salmiyah
FT
Kazma
0 - 2
Al Shabab Al Ahmadi
Latvia: FA Cup Final
AET
Rigas Futbola Skola
3 - 2
Jelgava
Lithuania: A Lyga Division 1
FT
Atlantas
0 - 1
Palanga
FT
Suduva Marijampole
1 - 0
Zalgiris Vilnius
FT
Trakai
4 - 0
Panevezys
FT
Zalgiris Kaunas
3 - 0
Stumbras
Luxembourg: National Division
FT
Progres Niederkorn
0 - 0
UNA Strassen
Malaysia: League Cup Semi Final
AET
Pahang
5 - 5
Kedah
FT
Selangor
0 - 3
Johor Darul Takzim
Malta: Premier League
FT
Gzira United
6 - 1
Gudja United
FT
Valletta
3 - 1
Tarxien Rainbows
Mexico: Liga MX Apertura
FT
Atlas
0 - 2
Necaxa
FT
Club Queretaro
3 - 0
UNAM Pumas
FT
Club Tijuana
2 - 0
Veracruz
FT
Monarcas
2 - 2
Santos Laguna
Mexico: Ascenso MX Apertura Division 2
FT
Alebrijes de Oaxaca
1 - 1
Mineros de Zacatecas
FT
Loros Universidad
1 - 1
Dorados
Moldova: National Division Division 1
FT
Sfintul Gheorghe
0 - 1
Sheriff Tiraspol
FT
Zimbru Chisinau
1 - 2
Milsami Orhei
Montenegro: Prva CFL
FT
Buducnost Podgorica
3 - 0
Petrovac
FT
Grbalj
1 - 1
Kom
FT
Iskra Danilovgrad
3 - 1
Zeta
FT
Mladost Podgorica
1 - 2
Mladost Ljeskopolje
Morocco: Botola Pro
FT
FUS Rabat
2 - 4
FAR Rabat
Netherlands: Eredivisie
FT
Fortuna Sittard
4 - 1
VVV Venlo
FT
Heracles
4 - 0
PEC Zwolle
FT
Vitesse Arnhem
0 - 2
ADO Den Haag
FT
Willem II
2 - 1
Waalwijk
New Zealand: National Womens League
FT
Southern United (W)
0 - 2
Canterbury United (W)
FT
WAIBOP (W)
0 - 5
Capital Football Fed (W)
North Macedonia: Prva MFL
FT
Rabotnicki
0 - 2
Vardar Skopje
North Macedonia: Druga MFL West
FT
Drita
0 - 1
Gostivar
FT
Labunishta
6 - 2
Fk Kadino
FT
Skopje
1 - 0
Korabi
FT
Vardari Forino
3 - 2
Pelister
FT
Vellazerimi 77
3 - 1
Ohrid
North Macedonia: Druga MFL East
FT
Bregalnica Stip
2 - 1
Plackovica
FT
Fk Pitu Guli
1 - 3
Osogovo
FT
Kit-Go Pehcevo
2 - 0
Belasica
FT
Sasa
2 - 0
Pobeda
FT
Tikves
0 - 1
Kozuv Gevgelija
Northern Ireland: NIFL Premiership
FT
Carrick Rangers
1 - 0
Warrenpoint Town
FT
Cliftonville
5 - 0
Dungannon Swifts
FT
Coleraine
1 - 0
Linfield
FT
Glenavon
2 - 2
Crusaders
FT
Larne
1 - 1
Institute
Northern Ireland: NIFL Championship
FT
Ards
3 - 0
PSNI
FT
Dergview
0 - 3
Harland & Wolff Welders
FT
Dundela
5 - 0
Knockbreda
FT
Loughgall
1 - 4
Ballyclare Comrades
FT
Newry City
1 - 3
Ballinamallard United
FT
Queens University
3 - 3
Portadown
Norway: Eliteserien
FT
Lillestrom
0 - 0
Valerenga
Norway: 1. Divisjon
FT
Aalesund
2 - 1
Start
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Brattvag
3 - 2
Byasen
