Football ResultsTuesday, 30th October 2018

Algeria: Ligue 1
FT
CR Belouizdad
1 - 1
Bordj Bou Arreridj
FT
MC Alger
0 - 0
JS Saoura
FT
MC Oran
3 - 1
Tadjenant
FT
Olympique Medea
1 - 3
USM Alger
FT
Paradou
3 - 0
MO Bejaia
Angola: Division 1
FT
Inter Luanda
0 - 0
Primeiro de Agosto
Argentina: Primera B Nacional
FT
Quilmes
0 - 1
Agropecuario
Argentina: Primera Division Superliga Argentina
FT
San Martin de San Juan
0 - 1
Defensa y Justicia
Australia: FFA Cup Final
FT
Adelaide United
2 - 1
Sydney FC
Austria: FA Cup 3rd Round
FT
Austria Vienna
3 - 1
FAC Team Fur Wien
FT
Hartberg
4 - 3
Wacker Innsbruck
Belgium: Division 1A
FT
Charleroi
1 - 0
St Truiden
FT
Club Brugge
4 - 0
Oostende
FT
Mouscron-Peruwelz
3 - 1
Gent
Belgium: Division 1B Opening Tournament
FT
Tubize
0 - 3
Mechelen
FT
Union St Gilloise
2 - 0
Beershot Wilrijk
Bolivia: LFP Boliviano Clausura
FT
Real Potosi
1 - 1
Blooming
Bulgaria: FA Cup Round of 16
FT
CSKA Sofia
3 - 1
Vitosha Bistritsa
FT
Dunav Ruse
1 - 2
Lokomotiv Plovdiv
FT
Strumska Slava
3 - 1
Chernomorets Balchik
Colombia: Primera B Play Off Group Stage
FT
Quindio
1 - 1
Union Magdalena
Croatia: FA Cup Round of 16
FT
Inter Zapresic
2 - 1
Istra 1961
FT
Zadar
1 - 3
Lokomotiva Zagreb
England: League Two
FT
Crewe Alexandra
0 - 3
Mansfield Town
England: National League
FT
Aldershot Town
1 - 1
Boreham Wood
FT
Barnet
1 - 3
Salford City
FT
Bromley
2 - 4
Braintree
FT
Dover Athletic
0 - 2
Dagenham & Redbridge
FT
Eastleigh
1 - 1
Leyton Orient
FT
Ebbsfleet United
1 - 1
Maidstone United
FT
Fylde
1 - 0
Gateshead
FT
Harrogate Town
4 - 2
Barrow
FT
Havant & Waterlooville
7 - 0
Maidenhead
FT
Solihull Motors
0 - 0
Halifax Town
FT
Sutton United
1 - 1
Chesterfield
FT
Wrexham
1 - 0
Hartlepool United
England: National League North
FT
Altrincham
4 - 0
Nuneaton
FT
Boston United
1 - 3
Brackley Town
FT
Bradford Park Avenue
2 - 2
Darlington 1883
FT
Chester City
4 - 1
Ashton United
FT
Guiseley
1 - 3
Blyth Spartans
FT
Leamington
0 - 4
Kidderminster Harriers
FT
Southport
2 - 2
Curzon Ashton
FT
Spennymoor Town
3 - 0
York City
FT
Stockport County
3 - 0
Chorley
FT
Telford United
1 - 1
Hereford United
FT
United Of Manchester
1 - 1
Alfreton Town
England: National League South
FT
Billericay
3 - 2
East Thurrock United
FT
Concord Rangers
3 - 0
Chelmsford City
FT
Eastbourne Borough
2 - 2
Hampton & Richmond
FT
Hemel Hempstead Town
1 - 1
Slough Town
FT
Oxford City
1 - 1
Chippenham
FT
St Albans
