Football ResultsSaturday, 28th September 2019

Albania: Superliga
FT
Bylis
5 - 0
Flamurtari Vlore
FT
Luftetari Gjirokaster
1 - 1
Laci
FT
Teuta Durres
1 - 0
Kukesi
FT
Vllaznia
4 - 0
Skenderbeu Korce
Algeria: Ligue 2
FT
JSM Skikda
2 - 0
Amal Bou Saada
FT
Khroub
1 - 0
RC Relizane
FT
MC Saida
1 - 0
ASM Oran
FT
MO Bejaia
1 - 0
El Eulma
FT
Olympique Medea
0 - 2
WA Tlemcen
FT
Tadjenant
2 - 0
RC Arbaa
FT
USM Annaba
0 - 1
Arzew
Algeria: Ligue 1
FT
Ain Mlila
1 - 1
Magra
FT
CS Constantine
1 - 0
Hussein Dey
FT
ES Setif
2 - 0
Biskra
Angola: Division 1
FT
Inter Luanda
3 - 1
Primeiro de Maio
FT
Onze Bravos
1 - 2
4 de Abril do Cuando Cubango
FT
Recreativo Do Libolo
2 - 0
Ferrovia Huambo
FT
Sporting de Cabinda
1 - 1
Desportivo Huila
Argentina: Primera Nacional
FT
Atletico de Rafaela
2 - 0
Gimnasia Jujuy
FT
Chacarita Juniors
1 - 0
Villa Dalmine
FT
Defensores de Belgrano
1 - 1
Instituto Cordoba
FT
Quilmes
0 - 0
Santamarina
Argentina: Division 3 Primera B Metropolitana
FT
Almirante Brown
1 - 0
Los Andes
FT
Deportivo Armenio
1 - 1
Colegiales
FT
Sacachispas
1 - 0
Flandria
FT
Tristan Suarez
0 - 2
San Telmo
Argentina: Superliga
FT
Arsenal Sarandi
3 - 0
Estudiantes LP
FT
Boca Juniors
1 - 1
Newells Old Boys
FT
Gimnasia LP
0 - 2
River Plate
FT
Patronato
1 - 1
Lanus
Australia: NPL Play-Off Semi-Final
FT
Maitland
0 - 2
Queensland Lions
Austria: Bundesliga
FT
Red Bull Salzburg
4 - 1
Austria Vienna
FT
St Polten
0 - 3
LASK Linz
FT
Wolfsberger AC
2 - 2
Wattens
Austria: 2.Liga
FT
Dornbirn 1913
3 - 1
Grazer AK
FT
Wacker Innsbruck
0 - 3
Lafnitz
Austria: Regional League East
FT
Ebreichsdorf
6 - 1
Wiener Viktoria
FT
Stripfing/Weiden
1 - 0
Mattersburg II
FT
Team Wiener Linien
1 - 0
Traiskirchen
FT
Wiener Neustadt
0 - 1
Rapid Vienna II
Austria: Regional League Central
FT
Ried II
1 - 2
Gleisdorf 09
FT
Stadl-Paura
2 - 5
Volkermarkt
FT
Usv St. Anna Am Aigen
0 - 1
Union Gurten
FT
WSC Hertha
4 - 1
Wolfsberger AC II
Austria: Regional League Salzburg
FT
Pinzgau
1 - 0
Grodig
FT
USK Anif
3 - 1
St Johann
Austria: Regional League Tirol
FT
Hall
2 - 3
Schwaz
Austria: Regional League Vorarlberg
FT
Austria Lustenau (AM)
3 - 2
Bregenz
Azerbaijan: Premier League
FT
Qabala
0 - 3
Neftchi Baku
Belarus: Premier League Division 1
FT
BATE Borisov
1 - 0
Neman Grodno
FT
Torpedo Zhodino
2 - 0
Gomel
Belgium: Division 1A
FT
Cercle Brugge
1 - 2
Eupen
FT
Gent
2 - 0
Kortrijk
FT
Mechelen
0 - 5
Club Brugge
FT
Mouscron-Peruwelz
2 - 2
Zulte Waregem
Belgium: Division 1B Opening Tournament
FT
Beershot Wilrijk
1 - 2
Leuven
FT
Union St Gilloise
2 - 1
Virton
Belgium: Super League Women
FT
Club Brugge (W)
0 - 2
Genk (W)
Bolivia: LFP Boliviano Clausura
FT
Club Always Ready
2 - 1
Sport Boys Warnes
FT
Nacional Potosi
4 - 1
Club Destroyers
Bolivia: Nacional B Group A
FT
Arauco Prado
0 - 6
Deportivo Fatic
FT
Virgen De Chijipata
1 - 4
EM Huanuni
Bosnia and Herzegovina: Premier League
FT
Celik Zenica
0 - 0
Sloboda Tuzla
FT
Fk Zvijezda 09
1 - 4
Radnik Bijeljina
FT
Sloga Simin Han
2 - 2
Zeljeznicar Sarajevo
Brazil: Serie A
FT
Flamengo
0 - 0
Sao Paulo
Brazil: Serie B
FT
Atletico Goianiense
2 - 0
Figueirense
FT
Coritiba
2 - 1
America Mineiro
FT
Criciuma
2 - 0
Botafogo SP
FT
Oeste
1 - 1
Parana
FT
Ponte Preta
3 - 0
Cuiaba
FT
Sport Recife
3 - 1
Operario PR
Bulgaria: First PFL
FT
Levski Sofia
3 - 1
Botev Vratsa
Bulgaria: Second PFL
FT
Pirin Blagoevgrad
1 - 1
Montana
Bulgaria: 3rd AFL Northeast 3 AFL
FT
Septemvri Tervel
6 - 0
Kaliakra
FT
Svetkavitsa
2 - 1
Hitrino
Bulgaria: 3rd AFL Southeast 3 AFL
FT
Chernomorets Burgas
3 - 1
Haskovo 1957
FT
Dimitrovgrad
0 - 3
Gigant Saedinenie
FT
Karnobat
0 - 0
Uragan Boyadzhik
FT
Maritsa Plovdiv
3 - 1
Borislav Parvomay
FT
Minyor Radnevo
1 - 1
Rozova Dolina
FT
Nesebar
2 - 1
Atletik Kuklen
FT
Svilengrad 1921
1 - 0
Zagorets Nova Zagora
Bulgaria: 3rd AFL
FT
Bansko
1 - 0
