Football ResultsSunday, 28th October 2018

Albania: Superliga
FT
Kastrioti Kruje
0 - 2
Luftetari Gjirokaster
FT
Laci
0 - 1
Kukesi
Angola: Division 1
FT
4 de Abril do Cuando Cubango
1 - 1
Kabuscorp
FT
Academica do Lobito
3 - 0
Sporting de Cabinda
FT
Desportivo Huila
1 - 1
Onze Bravos
FT
Progresso Associacao
1 - 1
Saurimo Fc
FT
Recreativo Do Libolo
0 - 0
Petro Atletico
Argentina: Primera B Nacional
FT
Guillermo Brown
0 - 0
Central Cordoba
FT
Independiente Rivadavia
1 - 1
Arsenal Sarandi
FT
Nueva Chicago
0 - 0
Almagro
FT
Olimpo Bahia Blanca
1 - 1
Los Andes
FT
Racing Club
2 - 2
Santamarina
Argentina: Primera B Metropolitana
FT
Sacachispas
0 - 0
Atlanta
Argentina: Primera Division Superliga Argentina
FT
Atletico Tucuman
4 - 2
Independiente
FT
Banfield
0 - 2
Estudiantes LP
FT
Patronato
2 - 1
Rosario Central
FT
Racing Club
2 - 1
San Lorenzo
FT
Velez Sarsfield
1 - 0
Belgrano Cordoba
Armenia: Premier League
FT
Lori FC
1 - 3
Banants Yerevan
FT
Pyunik Yerevan
1 - 1
Shirak
Australia: W League
FT
Brisbane Roar (W)
1 - 1
Perth Glory (W)
FT
Canberra United (W)
2 - 0
Melbourne City (W)
FT
Melbourne Victory (W)
0 - 0
Adelaide United (W)
Australia: A League
FT
Brisbane Roar
0 - 0
Wellington Phoenix
FT
Melbourne Victory
2 - 3
Perth Glory
Austria: Bundesliga
FT
LASK Linz
3 - 3
Red Bull Salzburg
FT
Rapid Vienna
2 - 0
Admira Wacker
FT
Wolfsberger AC
1 - 0
St Polten
Austria: Erste Liga
FT
Ried
1 - 0
Austria Lustenau
Austria: Regional League East
FT
Admira Wacker II
1 - 2
Mannsdorf
Austria: Regional League Central
FT
Sturm Graz II
2 - 2
Wolfsberger AC II
Austria: Regional League West
FT
Pinzgau
0 - 3
Reichenau
Azerbaijan: Premier League
FT
Neftchi Baku
3 - 1
Qarabag
FT
Sabail
2 - 1
Inter Baku
Belarus: Division 1
FT
Dinamo Minsk
1 - 1
Dinamo Brest
FT
Gomel
0 - 1
BATE Borisov
FT
Torpedo Zhodino
1 - 0
Shakhter Soligorsk
Belgium: Division 1A
FT
Eupen
2 - 1
Anderlecht
FT
Standard Liege
1 - 1
Genk
FT
Waasland-Beveren
0 - 1
Antwerp
Belgium: Division 1B Opening Tournament
FT
Lommel United
0 - 1
Westerlo
Bolivia: Nacional B Group A
FT
Escuela Enrique Happ
0 - 1
EM Huanuni
FT
Universitario de Vinto
4 - 2
Deportivo Bata
Bolivia: Nacional B Group C
FT
CA Bermejo
2 - 1
Petrolero
FT
Independiente Petrolero
4 - 3
Deportivo Aleman
Bolivia: LFP Boliviano Clausura
FT
Aurora
1 - 2
San Jose
FT
Bolivar
6 - 0
Universitario de Sucre
FT
Club Destroyers
0 - 1
The Strongest
FT
Guabira
4 - 0
Jorge Wilstermann
FT
Nacional Potosi
3 - 0
Oriente Petrolero
Bosnia and Herzegovina: Premier League
FT
GOSK Gabela
1 - 0
Sarajevo
FT
Zeljeznicar Sarajevo
0 - 1
Fk Zvijezda 09
Brazil: Serie A
FT
Atletico Paranaense
2 - 1
Botafogo
FT
Cruzeiro
3 - 1
Parana
Bulgaria: First PFL
FT
Etar Veliko Tarnovo
3 - 0
Slavia Sofia
FT
Septemvri Sofia
1 - 4
Ludogorets
Bulgaria: Second PFL
FT
Arda Kardzhali