2 - 0
Welling United
FT
Truro City
1 - 1
Bath City
FT
Weston Super Mare
2 - 2
Torquay United
FT
Woking
3 - 0
Hungerford Town
England: Northern Premier League
FT
Nantwich Town
2 - 1
Warrington Town
England: Isthmian Premier League
FT
Hornchurch
1 - 1
Merstham
England: League Cup 4th Round
FT
Bournemouth
2 - 1
Norwich City
FT
Burton Albion
3 - 2
Nottingham Forest
England: Football League Trophy Group Stage
FT
Cheltenham Town
6 - 2
Arsenal (U21)
FT
Oldham Athletic
3 - 2
Everton (U21)
FT
Plymouth Argyle
0 - 5
Chelsea (U21)
FT
Tranmere Rovers
0 - 1
Manchester City (U21)
FYR Macedonia: Druga MFL East
FT
Borec Veles
4 - 0
Detonit Junior
FT
Bregalnica Stip
3 - 1
Vardar Negotino
FT
Kozuv Gevgelija
0 - 2
Tikves
FT
Partizan Obrsani
0 - 0
Sasa
FT
Plackovica
0 - 0
Kit-Go Pehcevo
France: League Cup 3rd Round
FT
Montpellier
0 - 3
Nantes
FT
Strasbourg
2 - 0
Lille
France: Division 1 Women
FT
Metz (W)
1 - 0
Bordeaux (W)
Germany: Regional League North
FT
SW Rehden
1 - 3
Werder Bremen II
Germany: Regional League West
FT
Wuppertaler
2 - 3
Fortuna Dusseldorf II
Germany: FA Cup 2nd Round
AET
Augsburg
3 - 2
Mainz 05
FT
Chemie Leipzig
0 - 3
Paderborn 07
FT
Darmstadt 98
0 - 2
Hertha Berlin
FT
Hannover 96
0 - 2
Wolfsburg
FT
Heidenheim
3 - 0
Sandhausen
FT
Rodinghausen
1 - 2
Bayern Munich
FT
Ulm 1846
1 - 5
Fortuna Dusseldorf
FT
Wehen
0 - 3
Hamburg
Greece: FA Cup Group Stage
FT
Lamia
1 - 1
Volos NPS
FT
Larisa
4 - 1
Irodotos
FT
Levadiakos
4 - 0
Aris Avatou
FT
OFI Crete
3 - 0
Niki Volou
Hungary: FA Cup 7th Round
FT
Zalaegerszegi
0 - 2
Diosgyori
India: Super League
FT
Delhi Dynamos
0 - 2
Northeast United
Indonesia: Liga 1
FT
Persib Bandung
1 - 1
Bali United Pusam
FT
Persija Jakarta
3 - 0
Barito Putera
FT
Persipura Jayapura
3 - 1
Persebaya Surabaya
International Tournaments: Premier League International Cup Group Stage
FT
West Ham United (U23)
2 - 1
Porto (U23)
Italy: Serie B
FT
Ascoli
1 - 0
Verona
FT
Carpi
0 - 3
Palermo
FT
Cittadella
1 - 1
Foggia
FT
Cosenza
1 - 1
Pescara
FT
Cremonese
0 - 1
Unione Venezia
FT
Perugia
3 - 2
Padova
Italy: Lega Pro Cup Round of 32
FT
Juve Stabia
1 - 2
Potenza
FT
Monopoli
2 - 1
Virtus Francavilla
FT
Trapani
3 - 1
Siracusa
Japan: J1 League
FT
Jubilo Iwata
1 - 0
Shonan Bellmare
Kosovo: Superliga
FT
Falmurtari
0 - 1
Drita
FT
Liria
0 - 0
Ferizaj
Netherlands: FA Cup 2nd Round
FT
AFC
1 - 0
Oss
FT
Cambuur
2 - 1
Koninklijke HFC
FT
De Graafschap
2 - 5
PEC Zwolle
FT
