Football ResultsSunday, 27th October 2019

Albania: Superliga
FT
Bylis
0 - 0
Teuta Durres
FT
Laci
3 - 0
Vllaznia
FT
Luftetari Gjirokaster
0 - 3
Tirana
Angola: Division 1
FT
Academica do Lobito
1 - 0
4 de Abril do Cuando Cubango
FT
Desportivo Huila
0 - 0
Sagrada Esperanca
FT
Primeiro de Agosto
3 - 1
Primeiro de Maio
FT
Recreativo Do Libolo
1 - 0
Inter Luanda
FT
Wiliete Sc
2 - 1
Santa Rita de Cassia
Armenia: Premier League
FT
Ararat Yerevan
4 - 2
Pyunik Yerevan
Australia: A League
FT
Wellington Phoenix
1 - 2
Perth Glory
FT
Western United
1 - 2
Melbourne City
Austria: Bundesliga
FT
Red Bull Salzburg
3 - 2
Rapid Vienna
FT
SCR Altach
0 - 1
LASK Linz
FT
Wolfsberger AC
2 - 2
Admira Wacker
Austria: 2.Liga
FT
FAC Team Fur Wien
0 - 2
Austria Klagenfurt
Austria: Regional League East
FT
Admira Wacker II
0 - 1
Traiskirchen
Austria: Regional League Salzburg
FT
Seekirchen
3 - 2
Austria Salzburg
Austria: Regional League Vorarlberg
FT
RW Rankweil
1 - 1
Hohenems
FT
Rothis
2 - 3
Langenegg
Azerbaijan: Premier League
FT
Sumqayit
2 - 4
Neftchi Baku
Belarus: Premier League Division 1
FT
Shakhter Soligorsk
2 - 2
BATE Borisov
FT
Vitebsk
0 - 0
Torpedo Zhodino
Belgium: Division 1A
FT
Club Brugge
1 - 1
Standard Liege
FT
St Truiden
0 - 0
Gent
FT
Waasland-Beveren
1 - 3
Mechelen
Belgium: Division 1B Opening Tournament
FT
Virton
3 - 2
Roeselare
Bolivia: Nacional B Play-Off Quarter Final
FT
Deportivo Fatic
4 - 0
Vaca Diez
Bosnia and Herzegovina: Premier League
FT
Borac Banja Luka
2 - 0
Sloga Simin Han
FT
Sloboda Tuzla
1 - 1
Sarajevo
Brazil: Serie A
FT
Atletico Paranaense
4 - 1
Goias
FT
Avai
1 - 2
Palmeiras
FT
Cruzeiro
1 - 1
Fortaleza
FT
Flamengo
1 - 0
CSA
FT
Gremio
3 - 0
Botafogo
FT
Sao Paulo
2 - 0
Atletico Mineiro
Brazil: Serie B
FT
Ponte Preta
1 - 2
Vitoria
CAF: Confederation Cup Play Off Round
FT
Al Nasr Dubai
2 - 2
Proline
FT
Asck De Kara
2 - 1
Enugu Rangers
FT
Cano Sport
1 - 3
Zanaco (ZAM)
FT
Cote D'Or
0 - 4
Al Masry
FT
Elect-Sport
0 - 1
Djoliba (MLI)
FT
Enyimba
2 - 0
TS Galaxy
FT
Fosa Juniors
2 - 0
Renaissance Berkane
FT
Gor Mahia
1 - 1
Motema Pembe
FT
Green Eagles
1 - 1
Hassania Agadir
FT
Horoya (GUI)
4 - 2
Nakumatt
FT
KCCA
0 - 0
Paradou
FT
Nouadhibou
2 - 0
Triangle United
FT
Songo
1 - 2
Bidvest Wits
FT
Young Africans (TAN)
1 - 2
Al Assiouty
Cameroon: Division 1
FT
Colombe
0 - 0
Tonnerre Kalara
FT
Fortuna Mfou
2 - 0
Cotonsport
FT
Fovu Club
1 - 0
Dragon de Yaounde
FT
New Star
3 - 1
Eding Sport
FT
UMS de Loum
0 - 1
FT
Union Douala
1 - 3
Bamboutos
China: Super League
FT
Guangzhou Evergrande
2 - 2
Henan Jianye
FT
Jiangsu Suning
1 - 1
Shandong Luneng
FT
Shanghai SIPG
3 - 0
Dalian Yifang
FT
Tianjin Quanjian
2 - 2
Beijin Renhe
Congo DR: Linafoot
FT
Don Bosco
0 - 0
Fc Simba
FT
Maniema Union
0 - 1
TP Mazembe
FT
Vita Club
2 - 0
Renaissance
Costa Rica: Primera Division Apertura Invierno
FT
Alajuelense
1 - 1
Cartagines
FT
Deportivo Saprissa
2 - 1
CS Herediano
FT
Guadalupe FC
2 - 1
Municipal Grecia
FT
Limon
1 - 0
Universidad de Costa Rica
FT