Oborishte
FT
Botev Ihtiman
0 - 2
Slivnishki Geroy
FT
Chavdar Etropole
0 - 0
Belasitsa Petrich
FT
Marek
2 - 0
FT
Pirin Razlog
0 - 1
Nadezhda Dobroslavtsi
FT
Rilski Sportist
0 - 1
Minyor Pernik
FT
Vihren
1 - 1
Septemvri Simitli
Bulgaria: 3rd AFL
FT
Akademik Svishtov
7 - 2
Juventus Malchika
CAF: Champions League 1st Round
FT
Al Ahly Cairo
4 - 0
Cano Sport
FT
Raja Casablanca
1 - 1
Al Nasr Dubai
FT
Songo
2 - 4
Platinum (ZIM)
FT
ZESCO United (ZAM)
2 - 1
Young Africans (TAN)
CAF: Confederation Cup 1st Round
FT
CNaPS Sport (MAD)
1 - 3
TS Galaxy
FT
Hassania Agadir
0 - 0
Al Ittihad Tripoli
FT
Proline
2 - 1
Kigali
FT
Renaissance Berkane
2 - 0
Ashanti Gold
PEN
Salitas
3 - 5
Esae
FT
Triangle United
1 - 0
Azam
FT
Zanaco (ZAM)
3 - 0
Bolton City
Canada: Canadian Premier League Cpl Fall Season
FT
Forge Fc
3 - 0
Pacific Fc
FT
Hfx Wanderers
1 - 1
Edmonton
FT
York 9 Fc
1 - 1
Cavalry Fc
Chile: Primera Division
FT
Coquimbo Unido
1 - 1
Antofagasta
FT
Curico Unido
1 - 4
Universidad Catolica
FT
Union Espanola
4 - 0
Iquique
FT
Universidad de Chile
2 - 3
Palestino
Chile: Primera B
FT
Deportes Puerto Montt
1 - 1
Magallanes
FT
Santiago Morning
1 - 1
Nublense
FT
Union San Felipe
1 - 0
San Luis
China: League One
FT
Changchun Yatai
1 - 0
Sichuan Longfor
FT
Guizhou Zhicheng
5 - 0
Xinjiang Tianshan
FT
Nangong Zhiyun
3 - 0
Shaanxi Changan Athletic
FT
Nei Mongol Zhongyou
5 - 1
Meizhou Meixian Techand
FT
Qingdao Huanghai
3 - 1
Liaoning Whowin
FT
Shanghai Shenxin
1 - 2
Zhejiang Greentown
FT
Shijiazhuang Yongchang
1 - 0
Meizhou Hakka
Colombia: Primera A Clausura
FT
Bucaramanga
2 - 3
Envigado
FT
Deportivo Pasto
2 - 1
Cucuta
FT
Huila
1 - 1
Rionegro
FT
Jaguares
0 - 3
Santa Fe
FT
Once Caldas
1 - 1
Independiente Medellin
Colombia: Primera B PB Clausura
FT
Bogota FC
2 - 1
Orsomarso
FT
Fortaleza
1 - 1
Atletico FC
FT
Leones
2 - 2
Boca Juniors Cali
FT
Llaneros
1 - 3
Tigres
Congo DR: Linafoot
FT
Dauphin Noirs
1 - 2
As Nyuki
Costa Rica: Primera Division Apertura Invierno
FT
Guadalupe FC
2 - 1
Deportivo Saprissa
Croatia: Prva HNL
FT
Slaven Belupo
0 - 4
NK Osijek
FT
Varazdin
0 - 2
Rijeka
Croatia: Druga HNL
FT
Dugopolje
1 - 4
NK Osijek II
FT
Hajduk Split II
2 - 2
Rudes
FT
Kustosija
1 - 0
Sesvete
FT
Nk Dubrava
0 - 1
Orijent Rijeka
FT
Sibenik
1 - 0
Solin
Cyprus: Super Cup
FT
APOEL
1 - 0
AEL Limassol
Czech Republic: Division 2
FT
Brno
2 - 1
Hradec Kralove
FT
Pardubice
2 - 0
Lisen
FT
Prostejov
1 - 1
Chrudim
FT
Slavoj Vysehrad
3 - 1
Varnsdorf
FT
Sokolov
2 - 3
Dukla Praha
Czech Republic: Division 1
FT
Sigma Olomouc
2 - 2
Slovacko
FT
Slavia Praha
1 - 0
Mlada Boleslav
FT
Zlin
0 - 1
Jablonec
Denmark: 1. Division
FT
Skive
3 - 3
Nykobing
FT
Viborg
1 - 2
Kolding IF
Denmark: 2. Division Pool 1
FT
B93 Copenhagen
1 - 1
FA 2000
FT
Bronshoj
1 - 0
Skovshoved
Denmark: 2. Division Pool 2
FT
Aarhus Fremad
0 - 0
Thisted
FT
Brabrand
3 - 1
Jammerbugt
FT
Dalum
0 - 1
Middelfart
FT
Sydvest 05
3 - 1
Vejgaard B
Denmark: Elitedivisionen
FT
KoldingQ (W)
2 - 0
BSF (W)
FT
VSK Aarhus (W)
1 - 3
Farum (W)
Denmark: Superligaen
FT
FC Copenhagen
4 - 2
Silkeborg
Ecuador: Liga Pro Serie B
FT
CDS Santa Rita
1 - 1
Manta
FT
Puerto Quito
1 - 1
LDU Loja
Ecuador: Liga Pro Serie A
FT
Aucas
0 - 0
Macara
FT
Deportivo Cuenca
3 - 0
Fuerza Amarilla
FT
Guayquil City
0 - 2
Barcelona
FT
Mushuc Runa
1 - 1
Universidad Catolica
Egypt: Division 1
FT
Al Mokawloon
2 - 2
Smouha
FT
FC Masr
0 - 0
Aswan
El Salvador: Primera Division Apertura
FT
11 Deportivo
0 - 1
Municipal Limeno
FT
Jocoro
0 - 1
Sonsonate
England: Premier League
FT
Aston Villa
2 - 2
Burnley
FT
Bournemouth
2 - 2
West Ham United
FT
Chelsea
2 - 0
Brighton Hove Albion
FT
Crystal Palace
2 - 0
Norwich City
FT
Everton
1 - 3
Manchester City
FT
Sheffield United
0 - 1
Liverpool
FT
Tottenham Hotspur
2 - 1
Southampton
FT
Wolverhampton Wanderers
2 - 0
Watford