Kozakken Boys
2 - 1
Almere City
AET
PSV Eindhoven
2 - 3
Waalwijk
FT
Twente
4 - 2
Noordwijk
FT
Urk
0 - 1
Roda
Northern Ireland: League Cup 3rd Round
PEN
Glentoran
3 - 2
Coleraine
FT
Linfield
5 - 0
Institute
PEN
Newry City
1 - 4
Portadown
Norway: 1. Divisjon
FT
Ham-Kam
1 - 3
Mjondalen
Peru: Primera Division Clausura
FT
Ayacucho
3 - 2
Sport Boys
Poland: FA Cup Round of 32
FT
Bytovia Bytow
0 - 3
Slask Wroclaw
FT
Huragan Morag
0 - 1
Arka Gdynia
PEN
Piast Gliwice
2 - 4
Legia Warszawa
FT
Pogon Siedlce
1 - 2
Chrobry Glogow
FT
Rakow Czestochowa
1 - 0
Lech Poznan
Portugal: League Cup 3rd Round
FT
Sporting Braga
5 - 0
Nacional
Qatar: Stars League
FT
Al Sailiya
0 - 1
Al Duhail
Romania: Liga III Serie 3
FT
Universitatea Craiova
2 - 3
Astra Giurgiu II
Romania: FA Cup Round of 16
FT
Hermannstadt
3 - 0
Voluntari
PEN
Poli Iasi
3 - 5
Viitorul Constanta
FT
Turris Turnu Magurele
1 - 4
Universitatea Craiova
Saudi Arabia: Division 1
FT
Al Khaleej Saihat
1 - 0
Najran
FT
Al Taee
0 - 1
Al Jabalain
FT
Dhamk
1 - 1
Al Najoom
FT
Hajer
0 - 0
Al Nahda
Scotland: Championship
FT
Ayr United
3 - 0
Alloa Athletic
FT
Falkirk
1 - 1
Ross County
FT
Inverness CT
2 - 2
Dunfermline
FT
Queen of the South
1 - 2
Morton
Spain: FA Cup Round of 32
FT
Ebro
1 - 2
Valencia
FT
Leganes
2 - 2
Rayo Vallecano
FT
Lugo
1 - 1
Levante
FT
Sant Andreu
0 - 1
Atletico Madrid
Sweden: Allsvenskan
FT
Elfsborg
0 - 0
Dalkurd
Sweden: Superettan
FT
Orgryte
5 - 2
Varbergs BoIS
Turkey: FA Cup 4th Round
PEN
Antalyaspor
3 - 0
Yomraspor
AET
Bursaspor
1 - 2
1461 Trabzon
PEN
Erzurumspor
4 - 5
Keciorengucu
FT
Fatih Karagumruk
4 - 0
Afjet Ayfonspor
AET
Kastamonuspor
2 - 3
Altay
AET
Sivas Belediyespor
3 - 2
Denizlispor
UEFA: U17 Championship Qualifying Round
FT
Croatia (U17)
3 - 0
Andorra (U17)
FT
Denmark (U17)
1 - 0
Russia (U17)
FT
Estonia (U17)
1 - 0
Georgia (U17)
FT
Italy (U17)
3 - 0
Armenia (U17)
FT
Malta (U17)
1 - 3
Bulgaria (U17)
FT
San Marino (U17)
0 - 6
Northern Ireland (U17)
FT
Slovakia (U17)
3 - 0
Turkey (U17)
FT
Slovenia (U17)
1 - 1
Austria (U17)
Uganda: Premier League
FT
Jinja SSS
2 - 2
Vipers
FT
Maroons
1 - 2
BUL
FT
Ndejje University
1 - 0
Paidha Black Angels
FT
Nyamityobora
1 - 2
Police FC
FT
Onduparaka
0 - 0
Bright Stars
FT
SC Villa
0 - 0
URA
Wales: League Cup Quarter Final
FT
Cambrian & Clydach
1 - 0
Newtown AFC
FT
Cardiff Metropolitan
6 - 0
Haverfordwest County
FT
Guilsfield
0 - 1
Connahs Quay
FT
Llandudno
0 - 5
The New Saints