Football ResultsSaturday, 27th October 2018

Albania: Superliga
FT
Flamurtari Vlore
1 - 1
Teuta Durres
FT
Kamza
1 - 1
Tirana
Angola: Division 1
FT
Aviacao
1 - 1
Sagrada Esperanca
Argentina: Primera B Nacional
FT
Brown de Adrogue
1 - 0
Quilmes
FT
Ferro Carril Oeste
0 - 2
Platense
FT
Sarmiento Junin
2 - 1
Villa Dalmine
Argentina: Primera B Metropolitana
FT
All Boys
3 - 2
Deportivo Riestra
FT
Almirante Brown
2 - 2
Tristan Suarez
FT
Barracas Central
3 - 0
Flandria
FT
Defensores Unidos
1 - 1
Talleres Remedios
FT
Estudiantes BA
3 - 0
UAI Urquiza
FT
Fenix
1 - 2
Deportivo Espanol
FT
San Miguel
1 - 2
Colegiales
FT
San Telmo
0 - 2
Acassuso
Argentina: Primera Division Superliga Argentina
FT
Gimnasia LP
2 - 1
Boca Juniors
FT
Huracan
3 - 2
Colon Santa Fe
FT
River Plate
1 - 0
Aldosivi
FT
Talleres Cordoba
0 - 0
San Martin Tucuman
FT
Union Santa Fe
0 - 3
Godoy Cruz
Armenia: Premier League
FT
Ararat Yerevan
0 - 0
Artsakh
FT
Gandzasar
0 - 0
Ararat-Armenia
Australia: A League
FT
Central Coast Mariners
1 - 1
Melbourne City
FT
Sydney FC
2 - 0
Western Sydney
Austria: Bundesliga
FT
Hartberg
2 - 0
Sturm Graz
FT
Mattersburg
1 - 1
SCR Altach
FT
Wacker Innsbruck
0 - 0
Austria Vienna
Austria: Erste Liga
FT
KSV Superfund
2 - 0
Wiener Neustadt
FT
Liefering
1 - 3
FAC Team Fur Wien
Austria: Regional League East
FT
Stadlau
2 - 2
Rapid Vienna II
Austria: Regional League Central
FT
Grazer AK
1 - 1
WSC Hertha
FT
Kalsdorf
0 - 6
Union Vocklamarkt
Austria: Regional League West
FT
Hohenems
2 - 4
BSK 1933
FT
SCR Altach II
0 - 1
Wals Grunau
Azerbaijan: Premier League
FT
Sabah
2 - 1
Zira
FT
Sumqayit
2 - 2
Qabala
Bahrain: Kings Cup Round of 16
FT
Al Ittihad
1 - 3
Al Najma Club
PEN
Isa Town Club
2 - 4
East Riffa Club
FT
Manama Club
1 - 0
Al Ahli Club Manama
FT
Sitra
0 - 2
Al Hadd
Belarus: Division 1
FT
Gorodeya
4 - 1
Smolevichi STI
FT
Neman Grodno
0 - 0
Luch Minsk
FT
Torpedo Minsk
0 - 1
Vitebsk
Belgium: Division 1A
FT
Cercle Brugge
1 - 1
Kortrijk
FT
Lokeren
0 - 0
Oostende
FT
St Truiden
2 - 2
Club Brugge
FT
Zulte Waregem
2 - 2
Mouscron-Peruwelz
Belgium: Division 1B Opening Tournament
FT
Mechelen
3 - 0
Roeselare
FT
Union St Gilloise
3 - 2
Tubize
Bolivia: Nacional B Group A
FT
Surcar
0 - 2
Club Always Ready
Bolivia: LFP Boliviano Clausura
FT
Royal Pari Sion
4 - 1
Sport Boys Warnes
Bosnia and Herzegovina: Premier League
FT
Mladost Doboj Kakanj
2 - 1
Krupa
FT
Radnik Bijeljina
2 - 1
Siroki Brijeg
FT
Sloboda Tuzla
1 - 1
Sloga Simin Han
FT
Zrinjski
3 - 0
Celik Zenica
Brazil: Serie A
FT
Chapecoense
1 - 0
America Mineiro
FT
Corinthians
2 - 1
Bahia
FT
Flamengo
1 - 1
Palmeiras
FT
Gremio
3 - 4
Sport Recife
FT
Santos
3 - 0
Fluminense
FT
Vasco da Gama
1 - 1
Internacional
Brazil: Serie B
FT
BOA
0 - 2
Atletico Goianiense
FT
Figueirense
3 - 2
Criciuma
FT
Goias
0 - 3
Avai
FT
Guarani Campinas
1 - 1
Oeste
FT
Paysandu
1 - 1
Coritiba
FT
Sao Bento
1 - 0
CRB
Bulgaria: First PFL
FT
Beroe
1 - 1
CSKA Sofia
FT
Botev Vratsa
0 - 1
Botev Plovdiv
FT
Lokomotiv Plovdiv
2 - 1
Vitosha Bistritsa
Bulgaria: Second PFL
FT
Botev Galabovo
0 - 0
Dobrudzha
FT
Litex Lovech
3 - 0
Chernomorets Balchik
FT
Nesebar
2 - 1
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
FT
Pirin Blagoevgrad
0 - 2
Lokomotiv Sofia
FT
Strumska Slava
2 - 2
Montana
Bulgaria: 3rd AFL Southwest 3 AFL
FT
Belasitsa Petrich
1 - 0
Septemvri Simitli
FT
Marek
0 - 1
Botev Ihtiman
FT
Minyor Pernik
1 - 1
Germanea
FT
Oborishte
2 - 0
Nadezhda Dobroslavtsi
FT
Pirin Razlog
0 - 1
Hebar Pazardzhik
FT
Rilski Sportist
0 - 0
Bansko
FT
Velbazhd
1 - 2
Balkan Botevgrad
FT
Vihren
2 - 1
Chavdar Etropole
Bulgaria: 3rd AFL Southeast 3 AFL
FT
Asenovets 2005
2 - 0
Levski Karlovo
FT
Gigant Saedinenie
3 - 3
Atletik Kuklen
FT
Haskovo 1957
1 - 1
Chernomorets Burgas
FT
Maritsa Plovdiv
1 - 0
Sokol Markovo
FT
Minyor Radnevo
3 - 0
Dimitrovgrad
FT
Rozova Dolina
0 - 3
Neftochimic Burgas
FT
Sadovo
3 - 2
Borislav Parvomay
FT
Sozopol
2 - 1
Karnobat
Bulgaria: 3rd AFL
FT
Septemvri Tervel
0 - 1
Botev Novi Pazar
FT
Svetkavitsa
4 - 0