0 - 1
Tsarsko Selo
Bulgaria: 3rd AFL Northwest 3 AFL
FT
Akademik Svishtov
1 - 1
Bdin Vidin
FT
Botev Lukovit
2 - 0
Lokomotiv 1927 Dryanovo
FT
Levski 2007
0 - 1
Kom Berkovitsa
FT
Partizan Cherven Bryag
2 - 1
Botev Kozloduy
FT
Pavlikeni
0 - 5
Spartak Pleven
FT
Sevlievo
4 - 1
Yantra Polski Trambesh
FT
Tryavna
1 - 5
Vihar Slavyanovo
FT
Yantra Gabrovo
6 - 1
Lokomotiv Mezdra
Bulgaria: 3rd AFL
FT
0 - 3
Suvorovo
FT
0 - 1
Kaliakra
FT
Kubrat
1 - 0
Benkovski Byala
FT
Lokomotiv Ruse
2 - 2
Hitrino
Chile: Primera Division
FT
Audax Italiano
1 - 1
Colo Colo
FT
Deportes Temuco
1 - 2
Curico Unido
FT
Everton de Vina
3 - 2
Antofagasta
FT
Palestino
5 - 1
Iquique
China: Super League
FT
Guizhou Zhicheng
0 - 3
Guangzhou Evergrande
FT
Henan Jianye
2 - 0
Beijing Guoan
FT
Shanghai SIPG
4 - 2
Shandong Luneng
FT
Tianjin Teda
2 - 4
Shanghai Shenhua
China: League One
FT
Dalian Transcendence
0 - 2
Beijin BG
FT
Heilongjiang Lava Spring
3 - 1
Xinjiang Tianshan
FT
Nei Mongol Zhongyou
0 - 3
Wuhan Zall
FT
Qingdao Huanghai
2 - 1
Meizhou Hakka
FT
Shanghai Shenxin
0 - 3
Shenzhen
FT
Yanbian Funde
0 - 3
Shijiazhuang Yongchang
FT
Zhejiang Greentown
1 - 0
Meizhou Meixian Techand
FT
Zhejiang Yiteng
1 - 1
Liaoning Whowin
Colombia: Primera A Clausura
FT
Huila
2 - 1
Envigado
FT
Junior
0 - 0
America de Cali
FT
La Equidad
4 - 0
Patriotas
FT
Once Caldas
2 - 0
Atletico Nacional Medellin
Colombia: Primera B Play Off Group Stage
FT
Cucuta
1 - 0
Cortulua
FT
Real Cartagena
3 - 0
Llaneros
Congo DR: Linafoot
FT
Maniema Union
0 - 2
Vita Club
FT
Sanga Balende
2 - 2
Motema Pembe
FT
St Eloi Lupopo
1 - 2
TP Mazembe
Costa Rica: Primera Division Apertura Invierno
FT
Alajuelense
2 - 1
San Carlos
FT
Carmelita
0 - 0
CS Herediano
FT
Cartagines
2 - 3
Municipal Grecia
FT
Guadalupe FC
1 - 0
Universidad de Costa Rica
FT
Limon
1 - 1
Deportivo Saprissa
FT
Perez Zeledon
2 - 1
Santos de Guapiles
Croatia: Druga HNL
FT
Bijelo Brdo
1 - 0
Lucko
FT
Solin
0 - 1
NK Osijek II
Croatia: Prva HNL
FT
Hajduk Split
1 - 1
Rijeka
FT
Slaven Belupo
0 - 2
Dinamo Zagreb
Cyprus: Division 3
FT
Omonia Psevda
2 - 1
Ormidias
Cyprus: Division 1
FT
AEL Limassol
4 - 1
EN Paralimniou
FT
Ermis
0 - 1
Nea Salamis
Czech Republic: Division 1
FT
Jablonec
0 - 0
Slovan Liberec
FT
Viktoria Plzen
2 - 1
Slovacko
Czech Republic: Division 2
FT
Taborsko
1 - 0
Znojmo
FT
Varnsdorf
1 - 0
Usti Nad Labem
Denmark: 1. Division
FT
Fredericia
1 - 2
Fremad Amager
FT
HB Koge
0 - 1
Naestved
FT
Lyngby
1 - 1
FC Helsingor
FT
Nykobing
1 - 1
Thisted
FT
Roskilde
3 - 1
Viborg
FT
Silkeborg
3 - 2
Hvidovre
Denmark: 2. Division Pool 1
FT
Ringkobing
0 - 2
Kjellerup
Denmark: 2. Division Pool 2
FT
AB Copenhagen
3 - 0
B93 Copenhagen
FT
Avarta
1 - 1
Marienlyst
Denmark: Superligaen
FT
Aalborg
0 - 1
Vendsyssel
FT
FC Copenhagen
4 - 2
Aarhus
FT
Hobro
1 - 0
Vejle
FT
Randers
0 - 2