FT
Bryne
1 - 1
Egersund
FT
Hodd
0 - 3
Arendal
FT
Kvik Halden
1 - 0
Nardo
FT
Moss
1 - 2
Levanger
FT
Stjordals Blink
4 - 1
Sola
FT
Vidar
4 - 4
Fredrikstad
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Elverum
1 - 3
Asane
FT
Floro
4 - 3
Oppsal
FT
Grorud
4 - 1
Fram Larvik
FT
Kjelsas
2 - 1
Sotra
FT
Mjolner
3 - 0
Baerum
FT
Odd Ballklubb II
0 - 3
Asker
FT
Senja
1 - 2
Alta
Palestine: Premier League
FT
Ahli Al Khalil
1 - 0
Shabab Alsamu
FT
Al Quwwat A Falistinia
0 - 2
Markaz Balata
FT
Mosaset Al Bireh
2 - 1
Hilal Al Quds
Panama: Liga Panamena De Futbol Apertura
FT
Sporting San Miguelito
1 - 1
Arabe Unido
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Club Guarani
1 - 2
Cerro Porteno
FT
General Diaz
3 - 1
Deportivo Capiata
Paraguay: Segunda Division
FT
Fulgencio Yegros
0 - 1
12 de Octubre
FT
Ovetense
0 - 0
Resistencia
Peru: Primera Division Clausura
FT
Molinos El Pirata
0 - 2
Cesar Vallejo
Peru: Liga 2
FT
Cienciano
4 - 0
Atletico Grau
FT
Los Caimanes
0 - 0
Santos FC
Philippines: UFL Cup Group Stage
FT
Ceres
2 - 2
Mendiola Fc
FT
Kaya
5 - 0
Philippine Air Force
Poland: Ekstraklasa
FT
LKS Lodz
2 - 0
Rakow Czestochowa
FT
Lechia Gdansk
1 - 1
Gornik Zabrze
FT
Piast Gliwice
1 - 0
Korona Kielce
Poland: I Liga
FT
Jastrzebie
2 - 0
Olimpia Grudziadz
FT
Radomiak Radom
1 - 0
Termalica Nieciecza
FT
Tychy
1 - 1
Warta Poznan
FT
Zaglebie Sosnowiec
3 - 3
Chojniczanka Chojnice
Poland: II Liga
FT
Blekitni Stargard
2 - 1
Legionovia Legionowo
FT
Gornik Leczna
1 - 1
SKRA Czestochowa
FT
Gryf Wejherowo
1 - 2
Lech Ii Poznan
FT
Katowice
2 - 1
Pogon Siedlce
FT
Resovia Rzeszow
2 - 1
Elana Torun
FT
Stal Stalowa Wola
0 - 1
Widzew Lodz
Portugal: Primeira Liga
FT
Belenenses
3 - 2
Aves
FT
Gil Vicente
1 - 1
Portimonense
FT
Moreirense
1 - 1
Boavista
FT
Vitoria Setubal
0 - 0
Maritimo
Portugal: LigaPro
FT
Benfica B
1 - 0
Nacional
FT
Casa Pia
2 - 3
Academico de Viseu
FT
Feirense
1 - 2
Mafra
FT
Penafiel
0 - 0
Academica
FT
Porto B
1 - 1
Vilafranquense
Qatar: Stars League
FT
Al Duhail
2 - 1
Al Gharafa
FT
Al Sadd
2 - 1
Al Ahli Doha
Romania: Liga I
FT
Chindia Targoviste
1 - 1
Gaz Metan Medias
FT
Hermannstadt
0 - 4
Steaua Bucuresti
Romania: Liga II
FT
Concordia
1 - 0
Csikszereda Miercurea Ciuc
FT
Farul Constanta
2 - 0
Mioveni
FT
Politehnica Timisoara
1 - 1
Dunarea Calarasi
FT
Rapid Bucuresti
0 - 0
Ripensia Timisoara
FT
Sirineasa
1 - 0
Metaloglobus
Romania: Liga III Serie 1
FT
Ceahlaul Piatra Neamt
3 - 0
Csm Bacau
FT