Chile: Primera Division
FT
Huachipato
0 - 1
O'Higgins
FT
Union La Calera
0 - 1
San Luis
FT
Universidad de Chile
2 - 0
Universidad Catolica
Chile: Primera B
FT
Cobreloa
2 - 1
Santiago Wanderers
FT
Deportes Copiapo
1 - 1
Barnechea
FT
Deportes Melipilla
0 - 0
Coquimbo Unido
FT
Deportes Puerto Montt
2 - 0
Santiago Morning
FT
Deportivo La Serena
1 - 2
Nublense
FT
Rangers de Talca
2 - 0
Magallanes
FT
San Marcos de Arica
2 - 1
Deportes Valdivia
FT
Union San Felipe
0 - 0
Cobresal
China: Super League
FT
Beijin Renhe
0 - 2
Jiangsu Suning
FT
Changchun Yatai
1 - 2
Chongqing Lifan
FT
Guangzhou R&F
2 - 6
Tianjin Quanjian
FT
Hebei China Fortune
3 - 2
Dalian Yifang
China: Super League Women
FT
Beijing Zao Tai (W)
2 - 0
Wuhan Jiangda (W)
FT
Dalian Aerbin (W)
1 - 0
Changchun Dazhong (W)
FT
Hebei Yuandong (W)
0 - 9
Jiangsu Suning (W)
FT
Shanghai Shenhua (W)
2 - 0
Henan Huishang (W)
Colombia: Primera A Clausura
FT
Deportivo Cali
4 - 0
Jaguares
FT
Leones
0 - 2
Santa Fe
FT
Millonarios
1 - 1
Deportes Tolima
FT
Rionegro
1 - 0
Alianza Petrolera
Congo DR: Linafoot
FT
Don Bosco
3 - 1
Lubumbashi Sport
FT
Groupe Bazano
4 - 0
AS Dragons
Croatia: Druga HNL
FT
Sibenik
2 - 1
Hajduk Split II
FT
Zadar
1 - 3
Dinamo Zagreb II
Croatia: Prva HNL
FT
Inter Zapresic
1 - 3
Gorica
FT
Istra 1961
1 - 1
NK Osijek
Cyprus: Division 2
FT
Ayias Napas
3 - 0
Akritas Chlorakas
FT
Digenis Oroklinis
2 - 1
PAEEK
FT
MEAP Nisou
1 - 0
Karmiotissa Polemidion
FT
Omonia Aradippou
0 - 2
Othellos Athienou
FT
Onisilos
0 - 0
Thoi Lakatamias
FT
Zakakiou
0 - 4
Olympiakos Nicosia
Cyprus: Division 3
FT
Ahironas Liopetriou
1 - 0
Amathus Agiou Tichona
FT
ENAD
0 - 1
Ethnikos Assias
FT
Elpida Astromeriti
2 - 1
Chalkanoras Idaliou
FT
Eny Digenis Ipsonas
2 - 1
Xylotympou 2006
FT
Kourris Erimis
2 - 3
Apea Akrotiriu
FT
Olympias Limpion
0 - 2
Digenis Akritas Morphou
FT
Pegia 2014
1 - 0
Ethnikos Latsion
Cyprus: Division 1
FT
Alki Oroklinis
2 - 4
APOEL
FT
Omonia Nicosia
2 - 4
Pafos
Czech Republic: Division 1
FT
Karvina
2 - 3
Sigma Olomouc
FT
Mlada Boleslav
3 - 0
Bohemians 1905
FT
Opava
5 - 0
Pribram
FT
Zlin
1 - 0
Sparta Praha
Czech Republic: Division 2
FT
Chrudim
2 - 2
Ceske Budejovice
FT
Hradec Kralove
0 - 1
Brno
FT
Sokolov
1 - 0
Pardubice
FT
Trinec
0 - 0
Vlasim
Denmark: 2. Division Pool 1
FT
Brabrand
5 - 3
Sydvest 05
FT
Dalum
1 - 1
Kolding FC
FT
Odder IGF
1 - 1
Aarhus Fremad
FT
Skive
2 - 0
Jammerbugt
FT
Tarup-Paarup
1 - 2
Vejgaard B
Denmark: 2. Division Pool 2
FT
Bronshoj
1 - 2
Middelfart
FT
Frem
1 - 2
Hillerod Fodbold
FT
Skovshoved
1 - 0
B 73 Slagelse
FT
Vanlose
3 - 1
HIK Hellerup
Denmark: Elitedivisionen
FT
B93 Copenhagen (W)
1 - 1
Thisted (W)
FT
BSF (W)
0 - 2
Brondby (W)
FT
Fortuna Hjorring (W)
2 - 1
KoldingQ (W)
FT
Odense (W)
0 - 2
VSK Aarhus (W)
Denmark: Superligaen
FT
AC Horsens
3 - 3
Nordsjaelland
Ecuador: Division 1 Stage 2
FT
Deportivo Cuenca
2 - 0
El Nacional
FT
Guayquil City
2 - 3
Tecnico Universitario
FT
Universidad Catolica
2 - 2
Delfin
Ecuador: Division 2 Stage 2
FT
America de Quito
4 - 2
Orense
FT
CD Olmedo
2 - 1
Gualaceo
FT
Fuerza Amarilla
0 - 2
Puerto Quito
FT
LDU Loja
1 - 0
CDS Santa Rita
FT
Manta
0 - 1
LDU Portoviejo
Egypt: FA Cup Round of 16
FT
ENPPI
4 - 2
El Mansoura
El Salvador: Primera Division Apertura
FT
Aguila
0 - 1
Audaz
England: Premier League
FT
Brighton Hove Albion
1 - 0
Wolverhampton Wanderers
FT
Fulham
0 - 3
Bournemouth
FT
Leicester City
1 - 1
West Ham United
FT
Liverpool
4 - 1
Cardiff City
FT
Southampton
0 - 0
Newcastle United
FT
Watford
3 - 0
Huddersfield Town
England: League One
FT
AFC Wimbledon
0 - 2
Luton Town
FT
Accrington Stanley
1 - 1
Portsmouth
FT
Barnsley
1 - 0
Bristol Rovers
FT
Burton Albion
1 - 2
Peterborough United
FT
Coventry City
2 - 1
Doncaster Rovers
FT
Fleetwood Town
3 - 2
Blackpool
FT
Gillingham
4 - 0
Bradford City
FT
Oxford United
3 - 0
Shrewsbury Town
FT
Rochdale
1 - 0
Charlton Athletic
FT
Scunthorpe United
1 - 4
Plymouth Argyle
FT
Sunderland
3 - 0
Southend United
FT
Walsall
3 - 2
Wycombe Wanderers