Esbjerg
Ecuador: Division 1 Stage 2
FT
Aucas
0 - 1
Emelec
FT
Independiente del Valle
1 - 1
LDU Quito
FT
Macara
1 - 0
Barcelona
Ecuador: Division 2 Stage 2
FT
Clan Juvenil
0 - 1
Mushuc Runa
El Salvador: Primera Division Apertura
FT
Alianza
1 - 0
Isidro Metapan
FT
Chalatenango
1 - 2
Santa Tecla
FT
Firpo
0 - 1
FAS
FT
Pasaquina
0 - 3
Jocoro
FT
Sonsonate
1 - 0
Municipal Limeno
England: Premier League
FT
Burnley
0 - 4
Chelsea
FT
Crystal Palace
2 - 2
Arsenal
FT
Manchester United
2 - 1
Everton
England: Premier League 2 Division 1
FT
Derby County (U23)
1 - 0
Tottenham Hotspur (U23)
England: Premier League 2 Division 2
FT
Sunderland (U23)
0 - 2
Southampton (U23)
England: Womens Super League
FT
Brighton Hove Albion (W)
2 - 1
Yeovil Town (W)
FT
Bristol Academy (W)
0 - 4
Arsenal (W)
FT
Chelsea (W)
1 - 0
Liverpool (W)
FT
Everton (W)
1 - 2
West Ham United (W)
Estonia: Meistriliiga
FT
Tammeka Tartu
0 - 3
FCI Levadia
FT
Tulevik Viljandi
4 - 1
Trans Narva
FYR Macedonia: Prva MFL
FT
Akademija Pandev
3 - 0
Belasica
FT
Pobeda
2 - 0
Shkupi 1927
FT
Shkendija
5 - 1
Makedonija GP
FT
Sileks
2 - 0
Rabotnicki
FT
Vardar Skopje
0 - 0
Renova
France: Ligue 1
FT
Bordeaux
0 - 1
Nice
FT
Marseille
0 - 2
Paris St Germain
FT
Rennes
0 - 2
Reims
France: Division 1 Women
FT
Paris St Germain (W)
1 - 0
Guingamp (W)
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Lokomotivi Tbilisi
0 - 1
Torpedo Kutaisi
Germany: Bundesliga
FT
Leipzig
0 - 0
Schalke 04
FT
Nurnberg
1 - 1
Eintracht Frankfurt
FT
Werder Bremen
2 - 6
Bayer Leverkusen
Germany: 2. Bundesliga
FT
Ingolstadt 04
1 - 1
Duisburg
FT
St Pauli
0 - 1
Holstein Kiel
FT
Union Berlin
0 - 0
Dynamo Dresden
Germany: 3. Liga
FT
1860 Munich
2 - 2
Sonnenhof Grossaspach
FT
Meppen
1 - 2
Preussen Munster
Germany: Regional League North
FT
Hannover 96 II
1 - 2
Eintracht Norderstedt
FT
Lupo-Martini Wolfsburg
2 - 0
Havelse
FT
Oldenburg
1 - 3
Drochtersen/Assel
Germany: Regional League Northeast
FT
Berliner AK 07
0 - 2
Hertha Berlin II
FT
Chemnitzer
4 - 0
Oberlausitz Neugersdorf
FT
Germania Halberstadt
3 - 1
ZFC Meuselwitz
FT
Rot-Weiss Erfurt
3 - 0
Bischofswerdaer
Germany: Regional League West
FT
Lippstadt 08
3 - 1
Wattenscheid 09
Germany: Regional League Southwest
FT
Mainz 05 II
1 - 2
Eintract Stadtallendorf
Germany: Bundesliga Women
FT
1899 Hoffenheim (W)
4 - 1
Borussia Monchengladbach (W)
FT
Eintracht Frankfurt (W)
2 - 1
Werder Bremen (W)
FT
SC Sand (W)
1 - 0
Duisburg (W)
FT
SGS Essen (W)
0 - 2
Bayern Munich (W)
FT
Turbine Potsdam (W)
2 - 0
Freiburg (W)
Greece: Football League
FT
Apollon Larissa
2 - 0
Kerkyra
FT
Ergotelis
2 - 0
Apollon Pontou Kalamaria
FT
Panachaiki 2005
2 - 2
Aiginiakos
Greece: Football League 2 Group 7
FT
Korinthos 2006
1 - 1
Panthiraikos
Greece: Football League 2 Group 8
FT
Dimou Pellanas Kastoreiou
0 - 2