England: League One
FT
Bristol Rovers
1 - 0
Rotherham United
FT
Coventry City
1 - 1
Doncaster Rovers
FT
Ipswich Town
4 - 1
Tranmere Rovers
FT
Oxford United
3 - 0
Gillingham
FT
Peterborough United
3 - 2
AFC Wimbledon
FT
Portsmouth
1 - 0
Bolton Wanderers
FT
Rochdale
0 - 3
Wycombe Wanderers
FT
Shrewsbury Town
0 - 3
Fleetwood Town
FT
Southend United
0 - 1
Accrington Stanley
FT
Sunderland
2 - 1
Milton Keynes Dons
England: League Two
FT
Carlisle United
1 - 0
Oldham Athletic
FT
Cheltenham Town
1 - 1
Crewe Alexandra
FT
Crawley Town
2 - 3
Walsall
FT
Exeter City
1 - 3
Grimsby Town
FT
Leyton Orient
3 - 3
Port Vale
FT
Macclesfield Town
1 - 1
Colchester United
FT
Mansfield Town
0 - 1
Plymouth Argyle
FT
Morecambe
2 - 2
Northampton Town
FT
Salford City
0 - 4
Forest Green
FT
Scunthorpe United
1 - 1
Bradford City
FT
Stevenage
1 - 1
Cambridge United
FT
Swindon Town
0 - 2
Newport County
England: National League
FT
Barnet
0 - 0
Solihull Motors
FT
Barrow
2 - 0
Maidenhead
FT
Chesterfield
2 - 1
Aldershot Town
FT
Dagenham & Redbridge
0 - 0
Chorley
FT
Dover Athletic
0 - 2
Halifax Town
FT
Eastleigh
1 - 1
Hartlepool United
FT
Harrogate Town
2 - 0
Sutton United
FT
Notts County
2 - 0
Fylde
FT
Stockport County
0 - 4
Torquay United
FT
Woking
1 - 2
Boreham Wood
FT
Wrexham
1 - 0
Ebbsfleet United
FT
Yeovil Town
3 - 1
Bromley
England: National League North
FT
Alfreton Town
1 - 2
Darlington 1883
FT
Blyth Spartans
3 - 1
Telford United
FT
Boston United
2 - 0
Southport
FT
Brackley Town
8 - 0
Bradford Park Avenue
FT
Chester City
3 - 3
Leamington
FT
Farsley Celtic
2 - 1
Curzon Ashton
FT
Gloucester City
3 - 1
Guiseley
FT
Hereford United
1 - 0
Kettering
FT
Spennymoor Town
2 - 1
Kidderminster Harriers
FT
York City
3 - 0
Kings Lynn
England: National League South
FT
Billericay
2 - 2
Dorking Wanderers
FT
Braintree
1 - 0
Oxford City
FT
Chippenham
2 - 2
Dulwich Hamlet
FT
Dartford
2 - 3
Slough Town
FT
Eastbourne Borough
0 - 4
Chelmsford City
FT
Hampton & Richmond
1 - 0
Tonbridge Angels
FT
Hemel Hempstead Town
2 - 1
Bath City
FT
Hungerford Town
1 - 2
Welling United
FT
Maidstone United
4 - 0
St Albans
FT
Wealdstone
1 - 4
Havant & Waterlooville
FT
Weymouth
3 - 0
Concord Rangers
England: Northern Premier League
FT
Buxton
1 - 2
South Shields
FT
Gainsborough
2 - 2
Mickleover Sports
FT
Grantham Town
4 - 0
Radcliffe Fc
FT
Hyde
3 - 3
Ashton United
FT
Morpeth Town Afc
1 - 1
Stafford Rangers
FT
Nantwich Town
3 - 2
Lancaster City
FT
Scarborough
1 - 1
Warrington Town
FT
United Of Manchester
1 - 0
Bamber Bridge
FT
Whitby Town
0 - 3
Matlock Town
FT
Witton Albion
0 - 1
Stalybridge Celtic
England: Southern League Central
FT
Alvechurch
1 - 1
Biggleswade Town
FT
Banbury United
1 - 1
Coalville Town
FT
Bromsgrove Sporting Fc
0 - 1
Needham Market
FT
Hednesford Town
1 - 1
Rushden & Diamonds
FT
Hitchin
2 - 0
Stratford
FT
Kings Langley
1 - 4
Stourbridge
FT
Nuneaton
3 - 1
Barwell
FT
Peterborough Sports
8 - 1
Leiston
FT
Redditch
0 - 1
St Ives
FT
Royston Town
1 - 2
Tamworth
FT
Rushall Olympic
4 - 1
Lowestoft Town
England: Southern League South
FT
Beaconsfield
2 - 0
Blackfield & Langley
FT
Chesham United
4 - 2
Yate Town
FT
Dorchester Town
1 - 1
Swindon Supermarine
FT
Farnborough
0 - 7
Tiverton
FT
Harrow Borough
0 - 2
Gosport Borough
FT
Hendon
1 - 3
Poole Town
FT
Metropolitan Police
1 - 1
Taunton Town
FT
Salisbury City
2 - 0
Hartley Wintney
FT
Truro City
3 - 0
Hayes & Yeading
FT
Walton Casuals
2 - 1
Merthyr Tydfil
FT
Wimborne Town
2 - 1
Weston Super Mare
England: Isthmian Premier League
FT
Bognor Regis
2 - 0
Haringey Borough
FT
Brightlingsea Regent
2 - 3
Lewes
FT
Carshalton Athletic
1 - 0
Margate
FT
Cheshunt Fc
0 - 1
Horsham
FT
Corinthian Casuals
0 - 0
Potters Bar Town
FT
Cray Wanderers Fc
1 - 1
East Thurrock United
FT
Enfield Town
2 - 0
Merstham
FT
Hornchurch
4 - 0
Bishops Stortford
FT