England: League Two
FT
Cambridge United
1 - 0
Macclesfield Town
FT
Carlisle United
0 - 1
Yeovil Town
FT
Cheltenham Town
0 - 2
Stevenage
FT
Colchester United
1 - 0
Lincoln City
FT
Crewe Alexandra
2 - 0
Grimsby Town
FT
Exeter City
1 - 2
Forest Green
FT
Mansfield Town
1 - 1
Milton Keynes Dons
FT
Newport County
1 - 1
Morecambe
FT
Northampton Town
2 - 1
Oldham Athletic
FT
Notts County
1 - 2
Swindon Town
FT
Port Vale
1 - 0
Bury
FT
Tranmere Rovers
5 - 1
Crawley Town
England: National League
FT
Barrow
0 - 2
Barnet
FT
Boreham Wood
2 - 1
Bromley
FT
Braintree
2 - 1
Dover Athletic
FT
Chesterfield
1 - 1
Wrexham
FT
Dagenham & Redbridge
2 - 1
Harrogate Town
FT
Gateshead
3 - 0
Aldershot Town
FT
Halifax Town
0 - 1
Eastleigh
FT
Hartlepool United
2 - 3
Sutton United
FT
Leyton Orient
4 - 0
Havant & Waterlooville
FT
Maidenhead
0 - 6
Fylde
FT
Maidstone United
1 - 3
Solihull Motors
FT
Salford City
1 - 1
Ebbsfleet United
England: National League North
FT
Altrincham
3 - 0
Ashton United
FT
Boston United
3 - 1
Hereford United
FT
Bradford Park Avenue
1 - 0
Chorley
FT
Chester City
3 - 2
Alfreton Town
FT
Guiseley
0 - 0
Kidderminster Harriers
FT
Leamington
2 - 2
Darlington 1883
FT
Southport
0 - 1
Blyth Spartans
FT
Spennymoor Town
0 - 0
Curzon Ashton
FT
Stockport County
2 - 2
Nuneaton
FT
Telford United
2 - 1
York City
FT
United Of Manchester
1 - 1
Brackley Town
England: National League South
FT
Billericay
1 - 1
Dulwich Hamlet
FT
Chippenham
2 - 0
East Thurrock United
FT
Eastbourne Borough
3 - 0
Hemel Hempstead Town
FT
Hungerford Town
2 - 0
Hampton & Richmond
FT
Oxford City
1 - 3
Chelmsford City
FT
St Albans
3 - 2
Slough Town
FT
Truro City
3 - 1
Dartford
FT
Wealdstone
0 - 3
Torquay United
FT
Welling United
3 - 1
Gloucester City
FT
Weston Super Mare
1 - 2
Concord Rangers
FT
Woking
1 - 3
Bath City
England: Premier League 2 Division 1
FT
Chelsea (U23)
2 - 3
Brighton Hove Albion (U23)
FT
Everton (U23)
1 - 0
Manchester City (U23)
England: Premier League 2 Division 2
FT
Reading (U23)
2 - 1
Stoke City (U23)
England: Championship
FT
Birmingham City
3 - 1
Sheffield Wednesday
FT
Bolton Wanderers
0 - 1
Hull City
FT
Bristol City
0 - 1
Stoke City
FT
Leeds United
1 - 1
Nottingham Forest
FT
Middlesbrough
1 - 1
Derby County
FT
Millwall
3 - 0
Ipswich Town
FT
Norwich City
1 - 0
Brentford
FT
Preston North End
1 - 1
Rotherham United
FT
Sheffield United
4 - 2
Wigan Athletic
FT
Swansea City
2 - 0
Reading
FT
West Bromwich Albion
1 - 1
Blackburn Rovers
Estonia: Meistriliiga
FT
Flora Tallinn
4 - 0
Kuressaare
FT
Tallinna Kalev
5 - 0
Parnu Linnameeskond
Estonia: Esiliiga
FT
Keila
0 - 2
Elva
FYR Macedonia: Druga MFL West
FT
Genc Kalemler
0 - 0
Pelister
FT
Goblen
0 - 0
Teteks
FT
Korabi
0 - 0
Labunishta
FT
Skopje
2 - 1
Gostivar
FT
Struga
1 - 2
Vellazerimi 77
Faroe Islands: Premier League
FT
EB/Streymur
0 - 2
Argir
FT
NSI Runavik
2 - 1
KI Klaksvik
FT
Skala
1 - 5
B36 Torshavn
FT
TB/FCS/ROYN
1 - 0
07 Vestur
FT
Torshavn
2 - 1
Vikingur Gota
Finland: Veikkausliiga
FT
Honka
3 - 1
VPS
FT
Lahti
1 - 2
PS Kemi
FT
Mariehamn
1 - 2
KuPS Kuopio
FT
RoPS
1 - 0
Ilves Tampere
FT
SJK
2 - 2
FC Inter Turku
FT
TPS
0 - 4
HJK Helsinki
Finland: Ykkonen
FT
AC Kajaani
0 - 1
HIFK
FT
AC Oulu
3 - 0
JJK
FT
Jaro
1 - 2
Haka
FT
KPV
3 - 0
KTP
FT
Klubi-04
0 - 1
Ekranas IF
France: Ligue 1
FT
Amiens
1 - 2
Nantes
FT
Angers
1 - 2
Lyon
FT
Guingamp
1 - 1
Strasbourg
FT
Lille
1 - 0
Caen
FT
Monaco
2 - 2
Dijon
FT
Toulouse
0 - 3
Montpellier
France: Division 1 Women
FT
Dijon (W)
1 - 1
Rodez Aveyron (W)
FT
Fleury Merogis (W)
1 - 1
Soyaux (W)
FT
Lille (W)
1 - 1
Montpellier (W)
FT
Metz (W)
0 - 5
Lyon (W)
FT
Paris FC (W)
5 - 0
Bordeaux (W)
France: Ligue 2
FT
Le Havre
2 - 1
Lens
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Dila Gori
0 - 0
Saburtalo
FT
Kolkheti Poti
1 - 1
Sioni Bolnisi
FT
Samtredia
1 - 8
Dinamo Tbilisi
Germany: Bundesliga
FT
1899 Hoffenheim
4 - 0
Stuttgart
FT
Borussia Dortmund
2 - 2
Hertha Berlin
FT
Fortuna Dusseldorf
0 - 3
Wolfsburg
FT
Hannover 96
1 - 2
Augsburg
FT
Mainz 05