Kalamata
Greece: Super League
FT
AEK Athens
4 - 0
Aris Thessalonikis
FT
Panetolikos
1 - 1
Asteras Tripolis
FT
Panionios
2 - 2
Atromitos Athinon
Guatemala: Liga Nacional Apertura
FT
Comunicaciones
3 - 1
Siquinala
FT
Deportivo Chiantla
0 - 1
Malacateco
FT
Guastatoya
3 - 0
Antigua GFC
FT
Xelaju
4 - 1
Sanarate
Honduras: Liga Nacional Apertura
FT
Juticalpa
0 - 1
Lobos UPNFM
FT
Platense
2 - 2
Vida
FT
Real Espana
1 - 3
CD Olimpia
FT
Real de Minas
0 - 2
CD Honduras
Hong Kong: Division 1
FT
BC Rangers
2 - 0
Eastern District
FT
Shatin
5 - 2
Double Flower
FT
Tai Chung
3 - 2
Mutual
FT
Wong Tai Sin
1 - 2
South China FC
Hong Kong: Senior Shield Quarter Final
FT
Kitchee
2 - 1
Hong Kong Sapling
FT
Southern
0 - 1
Wofoo Tai Po
Hungary: Division 2
FT
Bekescsaba 1912
2 - 1
Balmazujvaros
FT
Cegledi
2 - 0
Budaorsi
FT
Csakvar
2 - 0
Dorogi
FT
Gyori Eto
2 - 2
Vac
FT
Kaposvar
2 - 1
Budafoki LC
FT
Monori
1 - 2
Kazincbarcika
FT
Nyiregyhaza
3 - 3
Tiszakecske
FT
Siofok
0 - 0
Soroksar
FT
Vasas
0 - 4
Gyirmot
Hungary: Division 1
FT
Kisvarda
2 - 2
MOL Vidi
India: I League
FT
Minerva Punjab
0 - 0
Churchill Brothers
FT
Shillong Lajong
2 - 1
Aizawl
India: Super League
FT
Goa
4 - 2
Pune City
Indonesia: Liga 1
FT
Arema
5 - 0
PSMS Medan
FT
Mitra Kukar
2 - 0
PSIS Semarang
FT
PS TNI
4 - 1
Persela Lamongan
International Tournaments: Arab Club Champions Cup 2nd Round
FT
Al Ahly Cairo
2 - 2
Al Wasl
FT
ES Setif
0 - 1
Al Ahli Jeddah
Iran: Azadegan League
FT
Aluminium Arak
1 - 0
Khoneh Be Khoneh
FT
Baderan Tehran
1 - 2
Persepolis Pakdasht
FT
Fajr Sepasi
1 - 1
Mes Rafsanjan
FT
Gol Gohar
3 - 0
Arvand Khorramshahr
FT
Oxin Alborz
1 - 2
Qashqai Shiraz
FT
Shahin Bushehr
2 - 0
Gostaresh
FT
Shahrdari Tabriz
1 - 0
Malavan
Israel: Division 1
FT
Hapoel Hadera
3 - 2
Ashdod
FT
Hapoel Haifa
1 - 3
Maccabi Tel Aviv
Italy: Serie A
FT
Cagliari
2 - 1
Chievo
FT
Genoa
2 - 2
Udinese
FT
Milan
3 - 2
Sampdoria
FT
Napoli
1 - 1
Roma
FT
Sassuolo
2 - 2
Bologna
FT
Spal
0 - 3
Frosinone
Italy: Serie B
FT
Crotone
1 - 1
Salernitana
Italy: Serie C Group A
FT
Albissola
1 - 1
Pro Patria
FT
Alessandria
1 - 1
Gozzano
FT
Cuneo
1 - 0
Arzachena
FT
Lucchese
3 - 2
Juventus (U23)
FT
Olbia
0 - 0
Arezzo
Italy: Serie C Group B
FT
Fano Alma Juventus
0 - 2
Monza
FT
Feralpisalo
2 - 1
Gubbio
FT
Giana Ermino
0 - 0
Albinoleffe
FT
Pordenone
0 - 1
Fermana
FT
Renate
1 - 3
Triestina
FT
Rimini
0 - 0
Sudtirol
FT
Teramo
2 - 1
Ravenna
FT
Vicenza Virtus
3 - 2
Virtus Verona
FT
Vis Pesaro
1 - 1
Imolese
Italy: Serie A Women
FT
AGSM Verona (W)
0 - 1
Milan (W)
Japan: J1 League
FT
Nagoya Grampus
1 - 2
Consadole Sapporo
Japan: J2 League
FT
Albirex Niigata
2 - 0
Machida Zelvia
FT
Avispa Fukuoka
2 - 2
Zweigen Kanazawa
FT
Ehime
2 - 2
Tokyo Verdy
FT
Gifu
2 - 0
JEF United Chiba
FT
Montedio Yamagata
0 - 1
Mito Hollyhock
FT
Oita Trinita
1 - 0
Matsumoto Yamaga