Perez Zeledon
3 - 0
San Carlos
Croatia: Prva HNL
FT
Dinamo Zagreb
1 - 0
NK Osijek
FT
Istra 1961
0 - 2
Lokomotiva Zagreb
Croatia: Druga HNL
FT
Croatia Zmijavci
1 - 0
Dinamo Zagreb II
FT
Hajduk Split II
3 - 1
Sesvete
FT
Rudes
1 - 1
Hrvatski Dragovoljac
Cyprus: Division 2 Phase 1
FT
Onisilos
1 - 1
Ermis
Cyprus: Division 3
FT
Digenis Oroklinis
2 - 1
MEAP Nisou
Cyprus: Division 1
FT
Doxa Katokopias
0 - 6
Anorthosis Famagusta
FT
Kition Larnaca
4 - 4
EN Paralimniou
Czech Republic: Division 2
FT
Hradec Kralove
1 - 2
Prostejov
FT
Varnsdorf
3 - 0
Sokolov
Czech Republic: Division 1
FT
Ceske Budejovice
3 - 0
Karvina
FT
Mlada Boleslav
1 - 3
Slovan Liberec
FT
Viktoria Plzen
0 - 1
Slavia Praha
Denmark: 1. Division
FT
Nykobing
1 - 2
Viborg
FT
Roskilde
4 - 0
Naestved
Denmark: 2. Division Pool 1
FT
Avarta
2 - 1
Skovshoved
FT
B 73 Slagelse
2 - 3
Frem
Denmark: 2. Division Pool 2
FT
AB Copenhagen
2 - 0
Brabrand
Denmark: Superligaen
FT
Brondby
5 - 2
Randers
FT
Hobro
1 - 1
Silkeborg
FT
Lyngby
2 - 1
AC Horsens
FT
Odense
3 - 1
Nordsjaelland
FT
Sonderjyske
1 - 3
Aalborg
Ecuador: Liga Pro Serie B
FT
Duros Del Balon
1 - 1
Alianza Cotopaxi
FT
LDU Loja
2 - 1
Manta
FT
Orense
3 - 2
Puerto Quito
Ecuador: Liga Pro Serie A
FT
Barcelona
0 - 1
Tecnico Universitario
FT
Delfin
2 - 1
America de Quito
FT
Mushuc Runa
1 - 4
CD Olmedo
El Salvador: Primera Division Apertura
FT
11 Deportivo
1 - 1
Isidro Metapan
FT
Chalatenango
3 - 1
Juventud Independiente
FT
FAS
4 - 1
El Vencedor
FT
Municipal Limeno
3 - 1
Sonsonate
FT
Santa Tecla
0 - 0
Alianza
England: Premier League
FT
Arsenal
2 - 2
Crystal Palace
FT
Liverpool
2 - 1
Tottenham Hotspur
FT
Newcastle United
1 - 1
Wolverhampton Wanderers
FT
Norwich City
1 - 3
Manchester United
England: Womens Super League
FT
Arsenal (W)
1 - 0
Manchester City (W)
FT
Birmingham City (W)
2 - 0
Liverpool (W)
FT
Bristol Academy (W)
1 - 2
Tottenham Hotspur (W)
FT
Everton (W)
2 - 0
Brighton Hove Albion (W)
FT
Manchester United (W)
2 - 0
Reading (W)
FT
West Ham United (W)
1 - 3
Chelsea (W)
England: Championship
FT
Bristol City
2 - 2
Wigan Athletic
FT
Swansea City
1 - 0
Cardiff City
Estonia: Meistriliiga
FT
Flora Tallinn
1 - 0
Paide LM
Estonia: Esiliiga
FT
Tallinna Kalev II
2 - 3
Parnu Linnameeskond
FIFA: U17 World Cup Brazil 2019 Group Stage
FT
France (U17)
2 - 0
Chile (U17)
FT
Japan (U17)
3 - 0
Netherlands (U17)
FT
South Korea (U17)
2 - 1
Haiti (U17)
FT
USA (U17)
1 - 4
Senegal (U17)
Finland: Veikkausliiga Europa League Play Off R2
AET
HJK Helsinki
1 - 2
Mariehamn
Finland: Veikkausliiga Vei Relegation P.off
FT
KPV
0 - 3
TPS
France: Ligue 1
FT
Paris St Germain
4 - 0
Marseille
FT
Rennes
3 - 2
Toulouse
FT
St Etienne
2 - 2
Amiens
France: Division 1 Women
FT
Marseille (W)
0 - 5
Paris St Germain (W)
Georgia: Erovnuli Liga Umaglesi Liga
FT
Lokomotivi Tbilisi
1 - 0
Dila Gori
FT
Metalurgi Rustavi
2 - 0
Torpedo Kutaisi
FT
Saburtalo
0 - 0
Dinamo Tbilisi
Germany: Bundesliga
FT
Borussia Monchengladbach
4 - 2
Eintracht Frankfurt
FT
Wolfsburg