1 - 2
Bayern Munich
Germany: 2. Bundesliga
FT
Erzgebirge Aue
1 - 0
Arminia Bielefeld
FT
Koln
1 - 1
Heidenheim
FT
Paderborn 07
3 - 3
Sandhausen
Germany: 3. Liga
FT
Energie Cottbus
2 - 1
Carl Zeiss Jena
FT
Hansa Rostock
3 - 1
Fortuna Koln
FT
Uerdingen 05
0 - 2
SF Lotte
FT
Unterhaching
0 - 0
Karlsruher
FT
Wehen
0 - 0
Zwickau
FT
Wurzburger Kickers
1 - 2
Hallescher
Germany: Regional League North
FT
Germania Egestorf/Langreder
0 - 3
Wolfsburg II
FT
Jeddeloh
3 - 0
Luneburger Hansa
FT
SW Rehden
2 - 2
Holstein Kiel II
FT
Werder Bremen II
5 - 2
VfL Oldenburg
Germany: Regional League Northeast
FT
BFC Dynamo
0 - 0
Union Furstenwalde
FT
Budissa Bautzen
1 - 0
Wacker Nordhausen
FT
Lokomotive Leipzig
1 - 0
Optik Rathenow
Germany: Regional League West
FT
Hereknrath
1 - 6
Wiedenbruck 2000
FT
Kaan-Marienborn
0 - 2
Rodinghausen
FT
Koln II
2 - 3
Fortuna Dusseldorf II
FT
Rot-Weiss Essen
1 - 1
Rot-Weiss Oberhausen
FT
SV Straelen
1 - 1
Borussia Dortmund II
Germany: Regional League Southwest
FT
08 Homburg
1 - 0
Balingen
FT
Elversberg
0 - 2
Waldhof Mannheim
FT
Hessen Dreieich
2 - 1
FSV Frankfurt
FT
Stuttgart II
2 - 4
Kickers Offenbach
FT
Wormatia Worms
1 - 1
Pirmasens
Germany: Bundesliga Women
FT
Wolfsburg (W)
7 - 0
Bayer Leverkusen (W)
Germany: Regional League Bavaria
FT
Bayreuth
0 - 1
1860 Rosenheim
FT
Eichstatt
3 - 1
Nurnberg II
FT
Garching
1 - 3
Buchbach
FT
Illertissen
3 - 0
Heimstetten
FT
Ingolstadt 04 II
1 - 1
Greuther Furth II
FT
Pipinsried
5 - 0
Schweinfurt
FT
Schalding-Heining
0 - 3
Memmingen
FT
Viktoria Aschaffenburg
2 - 1
Augsburg II
Greece: Football League
FT
AEP Iraklis
1 - 0
Irodotos
FT
Platanias
2 - 1
Aittitos Spaton
FT
Sparti
1 - 1
Kissamikos
FT
Trikala
2 - 3
Doxa Dramas
FT
Volos NPS
7 - 0
Karaiskakis
Greece: Football League 2 Group 1
FT
AE Kalampakiou
1 - 0
Ethnikos Sidirokastro
FT
Alexandros Kilkis
1 - 2
Aetos Orfanou
FT
Apollon Paralimniou
1 - 1
Aris Avatou
FT
Ethnikos Alexandroupoli
2 - 0
Kosmiou Pao
FT
Nestos Chrisoupolis
3 - 2
Kavala
FT
Orfeas Xanthi
4 - 0
Aspis Xanthis
FT
Panserraikos
1 - 2
Keravnos Pernis
Greece: Football League 2 Group 2
FT
Agrotikos Asteras
1 - 0
Lagkadas
FT
Anagennisi Giannitsa
1 - 0
Ermis Amynteou
FT
Edessaikos
4 - 1
Triglia Po
FT
Koufalion Pao
2 - 2
Elpis Skoutareos
FT
Melitevs Melitis
0 - 3
Almopos Aridaia
FT
Niki Agkathias
1 - 1
Makedonikos A.s.
FT
Olympiakos Kiminon
0 - 1
Aris Paleohoriou
Greece: Football League 2 Group 3
FT
Grevena Aerata
0 - 0
AO Floriadas
FT
M.alexandros Kallitheas
0 - 1
Kronos Argiradon
FT
Makedonikos
1 - 3
Thesprotos
FT
Makedonikos Foufas
2 - 1
Acheron Kanalakiou
FT
Nafpaktiakos Asteras
0 - 0
Lfekimni
FT
Souli Paramithias
0 - 1
Tilikratis
Greece: Football League 2 Group 4
FT
AO Sellanon
0 - 1
Apollon Makrichoriou
FT
Anagennisi Karditsa
0 - 3
Thiseas Agrias
FT
Asteras Iteas
0 - 1
Niki Volou
FT
Economos Tsaritsanis
1 - 3
Almyros
FT
Meteora As
1 - 0
Achilleas Neokesaria
FT
Olympiakos Volou
4 - 0
AO Stilis
FT
Pierikos
0 - 1
Fokikos
Greece: Football League 2 Group 5
FT
Atromitos Piraeus
0 - 2
Ionikos
FT
Atsalenios
0 - 1
Ampeloniakos
FT
Episkopi
0 - 2
Ethnikos Piraeus
FT
Ierapetra
1 - 0
Keratsini
FT
Paleohora
2 - 3
AE Neapolis
FT
Proodeftiki
1 - 0
Giouchtas
Greece: Football League 2 Group 6
FT
Foivos Kremastis
0 - 0
Panegialios
FT
Pamvouprasiakos
0 - 0
AO Palliniakos
FT
Paniliakos
0 - 0
Acharnaikos
FT
Panmovriakos
2 - 1
Diagoras Vrahneikon
FT
Thiella Rafinas
0 - 1
Ialysos
Greece: Football League 2 Group 8
FT
AO Eikosimias
0 - 0
Enosi Lernas
FT
AO Ipatou
0 - 0
Mandraikos
FT
Amvrisseas
3 - 0
Pamissos Messinis
FT
Ermionida
2 - 0
Asteras Vlahioti
FT
Panargiakos
2 - 0
Panarkadikos
FT
Panaspropyrgiakos Doxa
3 - 1
AO Katastariou
Greece: Super League
FT
Lamia
3 - 2
Levadiakos
FT
Larisa
0 - 0
OFI Crete
Guatemala: Liga Nacional Apertura
FT
Deportivo Petapa
1 - 1
Coban Imperial
FT
Iztapa
1 - 0
CSD Municipal
Hong Kong: Division 1
FT
Central And Western
1 - 2
Happy Valley
FT
HKFC
4 - 0
Citizen
Hong Kong: Senior Shield Quarter Final
FT
Eastern Salon
