Football ResultsSunday, 29th September 2019

Albania: Superliga
FT
Tirana
1 - 2
Partizani Tirana
Angola: Division 1
FT
Academica do Lobito
1 - 0
Sagrada Esperanca
FT
Wiliete Sc
2 - 0
Progresso Associacao
Argentina: Primera Nacional
FT
Belgrano Cordoba
2 - 2
Independiente Rivadavia
FT
Deportivo Riestra
2 - 2
Sarmiento Junin
FT
Guillermo Brown
2 - 0
Ferro Carril Oeste
FT
San Martin de San Juan
1 - 2
Temperley
Argentina: Division 3 Primera B Metropolitana
FT
Argentino De Quilmes
2 - 0
Acassuso
FT
Defensores Unidos
1 - 1
Villa San Carlos
FT
UAI Urquiza
4 - 2
San Miguel
Argentina: Division 3 Torneo Federal A Group Stage
FT
Atletico Guemes
2 - 1
Central Norte
FT
Banfield
1 - 1
Union Sunchales
FT
Boca Unidos
2 - 1
Sportivo Belgrano
FT
Def. De Pronunciamento
1 - 0
Defensores VR
FT
Defensa y Justicia
2 - 2
Atletico Camioneros
FT
Deportivo Madryn
2 - 0
Ferro Carril Oeste
FT
Desamparados
3 - 1
Circulo Deportivo
FT
Douglas Haig
1 - 0
Quilmes
FT
Olimpo Bahia Blanca
4 - 1
Cipolletti
FT
San Martin Formosa
0 - 1
Atletico Sarmiento
FT
Sansinena
2 - 0
Villa Mitre
FT
Sportivo Estudiantes Sl
2 - 1
Sportivo Penarol
FT
Temperley
2 - 0
Juventud Unida
Argentina: Superliga
FT
Banfield
0 - 1
San Lorenzo
FT
Huracan
0 - 0
Atletico Tucuman
FT
Independiente
3 - 2
Talleres Cordoba
FT
Rosario Central
1 - 1
Racing Club
FT
Velez Sarsfield
0 - 1
Defensa y Justicia
Armenia: Premier League
FT
Banants Yerevan
1 - 0
Ararat Yerevan
FT
Fc Noah
1 - 2
Alashkert
Australia: NPL Play-Off Semi-Final
FT
Wollongong Wolves
2 - 0
Perth SC
Austria: Bundesliga
FT
Rapid Vienna
3 - 3
Hartberg
FT
SCR Altach
0 - 2
Mattersburg
FT
Sturm Graz
4 - 1
Admira Wacker
Austria: 2.Liga
FT
Austria Klagenfurt
1 - 1
Vorwarts Steyr
FT
BW Linz
2 - 3
Ried
Austria: Regional League Central
FT
ATSV Wolfsberg
6 - 0
Wels
Austria: Regional League Salzburg
FT
Sv Kuchl
1 - 0
Austria Salzburg
FT
Wals Grunau
1 - 5
Seekirchen
Austria: Regional League Tirol
FT
Reichenau
2 - 0
Kitzbuhel
FT
Telfs
1 - 2
Worgl
Austria: Regional League Vorarlberg
FT
Dornbriner
0 - 2
SCR Altach II
FT
Langenegg
1 - 2
Hohenems
FT
Rothis
3 - 2
Lauterach
FT
Wolfurt
2 - 1
RW Rankweil
Azerbaijan: Premier League
FT
Inter Baku
2 - 0
Zira
FT
Sabah
3 - 0
Sabail
Belarus: Premier League Division 1
FT
Dinamo Minsk
1 - 1
Shakhter Soligorsk
FT
Slavia Mozyr
0 - 1
Gorodeya
FT
Vitebsk
2 - 0
Isloch Minsk
Belgium: Division 1A
FT
Anderlecht
0 - 0
Waasland-Beveren
FT
Oostende
1 - 1
Antwerp
FT
Standard Liege
1 - 1
Charleroi
Belgium: Division 1B Opening Tournament
FT
Lommel United
1 - 1
Lokeren
Bolivia: LFP Boliviano Clausura
FT
Aurora
1 - 6
San Jose
FT
Oriente Petrolero
2 - 2
Bolivar
FT
Royal Pari Sion
1 - 0
Real Potosi
FT
The Strongest
6 - 1
Blooming
Bolivia: Nacional B Group A
FT
Deportivo Escara
0 - 2
Atletico Palmaflor
Bolivia: Nacional B Group C
FT
Deportivo Fortaleza
0 - 3
Stormers Sporting Club
FT
Nacional Senac
4 - 1
Stormers San Lorenzo
FT
Universitario de Sucre
1 - 0
Real Tomayapo
FT
Wilstermann Cooperativa
0 - 4
Independiente Petrolero
Bosnia and Herzegovina: Premier League
FT
Borac Banja Luka
3 - 1
Velez Mostar
FT
Mladost Doboj Kakanj
0 - 3
Sarajevo
FT
Zrinjski
1 - 3
Siroki Brijeg
Brazil: Serie A
FT
Atletico Mineiro
2 - 1
Ceara
FT
Atletico Paranaense
1 - 1
Chapecoense
FT
Corinthians
1 - 0
Vasco da Gama
FT
Fluminense
2 - 1
Gremio
FT
Internacional
1 - 1
Palmeiras
FT
Santos
2 - 0
CSA
Brazil: Serie B
FT
Bragantino
2 - 0
Vitoria
FT
CRB
1 - 1
Sao Bento
Brazil: Serie C Play Off Final
FT
Nautico Recife
3 - 1
Sampaio Correa
Brazil: Brasileiro Women BW Play-Off Final
PEN