Focsani
1 - 0
Sporting Liesti
FT
Kosarom Pascani
1 - 4
Husana Husi
FT
Stiinta Miroslava
2 - 0
Targu Secuiesc
FT
Universitatea Dunarea
2 - 4
Foresta Suceava
Romania: Liga III Serie 2
FT
Medgidia
0 - 6
Afumati
FT
Metalul Buzau
0 - 1
Faurei
FT
Mostistea Ulmu
3 - 1
Poseidon Mai Limanu
FT
Recolta Gheorghe
1 - 1
Gloria Popesti Leordeni
FT
Tunari
3 - 1
Agricola Borcea
FT
Viitorul Ianca
3 - 0
Axiopolis Cernavoda
Romania: Liga III Serie 3
FT
Aninoasa
5 - 0
Balotesti
FT
Brasov
0 - 0
Unirea Bascov
FT
Cs Blejoi
2 - 0
Universitatea Craiova II
FT
Progresul Spartac
9 - 0
Tractorul Cetate
FT
Vedita Colonesti
2 - 1
Voluntari II
Romania: Liga III Serie 4
FT
Crisul Chisineu Cris
1 - 0
Flacara Horezu
FT
Fortuna Becicherecu
0 - 2
Craiova 1948
FT
Ghiroda
2 - 2
Soimii Pancota
FT
Progresul Pecica
4 - 0
Filiasi
FT
Viitorul Daesti
1 - 3
National Sebis
Romania: Liga III Serie 5
FT
Unirea Alba Iulia
2 - 0
Industria Galda
FT
Unu Fotbal Gloria
1 - 0
ASC Recea
FT
Zalau
0 - 1
Minaur Baia Mare
Russia: Football Premier League
FT
Akhmat Grozny
1 - 1
Arsenal Tula
FT
Rostov
2 - 0
Dinamo St Petersburg
FT
Tambov
3 - 0
FC UFA
Russia: PFL West
FT
Kolomna
3 - 4
Murom
FT
Luki-Energiya
0 - 2
Dolgoprudny
FT
Olimp Khimki
1 - 1
Lokomotiv Moscow II
FT
Pskov 747
0 - 2
Leningradets
FT
Rodina
2 - 1
Znamya Truda
FT
Zenit St Petersburg II
1 - 1
Torpedo Vladimir
FT
Zvezda St Petersburg
0 - 3
Veles Moscow
Russia: PFL Center
FT
Ararat Moscow
0 - 3
Sokol Saratov
FT
Dinamo Bryansk
2 - 0
Kvant Obninsk
FT
Metallurg Lipetsk
4 - 1
Khimik Nobomoskovsk
FT
Salyut Belgorod
1 - 0
Rotor Volgograd II
FT
Saturn Ramenskoye
5 - 1
Zorky Krasnogorsk
Russia: PFL South
FT
Legion
1 - 0
Spartak Nalchik
FT
SKA Rostov
0 - 3
Alania-d Vladikavkaz
Russia: PFL Ural Povolzhye
FT
FC UFA II
1 - 2
Zvezda Perm
FT
KAMAZ Naberezhnye Chelny
1 - 2
Akron Togliatti
FT
Lada Togliatti
0 - 5
Lada Dimitrovgrad
FT
Tyumen
1 - 2
Ural 2 II
FT
Volga Ulyanovsk
0 - 1
Chelyabinsk
FT
Zenit-Izhevsk
3 - 3
Nosta
Saudi Arabia: Pro League
FT
Al Hazm
2 - 1
Al Ahli Jeddah
FT
Al Taawon
2 - 1
Al Faisaly
Saudi Arabia: Division 2 Group B
FT
Al Hjazz
1 - 3
Al Drae
FT
Al Safa
1 - 2
Al-anwar
Scotland: Premiership
FT
Hibernian
2 - 2
Ross County
FT
Kilmarnock
1 - 0
St Mirren
FT
Livingston
0 - 0
Heart of Midlothian
FT
St Johnstone
3 - 2
Hamilton Academical
Scotland: Championship
FT
Alloa Athletic
2 - 2
Queen of the South
FT
Dundee United
2 - 0
Dunfermline
FT
Morton
2 - 1
Inverness CT
FT
Partick
1 - 3