2 - 1
Lee Man
FT
I-Sky Yuen Long
1 - 2
Guangzhou R&F (U19)
Hungary: Division 2
FT
Zalaegerszegi
2 - 1
MTE 1904
Hungary: Division 1
FT
Debrecen
2 - 1
Puskas Academy
FT
Diosgyori
1 - 4
Ferencvaros
FT
MTK Budapest
1 - 0
Ujpest
FT
PAKS
2 - 1
Mezokovesd-Zsory
FT
Szombathelyi Haladas
0 - 1
Budapest Honved
India: I League
FT
Gokulam Kerala
1 - 1
Mohun Bagan
FT
Neroca
0 - 2
East Bengal
India: Super League
FT
Mumbai City
2 - 0
Delhi Dynamos
International Tournaments: Arab Club Champions Cup 2nd Round
FT
Al Ittihad Alexandria
0 - 1
Zamalek
FT
Wydad Casablanca
0 - 0
Etoile du Sahel
Iran: Pro League
FT
Saipa
1 - 1
Persepolis
Israel: Division 1
FT
Beitar Jerusalem
1 - 5
Bnei Yehuda Tel Aviv
FT
Bnei Sakhnin
0 - 3
Ironi Kiryat Shmona
FT
Hapoel Raanana
1 - 0
Maccabi Petah Tikva
FT
Maccabi Netanya
1 - 0
Hapoel Beer Sheva
Italy: Serie A
FT
Atalanta
3 - 0
Parma
FT
Empoli
1 - 2
Juventus
FT
Torino
1 - 1
Fiorentina
Italy: Serie B
FT
Benevento
2 - 1
Cremonese
FT
Brescia
1 - 0
Cosenza
FT
Foggia
2 - 2
Lecce
FT
Livorno
1 - 0
Ascoli
FT
Padova
0 - 0
Spezia
FT
Pescara
0 - 1
Cittadella
FT
Verona
2 - 1
Perugia
Italy: Serie C Group C
FT
Bisceglie
2 - 2
Paganese
FT
Cavese
1 - 0
Trapani
FT
Monopoli
0 - 0
Catanzaro
FT
Reggina
1 - 1
Juve Stabia
FT
Rieti
1 - 2
Siracusa
FT
Sicula Leonzio
2 - 1
Potenza
FT
Virtus Francavilla
1 - 2
Rende
Italy: Serie A Women
FT
CF Florentia (W)
1 - 2
Res Roma (W)
FT
Juventus (W)
1 - 1
Mozzanica (W)
FT
Orobica (W)
0 - 3
Valpolizella (W)
FT
Sassuolo (W)
0 - 2
Fiorentina (W)
FT
Tavagnacco (W)
2 - 1
Bari Pink (W)
Japan: Football League 2nd Stage
FT
Nara Club
0 - 2
FC Osaka
FT
Sony Sendai
6 - 1
Honda Lock
FT
Yokogawa Musashino
1 - 2
Honda FC
Japan: League Cup Final
FT
Shonan Bellmare
1 - 0
Yokohama F Marinos
Japan: L1 League Women
FT
Albirex Niigata (W)
1 - 0
JEF United Chiba (W)
FT
NTV Beleza (W)
2 - 1
Nagano Parceiro (W)
Jordan: Pro League
FT
Al Hussein
2 - 1
That Ras
FT
Shabab Al Ordon
4 - 1
Al Faisaly Amman
Kazakhstan: Premier League
FT
Aktobe
1 - 0
Kyzyl-Zhar
FT
Akzhayik
0 - 4
FC Kaysar
FT
Kairat Almaty
0 - 1
Irtysh Pavlodar
FT
Ordabasy
1 - 1
Shakhter Karagandy
FT
Zhetysu
0 - 0
Atyrau
Kosovo: Superliga
FT
Drenica
0 - 2
Llapi
FT
Gjilani
0 - 3
Prishtina
FT
Trepca 89
0 - 1
Feronikeli
Lebanon:
FT
Al Ansar
0 - 1
Al Ahed
FT
Tadamon Sour
0 - 0
Salam Zgharta
FT
Tripoli
0 - 0
Racing Beirut
Luxembourg: FA Cup Round of 32
FT
Bourscheid
1 - 16
Fola Esch
FT
UN Kaerjeng 97
0 - 5
Jeunesse Esch
Malaysia: League Cup Final
PEN
Terengganu
1 - 4
Perak
Malta: Premier League
FT
Floriana
1 - 2
Pieta Hotspurs
FT
Gzira United
3 - 0
Balzan
FT
Tarxien Rainbows
1 - 0
Qormi
FT
Valletta
5 - 0
Mosta
Mexico: Liga MX Apertura
FT
Necaxa
2 - 2
Atlas
FT
Santos Laguna
1 - 0
Monterrey
FT
Veracruz
2 - 3
Pachuca
Mexico: Ascenso MX Apertura Division 2
FT
Alebrijes de Oaxaca
1 - 0
Atletico San Luis
FT
Cimarrones
0 - 0
Potros UAEM
FT
Correcaminos UAT
1 - 2
Juarez
FT
Zacatepec 1948
2 - 3
Mineros de Zacatecas
Moldova: Division 1
FT
Dinamo-Auto Tiraspol
0 - 1
Sheriff Tiraspol
FT
Sfintul Gheorghe
0 - 2
Milsami Orhei
FT
Speranta
1 - 3
Zimbru Chisinau
FT
Zaria Balti
1 - 2
Petrocub
Montenegro: Prva CFL
FT
Grbalj
0 - 0
Iskra Danilovgrad
FT
Lovcen
0 - 0
Buducnost Podgorica
FT
Mornar
0 - 1
Petrovac
FT
Sutjeska
2 - 0
Rudar Pljevlja
FT
Zeta
1 - 0
Mladost Podgorica
Morocco: Botola Pro
FT
Chabab Rif Hoceima
1 - 0
Kawkab Marrakech
FT
FAR Rabat
3 - 2
Olympique Khouribga
FT
Rapide Oued Zem
2 - 0
Youssoufia Berrechid
Morocco: Elite 2
FT
Ittihad Khemisset
1 - 0
Wydad Fes
FT
Kasba Tadla
1 - 1
Chabab Atlas Khenifra
FT
Maghreb Fes
1 - 1
JSM Laayoune
FT
Olympique Dcheira
3 - 3
Racing de Casablanca
FT
Wydad Temara
1 - 1
KAC Kenitra
Netherlands: Eredivisie
FT
ADO Den Haag
1 - 1
NAC Breda
FT
De Graafschap
4 - 1
Excelsior
FT
Groningen
1 - 2
PSV Eindhoven
FT
PEC Zwolle
1 - 1
Heracles
New Zealand: Premiership
FT
Eastern Suburbs
2 - 0
Wellington Phoenix II
New Zealand: National Womens League
FT
Capital Football Fed (W)
3 - 1
Southern United (W)