Corinthians (W)
2 - 4
Ferroviaria (W)
Bulgaria: First PFL
FT
Beroe
2 - 1
CSKA Sofia
FT
Botev Plovdiv
0 - 1
Slavia Sofia
FT
Dunav Ruse
0 - 1
Ludogorets
Bulgaria: Second PFL
FT
Kariana Erden
4 - 1
Neftochimic Burgas
FT
Pomorie
2 - 0
Spartak Varna
FT
Strumska Slava
0 - 2
Lokomotiv Sofia
Bulgaria: 3rd AFL Northeast 3 AFL
FT
7 - 0
FT
0 - 3
Dobrudzha
FT
Kubrat
1 - 0
Benkovski Byala
FT
Suvorovo
4 - 2
Shumen 1929
Bulgaria: 3rd AFL Southeast 3 AFL
FT
Rodopa Smolyan
0 - 1
Sozopol
FT
Sokol Markovo
2 - 1
Levski Karlovo
Bulgaria: 3rd AFL
FT
2 - 1
Balkan Botevgrad
Bulgaria: 3rd AFL
FT
Bdin Vidin
0 - 3
Partizan Cherven Bryag
FT
Kom Berkovitsa
4 - 1
Botev Kozloduy
FT
Lokomotiv Mezdra
0 - 0
Lokomotiv 1927 Dryanovo
FT
Pavlikeni
1 - 0
FT
Sevlievo
1 - 2
Yantra Gabrovo
FT
Tryavna
1 - 2
Vihar Slavyanovo
CAF: Champions League 1st Round
FT
Al Hilal Omdurman (SUD)
1 - 0
Enyimba
FT
Etoile du Sahel
3 - 0
Asante Kotoko
FT
Gor Mahia
0 - 2
USM Alger
PEN
Horoya (GUI)
3 - 5
JS Kabylie
FT
Primeiro de Agosto
0 - 1
Green Eagles
FT
TP Mazembe
3 - 1
Fosa Juniors
FT
Vita Club
1 - 0
Asck De Kara
FT
Wydad Casablanca
4 - 1
Nouadhibou
CAF: Confederation Cup 1st Round
FT
Al Masry
3 - 1
Malindi
FT
Ben Guerdane
2 - 1
Nakumatt
FT
CR Belouizdad
0 - 1
Al Assiouty
FT
CS Sfaxien
0 - 0
Paradou
FT
Djoliba (MLI)
1 - 1
Maranatha
FT
Enugu Rangers
3 - 1
As Pelican
FT
Fc San Pedro
3 - 0
Santoba
Chile: Primera Division
FT
Audax Italiano
2 - 4
Colo Colo
FT
Cobresal
1 - 1
Huachipato
FT
O'Higgins
3 - 1
Union La Calera
Chile: Primera B
FT
Deportes Melipilla
2 - 2
Deportes Santa Cruz
FT
Deportes Temuco
2 - 1
Cobreloa
FT
Rangers de Talca
2 - 0
Deportes Valdivia
China: League One
FT
Heilongjiang Lava Spring
2 - 2
Beijin BG
Chinese Taipei: Premier League
FT
Ming Chuan University
0 - 7
Fu Jen University
FT
Tainan City
2 - 1
Taicheng Lions
FT
Taipower
3 - 0
Taichung Futuro Fc
FT
Tatung
3 - 0
NSTC
Colombia: Primera A Clausura
FT
Deportivo Cali
3 - 1
Patriotas
FT
La Equidad
3 - 3
America de Cali
Colombia: Primera B PB Clausura
FT
Cortulua
1 - 0
Real Santander
FT
Pereira
0 - 0
Real Cartagena
Costa Rica: Primera Division Apertura Invierno
FT
Alajuelense
1 - 1
Perez Zeledon
FT
Cartagines
4 - 3
Universidad de Costa Rica
FT
Jicaral Sercoba
1 - 2
CS Herediano
FT
Municipal Grecia
1 - 1
San Carlos
Croatia: Prva HNL
FT
Inter Zapresic
0 - 2
Gorica
FT
Istra 1961
1 - 1
Hajduk Split
Croatia: Druga HNL
FT
Bijelo Brdo
3 - 1
Medjimurje
FT
Croatia Zmijavci
4 - 1
Hrvatski Dragovoljac
FT
Dinamo Zagreb II
2 - 0
Cibalia
Czech Republic: Division 2
FT
Viktoria Zizkov
1 - 1
Vysocina Jihlava
FT
Vlasim
0 - 2
Trinec
Czech Republic: Division 1
FT
Karvina
1 - 1
Opava
FT
Viktoria Plzen
1 - 0
Sparta Praha
Denmark: 1. Division
FT
Fredericia
3 - 2
Hvidovre
FT
Fremad Amager
2 - 1
Roskilde
FT
Naestved
2 - 3
Vejle
FT
Vendsyssel
2 - 1
HB Koge
Denmark: 2. Division Pool 1
FT
Avarta
1 - 0
B 73 Slagelse
FT
Holbaek
3 - 1
Hillerod Fodbold
Denmark: 2. Division Pool 2
FT
AB Copenhagen
2 - 3
VSK Arhus
FT
Ringkobing
1 - 3
Naesby
Denmark: Elitedivisionen
FT
Brondby (W)
7 - 2
Odense (W)
FT
Thisted (W)
0 - 5
Fortuna Hjorring (W)
Denmark: Superligaen
FT
Aalborg
0 - 3
Randers
FT
Aarhus
3 - 1
Nordsjaelland
FT
Midtjylland
0 - 1
Odense
FT
Sonderjyske
2 - 1
Brondby
Ecuador: Liga Pro Serie B
FT
Alianza Cotopaxi
2 - 0
Clan Juvenil
FT
Duros Del Balon
2 - 2
LDU Portoviejo
FT
Gualaceo
1 - 0
Orense
Ecuador: Liga Pro Serie A
FT
Delfin
4 - 2
Tecnico Universitario
FT
El Nacional
0 - 1
America de Quito
FT
Emelec
3 - 1
CD Olmedo
El Salvador: Primera Division Apertura
FT
Chalatenango
