Football ResultsSaturday, 30th November 2019

AFC: Gulf Cup Of Nations Group Stage
FT
Bahrain
0 - 2
Saudi Arabia
FT
Kuwait
1 - 2
Oman
Algeria: Ligue 1
FT
Ain Mlila
3 - 0
USM Bel Abbes
FT
Bordj Bou Arreridj
1 - 0
Hussein Dey
FT
CS Constantine
3 - 1
ES Setif
FT
JS Saoura
0 - 0
ASO Chlef
FT
MC Alger
2 - 2
CR Belouizdad
FT
MC Oran
0 - 0
Biskra
Argentina: Primera Nacional
FT
All Boys
2 - 0
Deportivo Riestra
FT
Estudiantes BA
0 - 0
Belgrano Cordoba
FT
Gimnasia Jujuy
1 - 3
Sarmiento Junin
Argentina: Division 3 Primera B Metropolitana
FT
Sacachispas
0 - 0
Defensores Unidos
FT
San Telmo
0 - 1
Villa San Carlos
FT
Tristan Suarez
1 - 0
Argentino De Quilmes
Argentina: Superliga
FT
Boca Juniors
1 - 1
Argentinos Juniors
FT
Estudiantes LP
1 - 1
Atletico Tucuman
FT
Racing Club
1 - 1
Defensa y Justicia
Australia: W League
FT
Melbourne City (W)
1 - 0
Adelaide United (W)
FT
Newcastle Jets (W)
2 - 3
Canberra United (W)
Australia: A League
FT
Brisbane Roar
2 - 0
Central Coast Mariners
FT
Newcastle Jets
2 - 0
Western Sydney
Austria: Bundesliga
FT
Austria Vienna
5 - 0
Hartberg
FT
St Polten
0 - 0
Mattersburg
FT
Wattens
1 - 5
Sturm Graz
Austria: 2.Liga
FT
Dornbirn 1913
0 - 5
Ried
FT
Vorwarts Steyr
2 - 0
KSV Superfund
Azerbaijan: Premier League
FT
Inter Baku
2 - 1
Sumqayit
FT
Qabala
3 - 0
Zira
Belgium: Division 1A
FT
Charleroi
2 - 0
Waasland-Beveren
FT
Club Brugge
1 - 0
Mouscron-Peruwelz
FT
Genk
1 - 2
St Truiden
FT
Zulte Waregem
1 - 0
Eupen
Belgium: Division 1B Closing Tournament
FT
Roeselare
3 - 1
Lommel United
FT
Virton
1 - 1
Westerlo
Belgium: Super League Women
FT
Genk (W)
0 - 1
Club Brugge (W)
Bolivia: LFP Boliviano Clausura
FT
Real Potosi
1 - 0
Guabira
Bosnia and Herzegovina: Premier League
FT
Sarajevo
1 - 3
Zeljeznicar Sarajevo
FT
Sloboda Tuzla
1 - 1
Sloga Simin Han
FT
Zrinjski
1 - 1
Mladost Doboj Kakanj
Brazil: Serie A
FT
Botafogo
0 - 1
Internacional
FT
Ceara
1 - 1
Atletico Paranaense
Brazil: Serie B
FT
America Mineiro
1 - 2
Sao Bento
FT
Atletico Goianiense
0 - 0
Sport Recife
FT
Bragantino
2 - 0
CRB
FT
Cuiaba
1 - 2
Vila Nova
FT
Figueirense
1 - 1
Operario PR
FT
Londrina
2 - 0
Guarani Campinas
FT
Oeste
1 - 2
Criciuma
FT
Vitoria
1 - 2
Coritiba
Bulgaria: First PFL
FT
Beroe
1 - 1
Levski Sofia
FT
Cherno More Varna
4 - 1
Botev Vratsa
FT
Tsarsko Selo
0 - 3
Botev Plovdiv
Bulgaria: Second PFL
FT
Botev Galabovo
4 - 5
CSKA Sofia
FT
Lokomotiv Sofia
3 - 3
Hebar Pazardzhik
FT
Montana
6 - 1
Chernomorets Balchik
FT
Pomorie
2 - 3
Litex Lovech
FT
Spartak Pleven
1 - 2
Neftochimic Burgas
FT
Spartak Varna
1 - 2
Kariana Erden
Bulgaria: 3rd AFL Northeast 3 AFL
FT
Septemvri Tervel
1 - 3
Dobrudzha
FT
Shumen 1929
6 - 2
Botev Novi Pazar
FT
Svetkavitsa
2 - 2
Bulgaria: 3rd AFL
FT
4 - 0
Belasitsa Petrich
FT
Bansko
3 - 1
Chavdar Etropole
FT
Botev Ihtiman
2 - 1
Sportist Svoge
FT
Marek
1 - 0
FT
Minyor Pernik
3 - 0
Balkan Botevgrad
FT
Oborishte
0 - 1
Septemvri Simitli
FT
Slivnishki Geroy
4 - 2
Nadezhda Dobroslavtsi
CAF: Champions League Group Stage
FT
Mamelodi Sundowns
3 - 0
Petro Atletico
FT
Primeiro de Agosto
1 - 1
ZESCO United (ZAM)
FT
Raja Casablanca
0 - 2
Esperance ST
FT
TP Mazembe
3 - 0
Zamalek
FT
USM Alger
1 - 1
Wydad Casablanca
Croatia: Prva HNL
FT
Istra 1961
1 - 2
Dinamo Zagreb
FT
Varazdin
1 - 1
NK Osijek
Croatia: Druga HNL
FT