Northern Ireland: NIFL Championship
FT
Carrick Rangers
4 - 2
PSNI
FT
Dundela
2 - 2
Limavady United
FT
Harland & Wolff Welders
2 - 3
Larne
FT
Knockbreda
5 - 3
Dergview
FT
Loughgall
4 - 2
Ballyclare Comrades
FT
Portadown
5 - 0
Ballinamallard United
Northern Ireland: NIFL Premier Intermediate
FT
Portstewart
0 - 2
Queens University
Northern Ireland: NIFL Premiership
FT
Ballymena United
3 - 0
Crusaders
FT
Coleraine
1 - 2
Cliftonville
FT
Dungannon Swifts
1 - 2
Linfield
FT
Glenavon
2 - 0
Newry City
FT
Glentoran
4 - 0
Ards
FT
Warrenpoint Town
0 - 1
Institute
Norway: Eliteserien
FT
Stromsgodset
2 - 0
Valerenga
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Baerum
3 - 2
Raufoss
FT
Fram Larvik
5 - 1
Elverum
FT
Fredrikstad
4 - 1
Alta
FT
Honefoss
2 - 1
Stabaek II
FT
Mjolner
1 - 2
Grorud
FT
Moss
1 - 1
Asker
FT
Odd Ballklubb II
1 - 1
Nybergsund Il Trysil
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Bryne
5 - 4
Valerenga II
FT
Flekkeroy
2 - 5
Skeid
FT
KFUM Oslo
3 - 1
Egersund
FT
Kjelsas
2 - 1
Arendal
FT
Nardo
2 - 2
Hodd
FT
Stjordals Blink
3 - 1
Brattvag
FT
Vard Haugesund
2 - 3
Vidar
Norway: Toppserien
FT
Grand Bodo
1 - 0
Lyn (W)
FT
Klepp (W)
2 - 1
Avaldsnes (W)
FT
Roa (W)
2 - 1
Trondheims-Orn (W)
FT
Sandvikens (W)
0 - 0
Lillestrom (W)
FT
Stabaek (W)
1 - 2
Kolbotn (W)
FT
Valerenga (W)
1 - 1
Arna-Bjornar (W)
Oman: Pro League
FT
Dhofar
1 - 0
Al Oruba
FT
Muscat Club
2 - 0
Majees
FT
Saham
0 - 0
Al Nahda Club
FT
Sohar
1 - 0
Al Nasr Salalah
Palestine: Premier League
FT
Hilal Al Quds
5 - 1
Taraji Wadi Al Nes
FT
Jabal Al Mukaber
3 - 1
Shabab Al Dhahiriya
FT
Shabab Alsamu
4 - 0
Markaz Tulkarm
Panama: Liga Panamena De Futbol Apertura
FT
Arabe Unido
2 - 0
Independiente
FT
Chorrillo
1 - 1
Alianza
FT
Costa del Este
2 - 1
Sporting San Miguelito
FT
Santa Gema
0 - 1
San Francisco
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Independiente FBC
2 - 2
Sol de America
FT
Sportivo Luqueno
2 - 0
General Diaz
Peru: Primera Division Clausura
FT
Comerciantes Unidos
2 - 2
Union Comercio
FT
Sport Rosario
2 - 3
Ayacucho
FT
Sporting Cristal
0 - 1
Universidad San Martin
Philippines: Copa Paulino Alcantara Final
AET
Davao Aguilas
0 - 1
Kaya
Poland: Ekstraklasa
FT
Lechia Gdansk
2 - 1
Arka Gdynia
FT
Pogon Szczecin
3 - 0
Lech Poznan
FT
Wisla Plock
1 - 1
Piast Gliwice
Poland: I Liga
FT
Katowice
0 - 2
Warta Poznan
FT
Odra Opole
0 - 1
Podbeskidzie
FT
Rakow Czestochowa
2 - 0
Sandecja Nowy Sacz
FT
Stomil Olsztyn
1 - 0
Garbarnia Krakow
Poland: II Liga
FT
Blekitni Stargard
3 - 1
Ruch Chorzow
FT
Gornik Leczna
2 - 0
Stal Stalowa Wola
FT
Pogon Siedlce
0 - 1
SKRA Czestochowa
FT
Resovia Rzeszow
2 - 0
Olimpia Elblag
FT
Row 1964 Rybnik
0 - 2
Rozwoj Katowice
FT
Siarka Tarnobrzeg
0 - 2
Radomiak Radom
FT
Widzew Lodz
0 - 0
Belchatow
Portugal: Primeira Liga
FT
Aves
1 - 2
Santa Clara
FT
Belenenses
2 - 0
Benfica
FT
Rio Ave
1 - 0
Chaves
Portugal: LigaPro
FT
Academico de Viseu
0 - 0
Leixoes
FT
Benfica B
3 - 2
Sporting Covilha
FT
Famalicao
4 - 2
Porto B
FT
Farense
1 - 0
Cova de Piedade
Qatar: Stars League
FT
Al Ahli Doha
4 - 1
Al Sadd
FT
Al Shahaniya
1 - 1
Umm Salal
Romania: Liga I
FT
Botosani
1 - 2
Viitorul Constanta
FT
Steaua Bucuresti
2 - 1
Voluntari
Romania: Liga II
FT
Aerostar Bacau
2 - 0
Ripensia Timisoara
FT
Luceafarul Oradea
1 - 0
Pandurii Targu Jiu
FT
Metaloglobus
1 - 0
Balotesti
FT
Politehnica Timisoara
1 - 3
UTA Arad
FT
SCM Pitesti
4 - 1
Dacia Unirea Braila
FT
Sirineasa
0 - 1
Clinceni
Romania: Liga III Serie 1
FT
Ceahlaul Piatra Neamt
2 - 1
Botosani II
FT
Gloria Buzau
2 - 0
Bucovina Radauti
FT
Otelul Galati
2 - 0
Petrotub Roman
FT
Ramnicu Sarat
0 - 2
Metalul Buzau
FT
Sanatatea Darabani
2 - 3
Somuz Falticeni
FT
Sporting Liesti
2 - 0
Targu Secuiesc
FT
Stiinta Miroslava
4 - 0
Foresta Suceava
Romania: Liga III Serie 2
FT
Afumati
1 - 2
Tunari
FT
Faurei
0 - 0
Axiopolis Cernavoda
FT
Medgidia
2 - 1
Inainte Modelu
FT
Otlenita
1 - 0
Delta Tulcea
FT
Sportul Chiscani
1 - 2
Progresul Spartac
Romania: Liga III Serie 3
FT
Aninoasa
7 - 0