3 - 0
Santa Tecla
FT
El Vencedor
0 - 0
Aguila
FT
FAS
2 - 2
Alianza
FT
Isidro Metapan
4 - 2
Juventud Independiente
England: Premier League
FT
Leicester City
5 - 0
Newcastle United
England: Premier League 2 Division 1
FT
Derby County (U23)
1 - 0
Blackburn Rovers (U23)
England: Premier League 2 Division 2
FT
West Ham United (U23)
4 - 2
Sunderland (U23)
England: Womens Super League
FT
Arsenal (W)
4 - 0
Brighton Hove Albion (W)
FT
Bristol Academy (W)
0 - 4
Chelsea (W)
FT
Everton (W)
0 - 1
Manchester City (W)
FT
West Ham United (W)
0 - 2
Tottenham Hotspur (W)
England: Championship
FT
Barnsley
1 - 3
Brentford
Estonia: Meistriliiga
FT
Tammeka Tartu
4 - 0
Kuressaare
FT
Trans Narva
0 - 1
Paide LM
FT
Tulevik Viljandi
0 - 3
Flora Tallinn
Estonia: Esiliiga
FT
Elva
2 - 2
Tallinna Kalev II
Faroe Islands: Premier League
FT
Argir
0 - 2
Skala
FT
B36 Torshavn
2 - 2
Torshavn
FT
KI Klaksvik
3 - 0
Fuglafjordur
FT
NSI Runavik
0 - 2
Vikingur Gota
FT
TB Tvoroyri
1 - 2
EB/Streymur
Finland: Kakkonen Group B
FT
Ilves Tampere II
1 - 1
Salpa
FT
KaaPo
3 - 1
Tampere United
Finland: Kakkonen Group C
FT
SJK Akatemia
1 - 0
Vps Akatemia
Finland: Naisten Liga
FT
Ilves Tampere (W)
5 - 2
IK Myran (W)
France: Ligue 1
FT
Marseille
1 - 1
Rennes
FT
Nimes
0 - 1
St Etienne
FT
Strasbourg
1 - 0
Montpellier
France: Division 1 Women
FT
Paris St Germain (W)
3 - 0
Bordeaux (W)
Georgia: Erovnuli Liga Umaglesi Liga
FT
Dila Gori
2 - 1
Chikhura Sachkhere
FT
Torpedo Kutaisi
1 - 2
Dinamo Batumi
FT
WIT Georgia
0 - 0
Metalurgi Rustavi
Germany: Bundesliga
FT
Fortuna Dusseldorf
1 - 2
Freiburg
FT
Koln
0 - 4
Hertha Berlin
Germany: 2. Bundesliga
FT
Erzgebirge Aue
4 - 1
Dynamo Dresden
FT
Greuther Furth
0 - 3
Holstein Kiel
FT
St Pauli
2 - 0
Sandhausen
Germany: 3. Liga
FT
Meppen
1 - 2
Uerdingen 05
FT
Waldhof Mannheim
1 - 1
Hansa Rostock
Germany: Regional League North
FT
Hannoverscher
2 - 2
Altona 93
FT
Holstein Kiel II
5 - 0
Heider Sv
FT
Oldenburg
1 - 1
Hannover 96 II
FT
St Pauli II
1 - 0
Havelse
Germany: Regional League Northeast
FT
Altglienicke
5 - 0
Bischofswerdaer
FT
Auerbach
3 - 2
Berliner AK 07
FT
Germania Halberstadt
0 - 1
Viktoria Berlin
FT
Rot-Weiss Erfurt
0 - 0
Chemie Leipzig
FT
Sv Lichtenberg 47
0 - 1
Union Furstenwalde
Germany: Regional League West
FT
Borussia Monchengladbach II
6 - 0
Bergisch Gladbach 09
FT
Fortuna Dusseldorf II
1 - 1
Fortuna Koln
FT
Rot-Weiss Essen
1 - 4
Verl
Germany: Regional League Southwest
FT
1899 Hoffenheim II
2 - 2
Pirmasens
FT
FSV Frankfurt
0 - 0
Kickers Offenbach
FT
Mainz 05 II
3 - 2
Freiburg II
Germany: Bundesliga Women
FT
Bayern Munich (W)
4 - 0
Duisburg (W)
FT
Eintracht Frankfurt (W)
1 - 0
Koln (W)
FT
Freiburg (W)
1 - 5
1899 Hoffenheim (W)
FT
Wolfsburg (W)
8 - 1
USV Jena (W)
Greece: Super League 2
FT
Apollon Pontou Kalamaria
0 - 4
Ao Chania Kissamikos
FT
Apollon Smirnis
3 - 0
Ergotelis
FT
Doxa Dramas
2 - 3
Karaiskakis
FT
Panachaiki 2005
1 - 1
PAS Giannina
FT
Platanias
3 - 2
Levadiakos
Greece: Football League
FT
Aspropirgos
2 - 2
Olympiakos Volou
FT
Egaleo
0 - 2
Kalamata
FT
Ialysos
0 - 0
Ierapetra
FT
Kavala
4 - 1
Triglia Po
FT
Niki Volou
2 - 1
Thesprotos
FT
Veria
0 - 0
Diagoras Rodou
Greece: Division C Group 1
FT
Apollon Paralimniou
4 - 0
Doxa Theologou
FT
Aris Avatou
4 - 1
Doxa Kato Kamilas
FT
Ea Alexandroupolis
1 - 2
Keravnos Pernis
FT
Kilkisiakos
0 - 5
Aetos Orfanou
FT
Nestos Chrisoupolis
4 - 1
Orfeas Xanthi
FT
Panserraikos
1 - 1
Pandramaikos
Greece: Division C Group 2
FT
Agrotikos Asteras
0 - 0
Thiella Sarakinon
FT
Almopos Aridaia
2 - 0
As Giannitsa
FT
Makedonikos A.s.