0 - 0
Augsburg
Germany: 2. Bundesliga
FT
Heidenheim
1 - 0
St Pauli
FT
Nurnberg
1 - 1
Jahn Regensburg
FT
Osnabruck
0 - 0
Greuther Furth
Germany: 3. Liga
FT
Chemnitzer
3 - 1
Kaiserslautern
FT
Sonnenhof Grossaspach
1 - 3
Eintracht Braunschweig
Germany: Regional League North
FT
Eintracht Norderstedt
0 - 1
Drochtersen/Assel
FT
Hannoverscher
1 - 1
Holstein Kiel II
FT
Oldenburg
3 - 2
Luneburger Hansa
FT
SW Rehden
5 - 1
Heider Sv
Germany: Regional League Northeast
FT
BFC Dynamo
2 - 0
ZFC Meuselwitz
FT
Babelsberg 03
0 - 1
Energie Cottbus
FT
Chemie Leipzig
2 - 0
Auerbach
Germany: Regional League West
FT
Alemannia Aachen
2 - 1
Borussia Monchengladbach II
Germany: Bundesliga Women
FT
1899 Hoffenheim (W)
1 - 0
SC Sand (W)
FT
Duisburg (W)
1 - 2
Eintracht Frankfurt (W)
FT
Koln (W)
2 - 4
Freiburg (W)
FT
USV Jena (W)
0 - 3
Bayern Munich (W)
Greece: Super League 2
FT
Ao Chania Kissamikos
0 - 1
Apollon Smirnis
FT
Apollon Pontou Kalamaria
0 - 1
Doxa Dramas
FT
Kerkyra
0 - 2
Panachaiki 2005
Greece: Football League
FT
Diagoras Rodou
2 - 0
Kalamata
FT
Egaleo
2 - 0
Niki Volou
FT
Ionikos
1 - 0
Ialysos
FT
Olympiakos Volou
2 - 1
Ierapetra
FT
Thesprotos
3 - 0
Triglia Po
Greece: Division C Group 1
FT
Doxa Kato Kamilas
2 - 1
Doxa Theologou
FT
Iraklis Zygou
0 - 0
Orfeas Xanthi
FT
Keravnos Pernis
1 - 3
Nestos Chrisoupolis
FT
Kilkisiakos
0 - 0
Apollon Paralimniou
FT
Pandramaikos
4 - 1
Aetos Orfanou
Greece: Division C Group 2
FT
Agrotikos Asteras
0 - 1
Pas Florina
FT
Ao Sirina
0 - 5
Astrapi Mesopotamias
FT
Edessaikos
1 - 1
As Giannitsa
FT
Megas Alexandros Trikalon
0 - 0
Almopos Aridaia
FT
Neos Po N. Kallikratia
1 - 1
Posidonas Michanionas
FT
Thiella Sarakinon
2 - 1
Niki Agkathias
Greece: Division C Group 3
FT
Apo Atalanti
3 - 2
Almyros
FT
Atromitos Palama
0 - 0
Economos Tsaritsanis
FT
Diagoras Stefanovikiou
1 - 1
AO Sellanon
FT
Digenis Neohoriou
0 - 1
Iraklis Larisas
FT
Karitsas
1 - 0
Pierikos
FT
Thiseas Agrias
2 - 0
Meteora As
Greece: Division C Group 4
FT
Acheron Kanalakiou
3 - 2
Anagennisi Artas
FT
Ao Anatolis
1 - 0
Mesologgiou
FT
Apollon Efpaliou
1 - 0
Nafpaktiakos Asteras
FT
Karagiannion
2 - 1
Asteras Iteas
FT
Makedonikos Foufas
1 - 0
Lfekimni
FT
Prevesa
1 - 0
Tilikratis
FT
Thinaliakos
1 - 0
Souli Paramithias
Greece: Division C Group 5
FT
Ae Moschatou
2 - 0
Agioi Anargiron
FT
Akratitos
1 - 0
Ermis Korydallou
FT
As Ano Meras
1 - 0
Panthiraikos
FT
Ethnikos Piraeus
0 - 1
Kallithea
FT
Ilisiakos
0 - 2
Agios Ierotheos
FT
Kifisia
2 - 1
Fostiras
FT
Thiella
1 - 1
Keratsini
Greece: Division C Group 6
FT
Acharnaikos
2 - 1
AO Palliniakos
FT
Nea Artaki
2 - 1
Marko
FT
PAS Kitheron
1 - 2
Aittitos Spaton
FT
Panarkadikos
3 - 0
Aek Tripolis
Greece: Division C Group 7
FT
Ao Tsivili
2 - 1
Ao Diavolitsiou
FT
Asteras Vlahioti
1 - 0
Pangytheatikos
FT
Diagoras Vrahneikon
2 - 0
Thiella
FT
Ermionidas
2 - 2
Ps I Sparti
FT
Nafplio 2017
1 - 0
Zakinthos
FT
Olympiakos Zaharos
1 - 1
Paniliakos
FT
Pao Vardas
1 - 1
Panargiakos
Greece: Division C Group 8
FT