Leatherhead
1 - 0
Bowers & Pitsea Fc
FT
Wingate & Finchley
1 - 1
Folkestone
FT
Worthing
2 - 1
Kingstonian
England: Premier League 2 Division 1
FT
Arsenal (U23)
2 - 2
Liverpool (U23)
FT
Leicester City (U23)
2 - 2
Chelsea (U23)
England: Womens Super League
FT
Manchester United (W)
2 - 0
Liverpool (W)
England: Championship
FT
Blackburn Rovers
1 - 2
Luton Town
FT
Charlton Athletic
1 - 0
Leeds United
FT
Derby County
3 - 2
Birmingham City
FT
Huddersfield Town
1 - 1
Millwall
FT
Hull City
2 - 2
Cardiff City
FT
Middlesbrough
1 - 4
Sheffield Wednesday
FT
Preston North End
3 - 3
Bristol City
FT
Queens Park Rangers
0 - 2
West Bromwich Albion
FT
Swansea City
1 - 1
Reading
Estonia: Meistriliiga
FT
Kalju Nomme
4 - 0
Maardu Linnameeskond
FT
Tallinna Kalev
0 - 1
FCI Levadia
Estonia: Esiliiga
FT
K-Jarve JK Jarve
1 - 2
Flora Tallinn II
FT
Rakvere Tarvas
0 - 5
Parnu Linnameeskond
Finland: Veikkausliiga
FT
FC Inter Turku
0 - 1
Honka
FT
HJK Helsinki
3 - 0
Mariehamn
FT
Lahti
2 - 2
HIFK
FT
RoPS
2 - 1
VPS
Finland: Ykkonen
FT
AC Oulu
1 - 1
MyPa
FT
Ekranas IF
2 - 4
Haka
FT
TPV
3 - 4
AC Kajaani
Finland: Kakkonen Group A
FT
JIPPO
0 - 0
MIPK
FT
JaPS
3 - 5
Klubi-04
FT
Kiffen
0 - 3
Viikingit
FT
MP
3 - 0
VJS
FT
Reipas
2 - 2
Pepo
FT
Sudet
1 - 7
NJS
Finland: Kakkonen Group B
FT
EPS
4 - 4
P-IIrot
FT
Jazz
3 - 2
FC Espoo
FT
KaPa
0 - 1
Gnistan
Finland: Kakkonen Group C
FT
GBK
2 - 2
JBK
FT
Hercules
2 - 4
Vaajakoski
FT
Kajha
0 - 0
RoPS (A)
FT
KuFu 98
4 - 3
OLS Oulu
FT
VIFK
3 - 0
PK-37
Finland: Naisten Liga
FT
Aland United (W)
0 - 1
JyPK (W)
FT
HJK Helsinki (W)
3 - 0
KuPS Kuopio (W)
FT
Honka (W)
1 - 1
TiPS (W)
FT
TPS (W)
2 - 0
ONS (W)
France: Ligue 1
FT
Angers
1 - 1
Amiens
FT
Bordeaux
0 - 1
Paris St Germain
FT
Lyon
0 - 1
Nantes
FT
Metz
2 - 2
Toulouse
FT
Monaco
4 - 1
Stade Brestois 29
FT
Nice
1 - 1
Lille
FT
Reims
1 - 2
Dijon
France: Division 1 Women
FT
Guingamp (W)
1 - 5
Lyon (W)
FT
Metz (W)
0 - 2
Soyaux (W)
FT
Montpellier (W)
6 - 0
Dijon (W)
FT
Paris FC (W)
3 - 1
Marseille (W)
FT
Reims (W)
0 - 1
Fleury Merogis (W)
France: Ligue 2
FT
Lens
2 - 1
Paris FC
Georgia: Erovnuli Liga Umaglesi Liga
FT
Dinamo Tbilisi
1 - 1
Sioni Bolnisi
FT
Saburtalo
4 - 0
Lokomotivi Tbilisi
Germany: Bundesliga
FT
1899 Hoffenheim
0 - 3
Borussia Monchengladbach
FT
Augsburg
0 - 3
Bayer Leverkusen
FT
Borussia Dortmund
2 - 2
Werder Bremen
FT
Leipzig
1 - 3
Schalke 04
FT
Mainz 05
0 - 1
Wolfsburg
FT
Paderborn 07
2 - 3
Bayern Munich
Germany: 2. Bundesliga
FT
Bochum
2 - 2
Darmstadt 98
FT
Jahn Regensburg
2 - 2
Hamburg
FT
Karlsruher
1 - 1
Heidenheim
Germany: 3. Liga
FT
1860 Munich
3 - 1
Kaiserslautern
FT
Carl Zeiss Jena
1 - 2
Duisburg
FT
Eintracht Braunschweig
1 - 1
Hallescher
FT
Preussen Munster
1 - 4
Bayern Munich II
FT
Sonnenhof Grossaspach
2 - 0
Chemnitzer
FT
Zwickau
4 - 0
Viktoria Koln
Germany: Regional League North
FT
Hamburg II
2 - 3
Lubeck
FT
Weiche Flensburg
2 - 1
Jeddeloh
FT
Werder Bremen II
1 - 3
Eintracht Norderstedt
FT
Wolfsburg II
3 - 0
Luneburger Hansa
Germany: Regional League Northeast
FT
Energie Cottbus
6 - 0
BFC Dynamo
FT
Hertha Berlin II
3 - 3
Babelsberg 03
FT
Optik Rathenow
1 - 1
ZFC Meuselwitz
Germany: Regional League West
FT
Alemannia Aachen
3 - 1
Lippstadt 08
FT
Koln II
1 - 0
Rodinghausen
FT
SF Lotte
2 - 1
Schalke 04 II
FT
Vfb Homberg
1 - 1
Wattenscheid 09
FT
Wuppertaler
1 - 2
Bonner
Germany: Regional League Southwest
FT
Bayern Alzenau
2 - 2
Fc Giessen
FT
RW Koblenz
1 - 4
Elversberg
FT
Saarbrucken
2 - 1
Ulm 1846
Germany: Bundesliga Women
FT
SGS Essen (W)
2 - 0
Turbine Potsdam (W)
Germany: Regional League Bavaria
FT
Bayreuth
0 - 0
Wacker Burghausen
FT
Buchbach
1 - 0
Schalding-Heining
FT
Eichstatt
2 - 2
Aubstadt
FT
Nurnberg II
1 - 2
1896 Rain Am Lech
FT
Turkgucu-ataspor Munchen
2 - 0
Greuther Furth II
Greece: Super League 2
FT
Apollon Larissa
2 - 1
Kerkyra