0 - 0
Niki Agkathias
FT
Megas Alexandros Trikalon
0 - 4
Thermaikos Thermis
FT
Neos Po N. Kallikratia
3 - 0
Astrapi Mesopotamias
FT
Posidonas Michanionas
5 - 0
Ao Sirina
Greece: Division C Group 3
FT
AO Sellanon
2 - 2
Thiseas Agrias
FT
Almyros
2 - 0
Economos Tsaritsanis
FT
Ao Potamias
1 - 1
Digenis Neohoriou
FT
Apo Atalanti
2 - 0
Meteora As
FT
Diagoras Stefanovikiou
1 - 3
Karitsas
FT
Dias Chiou
2 - 1
Atromitos Palama
FT
Pierikos
4 - 0
Iraklis Larisas
Greece: Division C Group 4
FT
Ao Anatolis
2 - 4
Apollon Efpaliou
FT
Lfekimni
0 - 0
Acheron Kanalakiou
FT
Makedonikos Foufas
0 - 3
Karagiannion
FT
Mesologgiou
0 - 1
Prevesa
FT
Nafpaktiakos Asteras
1 - 0
Asteras Iteas
FT
Souli Paramithias
1 - 1
Anagennisi Artas
FT
Thinaliakos
0 - 0
Tilikratis
Greece: Division C Group 5
FT
Akratitos
1 - 2
Agios Ierotheos
FT
As Ano Meras
0 - 0
Ethnikos Piraeus
FT
Ermis Korydallou
0 - 1
Keratsini
FT
Fostiras
1 - 1
Thiella
FT
Kallithea
3 - 0
Agioi Anargiron
FT
Kifisia
0 - 1
Ae Moschatou
FT
Panthiraikos
1 - 0
Ilisiakos
Greece: Division C Group 6
FT
1 - 0
Acharnaikos
FT
Aek Tripolis
0 - 2
Marko
FT
Korinthos 2006
2 - 0
PAS Kitheron
FT
Rodos
2 - 0
Panarkadikos
FT
Thiella Rafinas
1 - 2
Aittitos Spaton
Greece: Division C Group 7
FT
Ao Diavolitsiou
2 - 3
Nafplio 2017
FT
Ao Tsivili
3 - 1
Olympiakos Zaharos
FT
Diagoras Vrahneikon
0 - 0
Ps I Sparti
FT
Panargiakos
0 - 1
Ermionidas
FT
Pangytheatikos
0 - 1
Paniliakos
FT
Pao Vardas
1 - 0
Asteras Vlahioti
FT
Thiella
4 - 0
Zakinthos
Greece: Division C Group 8
FT
Agios Nikolaos
3 - 1
Aeek Synka
FT
Episkopi
2 - 2
Panakrotiriakos
FT
Irodotos
1 - 0
Rethymniakos
FT
Poros
1 - 1
Atsalenios
Greece: Super League 1
FT
AEK Athens
2 - 2
PAOK
FT
OFI Crete
3 - 1
Asteras Tripolis
FT
Panionios
0 - 1
Panathinaikos
FT
Xanthi
3 - 1
Volos NPS
Guatemala: Liga Nacional Apertura
FT
Antigua GFC
1 - 3
Xelaju
FT
Coban Imperial
1 - 1
Deportivo Mixco
FT
Comunicaciones
2 - 1
Sanarate
FT
Guastatoya
2 - 1
CSD Municipal
FT
Santa Lucia
2 - 2
Iztapa
Honduras: Liga Nacional Apertura
FT
CD Olimpia
5 - 1
Real de Minas
FT
CD Real Sociedad
3 - 1
Platense
FT
Lobos UPNFM
3 - 2
CD Honduras
FT
Vida
0 - 0
Real Espana
Hong Kong: Division 1
FT
Citizen
4 - 0
Icanfield
FT
North District
2 - 2
Central And Western
FT
Sham Shui Po
0 - 4
Hoi King
FT
Shatin
3 - 4
Hong Kong Fc
FT
Tai Chung
1 - 0
Eastern District
FT
Wong Tai Sin
0 - 0
Wing Yee
Hong Kong: Premier League
FT
Eastern Salon
3 - 3
Wofoo Tai Po
FT
Southern
1 - 1
I-Sky Yuen Long
Hungary: NB I
FT
Ferencvaros
1 - 0
Kisvarda
Hungary: NB II
FT
Budafoki LC
2 - 2
Kazincbarcika
FT
Csakvar
3 - 2
Gyori Eto
FT
Gyirmot
2 - 0
Bekescsaba 1912
FT
MTK Budapest
2 - 1
Nyiregyhaza
FT
Siofok
1 - 1
Soroksar
FT
Szeged 2011
1 - 0
Dorogi
FT
Szolnoki Mav
2 - 0
Budaorsi
FT
Szombathelyi Haladas
2 - 4
Ajka
FT
Vac
0 - 4
Vasas
Indonesia: Liga 1
FT
Bali United Pusam
2 - 1
Kalteng Putra
FT
PSIS Semarang
0 - 0
Perseru Serui
FT
PSS Sleman
2 - 2
Madura United
Iran: FA Cup Round of 32
FT
Gol Gohar
0 - 1
Naft Masjed Soleyman
FT
Nassaji Mazandaran
0 - 1
Padideh
FT
Niroye Zamini
0 - 2
Gostaresh
FT
Pas Hamedan
1 - 2
Tractor Sazi
FT
Qashqai Shiraz
1 - 2
Sanat Naft
FT
Saipa
2 - 1
Damash Gilan
Iraq: Premier League
FT
Al Quwa Al Jawiya
0 - 0
Al Minaa
Italy: Serie A
FT
Cagliari
1 - 1
Verona
FT
Lazio
4 - 0
Genoa
FT
Lecce
0 - 1
Roma
FT
Milan
1 - 3
Fiorentina
FT
Napoli
2 - 1
Brescia
FT
Udinese
1 - 0
Bologna
Italy: Serie B
FT
Benevento
1 - 1
Virtus Entella
FT
Chievo
1 - 1
Pordenone
FT
Livorno
2 - 3
Salernitana
FT
Spezia
2 - 4
Trapani
Italy: Serie C Group A
FT
Arezzo
3 - 1
Pro Patria
FT
Giana Ermino
1 - 3
Pontedera
FT
Lecco
0 - 2
Alessandria
FT
Novara
1 - 0
Albinoleffe
FT
Olbia
1 - 1
Como
FT
Pianese
1 - 1
Gozzano
FT
Pro Vercelli
0 - 0
Pergolettese
FT
Renate
0 - 0
Carrarese
Italy: Serie C Group B
FT
Arzignano Valchiampo
0 - 0
Reggio Audace
FT
Cesena
1 - 0
Imolese
FT
Fano Alma Juventus
0 - 2
Sudtirol
FT
Fermana
1 - 2
Padova
FT
Gubbio
0 - 0
Feralpisalo
FT