Aeek Synka
1 - 1
Atsalenios
FT
Giouchtas
0 - 1
Irodotos
FT
Poros
0 - 1
Episkopi
FT
Rethymniakos
3 - 1
Agios Nikolaos
Greece: Super League 1
FT
Aris Thessalonikis
2 - 0
Panetolikos
FT
Atromitos Athinon
4 - 0
Panionios
FT
Olympiakos Piraeus
2 - 0
AEK Athens
FT
Panathinaikos
1 - 2
Larisa
Guatemala: Liga Nacional Apertura
FT
Antigua GFC
0 - 2
Sanarate
FT
Guastatoya
1 - 1
Coban Imperial
FT
Malacateco
1 - 3
Comunicaciones
FT
Xelaju
3 - 0
Deportivo Mixco
Honduras: Liga Nacional Apertura
FT
CD Motagua
1 - 1
Real Espana
FT
CD Real Sociedad
1 - 2
CD Olimpia
FT
Lobos UPNFM
1 - 0
Platense
Hong Kong: Division 1
FT
Eastern District
3 - 3
Wong Tai Sin
FT
Hoi King
5 - 1
Citizen
FT
Hong Kong Sapling
3 - 0
Icanfield
FT
Shatin
2 - 1
Tai Chung
FT
South China FC
0 - 2
Hong Kong Fc
FT
Wing Yee
1 - 0
North District
Hong Kong: Sapling Cup Group Stage
FT
Eastern Salon
2 - 1
Kitchee
FT
Southern
1 - 0
Happy Valley
Hungary: NB I
FT
MOL Vidi
1 - 2
Ferencvaros
Hungary: NB II
FT
Budafoki LC
2 - 0
Vac
FT
Csakvar
1 - 0
Bekescsaba 1912
FT
Dorogi
3 - 0
Gyori Eto
FT
Gyirmot
2 - 1
Vasas
FT
Siofok
0 - 0
Kazincbarcika
FT
Soroksar
0 - 3
Budaorsi
FT
Szeged 2011
5 - 0
Tiszakecske
FT
Szombathelyi Haladas
1 - 3
Nyiregyhaza
India: Super League
FT
Chennaiyin
0 - 0
Mumbai City
Indonesia: Liga 1
FT
Bali United Pusam
3 - 2
Barito Putera
FT
Kalteng Putra
2 - 0
Persela Lamongan
Israel: Premier League
FT
Bnei Yehuda Tel Aviv
0 - 2
Beitar Jerusalem
FT
Sektzya Ness Ziona
2 - 2
Hapoel Hadera
Italy: Serie A
FT
Atalanta
7 - 1
Udinese
FT
Bologna
2 - 1
Sampdoria
FT
Fiorentina
1 - 2
Lazio
FT
Roma
2 - 1
Milan
FT
Spal
1 - 1
Napoli
FT
Torino
1 - 1
Cagliari
Italy: Serie B
FT
Cremonese
1 - 1
Frosinone
Italy: Serie C Group A
FT
Albinoleffe
4 - 1
Alessandria
FT
Arezzo
2 - 0
Giana Ermino
FT
Como
1 - 1
Lecco
FT
Gozzano
2 - 2
Pontedera
FT
Juventus (U23)
1 - 0
Pergolettese
FT
Novara
0 - 0
Pistoiese
FT
Pianese
2 - 2
Olbia
FT
Pro Patria
2 - 3
Carrarese
FT
Robur Siena
1 - 2
Pro Vercelli
Italy: Serie C Group B
FT
Arzignano Valchiampo
1 - 2
Feralpisalo
FT
Modena
0 - 1
Reggio Audace
FT
Ravenna
1 - 1
Cesena
FT
Rimini
0 - 1
Fermana
FT
Sambenedettese
0 - 3
Vicenza Virtus
FT
Sudtirol
1 - 0
Virtus Verona
FT
Vis Pesaro
0 - 1
Gubbio
Italy: Serie C Group C
FT
Avellino
1 - 2
Reggina
FT
Bisceglie
0 - 1
Virtus Francavilla
FT
Catania
0 - 0
Bari
FT
Catanzaro
1 - 1
Rende
FT
Cavese
0 - 2
Rieti
FT
Monopoli
3 - 0
Potenza
FT
Picerno
2 - 0
Paganese
FT
Teramo
4 - 3
Casertana
FT
Vibonese
1 - 1
Ternana
FT
Viterbese Castrense
2 - 0
Sicula Leonzio
Japan: J2 League
FT
Albirex Niigata
3 - 1
Kyoto Sanga
FT
Fagiano Okayama Next
1 - 0
Tochigi SC
FT
Kashiwa Reysol
4 - 0
Avispa Fukuoka
FT
Machida Zelvia
0 - 0
Gifu
FT
Montedio Yamagata
3 - 0
Ehime
FT
Renofa Yamaguchi
3 - 2
JEF United Chiba
FT
Ryukyu
2 - 3
Omiya Ardija
FT
Tokushima Vortis
2 - 1
Mito Hollyhock
FT
V-Varen Nagasaki
2 - 4
Zweigen Kanazawa
FT
Ventforet Kofu
1 - 1
Kagoshima United
FT
Yokohama FC
2 - 1
Tokyo Verdy
Japan: Football League Japan 1st Stage
FT