FT
Omiya Ardija
1 - 2
Kyoto Sanga
FT
Renofa Yamaguchi
1 - 0
Tochigi SC
FT
Roasso Kumamoto
0 - 0
Fagiano Okayama Next
FT
Tokushima Vortis
0 - 1
Yokohama FC
FT
Ventforet Kofu
1 - 0
Kamatamare Sanuki
Japan: J3 League
FT
Cerezo Osaka (U23)
0 - 0
Azul Claro Numazu
FT
FC Tokyo (U23)
2 - 1
Fujieda MYFC
FT
Fukushima United
3 - 4
Gainare Tottori
FT
Gamba Osaka (U23)
2 - 1
Sagamihara
FT
Giravanz Kitakyushu
2 - 1
Grulla Morioka
FT
Kagoshima United
1 - 2
Kataller Toyama
FT
Nagano Parceiro
1 - 1
Ryukyu
FT
YSCC
3 - 1
Blaublitz Akita
Japan: Football League 2nd Stage
FT
Honda Lock
2 - 2
Cobaltore Onagawa
FT
Ryutsu Keizai
0 - 7
Imabari
FT
Tegavajaro Miyazaki
6 - 3
Reinmeer Aomori
FT
Vanraure Hachinohe
1 - 0
Mio Biwako Shiga
FT
Verspah Oita
0 - 2
Maruyasu Okazaki
Japan: L1 League Women
FT
INAC Kobe Leonessa (W)
4 - 0
Cerezo Osaka (W)
FT
Sony Sendai (W)
0 - 2
Nojima Stella (W)
FT
Urawa Red Diamonds (W)
0 - 1
Nippon University (W)
Kazakhstan: Premier League
FT
Tobol Kostanay
1 - 0
Astana
Latvia: Virsliga
FT
Jelgava
0 - 2
Liepaja
FT
Riga
0 - 0
Ventspils
FT
Spartaks
0 - 4
Rigas Futbola Skola
FT
Valmieras
0 - 2
FS Metta/Lu
Lebanon:
FT
Al Nejmeh
1 - 0
Shabab Al Sahel
FT
Shabab Al Ghazieh
3 - 3
Nabi Sheet
Lithuania: Division 1
FT
Stumbras
6 - 0
Atlantas
FT
Trakai
0 - 1
Zalgiris Vilnius
FT
Zalgiris Kaunas
1 - 1
Suduva Marijampole
Lithuania: Division 1 A Relegation Play-Off
FT
Dainava Alytus
0 - 3
Palanga
Luxembourg: FA Cup Round of 32
FT
Cebra 01
0 - 2
Etzella Ettelbruck
AET
Erpeldance 72 II
2 - 6
RM Hamm Benfica
AET
Esch
2 - 1
Union Titus Petange
FT
Hesperange
1 - 3
Mondorf-Les-Bains
FT
Jeunesse Canach
0 - 2
Atert Bissen
FT
Namer 32 II
0 - 1
Muhlenbach Blue Boys
FT
Progres Niederkorn
1 - 0
Hostert
PEN
Racing Union Luxembourg
4 - 5
Differdange 03
PEN
Rodange 91
7 - 8
Victoria Rosport
FT
Rumelange
1 - 4
UNA Strassen
FT
Sporting Bertrange
3 - 2
Alliance Aischdall
FT
US Sandweiler
0 - 6
F91 Dudelange
PEN
Union 05 Kayl-tetange
2 - 3
Wiltz
FT
Union Mertert-wasserbillig
5 - 1
Koeppchen Wormeldange
Mexico: Liga MX Apertura
FT
Club Tijuana
0 - 1
UNAM Pumas
FT
Cruz Azul
0 - 0
Club America
FT
Guadalajara Chivas
1 - 2
Monarcas
FT
Toluca
4 - 0
Club Queretaro
FT
UANL Tigres
2 - 2
Lobos BUAP
Mexico: Ascenso MX Apertura Division 2
FT
Dorados
2 - 1
Tampico Madero
FT
Tapachula
2 - 0
Celaya
FT
Universidad Guadalajara
3 - 0
Venados
Montenegro: Druga CFL
FT
Berane
0 - 0
Mladost Ljeskopolje
FT
Bokelj
1 - 0
Jedinstvo Bijelo Polje
FT
Igalo
0 - 0
Decic
FT
Jezero
1 - 2
Otrant Olympic
FT
Kom
3 - 2
Arsenal Tivat
Morocco: Botola Pro
FT
Hassania Agadir
0 - 1
Ittihad Tanger
FT
Mouloudia Oujda
3 - 2
FUS Rabat
Morocco: Elite 2
FT
CR Khemis Zemara
0 - 0
AS Sale
FT
Jeunesse Ben Guerir
1 - 1
Chabab Raidi Salmi
FT
Sidi Kacem
1 - 4
Raja Beni Mellal
Netherlands: Eredivisie
FT