Greece: Football League
FT
Ionikos
0 - 0
Trikala
Greece: Super League 1
FT
Aris Thessalonikis
2 - 3
Larisa
FT
Atromitos Athinon
2 - 0
Panetolikos
FT
Olympiakos Piraeus
2 - 0
Lamia
Guatemala: Liga Nacional Apertura
FT
Siquinala
1 - 2
Malacateco
Honduras: Liga Nacional Apertura
FT
CD Marathon
2 - 1
CD Motagua
Hong Kong: Premier League
FT
Sun Pegasus
1 - 2
BC Rangers
Hungary: NB I
FT
Debrecen
1 - 2
Puskas Academy
FT
Kaposvar
2 - 0
Diosgyori
FT
MOL Vidi
0 - 2
Ujpest
FT
Mezokovesd-Zsory
1 - 2
Budapest Honved
FT
Zalaegerszegi
3 - 1
PAKS
Iceland: Urvalsdeild
FT
Breidablik
1 - 2
KR Reykjavik
FT
FH Hafnarfjordur
3 - 0
Grindavik
FT
IA Akranes
1 - 5
Vikingur Reykjavik
FT
KA Akureyri
4 - 2
Fylkir
FT
Stjarnan
3 - 2
IBV
FT
Valur Reykjavik
2 - 0
Kopavogur
Indonesia: Liga 1
FT
Barito Putera
1 - 0
Persebaya Surabaya
FT
Persela Lamongan
1 - 1
Bhayangkara Surabaya
Iran: FA Cup Round of 32
PEN
Mes Kerman
3 - 2
Baderan Tehran
Iraq: Premier League
FT
Al Zawraa
2 - 0
Al Shorta
Israel: Premier League
FT
Ashdod
1 - 1
Hapoel Haifa
FT
Beitar Jerusalem
0 - 4
Maccabi Tel Aviv
FT
Hapoel Beer Sheva
1 - 0
Hapoel Raanana
FT
Hapoel Hadera
2 - 2
Ironi Kiryat Shmona
FT
Hapoel Tel Aviv
1 - 1
Bnei Yehuda Tel Aviv
Italy: Serie A
FT
Juventus
2 - 0
Spal
FT
Sampdoria
1 - 3
Internazionale
FT
Sassuolo
1 - 4
Atalanta
Italy: Serie B
FT
Empoli
3 - 0
Perugia
FT
Frosinone
1 - 1
Cosenza
FT
Juve Stabia
0 - 1
Cittadella
FT
Unione Venezia
1 - 1
Pisa
Italy: Serie C Group A
FT
Robur Siena
2 - 2
Pistoiese
Italy: Serie C Group B
FT
Piacenza
2 - 1
Carpi
Italy: Serie C Group C
FT
Picerno
0 - 1
Bari
Japan: J1 League
FT
Cerezo Osaka
3 - 1
Gamba Osaka
FT
Kashima Antlers
1 - 1
Consadole Sapporo
FT
Kawasaki Frontale
1 - 2
Vissel Kobe
FT
Oita Trinita
1 - 2
Jubilo Iwata
FT
Sagan Tosu
3 - 3
Urawa Red Diamonds
FT
Sanfrecce Hiroshima
1 - 1
Nagoya Grampus
FT
Vegalta Sendai
1 - 1
Yokohama F Marinos
Japan: J2 League
FT
Albirex Niigata
3 - 0
Mito Hollyhock
FT
Ehime
3 - 2
Tochigi SC
FT
Kagoshima United
0 - 1
Kyoto Sanga
FT
Kashiwa Reysol
3 - 0
Tokyo Verdy
FT
Omiya Ardija
3 - 0
V-Varen Nagasaki
FT
Renofa Yamaguchi
2 - 0
Avispa Fukuoka
FT
Tokushima Vortis
2 - 0
Zweigen Kanazawa
Japan: L1 League Women
FT
Iga Kunoichi (W)
1 - 1
Nippon University (W)
Japan: J3 League
FT
Fujieda MYFC
2 - 1
Gamba Osaka (U23)
FT
Thespakusatsu Gunma
2 - 1
Azul Claro Numazu
Kazakhstan: Premier League
FT
Irtysh Pavlodar
4 - 2
Shakhter Karagandy
FT
Tobol Kostanay
0 - 0
Zhetysu
Kenya: Division 1
FT
Kariobangi Sharks
0 - 0
Mathare United
FT
Kisumu All Stars
1 - 2
Western Stima
FT
Tusker
3 - 1
Sofapaka
FT
Ulinzi Stars
3 - 1
Sony Sugar
Kosovo: Superliga
FT
Feronikeli
5 - 0
Ferizaj
FT
Llapi
2 - 1
Dukagjini
FT
Trepca 89
5 - 1
Falmurtari
Kuwait: Premier League
FT
Al Shabab Al Ahmadi
3 - 5
Al Salmiyah
Lebanon: Premier League
FT
Bourj Fc
2 - 0
Shabab El-bourj
Lithuania: A Lyga Division 1
FT
Panevezys
3 - 3
Zalgiris Kaunas
Malaysia: League Cup Quarter Final
FT
Johor Darul Takzim
4 - 1
Terengganu
Malaysia: Challenge Cup Semi Final
FT
UKM
6 - 1
Sarawak
Malta: Premier League
FT
Birkirkara
2 - 2
Valletta
FT
Gudja United
0 - 2
Floriana
FT
Senglea Athletic
1 - 3
Hamrun Spartans
FT
Sirens
3 - 1
St Lucia
Mexico: Liga MX Apertura
FT
Atlas
2 - 0
Club Queretaro
FT
Pachuca
2 - 0
Cruz Azul
FT
Puebla
2 - 1
Leon
Mexico: Ascenso MX Apertura Division 2
FT
Atlante
2 - 1
Universidad Guadalajara
FT
Correcaminos UAT
2 - 0
Cimarrones
FT
Mineros de Zacatecas
1 - 1
Tapachula
Moldova: National Division Division 1
FT
Dinamo-Auto Tiraspol
2 - 0
Petrocub
FT
Zimbru Chisinau
1 - 2
Sheriff Tiraspol
Montenegro: Prva CFL
FT
Iskra Danilovgrad
1 - 0
Grbalj
FT
Mladost Ljeskopolje
1 - 0
Petrovac
FT
Rudar Pljevlja
0 - 3
Buducnost Podgorica
FT
Sutjeska
1 - 1
Mladost Podgorica
FT
Zeta
0 - 0
Kom
Netherlands: Eredivisie
FT
Ajax
2 - 0
Groningen
FT
Fortuna Sittard