FC Osaka
1 - 0
Matsue City
FT
Mio Biwako Shiga
1 - 0
Tegavajaro Miyazaki
FT
Nara Club
1 - 1
Imabari
FT
Reinmeer Aomori
0 - 1
Yokogawa Musashino
FT
Ryutsu Keizai
0 - 5
Honda Lock
FT
Sony Sendai
5 - 3
Suzuka Unlimited Fc
FT
Verspah Oita
4 - 1
Honda Lock
Japan: L1 League Women
FT
INAC Kobe Leonessa (W)
1 - 0
JEF United Chiba (W)
FT
NTV Beleza (W)
4 - 1
Nagano Parceiro (W)
FT
Urawa Red Diamonds (W)
0 - 1
Iga Kunoichi (W)
Japan: J3 League
FT
Blaublitz Akita
0 - 1
Vanraure Hachinohe
FT
FC Tokyo (U23)
2 - 1
Fukushima United
FT
Gamba Osaka (U23)
1 - 2
Cerezo Osaka (U23)
FT
Giravanz Kitakyushu
3 - 1
YSCC
FT
Grulla Morioka
1 - 2
Gainare Tottori
FT
Nagano Parceiro
0 - 0
Kamatamare Sanuki
FT
Roasso Kumamoto
3 - 2
Azul Claro Numazu
FT
Sagamihara
1 - 1
Fujieda MYFC
FT
Thespakusatsu Gunma
0 - 0
Kataller Toyama
Kazakhstan: Premier League
FT
Astana
5 - 0
Aktobe
FT
Zhetysu
0 - 0
Taraz
Kenya: Division 1
FT
Posta Rangers
0 - 0
Wazito
FT
Sofapaka
1 - 2
AFC Leopards
Kosovo: Superliga
FT
Ballkani
3 - 0
Dukagjini
FT
Ferizaj
0 - 2
Drita
FT
Gjilani
0 - 2
Trepca 89
Latvia: Virsliga
FT
BFC Daugava
1 - 0
Liepaja
FT
Valmieras
3 - 0
Spartaks
Luxembourg: National Division
FT
F91 Dudelange
3 - 1
Mondorf-Les-Bains
FT
Hostert
2 - 3
Rodange 91
FT
Jeunesse Esch
1 - 1
Etzella Ettelbruck
FT
Racing Union Luxembourg
3 - 2
Differdange 03
FT
Union Titus Petange
2 - 0
Muhlenbach Blue Boys
FT
Victoria Rosport
0 - 4
Fola Esch
Malta: Premier League
FT
Balzan
2 - 4
Sirens
FT
Hamrun Spartans
0 - 0
Birkirkara
Mexico: Liga MX Apertura
FT
Club America
2 - 0
Puebla
FT
Leon
3 - 2
Atletico San Luis
FT
Toluca
2 - 0
Pachuca
FT
UANL Tigres
1 - 1
Cruz Azul
Mexico: Ascenso MX Apertura Division 2
FT
Cimarrones
0 - 1
Potros UAEM
FT
Tampico Madero
1 - 1
Zacatepec 1948
FT
Tapachula
4 - 1
Venados
FT
Universidad Guadalajara
1 - 0
Correcaminos UAT
Montenegro: Druga CFL
FT
Bokelj
3 - 1
Decic
FT
Fk Drezga
1 - 0
Mornar
FT
Ibar
2 - 0
Jedinstvo Bijelo Polje
FT
Lovcen
0 - 3
Arsenal Tivat
FT
Otrant Olympic
1 - 2
Jezero
Montenegro: Prva CFL
FT
Sutjeska
3 - 0
Rudar Pljevlja
Morocco: Botola Pro
FT
Ittihad Tanger
0 - 0
Mouloudia Oujda
FT
Olympique Safi
0 - 0
Raja Casablanca
FT
Rapide Oued Zem
3 - 1
Raja Beni Mellal
FT
Wydad Casablanca
3 - 1
Youssoufia Berrechid
Morocco: Elite 2
FT
Chabab Raidi Salmi
1 - 1
Wydad Temara
FT
Jeunesse Ben Guerir
1 - 1
Olympique Dcheira
FT
KAC Kenitra
1 - 1
Chabab Mohammedia
FT
Maghreb Fes
2 - 2
Chabab Rif Hoceima
FT
Racing de Casablanca
2 - 1
Sidi Kacem
FT
Wydad Fes
1 - 1
Kawkab Marrakech
Netherlands: Eredivisie
FT
Ajax
4 - 0
Feyenoord
FT
Heerenveen
1 - 1
Groningen
FT
PSV Eindhoven
0 - 4
AZ Alkmaar
FT
Sparta Rotterdam
1 - 2
Utrecht
North Macedonia: Prva MFL
FT
Borec Veles
1 - 0
Akademija Pandev
FT
Makedonija GP
0 - 0
Shkendija
FT
Renova
2 - 2
Shkupi 1927
FT
Sileks
1 - 0
Struga
Norway: Eliteserien
FT
Haugesund
2 - 2
Stromsgodset
FT
Kristiansund BK
4 - 2
Viking
FT
Mjondalen
0 - 0
Sarpsborg 08
FT
Rosenborg
3 - 1
Molde
FT
Stabaek
0 - 0
Odd Ballklubb
FT