AZ Alkmaar
2 - 3
Heerenveen
FT
Ajax
3 - 0
Feyenoord
FT
Vitesse Arnhem
2 - 1
Fortuna Sittard
FT
Willem II
0 - 1
Utrecht
Netherlands: Eredivisie Women
FT
PSV Eindhoven (W)
2 - 1
ADO Den Haag (W)
New Zealand: Premiership
FT
Hawkes Bay United
2 - 2
Canterbury United
FT
Tasman United
1 - 2
Wanderers SC
FT
Waitakere United
0 - 3
Team Wellington
New Zealand: National Womens League
FT
Auckland Football Fed (W)
3 - 1
Canterbury United (W)
FT
Northern Football Fed (W)
3 - 0
WAIBOP (W)
Norway: Eliteserien
FT
Bodo/Glimt
1 - 1
Stabaek
FT
Brann
1 - 2
Rosenborg
FT
Kristiansund BK
3 - 2
Sandefjord
FT
Odd Ballklubb
1 - 0
Tromso
FT
Ranheim
3 - 2
Lillestrom
FT
Sarpsborg 08
2 - 1
Haugesund
Norway: 1. Divisjon
FT
Floro
1 - 2
Asane
FT
Jerv
1 - 2
Kongsvinger
FT
Levanger
0 - 3
Notodden
FT
Nest-Sotra
2 - 0
Tromsdalen
FT
Sogndal
2 - 0
Aalesund
FT
Strommen
2 - 1
Sandnes Ulf
FT
Viking
1 - 0
Ullensacker/Kisa
Oman: Pro League
FT
Al Rustaq
0 - 1
Sur
FT
Mirbat
2 - 1
Al Shabab Seeb
Panama: Liga Panamena De Futbol Apertura
FT
Tauro
0 - 0
Plaza Amador
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Cerro Porteno
1 - 1
3 de Febrero
FT
Deportivo Capiata
1 - 4
Olimpia Asuncion
Peru: Primera Division Clausura
FT
Alianza Lima
2 - 0
Academia Cantolao
FT
Deportivo Binacional
0 - 0
Sport Huancayo
FT
Deportivo Municipal
0 - 1
UTC
FT
Sport Boys
0 - 0
Universitario
Peru: Segunda Division
FT
Atletico Grau
5 - 1
Los Caimanes
FT
Cesar Vallejo
1 - 1
Carlos Mannucci
FT
Cienciano
4 - 0
Cultural Santa Rosa
FT
Deportivo Hualgayoc
0 - 0
Alianza Atletico
FT
Juan Aurich
6 - 3
Sport Loreto
FT
Sport Victoria
0 - 2
Deportivo Coopsol
FT
Union Huaral
11 - 0
Serrato Pacasmayo
Poland: Ekstraklasa
FT
Gornik Zabrze
2 - 0
Zaglebie Lubin
FT
Korona Kielce
0 - 1
Cracovia Krakow
Poland: I Liga
FT
Chojniczanka Chojnice
1 - 2
LKS Lodz
FT
Jastrzebie
1 - 1
Tychy
FT
Puszcza Niepolomice
1 - 1
Wigry Suwalki
FT
Termalica Nieciecza
1 - 2
Stal Mielec
Poland: II Liga
FT
Elana Torun
2 - 2
Olimpia Grudziadz
FT
Gryf Wejherowo
5 - 2
Znicz Pruszkow
Portugal: Primeira Liga
FT
Moreirense
1 - 0
Maritimo
FT
Porto
2 - 0
Feirense
FT
Sporting CP
3 - 0
Boavista
FT
Tondela
1 - 2
Vitoria Setubal
Portugal: LigaPro
FT
Arouca
2 - 2
Mafra
FT
Guimaraes B
0 - 1
Pacos Ferreira
FT
UD Oliveirense
2 - 0
Sporting Braga B
Romania: Liga I
FT
Dunarea Calarasi
0 - 0
Gaz Metan Medias
FT
Sepsi OSK
1 - 2
CFR Cluj
Romania: Liga II
FT
Chindia Targoviste
4 - 1
Sportul Snagov
Russia: Football Premier League
FT
Akhmat Grozny
0 - 0
Dinamo Moscow
FT
CSKA Moscow
1 - 2
Krasnodar
FT
Enisey
0 - 3
Lokomotiv Moscow
Russia: PFL West
FT
Lokomotiv Moscow II
3 - 2
Kolomna
Russia: PFL Ural Povolzhye
FT
Chelyabinsk
0 - 0
Neftekhimik
FT
Syzran 2003
1 - 0
Zenit-Izhevsk
FT
Volga Ulyanovsk
0 - 0
FC UFA II
Russia: Football National League
FT
Armavir
3 - 3
Krasnodar II