Arbroath
Scotland: League One
FT
Dumbarton
1 - 0
Peterhead
FT
Falkirk
0 - 1
Clyde
FT
Forfar Athletic
1 - 4
Airdrieonians
FT
Montrose
2 - 1
Stranraer
FT
Raith Rovers
1 - 1
East Fife
Scotland: League Two
FT
Elgin City
3 - 1
Queens Park
Scotland: FA Cup 2nd Round
FT
Brechin
0 - 2
Annan Athletic
FT
Broxburn Athletic
3 - 0
Cowdenbeath
FT
Fort William
0 - 5
Albion Rovers
FT
Gala Fairydean
1 - 2
Formartine United
FT
Penicuik Athletic
3 - 0
Stenhousemuir
Serbia: Prva Liga
FT
Buducnost Dobanovci
0 - 1
Zarkovo
FT
Radnicki Pirot
1 - 0
Radnicki 1923
FT
Smederevo
2 - 1
Dinamo Vranje
Serbia: Superliga
FT
Macva
0 - 1
Mladost Lucani
FT
Rad
1 - 2
Radnicki Nis
FT
Radnik Surdulica
0 - 5
Crvena Zvezda
FT
Vojvodina
2 - 2
Javor Ivanjica
Singapore: FA Cup AFC
FT
DPMM
1 - 0
Warriors
FT
Tampines Rovers
2 - 0
Geylang International
Slovakia: Super Liga
FT
Pohronie D. Zdana
0 - 2
Dunajska Streda
FT
Ruzomberok
2 - 2
Trencin
FT
Senica
0 - 1
Sered
FT
Vion Zlate Moravce
1 - 0
FC Nitra
Slovenia: Prva Liga
FT
Maribor
1 - 0
CM Celje
FT
Olimpija Ljubljana
3 - 1
Aluminij
FT
Triglav Kranj
3 - 2
Tabor Sezana
South Africa: National 1st Division
FT
Mbombela United
0 - 1
Steenberg United
FT
Real Kings
3 - 0
Free State Stars
FT
TS Sporting
2 - 3
Ajax Cape Town
FT
Tshakhuma Madzivhadila
3 - 1
Jdr Stars
FT
Uthongathi
0 - 0
Richards Bay
South Africa: Premier Soccer League
FT
Golden Arrows
2 - 1
Polokwane City
FT
Highlands Park
2 - 0
Chippa United
FT
Stellenbosch
1 - 0
Orlando Pirates
South Korea: K League 2
FT
Anyang
3 - 2
Ansan Greeners
FT
Seoul E-Land
2 - 2
Daejeon Citizen
South Korea: K League 1
FT
Jeonbuk Motors
1 - 1
Seoul
FT
Pohang Steelers
0 - 0
Daegu
FT
Ulsan Hyundai
2 - 1
Gangwon FC
Spain: Segunda Division
FT
Malaga
2 - 1
Oviedo
FT
Mirandes
0 - 0
Tenerife
FT
Numancia
3 - 1
Lugo
FT
Racing Santander
1 - 1
Deportivo La Coruna
FT
Rayo Vallecano
1 - 3
Ponferradina
Spain: Segunda B Group 1
FT
Atletico Madrid B
3 - 2
Sporting Gijon B
FT
Celta Vigo B
1 - 2
Pontevedra
FT
Real Madrid Castilla
1 - 2
Racing de Ferrol
Spain: Segunda B Group 2
FT
Athletic Club B
4 - 1
Valladolid B
FT
Leioa
2 - 1
Salamanca
FT
Real Sociedad B
2 - 0
CD Calahorra
FT
UD Logrones
3 - 2
Real Union
Spain: Segunda B Group 3
FT
Fc Andorra
1 - 1
Llagostera
Spain: Segunda B Group 4
FT
Granada B
0 - 3
Marbella
FT
Villarrubia Cf
2 - 3
Real Linense
Spain: Primera Division Women
FT
Betis (W)
0 - 0
Rayo Vallecano (W)
FT
Espanyol (W)
1 - 2
Athletic Club (W)
FT