Tromso
4 - 2
Ranheim
Norway: 1. Divisjon
FT
Ham-Kam
1 - 2
Strommen
FT
Jerv
0 - 1
Nest-Sotra
FT
KFUM Oslo
0 - 1
Kongsvinger
FT
Notodden
3 - 3
Tromsdalen
FT
Raufoss
1 - 1
Sogndal
FT
Sandnes Ulf
3 - 2
Skeid
FT
Ullensacker/Kisa
0 - 2
Sandefjord
Panama: Liga Panamena De Futbol Apertura
FT
Alianza
2 - 2
San Francisco
FT
Atletico Chiriqui
2 - 4
Costa del Este
FT
Independiente
2 - 2
Tauro
FT
Plaza Amador
1 - 1
Chorrillo
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Club Sportivo San Lorenzo
3 - 2
Deportivo Santani
FT
Olimpia Asuncion
2 - 1
Libertad
Paraguay: Segunda Division
FT
2 de Mayo
2 - 0
General Caballero
FT
Atyra Fc
2 - 3
Fernando de la Mora
FT
Guairena
2 - 0
Sportivo Iteno
FT
RI 3 Corrales
1 - 3
3 de Febrero
FT
Rubio Nu
2 - 1
Deportivo Caaguazu
Peru: Primera Division Clausura
FT
Alianza Universidad
2 - 4
Sport Huancayo
FT
Carlos Mannucci
1 - 1
Sport Boys
FT
FBC Melgar
2 - 3
Alianza Lima
FT
Union Comercio
0 - 2
Deportivo Binacional
FT
Universidad San Martin
1 - 1
Sporting Cristal
FT
Universitario
1 - 1
Academia Cantolao
Peru: Liga 2
FT
Alianza Atletico
4 - 1
Deportivo Coopsol
FT
Comerciantes Unidos
4 - 1
Cultural Santa Rosa
FT
Union Huaral
0 - 1
Juan Aurich
Philippines: UFL Cup Group Stage
FT
Green Archers United
0 - 1
Philippines (U22)
Poland: Ekstraklasa
FT
Legia Warszawa
7 - 0
Wisla Krakow
FT
Slask Wroclaw
2 - 1
Arka Gdynia
FT
Wisla Plock
3 - 1
Jagiellonia
Poland: I Liga
FT
Chrobry Glogow
1 - 0
Stal Mielec
FT
Odra Opole
0 - 2
Podbeskidzie
Poland: II Liga
FT
Olimpia Elblag
1 - 0
Stal Rzeszow
Portugal: Primeira Liga
FT
Porto
3 - 0
Famalicao
FT
Sporting CP
3 - 1
Guimaraes
FT
Tondela
0 - 1
Benfica
Portugal: LigaPro
FT
Estoril
3 - 0
UD Oliveirense
FT
Farense
1 - 0
Leixoes
FT
Sporting Covilha
1 - 0
Cova de Piedade
FT
Varzim
2 - 1
Chaves
Romania: Liga I
FT
Botosani
1 - 2
Astra Giurgiu
FT
Clinceni
0 - 0
CSU Craiova
FT
Dinamo Bucuresti
3 - 2
Viitorul Constanta
Romania: Liga II
FT
Scolar Resita
2 - 3
UTA Arad
Russia: Football Premier League
FT
CSKA Moscow
0 - 1
Dinamo Moscow
FT
Krasnodar
1 - 1
Orenburg
FT
Krylya Sovetov
0 - 2
Zenit St Petersburg
FT
Lokomotiv Moscow
0 - 3
Spartak Moscow
Russia: Football National League
FT
Armavir
1 - 1
Tom Tomsk
FT
Avangard Kursk
0 - 3
Khimki
FT
Baltika
1 - 1
Torpedo Moscow
FT
Chayka
0 - 1
Fakel Voronezh
FT
Enisey
0 - 2
Chertanovo Moscow
FT
Khabarovsk
3 - 0
Spartak Moscow (2)
FT
Luch-Energiya
1 - 1
Krasnodar II
FT
Mordovia Saransk
1 - 1
Shinnik Yaroslavl
FT
Olimpiyets Nizhny Novgorod
0 - 1
Neftekhimik
FT
Tekstilshtik Ivanovo
0 - 1
Rotor Volgograd
Russia: PFL Center
FT
Kaluga
2 - 0
Strogino Moscow
FT
Ryazan
3 - 0
Khimki II
Russia: PFL South
FT
Biolog-Novokubansk
2 - 1
Chernomorets Novorossiysk
FT
Dinamo Stavropol
2 - 0
Anzhi
FT
Druzhba Maykop
0 - 2
Volgar Astrakhan
FT
Inter Cherkessk
3 - 1
Fk Makhachkala
FT
Spartak Vladikavkaz
2 - 2
Mashuk KMV
FT
Urozhay Krasnodar
1 - 0
Krasnodar 3
Saudi Arabia: Pro League
FT
Al Hilal Saudi
1 - 2
Al Nasr Riyadh
FT
Al Ittihad Jeddah
1 - 2