FT
Avangard Kursk
3 - 2
Sibir
FT
Baltika
1 - 0
Mordovia Saransk
FT
Fakel Voronezh
1 - 1
Luch-Energiya
FT
Khimki
3 - 2
Chertanovo Moscow
FT
Olimpiyets Nizhny Novgorod
0 - 1
Khabarovsk
FT
Rotor Volgograd
1 - 2
Tambov
FT
Shinnik Yaroslavl
1 - 1
Dinamo St Petersburg
FT
Spartak Moscow (2)
1 - 1
Tom Tomsk
FT
Zenit St Petersburg II
0 - 0
Tyumen
Scotland: League Cup Semi Final
FT
Aberdeen
1 - 0
Rangers
FT
Heart of Midlothian
0 - 3
Celtic
Serbia: Prva Liga
FT
Metalac GM
2 - 1
Buducnost Dobanovci
Serbia: Superliga
FT
Macva
0 - 2
Crvena Zvezda
FT
Mladost Lucani
2 - 1
Spartak Subotica
Slovakia: Division 1
FT
Vion Zlate Moravce
1 - 1
Spartak Trnava
Slovenia: Prva Liga
FT
Krsko
2 - 0
Mura
FT
Rudar Velenje
3 - 2
Aluminij
South Africa: National 1st Division
FT
Cape Umoya United
0 - 1
Royal Eagles
FT
TS Galaxy
1 - 0
Maccabi
FT
University Of Pretoria
2 - 0
Ubuntu Cape Town
South Africa: Premier Soccer League
FT
Black Leopards
1 - 1
Free State Stars
FT
Bloem Celtic
1 - 0
Baroka
FT
Supersport United
1 - 1
Golden Arrows
South Korea: K League 1
FT
Incheon United
0 - 1
Daegu
FT
Jeonbuk Motors
2 - 0
Suwon Bluewings
FT
Jeonnam Dragons
0 - 1
Sangju Sangmu
FT
Ulsan Hyundai
1 - 0
Gyeongnam
South Korea: K League 2
FT
Busan I Park
0 - 0
Ansan Greeners
FT
Gwangju
2 - 1
Anyang
Spain: Primera Division
FT
Alaves
2 - 1
Villarreal
FT
Barcelona
5 - 1
Real Madrid
FT
Getafe
2 - 0
Betis
FT
Sevilla
2 - 1
Huesca
Spain: Segunda Division
FT
Elche
2 - 0
Zaragoza
FT
Extremadura
1 - 2
Albacete
FT
Gimnastic
2 - 1
Oviedo
FT
Rayo Majadahonda
1 - 1
Osasuna
Spain: Segunda B Group 1
FT
Atletico Madrid B
1 - 1
Ponferradina
FT
Coruxo
1 - 0
Deportivo Fabril
FT
Las Palmas B
0 - 0
Burgos
FT
Navalcarnero
3 - 2
Valladolid B
FT
Pontevedra
2 - 0
Salmantino
FT
Rapido de Bouzas
2 - 1
Guijuelo
FT
San Sebastian de los Reyes
2 - 2
Union Adarve
Spain: Segunda B Group 2
FT
Barakaldo
1 - 0
Langreo
FT
CD Izarra
1 - 1
Real Union
FT
Gernika
1 - 3
CD Vitoria
FT
UD Logrones
2 - 0
Amorebieta
Spain: Segunda B Group 3
FT
Badalona
2 - 0
Castellon
FT
Cornella
1 - 1
Sabadell
FT
Espanyol B
1 - 0
Barcelona B
FT
Levante B
2 - 0
Ejea
FT
Ontinyent
0 - 0
Olot
FT
Villarreal B
2 - 1
Atletico Baleares
Spain: Segunda B Group 4
FT
Almeria B
1 - 0
Malaga B
FT
Cartagena
3 - 0
Atletico Sanluqueno
FT
Granada B
0 - 2
Badajoz
FT
Jumilla
0 - 0
Melilla
FT
Marbella
1 - 2
Ejido
FT
Real Linense
0 - 0
Murcia
FT
San Fernando
1 - 0
Recreativo Huelva
FT
Talavera
0 - 2
UD Ibiza
FT
UCAM Murcia
3 - 0
Sevilla Atletico
Spain: Primera Division Women
FT
Barcelona (W)
3 - 0
Betis (W)
FT
Levante (W)
4 - 0
Espanyol (W)
FT
Malaga (W)
1 - 3
Granada Tenerife (W)
FT
Rayo Vallecano (W)
1 - 0
Sporting Huelva (W)
FT
Sevilla (W)
3 - 4
EDF Logrono (W)
Sweden: Allsvenskan
FT
Hammarby
0 - 0
Kalmar
FT
Norrkoping
4 - 2
Ostersunds
FT
Orebro
1 - 1