Modena
4 - 2
Rimini
FT
Ravenna
0 - 2
Sambenedettese
FT
Virtus Verona
1 - 2
Vicenza Virtus
FT
Vis Pesaro
1 - 2
Triestina
Italy: Serie C Group C
FT
Casertana
2 - 1
Catanzaro
FT
Cavese
2 - 0
Avellino
FT
Monopoli
2 - 0
Teramo
FT
Reggina
1 - 0
Catania
FT
Rende
0 - 1
Potenza
FT
Rieti
1 - 2
Paganese
FT
Sicula Leonzio
2 - 1
Bisceglie
FT
Virtus Francavilla
1 - 2
Ternana
FT
Viterbese Castrense
2 - 2
Vibonese
Japan: J1 League
FT
Matsumoto Yamaga
0 - 0
FC Tokyo
FT
Shonan Bellmare
0 - 6
Shimizu S Pulse
Japan: J2 League
FT
Fagiano Okayama Next
0 - 0
JEF United Chiba
FT
Gifu
1 - 1
Yokohama FC
FT
Machida Zelvia
0 - 0
Ryukyu
FT
Montedio Yamagata
0 - 1
Ventforet Kofu
Japan: L1 League Women
FT
NTV Beleza (W)
3 - 1
Albirex Niigata (W)
FT
Nagano Parceiro (W)
1 - 2
INAC Kobe Leonessa (W)
FT
Sony Sendai (W)
2 - 2
JEF United Chiba (W)
FT
Urawa Red Diamonds (W)
2 - 0
Nojima Stella (W)
Japan: J3 League
FT
Blaublitz Akita
2 - 0
YSCC
FT
Cerezo Osaka (U23)
0 - 1
Nagano Parceiro
FT
Fukushima United
2 - 1
Grulla Morioka
FT
Kamatamare Sanuki
2 - 2
Roasso Kumamoto
FT
Kataller Toyama
5 - 0
Gainare Tottori
FT
Sagamihara
1 - 3
Giravanz Kitakyushu
FT
Vanraure Hachinohe
1 - 0
FC Tokyo (U23)
Kazakhstan: Premier League
FT
Aktobe
2 - 2
Taraz
FT
Astana
3 - 0
FC Kaysar
FT
Atyrau
2 - 2
Okzhetpes
FT
Kairat Almaty
4 - 1
Ordabasy
Kenya: Division 1
FT
AFC Leopards
4 - 0
Chemelil Sugar
FT
KCB
2 - 1
Homeboyz
FT
Zoo Kericho
0 - 2
Wazito
Kosovo: Superliga
FT
Drenica
0 - 1
Ballkani
FT
Gjilani
0 - 1
Drita
FT
Vushtrria
0 - 3
Prishtina
Kuwait: Premier League
FT
Al Nasr
0 - 2
Al Kuwait
Latvia: Virsliga
FT
Liepaja
3 - 1
Jelgava
FT
Valmieras
2 - 0
Ventspils
Lebanon: Premier League
FT
Al Ansar
3 - 1
Shabab Al Sahel
FT
SAFA
2 - 0
Shabab Al Ghazieh
Lithuania: FA Cup Final
FT
Banga Gargzdai
0 - 4
Suduva Marijampole
Luxembourg: National Division
FT
Differdange 03
2 - 3
Union Titus Petange
FT
Etzella Ettelbruck
0 - 1
Hostert
FT
Fola Esch
2 - 0
Progres Niederkorn
FT
Mondorf-Les-Bains
2 - 3
Jeunesse Esch
FT
Rodange 91
1 - 1
Racing Union Luxembourg
FT
UNA Strassen
2 - 0
Muhlenbach Blue Boys
FT
Victoria Rosport
0 - 7
F91 Dudelange
Malaysia: League Cup Quarter Final
FT
Kedah
4 - 1
PKNP
FT
Pahang
3 - 1
Melaka United
FT
Selangor
3 - 1
Perak
Malta: Premier League
FT
Gzira United
2 - 0
Balzan
FT
Mosta
1 - 2
Hibernians
Mexico: Liga MX Apertura
FT
Atletico San Luis
2 - 3
Club Tijuana
FT
Club America
4 - 1
Guadalajara Chivas
FT
Monterrey
0 - 2
UANL Tigres
FT
Necaxa
0 - 0
Juarez
FT
UNAM Pumas
2 - 0
Santos Laguna
Mexico: Ascenso MX Apertura Division 2
FT
Alebrijes de Oaxaca
2 - 2
Tampico Madero
FT
Celaya
0 - 1
Venados
FT
Dorados
2 - 2
Zacatepec 1948
Moldova: National Division Division 1
FT
Milsami Orhei
3 - 0
Codru
FT
Sfintul Gheorghe
0 - 0
Speranta
Montenegro: Druga CFL
FT
Bokelj
3 - 1
Lovcen
FT
Ibar
0 - 0
Decic
FT
Jedinstvo Bijelo Polje
1 - 1
Mornar
FT
Jezero
4 - 0
Arsenal Tivat
FT
Otrant Olympic
2 - 1
Fk Drezga
Morocco: Botola Pro
FT
Moghreb Tetouan
1 - 0
Renaissance Zemamra
FT
Rapide Oued Zem
0 - 1
Olympique Khouribga
Morocco: Elite 2
FT
AS Sale
0 - 0
Ittihad Khemisset
FT
Chabab Atlas Khenifra
1 - 1
Racing de Casablanca
FT
Chabab Mohammedia
2 - 1
Chabab Rif Hoceima
FT
Kawkab Marrakech
1 - 1
Wydad Temara
FT
Maghreb Fes
1 - 0
Wydad Fes
FT
Olympique Dcheira
3 - 1
KAC Kenitra
FT
Sidi Kacem
0 - 0
Chabab Raidi Salmi
FT
TAS de Casablanca
1 - 1
Jeunesse Ben Guerir
Netherlands: Eredivisie
FT
AZ Alkmaar
2 - 0
Heracles
FT
Feyenoord
5 - 1
Twente
FT
PEC Zwolle
0 - 4
PSV Eindhoven
FT
Utrecht
2 - 0
Willem II
FT
Waalwijk
1 - 2
Vitesse Arnhem
Netherlands: Eredivisie Women
FT
Twente (W)
3 - 3
VV Alkmaar (W)
New Zealand: National Womens League
FT
Capital Football Fed (W)
3 - 3
Auckland Football Fed (W)
FT
Central Football Fed (W)
2 - 5
WAIBOP (W)
FT
Southern United (W)
5 - 5
Northern Football Fed (W)
North Macedonia: Prva MFL
FT
Renova
2 - 1
Borec Veles
FT
Sileks
1 - 0
Rabotnicki
FT
Struga
0 - 2
Makedonija GP