0 - 0
Sparta Rotterdam
FT
VVV Venlo
0 - 3
Heerenveen
North Macedonia: Prva MFL
FT
Shkupi 1927
2 - 0
Shkendija
North Macedonia: Druga MFL West
FT
Drita
1 - 0
Vardari Forino
FT
Gostivar
0 - 0
Fk Kadino
FT
Korabi
1 - 2
Pelister
FT
Ohrid
0 - 0
Labunishta
FT
Vellazerimi 77
1 - 0
Skopje
North Macedonia: Druga MFL East
FT
Belasica
3 - 0
Osogovo
FT
Kozuv Gevgelija
3 - 0
Plackovica
FT
Pobeda
2 - 1
Fk Pitu Guli
FT
Sasa
0 - 1
Tikves
Northern Ireland: NIFL Premiership
FT
Ballymena United
2 - 1
Cliftonville
FT
Coleraine
0 - 0
Larne
FT
Crusaders
5 - 2
Glentoran
FT
Dungannon Swifts
2 - 1
Carrick Rangers
FT
Linfield
7 - 0
Glenavon
FT
Warrenpoint Town
1 - 3
Institute
Northern Ireland: NIFL Championship
FT
Ards
1 - 1
Dundela
FT
Ballinamallard United
2 - 0
Queens University
FT
Harland & Wolff Welders
2 - 2
Dergview
FT
Knockbreda
1 - 2
Loughgall
FT
Newry City
5 - 1
Ballyclare Comrades
FT
PSNI
0 - 1
Portadown
Norway: Eliteserien
FT
Rosenborg
0 - 0
Brann
Norway: 1. Divisjon
FT
Start
3 - 2
Sandnes Ulf
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Brattvag
4 - 0
Bryne
FT
Kvik Halden
2 - 1
Levanger
FT
Moss
0 - 1
Byasen
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Asane
6 - 1
Baerum
FT
Floro
1 - 0
Alta
FT
Kjelsas
4 - 0
Grorud
FT
Sotra
0 - 1
Oppsal
Norway: Toppserien
FT
Avaldsnes (W)
3 - 1
Lyn (W)
FT
Stabaek (W)
1 - 3
Valerenga (W)
Oman: Pro League
FT
Al Nahda Club
2 - 1
Oman Club
FT
Al Shabab Seeb
1 - 0
Al Oruba
FT
Saham
1 - 0
Al Nasr Salalah
Panama: Liga Panamena De Futbol Apertura
FT
Arabe Unido
2 - 1
Alianza
FT
Independiente
2 - 0
Atletico Chiriqui
FT
Plaza Amador
0 - 1
Sporting San Miguelito
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Club River Plate
0 - 1
Club Guarani
Paraguay: Segunda Division
FT
Fernando de la Mora
3 - 4
Resistencia
Peru: Primera Division Clausura
FT
Carlos Mannucci
0 - 0
Alianza Universidad
FT
Molinos El Pirata
2 - 1
Sport Huancayo
FT
UTC
1 - 1
Sporting Cristal
Peru: Liga 2
FT
Los Caimanes
2 - 3
Cienciano
Philippines: Football League
FT
Stallion
1 - 1
Ceres
Poland: Ekstraklasa
FT
Gornik Zabrze
1 - 3
Lech Poznan
FT
Legia Warszawa
1 - 2
Lechia Gdansk
FT
Rakow Czestochowa
1 - 2
Wisla Plock
Poland: I Liga
FT
Radomiak Radom
2 - 0
Stal Mielec
FT
Stomil Olsztyn
1 - 0
Podbeskidzie
FT
Tychy
2 - 3
Olimpia Grudziadz
Poland: II Liga
FT
Garbarnia Krakow
1 - 3
Stal Stalowa Wola
FT
Gryf Wejherowo
2 - 1
SKRA Czestochowa
FT
Katowice
2 - 0
Lech Ii Poznan
FT
Resovia Rzeszow
3 - 0
Legionovia Legionowo
FT
Widzew Lodz
1 - 0
Gornik Polkowice
Portugal: Primeira Liga
FT
Benfica
1 - 0
Vitoria Setubal
FT
Famalicao
3 - 1
Belenenses
FT
Maritimo
2 - 1
Moreirense
Qatar: Stars League
FT
Al Ahli Doha
1 - 3
Al Rayyan
FT
Al Gharafa
1 - 3
Al Sailiya
FT
Al Shahaniya
0 - 1
Al Duhail
FT
Qatar SC
2 - 1
Al Khor
Romania: Liga I
FT
Chindia Targoviste
1 - 0
Astra Giurgiu
FT
Hermannstadt
0 - 1
Botosani
Romania: Liga II
FT
Dunarea Calarasi
4 - 0
Pandurii Targu Jiu
FT
Gloria Buzau
2 - 1
Concordia
FT
SCM Pitesti
3 - 2
Voint Turnu Magurele
FT
Scolar Resita
2 - 1
Farul Constanta
FT
Sirineasa
1 - 4
Politehnica Timisoara
FT
UTA Arad
6 - 0
Juventus Bucuresti
Romania: Liga III Serie 1
FT
Ceahlaul Piatra Neamt
7 - 1
Kosarom Pascani
FT
Focsani
2 - 0
Husana Husi
FT
Otelul Galati
3 - 0
Somuz Falticeni
FT
Stiinta Miroslava
4 - 0
Csm Bacau
FT
Targu Secuiesc
0 - 1
Bucovina Radauti
Romania: Liga III Serie 2
FT
Afumati
8 - 0
Axiopolis Cernavoda
FT
Agricola Borcea
2 - 1
Faurei
FT
Medgidia
0 - 0
Gloria Popesti Leordeni
FT
Metalul Buzau
0 - 0
Mostistea Ulmu
FT
Recolta Gheorghe
1 - 2
Steaua Bucuresti II
FT
Tunari
3 - 3
Unirea 2004 Slobozia
FT
Viitorul Ianca
2 - 0
Poseidon Mai Limanu
Romania: Liga III Serie 3
FT
Aninoasa
0 - 0
Csm Slatina
FT
Brasov
0 - 1
Flacara Moreni
FT
Cs Blejoi
0 - 2
Vedita Colonesti
FT
Progresul Spartac
4 - 1
Cetate Rasnov
FT