Djurgarden
FT
Sirius
4 - 2
Brommapojkarna
Sweden: Superettan
FT
Falkenbergs
3 - 0
Varnamo
FT
Halmstad
1 - 0
Brage
Sweden: Division 1 North
FT
Akropolis
4 - 0
Syrianska Botkyrka
FT
Assyriska
3 - 3
Skelleftea
FT
Carlstad United
0 - 0
Sollentuna
FT
Rynninge
1 - 2
Team TG
FT
Umea
1 - 3
Syrianska
FT
Vasteras
3 - 1
Nykoping
Sweden: Division 1 South
FT
Angelholms
1 - 1
Lunds
FT
Ljungskile
4 - 0
Utsiktens
Switzerland: Super League
FT
Lugano
2 - 1
Thun
FT
Neuchatel Xamax
1 - 2
Luzern
FT
St Gallen
3 - 2
FC Zurich
Switzerland: Challenge League
FT
Vaduz
4 - 2
Chiasso
Tunisia: Ligue 1
FT
CS Hammam-Lif
0 - 2
Esperance ST
FT
Monastir
0 - 1
CS Sfaxien
FT
Stade Tunisien
0 - 3
Ben Guerdane
Turkey: Super Lig
FT
Fenerbahce
1 - 3
Ankaragucu
FT
Kayserispor
2 - 0
Sivasspor
FT
Yeni Malatyaspor
2 - 0
Galatasaray
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Eskisehirspor
1 - 0
Istanbulspor
FT
Giresunspor
0 - 0
Balikesirspor
FT
Osmanlispor
0 - 1
Altinordu
FT
Umraniyespor
2 - 1
Adana Demirspor
UEFA: U17 Championship Qualifying Round
FT
Belgium (U17)
5 - 0
Latvia (U17)
FT
France (U17)
2 - 1
Finland (U17)
FT
Greece (U17)
1 - 0
Moldova (U17)
FT
Poland (U17)
7 - 3
Luxembourg (U17)
USA: MLS
FT
Chicago Fire
0 - 0
DC United
FT
Colorado Rapids
2 - 1
Dallas
FT
Columbus Crew
3 - 2
Minnesota United
FT
Los Angeles Galaxy
2 - 3
Houston Dynamo
FT
New England Revolution
1 - 0
Montreal Impact
FT
New York City
3 - 1
Philadelphia Union
FT
New York Red Bulls
1 - 0
Orlando City
FT
Seattle Sounders
2 - 1
San Jose Earthquakes
FT
Sporting Kansas City
2 - 1
Los Angeles FC
FT
Toronto FC
4 - 1
Atlanta United
FT
Vancouver Whitecaps
2 - 1
Portland Timbers
USA: NASL USL Play Off CSF
FT
Orange County
1 - 0
Reno 1868
Ukraine: Premier League
FT
Chornomorets Odesa
0 - 5
Karpaty Lviv
FT
Dynamo Kyiv
0 - 1
Lviv
FT
Vorskla Poltava
2 - 1
Olimpik Donetsk
Ukraine: First League
FT
Obolon-Brovar Kyiv
1 - 1
Kolos Kovalivka
Uruguay: Primera Division Clausura
FT
Atenas
2 - 2
Nacional de Football
FT
Boston River
3 - 1
Defensor Sporting
FT
Cerro
1 - 1
Montevideo Wanderers
FT
Danubio
1 - 1
Fenix
FT
Liverpool Montevideo
4 - 1
Club River Plate
Uzbekistan: FA Cup Final
FT
Olmaliq
3 - 1
Pakhtakor Tashkent
Venezuela: Primera Division Clausura
FT
Atletico Venezuela
0 - 1
Caracas
FT
Carabobo
0 - 1
Trujillanos
FT
Deportivo La Guaira
0 - 0
Deportivo Anzoategui
FT
Deportivo Lara
2 - 1
Metropolitanos
FT
Deportivo Tachira
1 - 4
AC Mineros
FT
Estudiantes Caracas
3 - 2
Estudiantes FC
FT
Monagas
2 - 0
Portuguesa FC
FT
Zamora
1 - 0
Aragua
FT
Zulia
1 - 1
Puerto Cabello
Venezuela: Segunda Division Clausura
FT
Atletico Furrial
1 - 2
Lala
FT
Atletico el Vigia
3 - 2
Yaracuyanos
FT
Diamantes de Guayana
0 - 2
Angostura
FT
Llaneros
1 - 1
Real Frontera
Wales: Premier League
FT
Cardiff Metropolitan
1 - 1
Carmarthen Town