Abha
Scotland: Premiership
FT
Aberdeen
0 - 4
Celtic
FT
Rangers
2 - 1
Motherwell
Scotland: FA Cup 2nd Round
FT
BSC Glasgow
2 - 1
Lochee United
Serbia: Prva Liga
FT
Kabel
1 - 1
Backa
FT
Kolubara
2 - 1
Trayal Krusevac
FT
Novi Pazar
0 - 1
Sindjelic Beograd
Serbia: Superliga
FT
Backa Topola
1 - 1
Proleter Novi Sad
FT
Indjija
1 - 3
Cukaricki
FT
Partizan
4 - 0
Spartak Subotica
Slovakia: Super Liga
FT
Spartak Trnava
0 - 1
MSK Zilina
FT
Zemplin Michalovce
0 - 1
Slovan Bratislava
Slovenia: Prva Liga
FT
Domzale
2 - 0
ASK Bravo
FT
Rudar Velenje
1 - 2
Mura
South Africa: National 1st Division
FT
Jomo Cosmos
0 - 0
Moroka Swallows
South Africa: Premier Soccer League
FT
Baroka
0 - 1
Amazulu
FT
Mamelodi Sundowns
0 - 2
Kaizer Chiefs
South Korea: K League 2
FT
Bucheon 1995
3 - 0
Ansan Mugunghwa
FT
Busan I Park
0 - 0
Jeonnam Dragons
FT
Suwon City
0 - 3
Gwangju
South Korea: K League 1
FT
Gyeongnam
2 - 2
Jeju United
FT
Incheon United
1 - 1
Suwon Bluewings
FT
Sangju Sangmu
0 - 1
Seongnam Ilhwa
Spain: Segunda Division
FT
Almeria
3 - 2
Extremadura
FT
Girona
0 - 0
Alcorcon
FT
Huesca
2 - 0
Elche
FT
Las Palmas
1 - 3
Fuenlabrada
FT
Sporting Gijon
4 - 0
Zaragoza
Spain: Segunda B Group 1
FT
Atletico Baleares
4 - 1
Internacional de Madrid
FT
Getafe B
2 - 0
Coruxo
FT
Las Rozas
1 - 1
Rayo Majadahonda
FT
Marino de Luanco
1 - 0
Las Palmas B
FT
Melilla
1 - 0
San Sebastian de los Reyes
FT
Oviedo B
1 - 1
UD Ibiza
FT
Pena Deportiva
3 - 1
Langreo
Spain: Segunda B Group 2
FT
Alaves B
2 - 0
Haro
FT
Barakaldo
0 - 0
Cultural Leonesa
FT
Burgos
1 - 2
Amorebieta
FT
CD Izarra
1 - 0
Tudelano
FT
Guijuelo
1 - 2
Osasuna B
FT
Unionistas de Salamanca
1 - 2
Arenas Club
Spain: Segunda B Group 3
FT
Barcelona B
1 - 0
Sabadell
FT
Castellon
1 - 2
Villarreal B
FT
Cornella
0 - 1
Hercules
FT
Ebro
2 - 0
Orihuela
FT
Espanyol B
1 - 2
Badalona
FT
La Nucia
2 - 1
Ejea
FT
Lleida Esportiu
0 - 0
Levante B
FT
Olot
2 - 1
Gimnastic
FT
Valencia Mestalla
1 - 2
AE Prat
Spain: Segunda B Group 4
FT
Algeciras
0 - 3
Talavera
FT
Badajoz
1 - 1
Merida
FT
Cadiz B
1 - 0
Villarrobledo
FT
Cordoba
1 - 0
San Fernando
FT
Murcia
1 - 2
Atletico Sanluqueno
FT
Recreativo Huelva
0 - 1
Cartagena
FT
Sevilla Atletico
3 - 0
UCAM Murcia
FT
Yeclano Deportivo
1 - 1
Don Benito
Spain: Primera Division Women
FT
Deportivo La Coruna (W)
3 - 1
CD Tacon (W)
FT
EDF Logrono (W)
3 - 0
Sporting Huelva (W)
FT
Levante (W)
3 - 2
Sevilla (W)
FT
Valencia (W)
2 - 0
Granada Tenerife (W)
Spain: Primera Division
FT
Celta Vigo
0 - 1
Real Sociedad
FT
Granada
1 - 0
Betis
FT
Levante
0 - 1
Espanyol
FT
Osasuna
3 - 1
Valencia
FT
Sevilla
2 - 0
Getafe
Sweden: Allsvenskan
FT
AFC Eskilstuna
0 - 0
Sirius
FT
Hacken
0 - 1
Norrkoping
FT
Ostersunds
1 - 2
Hammarby
Sweden: Superettan
FT
Brommapojkarna
1 - 1
Varbergs BoIS
FT
Halmstad
3 - 2
Brage
Sweden: Division 1 North
FT
Carlstad United
2 - 1
Sandvikens
FT
Gefle
2 - 1
Karlslunds
FT
Nykoping
2 - 1
Umea
FT
Rynninge
1 - 2
Bodens
FT
Team TG
1 - 4
Akropolis
FT
Vasalunds
2 - 0
Forward
Sweden: Division 1 South