Sporting Rosiori
1 - 1
Unirea Bascov
FT
Tractorul Cetate
3 - 1
Balotesti
Romania: Liga III Serie 4
FT
Fortuna Becicherecu
1 - 1
National Sebis
FT
Gloria Cermei
1 - 1
Filiasi
FT
Progresul Pecica
5 - 2
Viitorul Daesti
Romania: Liga III Serie 5
FT
Luceafarul Oradea
1 - 0
Minaur Baia Mare
FT
Unirea Alba Iulia
1 - 1
Ariesul 1907 Turda
FT
Unirea Dej
3 - 1
Industria Galda
FT
Unu Fotbal Gloria
1 - 1
Avantul Reghin
FT
Zalau
3 - 2
Ecomax Cluj II II
Russia: Football Premier League
FT
Krylya Sovetov
2 - 0
Tambov
FT
Lokomotiv Moscow
1 - 0
Zenit St Petersburg
FT
Rostov
3 - 0
Dinamo Moscow
Russia: PFL West
FT
Kolomna
0 - 0
Rodina
FT
Luki-Energiya
0 - 1
Olimp Khimki
FT
Veles Moscow
3 - 0
Znamya Truda
FT
Zenit St Petersburg II
0 - 0
Leningradets
FT
Zvezda St Petersburg
3 - 1
Lokomotiv Moscow II
Russia: PFL Center
FT
Dinamo Bryansk
1 - 1
Salyut Belgorod
FT
Kaluga
1 - 2
Ararat Moscow
FT
Khimik Nobomoskovsk
2 - 0
Kvant Obninsk
FT
Khimki II
1 - 4
Rotor Volgograd II
FT
Metallurg Lipetsk
3 - 0
Zorky Krasnogorsk
FT
Ryazan
1 - 2
Sokol Saratov
FT
Strogino Moscow
3 - 1
Saturn Ramenskoye
Russia: PFL South
FT
Biolog-Novokubansk
2 - 3
SKA Rostov
FT
Dinamo Stavropol
3 - 0
Krasnodar 3
FT
Druzhba Maykop
1 - 1
Spartak Nalchik
FT
Fk Makhachkala
0 - 3
Volgar Astrakhan
FT
Mashuk KMV
4 - 0
Anzhi
FT
Spartak Vladikavkaz
0 - 4
Alania-d Vladikavkaz
FT
Urozhay Krasnodar
1 - 1
Legion
Russia: PFL East
FT
Dinamo Barnaul
1 - 1
Irtysh Omsk
Saudi Arabia: Pro League
FT
Al Faisaly
3 - 1
Al Adalah
FT
Al Hazm
4 - 0
Dhamk
FT
Al Raed
2 - 0
Al Feiha
Scotland: Premiership
FT
Hamilton Academical
2 - 1
Livingston
FT
Hibernian
1 - 1
Celtic
FT
Kilmarnock
0 - 0
Ross County
FT
Rangers
5 - 0
Aberdeen
FT
St Johnstone
0 - 1
Motherwell
FT
St Mirren
0 - 0
Heart of Midlothian
Scotland: Championship
FT
Arbroath
0 - 3
Ayr United
FT
Dundee United
6 - 0
Morton
FT
Dunfermline
1 - 1
Alloa Athletic
FT
Inverness CT
1 - 3
Partick
Scotland: League One
FT
Airdrieonians
2 - 2
Stranraer
FT
Dumbarton
1 - 2
Clyde
FT
Falkirk
0 - 0
East Fife
FT
Forfar Athletic
1 - 2
Raith Rovers
FT
Montrose
4 - 3
Peterhead
Scotland: League Two
FT
Brechin
2 - 1
Elgin City
FT
Cove Rangers
3 - 0
Annan Athletic
FT
Cowdenbeath
1 - 0
Albion Rovers
FT
Edinburgh City
2 - 1
Queens Park
FT
Stirling Albion
1 - 1
Stenhousemuir
Scotland: FA Cup 1st Round
FT
Clachnacuddin
2 - 1
Nairn County
Serbia: Superliga
FT
Crvena Zvezda
3 - 1
Macva
FT
Radnicki Nis
1 - 4
Partizan
Slovakia: Super Liga
FT
Senica
1 - 0
Pohronie D. Zdana
FT
Sered
1 - 1
Trencin
FT
Slovan Bratislava
5 - 0
FC Nitra
FT
Zemplin Michalovce
0 - 1
Ruzomberok
Slovenia: Prva Liga
FT
Mura
3 - 0
Domzale
FT
Olimpija Ljubljana
2 - 4
Maribor
South Africa: National 1st Division
FT
Ajax Cape Town
2 - 1
Royal Eagles
FT
Mbombela United
0 - 0
Tshakhuma Madzivhadila
FT
TS Sporting
0 - 0
Jdr Stars
FT
Uthongathi
0 - 3
Free State Stars
South Africa: Premier Soccer League
FT
Golden Arrows
2 - 2
Stellenbosch
FT
Kaizer Chiefs
1 - 0
Baroka
FT
Orlando Pirates
3 - 3
Cape Town City
FT
Supersport United
1 - 0
Amazulu
South Korea: K League 2
FT
Daejeon Citizen
0 - 0
Ansan Greeners
FT
Gwangju
3 - 1
Seoul E-Land
FT
Suwon City
2 - 2
Ansan Mugunghwa
South Korea: K League 1
FT
Daegu
2 - 2
Jeju United
FT
Jeonbuk Motors
2 - 0
Suwon Bluewings
FT
Ulsan Hyundai
1 - 0
Seongnam Ilhwa
Spain: Segunda Division
FT
Alcorcon
0 - 2
Extremadura
FT
Elche
1 - 0
Ponferradina
FT
Fuenlabrada
2 - 2
Rayo Vallecano
FT
Huesca
1 - 0
Girona
FT
Racing Santander
0 - 0
Numancia
Spain: Segunda B Group 1
FT
Atletico Madrid B
4 - 0
San Sebastian de los Reyes
FT
Real Madrid Castilla
3 - 1
Rayo Majadahonda
FT
Sporting Gijon B
1 - 0
Internacional de Madrid
Spain: Segunda B Group 2
FT
Amorebieta
1 - 0
Valladolid B
FT
Athletic Club B
5 - 0
Osasuna B
FT
Leioa
2 - 0
Alaves B
FT
Real Union
1 - 1
Arenas Club
FT
Unionistas de Salamanca