Viitorul Domnesti
FT
Brasov
2 - 4
Universitatea Craiova II
Romania: Liga III Serie 4
FT
Gloria Cermei
2 - 1
Crisul Chisineu Cris
FT
Industria Galda
5 - 1
Lugoj
FT
Ocna Mures
1 - 3
Unirea Alba Iulia
Romania: Liga III Serie 5
FT
Cetate Rasnov
3 - 0
Iernut
FT
Harman
0 - 3
ASC Recea
FT
Unirea Tasnad
2 - 2
Ecomax Cluj II II
Russia: Football Premier League
FT
Arsenal Tula
2 - 2
Orenburg
FT
Rostov
1 - 0
Anzhi
FT
Ural
1 - 1
FC UFA
Russia: PFL West
FT
Dolgoprudny
1 - 1
Murom
FT
Tekstilshtik Ivanovo
2 - 0
Chertanovo Moscow II
FT
Torpedo Vladimir
0 - 2
Znamya Truda
FT
Veles Moscow
0 - 1
Luki-Energiya
Russia: PFL Center
FT
Dinamo Bryansk
2 - 0
Kaluga
FT
Khimki II
1 - 1
Strogino Moscow
FT
Metallurg Lipetsk
1 - 0
Khimik Nobomoskovsk
FT
Saturn Ramenskoye
1 - 1
Ryazan
FT
Torpedo Moscow
1 - 1
Salyut Belgorod
Russia: PFL South
FT
Angusht
0 - 1
Druzhba Maykop
FT
Biolog-Novokubansk
0 - 2
Chayka
FT
Chernomorets Novorossiysk
5 - 0
Dinamo Stavropol
FT
Krasnodar 3
3 - 1
Akademiya Futbola
FT
Spartak Nalchik
2 - 0
Mashuk KMV
FT
Urozhay Krasnodar
1 - 1
Legion
FT
Volgar Astrakhan
1 - 0
Spartak Vladikavkaz
Saudi Arabia: Division 2 Group A
FT
Al Muzahmiyya
1 - 0
Al Sadd Saudi
FT
Al Sahel
4 - 2
Al Hjazz
Saudi Arabia: Division 2 Group B
FT
Al Sharq
4 - 0
Al Jabil
Scotland: Premiership
FT
Kilmarnock
1 - 1
Hamilton Academical
FT
St Johnstone
2 - 0
St Mirren
Scotland: Championship
FT
Alloa Athletic
0 - 0
Inverness CT
FT
Dunfermline
0 - 2
Dundee United
FT
Partick
0 - 1
Ayr United
FT
Queen of the South
2 - 0
Falkirk
FT
Ross County
5 - 0
Morton
Scotland: League One
FT
Airdrieonians
0 - 1
Stenhousemuir
FT
Brechin
1 - 3
Montrose
FT
Dumbarton
4 - 0
East Fife
FT
Forfar Athletic
3 - 2
Raith Rovers
FT
Stranraer
0 - 1
Arbroath
Scotland: League Two
FT
Albion Rovers
0 - 3
Queens Park
FT
Berwick
0 - 3
Cowdenbeath
FT
Clyde
1 - 3
Peterhead
FT
Elgin City
0 - 1
Annan Athletic
FT
Stirling Albion
0 - 1
Edinburgh City
Scotland: FA Cup 2nd Round
FT
Auchinleck Talbot
2 - 1
Cove Rangers
Serbia: Prva Liga
FT
Becej
1 - 2
Radnicki 1923
FT
Javor Ivanjica
1 - 0
Sindjelic Beograd
FT
Teleoptik
1 - 1
Sloboda Uzice
FT
Trayal Krusevac
2 - 1
Borac Cacak
FT
Zarkovo
2 - 0
Bezanija
FT
Zlatibor
1 - 0
Indjija
Serbia: Superliga
FT
Backa
0 - 1
Proleter Novi Sad
FT
Partizan
1 - 1
Napredak
FT
Rad
0 - 0
Radnicki Nis
FT
Radnik Surdulica
1 - 0
Cukaricki
FT
Vojvodina
2 - 0
Dinamo Vranje
FT
Zemun
2 - 1
Vozdovac
Slovakia: Division 1
FT
FC Nitra
0 - 2
MSK Zilina
FT
Ruzomberok
1 - 0
Trencin
FT
Senica
0 - 0
Sered
FT
Sport Podbrezova
0 - 2
Slovan Bratislava
FT
Zemplin Michalovce
2 - 1
Dunajska Streda
Slovenia: Prva Liga
FT
Maribor
1 - 2
Olimpija Ljubljana
FT
Triglav Kranj
1 - 2
CM Celje
South Africa: National 1st Division
FT
Mbombela United
2 - 0
Jomo Cosmos
FT
Real Kings
1 - 1
Richards Bay
FT
Uthongathi
1 - 0
Ajax Cape Town
FT
Witbank Spurs
0 - 0
TS Sporting
South Africa: Premier Soccer League
FT
Cape Town City
3 - 0
Amazulu
FT
Chippa United
0 - 1
Mamelodi Sundowns
FT
Orlando Pirates
2 - 1
Kaizer Chiefs
FT
Polokwane City
1 - 0
Maritzburg United
South Korea: K League 1
FT
Pohang Steelers
1 - 2
Jeju United
FT
Seoul
1 - 1
Gangwon FC
South Korea: K League 2
FT
Bucheon 1995
2 - 0
Suwon City
FT
Seongnam Ilhwa
2 - 0
Daejeon Citizen
FT
Seoul E-Land
0 - 4
Ansan Mugunghwa
Spain: Primera Division
FT
Athletic Club
0 - 0
Valencia
FT
Atletico Madrid
2 - 0
Real Sociedad
FT
Celta Vigo
4 - 0
Eibar
FT
Girona
2 - 1
Rayo Vallecano
FT
Levante
2 - 0
Leganes
Spain: Segunda Division
FT
Deportivo La Coruna
2 - 0
Reus
FT
Granada
1 - 0
Almeria
FT
Lugo
1 - 2
Cadiz
FT
Mallorca
2 - 2
Las Palmas
FT
Tenerife
3 - 2
Alcorcon
Spain: Segunda B Group 1
FT
Cultural Leonesa
3 - 1
Internacional de Madrid
FT
Real Madrid Castilla
0 - 1
Fuenlabrada
FT
Unionistas de Salamanca
1 - 1
Celta Vigo B
Spain: Segunda B Group 2
FT
Arenas Club
1 - 0
Athletic Club B
FT
Durango
2 - 1
Sporting Gijon B
FT
Mirandes
3 - 0
Tudelano
FT
Oviedo B
1 - 1
Leioa
FT
Racing Santander
5 - 0
CD Calahorra
FT
Real Sociedad B
0 - 0