Madrid CFF (W)
0 - 4
Barcelona (W)
FT
Real Sociedad (W)
1 - 4
Atletico Madrid (W)
Spain: Primera Division
FT
Atletico Madrid
2 - 0
Athletic Club
FT
Leganes
1 - 0
Mallorca
FT
Valladolid
2 - 0
Eibar
Sweden: Allsvenskan
FT
GIF Sundsvall
1 - 2
Helsingborg
FT
Kalmar
2 - 3
Falkenbergs
Sweden: Superettan
FT
Degerfors
2 - 0
Osters
FT
Trelleborgs
2 - 3
Jonkopings Sodra
FT
Vasteras
4 - 1
GAIS
Sweden: Division 1 North
FT
Karlstad
0 - 1
Sollentuna
Sweden: Division 1 South
FT
Assyriska Turabdin
1 - 3
Atvidabergs
FT
Eskilsminne
2 - 1
Trollhattan
FT
Lindome
0 - 0
Oskarshamns AIK
FT
Lunds
1 - 2
Ljungskile
FT
Torns
2 - 2
Tvaakers
FT
Utsiktens
1 - 1
Varnamo
Sweden: Damallsvenskan
FT
KIF Orebro DFF (W)
1 - 3
Linkopings (W)
FT
Kristianstads (W)
0 - 1
Rosengard (W)
FT
Limhamn Bunkeflo (W)
0 - 2
Kopparbergs/Goteb (W)
FT
Pitea (W)
3 - 0
Kungsbacka (W)
FT
Vaxjo (W)
1 - 1
Eskilstuna United (W)
FT
Vittsjo (W)
2 - 0
Djurgarden (W)
Switzerland: Challenge League
FT
Kriens
2 - 2
Schaffhausen
FT
Winterthur
2 - 1
Chiasso
Switzerland: Super League
FT
Neuchatel Xamax
2 - 0
Luzern
FT
Sion
1 - 1
Servette
Thailand: Premier League
FT
Bangkok United
4 - 0
PTT Rayong
FT
Chiang Mai
1 - 1
Buriram United
FT
Chonburi
1 - 2
Chainat
FT
Nakhon Ratchasima
2 - 4
Sukhothai
FT
Port FC
2 - 2
Pattaya United
FT
Prachuap
2 - 2
Ratchaburi
FT
Suphanburi
2 - 5
Chiangrai United
FT
Trat
3 - 4
Muangthong United
Turkey: Super Lig
FT
Fenerbahce
5 - 1
Konyaspor
FT
Gaziantep BB
1 - 1
Alanyaspor
FT
Sivasspor
2 - 1
Antalyaspor
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Altay
0 - 2
Menemen Belediye
FT
Balikesirspor
3 - 0
Adanaspor
FT
Istanbulspor
1 - 2
Bursaspor
FT
Umraniyespor
4 - 0
Altinordu
Turkey: TFF 2 Lig White Group
FT
1922 Konyaspor
1 - 2
Inegolspor
FT
Duzyurtspor
2 - 1
Corum Belediyespor
FT
Gumushanespor
2 - 1
Kirklarelispor
FT
Pendikspor
3 - 1
Amedspor
FT
Polatli Bugsasspor
0 - 1
Manisa Buyuksehir
FT
Samsunspor
0 - 0
Sancaktepe Belediye
FT
Sanliurfaspor
1 - 3
Hacettepe
FT
Sariyer
2 - 2
Zonguldak Komurspor
FT
Tarsus Idman Yurdu
0 - 2
Afjet Ayfonspor
Turkey: TFF 2 Lig Red Group
FT
Ankara Demirspor
3 - 1
Kastamonuspor
FT
Bodrumspor
2 - 3
Kirsehir Belediyespor
FT
Ergene Velimese
5 - 1
Elazigspor
FT
Etimesgut Belediyespor
1 - 1
Van Buyuksehir Belediye
FT
Kahramanmarasspor
2 - 2
Tuzlaspor
FT
Kardemir Karabukspor
0 - 3
Bandirmaspor
FT
Nigde Belediyespor
1 - 2
Sakaryaspor
FT
Usakspor
1 - 4
Bayburt Ozel idare
USA: USSF Division II Usl P.off Cqf