FT
Oddevold
1 - 2
Skovde AIK
Switzerland: Challenge League
FT
Lausanne-Sport
5 - 0
Stade Lausanne Ouchy
FT
Wil 1900
3 - 0
Aarau
Switzerland: Super League
FT
FC Zurich
3 - 2
Basel 1893
FT
Lugano
1 - 3
St Gallen
FT
Young Boys
4 - 2
Thun
Tunisia: Ligue 1
FT
Ben Guerdane
2 - 1
As Soliman
FT
CS Hammam-Lif
1 - 1
Monastir
FT
CS Sfaxien
0 - 2
Esperance ST
FT
Chebba
2 - 0
ES Metlaoui
FT
Club Africain
2 - 0
JS Kairouanaise
FT
Etoile du Sahel
1 - 2
CA Bizertin
FT
Stade Tunisien
2 - 0
Tataouine
Turkey: Super Lig
FT
Besiktas
1 - 0
Galatasaray
FT
Genclerbirligi
0 - 2
Denizlispor
FT
Goztepe
1 - 4
Kasimpasa
FT
Yeni Malatyaspor
4 - 0
Kayserispor
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Adana Demirspor
1 - 1
Fatih Karagumruk
FT
Erzurumspor
3 - 1
Hatayspor
FT
Giresunspor
3 - 1
Eskisehirspor
UAE: Pro League
FT
Al Dhafra
1 - 3
Al Wasl
FT
Al Jazira
3 - 2
Al Ittihad Kalba
UEFA: U17 Championship Qualifying Round
FT
Hungary (U17)
3 - 0
Latvia (U17)
FT
Italy (U17)
2 - 0
Northern Ireland (U17)
FT
Russia (U17)
0 - 1
Romania (U17)
FT
Serbia (U17)
2 - 1
Belarus (U17)
FT
Switzerland (U17)
7 - 0
San Marino (U17)
FT
Turkey (U17)
4 - 1
Luxembourg (U17)
USA: USSF Division II Usl P.off Cqf
FT
Fresno
2 - 3
El Paso Locomotive
FT
Nashville
3 - 1
Charleston Battery
PEN
Phoenix Rising
8 - 7
Austin Bold
FT
Reno 1868
1 - 3
Sacramento Republic
USA: NWSL Champion Play Off Final
FT
North Carolina Courage (W)
4 - 0
Chicago Red Stars (W)
Ukraine: Premier League
FT
Dynamo Kyiv
1 - 1
Karpaty Lviv
FT
Lviv
1 - 4
Desna Chernihiv
FT
Shakhtar Donetsk
0 - 0
Oleksandriya
Ukraine: First League
FT
Obolon-Brovar Kyiv
2 - 1
Ahrobiznes Volochysk
Venezuela: Primera Division Clausura
FT
Deportivo La Guaira
0 - 0
Zulia
FT
Deportivo Lara
1 - 1
Puerto Cabello
FT
Deportivo Tachira
1 - 0
Metropolitanos
FT
Llaneros
2 - 1
Trujillanos
FT
Zamora
0 - 0
Aragua
Venezuela: Segunda Division Cl2 P.off Qf
FT
Angostura
0 - 1
UCV
FT
Atletico el Vigia
1 - 0
Atletico Furrial
FT
Petrolero de Anzoategui
0 - 0
Yaracuyanos
Vietnam: FA Cup Semi Final
FT
Becamex Binh Duong
1 - 2
QNK Quang Nam
FT
Hanoi T&t
3 - 0
Ho Chi Minh City
Wales: Premier League
FT
Penybont
2 - 3
Cefn Druids
x
Bet £10 Get £30 in Free Bets
Exclusive Promo Code
P30
JOIN NOW
New customers using Promo Code P30 only, min £10/€10 stake, min odds 1/2, free bets paid as 2 x £15/€15 (30 days expiry), free bet/payment method/player/country restrictions apply. T&C's apply, 18+ begambleaware.org
x
Up to £100 in bet credits
Exclusive Promo Code
100BET365
JOIN NOW
Up to £100 in Bet Credits for new customers at bet365. Min deposit £5 and 1x settled bet requirement to release Bet Credits. Min odds, bet and payment method exclusions apply. Returns exclude Bet Credits stake. Time limits and T&C's apply, 18+ begambleaware.org.
DailyResults Archive
< Oct 2019 >
SuMoTuWeThFrSa
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
EnglandPremier League
ResourcesUseful Links
KEEP IT FUN
GAMBLE RESPONSIBLY
BeGambleAware.org