FT
Vardar Skopje
1 - 0
Akademija Pandev
North Macedonia: Druga MFL East
FT
Kit-Go Pehcevo
1 - 1
Bregalnica Stip
Norway: Eliteserien
FT
Bodo/Glimt
4 - 0
Tromso
FT
Kristiansund BK
2 - 2
Haugesund
FT
Molde
2 - 1
Lillestrom
FT
Sarpsborg 08
0 - 0
Stabaek
FT
Stromsgodset
2 - 3
Odd Ballklubb
FT
Valerenga
1 - 1
Ranheim
Norway: 1. Divisjon
FT
Notodden
1 - 1
Jerv
FT
Raufoss
1 - 0
KFUM Oslo
FT
Sandefjord
2 - 0
Ham-Kam
FT
Sogndal
0 - 1
Nest-Sotra
FT
Tromsdalen
1 - 3
Kongsvinger
FT
Ullensacker/Kisa
2 - 2
Aalesund
Norway: 2. Divisjon Group 1
FT
Arendal
4 - 1
Sola
FT
Hodd
1 - 2
Fredrikstad
FT
Nardo
2 - 6
Egersund
FT
Vidar
1 - 7
Stjordals Blink
Norway: 2. Divisjon Group 2
FT
Elverum
1 - 2
Fram Larvik
FT
Mjolner
1 - 4
Asker
Norway: Toppserien
FT
Klepp (W)
2 - 3
Trondheims-Orn (W)
FT
Roa (W)
0 - 1
Lillestrom (W)
FT
Sandvikens (W)
2 - 0
Arna-Bjornar (W)
Panama: Liga Panamena De Futbol Apertura
FT
Chorrillo
1 - 2
Costa del Este
FT
Tauro
1 - 0
San Francisco
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Club Nacional
0 - 0
Sol de America
FT
Libertad
3 - 0
Club Sportivo San Lorenzo
FT
Olimpia Asuncion
2 - 0
General Diaz
Paraguay: Segunda Division
FT
Atyra Fc
0 - 0
12 de Octubre
FT
Fulgencio Yegros
0 - 2
2 de Mayo
FT
Guairena
3 - 2
General Caballero
FT
Ovetense
0 - 0
RI 3 Corrales
FT
Sportivo Trinidense
4 - 0
Deportivo Caaguazu
Peru: Primera Division Clausura
FT
Deportivo Municipal
1 - 3
Academia Cantolao
FT
FBC Melgar
1 - 1
Union Comercio
FT
Universitario
1 - 0
Alianza Lima
Peru: Liga 2
FT
Alianza Atletico
3 - 0
Sport Loreto
FT
Comerciantes Unidos
2 - 0
Atletico Grau
FT
Cultural Santa Rosa
1 - 0
Juan Aurich
FT
Deportivo Coopsol
1 - 2
Santos FC
Philippines: Football League
FT
Philippine Air Force
1 - 4
Mendiola Fc
Poland: Ekstraklasa
FT
Arka Gdynia
0 - 0
Piast Gliwice
FT
Jagiellonia
2 - 3
Pogon Szczecin
FT
Wisla Krakow
0 - 1
Cracovia Krakow
Poland: I Liga
FT
Belchatow
3 - 0
Wigry Suwalki
FT
Chojniczanka Chojnice
3 - 1
Jastrzebie
FT
Odra Opole
1 - 1
Zaglebie Sosnowiec
FT
Puszcza Niepolomice
0 - 3
Termalica Nieciecza
FT
Warta Poznan
2 - 1
Miedz Legnica
Poland: II Liga
FT
Blekitni Stargard
2 - 1
Olimpia Elblag
FT
Bytovia Bytow
2 - 1
Gornik Leczna
FT
Elana Torun
2 - 1
Pogon Siedlce
FT
Znicz Pruszkow
2 - 2
Stal Rzeszow
Portugal: Primeira Liga
FT
Guimaraes
1 - 0
Pacos Ferreira
FT
Portimonense
0 - 1
Sporting Braga
FT
Rio Ave
0 - 1
Porto
FT
Santa Clara
1 - 0
Gil Vicente
Republic of Ireland: FA Cup Semi Final
FT
Sligo Rovers
0 - 1
Dundalk
Romania: Liga I
FT
CFR Cluj
3 - 0
Gaz Metan Medias
FT
Clinceni
0 - 3
Steaua Bucuresti
Romania: Liga II
FT
Metaloglobus
0 - 0
Rapid Bucuresti
FT
Ripensia Timisoara
3 - 1
Sportul Snagov
Romania: Liga III Serie 4
FT
Corvinul Hunedoara
2 - 4
Craiova 1948
Russia: Football Premier League
FT
Krasnodar
2 - 0
Arsenal Tula
FT
Rubin Kazan
0 - 0
FC UFA
FT
Spartak Moscow
1 - 2
Orenburg
FT
Ural
0 - 3
CSKA Moscow
Russia: Football National League
FT
Avangard Kursk
2 - 1
Armavir
FT
Enisey
2 - 1
Mordovia Saransk
FT
Khimki
0 - 1
Baltika
FT
Luch-Energiya
0 - 1
Chertanovo Moscow
FT
Neftekhimik
1 - 0
Torpedo Moscow
FT
Rotor Volgograd
5 - 3
Khabarovsk
FT
Shinnik Yaroslavl
3 - 2
Spartak Moscow (2)
FT
Tekstilshtik Ivanovo
0 - 2
Olimpiyets Nizhny Novgorod
FT
Tom Tomsk
3 - 1
Chayka
Russia: PFL West
FT
Torpedo Vladimir
0 - 0
Murom
Russia: PFL South
FT
Inter Cherkessk
3 - 5
Chernomorets Novorossiysk
Russia: PFL Ural Povolzhye
FT
Lada Dimitrovgrad
0 - 1
Ural 2 II
FT
Lada Togliatti
1 - 5
Zenit-Izhevsk
FT
Tyumen
0 - 1
Volga Ulyanovsk
FT
Zvezda Perm
1 - 1
Akron Togliatti
Russia: PFL East
FT
Fk Novosibirsk
2 - 0
Zenit Irkutsk
FT
Sakhalin
1 - 1
Chita
Saudi Arabia: Division 1
FT
Al Mojzel
2 - 3
Al Taqdom
FT
Al Shoalah
2 - 2
Najran
FT
Al Taee
2 - 1
Al Najoom
FT
Al Thuqbah
2 - 1
Al Baten
FT
Jeddah Club
1 - 0
Al Khaleej Saihat
Serbia: Prva Liga
FT
Buducnost Dobanovci
1 - 1
Backa
FT
Graficar
4 - 2
Dinamo Vranje
FT
Kolubara
1 - 0
Radnicki 1923