FT
Indy Eleven
1 - 0
New York Red Bulls II
FT
Louisville City
2 - 1
Tampa Bay Rowdies
FT
Pittsburgh Riverhounds
7 - 0
Birmingham Legion
FT
Real Monarchs
6 - 2
Orange County
Uganda: Premier League
FT
Onduparaka
0 - 0
Vipers
Ukraine: Premier League
FT
Illichivets Mariupol
2 - 0
Kolos Kovalivka
FT
Olimpik Donetsk
3 - 2
Dnipro-1
FT
Zorya Luhansk
4 - 0
Vorskla Poltava
Ukraine: First League
FT
Avanhard Kramatorsk
0 - 1
Rukh Vynnyky
FT
Chornomorets Odesa
1 - 0
Metalurh Zaporizhzhya
FT
Ingulets Petrove
4 - 0
Balkany Zorya
FT
Kremen Kremenchug
2 - 4
Metalist 1925 Kharkiv
FT
Mykolaiv
3 - 0
Cherkashchyna-akademiya
FT
Prikarpatye
4 - 1
Hirnyk-Sport
FT
Volyn Lutsk
1 - 0
Mynai
Uzbekistan: FA Cup Final
FT
Pakhtakor Tashkent
3 - 0
Olmaliq
Venezuela: Primera Division Clausura
FT
Carabobo
5 - 1
Monagas
FT
Estudiantes Caracas
1 - 0
AC Mineros
FT
Lala
0 - 1
Caracas
FT
Portuguesa FC
2 - 1
Estudiantes FC
Venezuela: Segunda Division Cl2 P.off Qf
FT
2 - 1
Hermanos Colmenarez
Wales: Premier League
FT
Barry Town
2 - 0
Airbus UK Broughton
FT
Caernarfon Town
2 - 0
Carmarthen Town
x
Bet £10 Get £30 in Free Bets
Exclusive Promo Code
P30
JOIN NOW
New customers using Promo Code P30 only, min £10/€10 stake, min odds 1/2, free bets paid as 2 x £15/€15 (30 days expiry), free bet/payment method/player/country restrictions apply. T&C's apply, 18+ begambleaware.org
x
Up to £100 in bet credits
Exclusive Promo Code
100BET365
JOIN NOW
Up to £100 in Bet Credits for new customers at bet365. Min deposit £5 and 1x settled bet requirement to release Bet Credits. Min odds, bet and payment method exclusions apply. Returns exclude Bet Credits stake. Time limits and T&C's apply, 18+ begambleaware.org.
DailyResults Archive
< Oct 2019 >
SuMoTuWeThFrSa
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
EnglandPremier League
ResourcesUseful Links
KEEP IT FUN
GAMBLE RESPONSIBLY
BeGambleAware.org
x
6/1 Man City To Win OR 80/1 Man United To Win
New customers only • Max Bet £5 • £10 deposit using promo code • Free bets are granted within 72 hours and expires after 7 days • Free bet stakes not included in returns • Deposit balance is available for withdrawal at any time. withdrawal restrictions & full T&C’s apply 18+ begambleaware.org
BET HERE
We use cookies to provide statistics that help give you the best experience of our site. By continuing to use the site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more
Got It