1 - 2
Cultural Leonesa
Spain: Segunda B Group 3
FT
Llagostera
2 - 1
Hercules
FT
Lleida Esportiu
1 - 0
Gimnastic
FT
Valencia Mestalla
1 - 1
Espanyol B
Spain: Segunda B Group 4
FT
Cadiz B
2 - 2
Algeciras
FT
Sevilla Atletico
2 - 1
Cordoba
FT
Villarrubia Cf
0 - 0
UCAM Murcia
Spain: Primera Division Women
FT
Espanyol (W)
0 - 1
Real Sociedad (W)
FT
Granada Tenerife (W)
0 - 1
Levante (W)
FT
Rayo Vallecano (W)
1 - 0
Sporting Huelva (W)
Spain: Primera Division
FT
Athletic Club
0 - 1
Valencia
FT
Atletico Madrid
0 - 0
Real Madrid
FT
Getafe
0 - 2
Barcelona
FT
Granada
1 - 0
Leganes
Sweden: Superettan
FT
Orgryte
3 - 2
Brommapojkarna
Sweden: Division 1 North
FT
Forward
2 - 3
Sylvia
FT
Gefle
0 - 2
Linkopings
FT
Karlslunds
2 - 1
Karlstad
FT
Sollentuna
3 - 1
Sandvikens
Sweden: Division 1 South
FT
Atvidabergs
0 - 2
Trollhattan
FT
Kristianstad
1 - 0
Oddevold
FT
Lunds
3 - 0
Assyriska Turabdin
FT
Oskarshamns AIK
2 - 4
Eskilsminne
FT
Utsiktens
3 - 0
Lindome
Sweden: Damallsvenskan
FT
Kungsbacka (W)
1 - 2
Rosengard (W)
FT
Limhamn Bunkeflo (W)
1 - 1
Vaxjo (W)
Switzerland: Challenge League
FT
Grasshopper Club
3 - 2
Chiasso
FT
Stade Lausanne Ouchy
2 - 1
Kriens
Switzerland: Super League
FT
St Gallen
4 - 0
Thun
FT
Young Boys
3 - 2
Sion
Thailand: League Cup Final
PEN
Buriram United
7 - 8
Prachuap
Turkey: Super Lig
FT
Alanyaspor
1 - 1
Sivasspor
FT
Denizlispor
0 - 1
Kasimpasa
FT
Galatasaray
0 - 0
Fenerbahce
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Adanaspor
3 - 3
Altay
FT
Boluspor
1 - 2
Istanbulspor
FT
Bursaspor
1 - 0
Erzurumspor
FT
Keciorengucu
1 - 1
Umraniyespor
UEFA: U17 Championship Qualifying Round
FT
Bosnia & Herzegovina (U17)
1 - 2
Finland (U17)
FT
Czech Republic (U17)
0 - 0
Moldova (U17)
USA: USSF Division II United Soccer League
FT
Carolina Railhawks
3 - 1
Ottawa Fury
FT
Charlo. Independence
4 - 0
Hartford Athletic
FT
Loudoun United
0 - 2
Nashville
FT
Louisville City
2 - 2
Tampa Bay Rowdies
FT
Pittsburgh Riverhounds
3 - 0
Indy Eleven
USA: NWSL
FT
Washington Spirit (W)
2 - 1
North Carolina Courage (W)
Ukraine: Premier League
FT
Karpaty Lviv
1 - 2
Kolos Kovalivka
FT
Oleksandriya
2 - 0
Lviv
Ukraine: First League
FT
Avanhard Kramatorsk
1 - 0
Metalurh Zaporizhzhya
Venezuela: Primera Division Clausura
FT
Carabobo
2 - 3
Trujillanos
FT
Estudiantes Caracas
2 - 5
Zulia
FT
Lala
0 - 1
Aragua
FT
Portuguesa FC
0 - 0
Puerto Cabello
Venezuela: Segunda Division Clausura
FT
Ciudad Vinotino
0 - 1
UCV
FT
Hermanos Colmenarez
1 - 1
FT
Yaracuyanos
1 - 2
Gran Valencia
Wales: Premier League
FT
Airbus UK Broughton
1 - 0
Carmarthen Town
FT
The New Saints
0 - 1
Barry Town
x
Up to £100 in bet credits
Exclusive Promo Code
100BET365
JOIN NOW
Up to £100 in Bet Credits for new customers at bet365. Min deposit £5 and 1x settled bet requirement to release Bet Credits. Min odds, bet and payment method exclusions apply. Returns exclude Bet Credits stake. Time limits and T&C's apply, 18+ begambleaware.org.
DailyResults Archive
< Sep 2019 >
SuMoTuWeThFrSa
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
EnglandPremier League
ResourcesUseful Links
KEEP IT FUN
GAMBLE RESPONSIBLY
BeGambleAware.org
x
£20 Risk Free First bet
New Customers Only Limited to one per person. If you’ve previously had a Paddy Power account, you will not qualify for the offer. Place your FIRST bet on any Sportsbook market and if it loses we will refund your stake in CASH. Max refund for this offer is  £20. Only deposits made using Cards or Paypal will qualify for this promotion. Paddy's Rewards Club: Get a  £10 free bet when you place 5x bets of  £10+. T&C's apply, 18+ begambleaware.org.
BET HERE
We use cookies to provide statistics that help give you the best experience of our site. By continuing to use the site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more
Got It