FT
Novi Pazar
3 - 1
Kabel
FT
Trayal Krusevac
1 - 1
Metalac GM
FT
Zarkovo
2 - 3
Sindjelic Beograd
Serbia: Superliga
FT
Backa Topola
2 - 0
Rad
FT
Mladost Lucani
1 - 2
Vojvodina
FT
Proleter Novi Sad
2 - 0
Napredak
FT
Spartak Subotica
0 - 1
Cukaricki
FT
Vozdovac
4 - 1
Indjija
Singapore: S League
FT
Albirex Niigata (S)
1 - 0
Home United
FT
Balestier Khalsa
3 - 3
Warriors
FT
DPMM
5 - 4
Hougang United
FT
Tampines Rovers
1 - 1
Garena Young Lions
Slovakia: Super Liga
FT
Dunajska Streda
1 - 0
MSK Zilina
FT
Vion Zlate Moravce
1 - 3
Spartak Trnava
Slovenia: Prva Liga
FT
Rudar Velenje
1 - 1
Triglav Kranj
FT
Tabor Sezana
3 - 1
ASK Bravo
South Africa: National 1st Division
FT
Jomo Cosmos
0 - 1
Richards Bay
FT
Real Kings
3 - 3
University Of Pretoria
South Africa: Premier Soccer League
FT
Black Leopards
1 - 0
Bloem Celtic
FT
Highlands Park
2 - 0
Polokwane City
South Korea: K League 2
FT
Bucheon 1995
0 - 2
Busan I Park
FT
Jeonnam Dragons
2 - 0
Anyang
South Korea: K League 1
FT
Gangwon FC
2 - 2
Incheon United
FT
Gyeongnam
0 - 1
Pohang Steelers
FT
Seoul
1 - 2
Sangju Sangmu
Spain: Segunda Division
FT
Almeria
1 - 2
Cadiz
FT
Deportivo La Coruna
1 - 1
Mirandes
FT
Lugo
1 - 4
Tenerife
FT
Malaga
0 - 0
Sporting Gijon
FT
Oviedo
2 - 2
Zaragoza
Spain: Segunda B Group 1
FT
Atletico Baleares
2 - 0
Coruxo
FT
Celta Vigo B
0 - 1
Langreo
FT
Getafe B
0 - 1
Las Palmas B
FT
Las Rozas
1 - 0
Marino de Luanco
FT
Melilla
2 - 2
Pena Deportiva
FT
Oviedo B
0 - 1
Pontevedra
FT
UD Ibiza
2 - 0
Racing de Ferrol
Spain: Segunda B Group 2
FT
Barakaldo
0 - 5
Real Sociedad B
FT
Burgos
1 - 0
Salamanca
FT
CD Izarra
0 - 2
Haro
FT
Guijuelo
0 - 0
CD Calahorra
FT
UD Logrones
4 - 0
Tudelano
Spain: Segunda B Group 3
FT
Barcelona B
2 - 0
Levante B
FT
Castellon
3 - 1
Badalona
FT
Cornella
1 - 1
Ejea
FT
Ebro
1 - 1
AE Prat
FT
Fc Andorra
0 - 0
Villarreal B
FT
La Nucia
2 - 1
Olot
FT
Orihuela
1 - 1
Sabadell
Spain: Segunda B Group 4
FT
Badajoz
1 - 2
San Fernando
FT
Granada B
0 - 2
Merida
FT
Marbella
1 - 1
Atletico Sanluqueno
FT
Murcia
3 - 0
Villarrobledo
FT
Real Linense
0 - 1
Cartagena
FT
Recreativo Huelva
2 - 0
Don Benito
FT
Yeclano Deportivo
2 - 0
Talavera
Spain: Primera Division Women
FT
(W)
1 - 2
Madrid CFF (W)
FT
Athletic Club (W)
0 - 2
Deportivo La Coruna (W)
FT
Atletico Madrid (W)
2 - 0
EDF Logrono (W)
FT
Betis (W)
1 - 0
Valencia (W)
FT
Sevilla (W)
0 - 2
Barcelona (W)
Spain: Primera Division
FT
Alaves
2 - 0
Mallorca
FT
Eibar
2 - 0
Celta Vigo
FT
Espanyol
0 - 2
Valladolid
FT
Levante
1 - 1
Osasuna
FT
Sevilla
3 - 2
Real Sociedad
Sweden: Allsvenskan
FT
AFC Eskilstuna
0 - 1
Malmo
FT
Elfsborg
1 - 1
AIK
FT
Falkenbergs
0 - 2
Norrkoping
FT
GIF Sundsvall
2 - 1
Sirius
FT
IFK Goteborg
0 - 0
Hacken
Sweden: Superettan
FT
Dalkurd
3 - 2
Trelleborgs
FT
Halmstad
3 - 2
Varbergs BoIS
FT
Vasteras
1 - 2
Osters
Sweden: Division 1 North
FT
Akropolis
2 - 1
Umea
FT
Bodens
1 - 1
Nykoping
FT
Carlstad United
4 - 3
Vasalunds
FT
Team TG
3 - 0
Rynninge
Sweden: Division 1 South
FT
Landskrona BoIS
3 - 0
Torns
FT
Ljungskile
3 - 0
Varnamo
FT
Skovde AIK
2 - 3
Tvaakers
Sweden: Damallsvenskan
FT
KIF Orebro DFF (W)
2 - 2
Eskilstuna United (W)
FT
Kopparbergs/Goteb (W)
2 - 1
Vittsjo (W)
FT
Kristianstads (W)
1 - 1
Pitea (W)
Switzerland: Challenge League
FT
Vaduz
5 - 2
Aarau
FT
Wil 1900
2 - 2
Lausanne-Sport
Switzerland: Super League
FT
Basel 1893
3 - 0
Luzern
FT
Lugano
0 - 1
Neuchatel Xamax
FT
Servette
0 - 1
FC Zurich
Thailand: Premier League
FT
Chonburi
3 - 0
PTT Rayong
Tunisia: Ligue 1
FT
CS Hammam-Lif
1 - 2
Chebba
FT
Club Africain
0 - 1
Monastir
FT
Stade Tunisien
1 - 0
ES Metlaoui
Turkey: Super Lig
FT
Ankaragucu
2 - 1
Genclerbirligi
FT
Antalyaspor
3 - 0
Yeni Malatyaspor
FT
Konyaspor
2 - 1
Kayserispor
FT
Trabzonspor
4 - 1
Besiktas
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Balikesirspor
2 - 0
Giresunspor
FT
Fatih Karagumruk
2 - 3
Akhisar Belediye
FT
Hatayspor
1 - 0
Eskisehirspor
FT
Menemen Belediye
1 - 2
Osmanlispor