Gimnastica De Torrelavega
Spain: Segunda B Group 3
FT
Ebro
0 - 0
Conquense
FT
Lleida Esportiu
0 - 1
Hercules
FT
Teruel
0 - 1
Peralda
FT
Valencia Mestalla
2 - 3
Alcoyano
Spain: Segunda B Group 4
FT
Don Benito
2 - 2
Villanovense
Spain: Primera Division Women
FT
Athletic Club (W)
2 - 2
Valencia (W)
FT
Fundacion Albacete (W)
1 - 4
Atletico Madrid (W)
FT
Madrid CFF (W)
0 - 2
Real Sociedad (W)
Sweden: Allsvenskan
FT
Dalkurd
0 - 5
Hacken
Sweden: Superettan
FT
Frej
2 - 2
Degerfors
FT
Osters
4 - 4
Helsingborg
Sweden: Division 1 North
FT
Forward
2 - 1
Sandvikens
FT
Karlslunds
0 - 0
Linkopings
Sweden: Division 1 South
FT
Eskilsminne
1 - 2
Oskarshamns AIK
FT
Grebbestads
3 - 2
Mjallby
FT
Husqvarna
2 - 3
Oddevold
FT
Torns
4 - 2
Atvidabergs
FT
Tvaakers
1 - 0
Skovde AIK
Sweden: Damallsvenskan
FT
Eskilstuna United (W)
4 - 1
Kalmar (W)
FT
Hammarby DFF (W)
0 - 3
Vittsjo (W)
FT
Kopparbergs/Goteb (W)
4 - 2
Rosengard (W)
FT
Limhamn Bunkeflo (W)
1 - 0
Djurgarden (W)
FT
Linkopings (W)
0 - 0
Kristianstads (W)
FT
Pitea (W)
6 - 1
Vaxjo (W)
Switzerland: Super League
FT
Grasshopper Club
1 - 3
Basel 1893
FT
Young Boys
3 - 2
Sion
Switzerland: Challenge League
FT
Kriens
2 - 3
Servette
FT
Rapperswil
2 - 2
Lausanne-Sport
FT
Schaffhausen
2 - 2
Winterthur
Thailand: FA Cup Final
FT
Chiangrai United
3 - 2
Buriram United
Tunisia: Ligue 1
FT
Club Africain
0 - 2
CA Bizertin
FT
Gabes
0 - 2
Stade Gabesien
FT
JS Kairouanaise
0 - 1
Tataouine
Turkey: Super Lig
FT
Antalyaspor
1 - 1
Trabzonspor
FT
Erzurumspor
1 - 1
Kasimpasa
FT
Konyaspor
0 - 1
Istanbul Basaksehir
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Adanaspor
4 - 0
Kardemir Karabukspor
FT
Boluspor
0 - 1
Genclerbirligi
FT
Elazigspor
0 - 1
Hatayspor
Turkey: TFF 2 Lig White Group
FT
Ankara Demirspor
2 - 1
Manisaspor
FT
Bayrampasa
0 - 0
Samsunspor
FT
Bodrumspor
1 - 3
Sariyer
FT
Eyupspor
0 - 1
Sakaryaspor
FT
Gaziantepspor
3 - 2
Hacettepe
FT
Gumushanespor
2 - 2
Nigde Belediyespor
FT
Inegolspor
1 - 1
Usakspor
FT
Kastamonuspor
2 - 2
Keciorengucu
FT
Sancaktepe Belediye
0 - 1
Amedspor
Turkey: TFF 2 Lig Red Group
FT
Bandirmaspor
0 - 1
Sanliurfaspor
FT
Etimesgut Belediyespor
1 - 1
Darica Genclerbirligi
FT
Kahramanmarasspor
0 - 2
Tarsus Idman Yurdu
FT
Kirklarelispor
3 - 3
Menemen Belediye
FT
Manisa Buyuksehir
3 - 1
Fatih Karagumruk
FT
Pendikspor
3 - 3
Anadolu Selcukluspor
FT
Polatli Bugsasspor
0 - 0
Tokatspor
FT
Sivas Belediyespor
1 - 1
Fethiyespor
FT
Zonguldak Komurspor
1 - 1
Tuzlaspor
UEFA: U17 Championship Qualifying Round
FT
Armenia (U17)
0 - 3
Croatia (U17)
FT
Austria (U17)
2 - 1
Bulgaria (U17)
FT
Denmark (U17)
5 - 2
Estonia (U17)
FT
Italy (U17)
7 - 0
Andorra (U17)
FT
Russia (U17)
7 - 1
Georgia (U17)
FT
Slovakia (U17)
8 - 0
San Marino (U17)
FT
Slovenia (U17)
2 - 1
Malta (U17)
FT
Turkey (U17)
1 - 1
Northern Ireland (U17)
USA: NASL USL Play Off CSF
FT
FC Cincinnati
0 - 1
New York Red Bulls II
FT
Louisville City
2 - 0
Bethlehem Steel
FT
Phoenix Rising
4 - 2
Swope Park Rangers
Ukraine: Premier League
FT
Arsenal Kyiv
0 - 3
Shakhtar Donetsk
FT
Desna Chernihiv
2 - 0
Illichivets Mariupol
FT
Zorya Luhansk
0 - 0
Oleksandriya
Ukraine: First League
FT
Ahrobiznes Volochysk
5 - 0
Zirka Kirovohrad
FT
Balkany Zorya
1 - 2
Ingulets Petrove
FT
Metalist 1925 Kharkiv
1 - 0
Avanhard Kramatorsk
FT
Sumy
0 - 1
Rukh Vynnyky
FT
Volyn Lutsk
5 - 3
Hirnyk-Sport
Uruguay: Primera Division Clausura
FT
Atletico Torque
0 - 0
Rampla Juniors
FT
Penarol
1 - 0
Progreso
Uruguay: Segunda Division
FT
Albion
1 - 0
Villa Espanola
FT
Central Espanol
3 - 3
Oriental
FT
Cerrito
3 - 2
Villa Teresa
FT
Cerro Largo
2 - 0
Rentistas
FT
Juventud
4 - 1
Plaza Colonia
FT
Sud America
2 - 2
Deportivo Maldonado
FT
Tacuarembo
2 - 0
Miramar
Venezuela: Segunda Division Clausura
FT
Deportivo JBL
0 - 3
ULA FC
FT
Gran Valencia
2 - 1
Petrolero de Anzoategui
FT
Hermanos Colmenarez
2 - 0
Titanes
FT
Margarita
0 - 0
Petare
FT
Urena
3 - 0
Union Atletico Falcon
Wales: Premier League
FT
Bala Town
0 - 1
Barry Town
FT
Newtown AFC
1 - 1
The New Saints