Turkey: TFF 2 Lig White Group
FT
Afjet Ayfonspor
0 - 1
Samsunspor
FT
Amedspor
0 - 0
Sanliurfaspor
FT
Corum Belediyespor
0 - 2
Pendikspor
FT
Inegolspor
3 - 0
Hacettepe
FT
Kirklarelispor
1 - 1
Duzyurtspor
FT
Manisa Buyuksehir
2 - 0
Sariyer
FT
Polatli Bugsasspor
3 - 4
Gumushanespor
FT
Sancaktepe Belediye
0 - 2
Zonguldak Komurspor
FT
Tarsus Idman Yurdu
2 - 1
1922 Konyaspor
Turkey: TFF 2 Lig Red Group
FT
Bayburt Ozel idare
2 - 1
Nigde Belediyespor
FT
Elazigspor
1 - 1
Bandirmaspor
FT
Etimesgut Belediyespor
3 - 1
Ergene Velimese
FT
Eyupspor
1 - 2
Bodrumspor
FT
Kastamonuspor
4 - 0
Kardemir Karabukspor
FT
Sakaryaspor
0 - 0
Ankara Demirspor
FT
Sivas Belediyespor
3 - 2
Usakspor
FT
Tuzlaspor
3 - 0
Kirsehir Belediyespor
FT
Van Buyuksehir Belediye
1 - 0
Kahramanmarasspor
USA: USSF Division II United Soccer League
FT
Colorado Switchbacks
1 - 3
Las Vegas Lights
FT
Los Angeles Galaxy II
5 - 1
OKC Energy
FT
Memphis 901 Fc
5 - 0
Bethlehem Steel
FT
New Mexico United
2 - 2
Phoenix Rising
FT
Portland Timbers II
1 - 2
Austin Bold
FT
RGV Toros
2 - 0
Orange County
FT
Reno 1868
1 - 2
Real Monarchs
FT
Sacramento Republic
1 - 2
El Paso Locomotive
FT
Saint Louis
1 - 1
Atlanta United II
FT
San Antonio
2 - 1
Fresno
FT
Seattle Sounders II
1 - 1
Tulsa Roughnecks
USA: NWSL
FT
Chicago Red Stars (W)
2 - 1
Utah Royals (W)
FT
Seattle Reign (W)
2 - 0
Portland Thorns (W)
FT
Sky Blue (W)
1 - 1
Orlando Pride (W)
USA: MLS
FT
Chicago Fire
2 - 2
Toronto FC
FT
Colorado Rapids
3 - 0
Dallas
FT
Columbus Crew
2 - 0
Philadelphia Union
FT
FC Cincinnati
1 - 1
Orlando City
FT
Los Angeles Galaxy
3 - 4
Vancouver Whitecaps
FT
Minnesota United
1 - 1
Los Angeles FC
FT
Montreal Impact
1 - 1
Atlanta United
FT
New England Revolution
2 - 0
New York City
FT
New York Red Bulls
0 - 0
DC United
FT
Real Salt Lake
2 - 1
Houston Dynamo
FT
San Jose Earthquakes
0 - 1
Seattle Sounders
FT
Sporting Kansas City
2 - 2
Portland Timbers
Ukraine: Premier League
FT
Dynamo Kyiv
2 - 0
Dnipro-1
FT
Illichivets Mariupol
0 - 4
Desna Chernihiv
FT
Olimpik Donetsk
0 - 5
Zorya Luhansk
Ukraine: First League
FT
Chornomorets Odesa
0 - 3
Ingulets Petrove
FT
Mykolaiv
1 - 2
Balkany Zorya
FT
Mynai
3 - 1
Cherkashchyna-akademiya
FT
Obolon-Brovar Kyiv
1 - 0
Kremen Kremenchug
FT
Volyn Lutsk
2 - 1
Ahrobiznes Volochysk
Venezuela: Primera Division Clausura
FT
AC Mineros
2 - 2
Monagas
FT
Atletico Venezuela
0 - 2
Caracas
FT
Deportivo La Guaira
0 - 1
Deportivo Tachira
FT
Deportivo Lara
1 - 0
Metropolitanos
FT
Llaneros
1 - 0
Zamora
Venezuela: Segunda Division Clausura
FT
Angostura
6 - 0
Diamantes de Guayana
FT
Atletico el Vigia
2 - 0
Urena
FT
Petare
2 - 1
Yaracuyanos
FT
Real Frontera
4 - 0
ULA FC
Wales: Premier League
FT
Connahs Quay
3 - 1
Penybont
x
Up to £100 in bet credits
Exclusive Promo Code
100BET365
JOIN NOW
Up to £100 in Bet Credits for new customers at bet365. Min deposit £5 and 1x settled bet requirement to release Bet Credits. Min odds, bet and payment method exclusions apply. Returns exclude Bet Credits stake. Time limits and T&C's apply, 18+ begambleaware.org.
DailyResults Archive
< Sep 2019 >
SuMoTuWeThFrSa
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
EnglandPremier League
ResourcesUseful Links
KEEP IT FUN
GAMBLE RESPONSIBLY
BeGambleAware.org
x
£20 Risk Free First bet
New Customers Only Limited to one per person. If you’ve previously had a Paddy Power account, you will not qualify for the offer. Place your FIRST bet on any Sportsbook market and if it loses we will refund your stake in CASH. Max refund for this offer is  £20. Only deposits made using Cards or Paypal will qualify for this promotion. Paddy's Rewards Club: Get a  £10 free bet when you place 5x bets of  £10+. T&C's apply, 18+ begambleaware.org.
BET HERE
We use cookies to provide statistics that help give you the best experience of our site. By continuing to use the site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more
Got It