Hrvatski Dragovoljac
3 - 2
Sesvete
FT
NK Osijek II
2 - 1
Medjimurje
FT
Nk Dubrava
1 - 2
Kustosija
FT
Orijent Rijeka
3 - 2
Solin
Cyprus: Division 2 Phase 1
FT
Ayias Napas
1 - 0
Omonia Aradippou
FT
Digenis Akritas Morphou
2 - 1
Xylotympou 2006
FT
Ermis
4 - 0
Akritas Chlorakas
FT
Omonia Psevda
0 - 1
Asil Lisis
FT
Onisilos
2 - 1
Anagennisi Derynias
FT
Othellos Athienou
4 - 1
Zakakiou
Cyprus: Division 3
FT
Amathus Agiou Tichona
0 - 2
Apona Anayias
FT
Chalkanoras Idaliou
4 - 0
Digenis Oroklinis
FT
ENAD
1 - 2
Elia Lythrodonta
FT
Elpida Astromeriti
1 - 0
Ethnikos Assias
FT
MEAP Nisou
5 - 0
O Kormakitis
FT
Ormidias
2 - 2
Ahironas Liopetriou
FT
Thoi Lakatamias
2 - 3
PAEEK
Cyprus: Division 1
FT
Ethnikos Achnas
0 - 1
AEL Limassol
FT
Kition Larnaca
1 - 2
Anorthosis Famagusta
Czech Republic: Division 1
FT
Pribram
0 - 1
Sparta Praha
FT
Sigma Olomouc
1 - 0
Slovan Liberec
FT
Zlin
2 - 1
Slovacko
Egypt: Division 1
FT
Al Ittihad Alexandria
3 - 0
Ismaily
England: Premier League
FT
Burnley
0 - 2
Crystal Palace
FT
Chelsea
0 - 1
West Ham United
FT
Liverpool
2 - 1
Brighton Hove Albion
FT
Newcastle United
2 - 2
Manchester City
FT
Southampton
2 - 1
Watford
FT
Tottenham Hotspur
3 - 2
Bournemouth
England: League Two
FT
Macclesfield Town
1 - 1
Bradford City
England: National League
FT
Aldershot Town
2 - 2
Chesterfield
FT
Boreham Wood
1 - 0
Woking
FT
Bromley
1 - 1
Yeovil Town
FT
Chorley
1 - 0
Dagenham & Redbridge
FT
Ebbsfleet United
2 - 1
Wrexham
FT
Maidenhead
0 - 4
Barrow
FT
Sutton United
3 - 1
Harrogate Town
FT
Torquay United
1 - 5
Stockport County
England: National League North
FT
Blyth Spartans
0 - 6
Brackley Town
FT
Chester City
2 - 1
Bradford Park Avenue
FT
Darlington 1883
2 - 3
Telford United
FT
Gloucester City
2 - 2
Kettering
FT
Hereford United
1 - 1
Farsley Celtic
FT
Kidderminster Harriers
0 - 1
Southport
FT
Kings Lynn
1 - 0
Gateshead
FT
Leamington
2 - 2
Guiseley
FT
York City
1 - 0
Alfreton Town
England: National League South
FT
Bath City
3 - 0
Dartford
FT
Braintree
0 - 4
Hampton & Richmond
FT
Dorking Wanderers
2 - 0
Welling United
FT
Eastbourne Borough
2 - 1
Chippenham
FT
Oxford City
2 - 1
Dulwich Hamlet
FT
Slough Town
0 - 0
Tonbridge Angels
FT
St Albans
1 - 1
Chelmsford City
FT
Wealdstone
3 - 0
Concord Rangers
FT
Weymouth
2 - 1
Hungerford Town
England: Northern Premier League
FT
Ashton United
0 - 3
Radcliffe Fc
FT
Atherton Collieries Afc
4 - 1
Bamber Bridge
FT
Buxton
0 - 1
Mickleover Sports
FT
Hyde
0 - 0
Witton Albion
FT
Scarborough
2 - 1
Whitby Town
FT
United Of Manchester
3 - 2
Lancaster City
FT
Warrington Town
3 - 1
Nantwich Town
England: Southern League Central
FT
Biggleswade Town
1 - 0
Hednesford Town
FT
Bromsgrove Sporting Fc
1 - 1
Royston Town
FT
Hitchin
4 - 1
Barwell
FT
Leiston
1 - 1
Nuneaton
FT
Peterborough Sports
7 - 0
Redditch
FT
Rushall Olympic
1 - 1
Banbury United
FT
Rushden & Diamonds
3 - 2
Stourbridge
FT
St Ives
2 - 2
Stratford
FT
Tamworth
4 - 1
Lowestoft Town
England: Southern League South
FT
Beaconsfield
0 - 1
Truro City
FT
Blackfield & Langley
2 - 2
Hendon
FT
Farnborough
3 - 1
Dorchester Town
FT
Hayes & Yeading
3 - 1
Wimborne Town
FT
Merthyr Tydfil
3 - 2
Hartley Wintney
FT
Metropolitan Police
2 - 1
Chesham United
FT
Poole Town
0 - 1
Taunton Town
FT
Swindon Supermarine
3 - 2
Weston Super Mare
FT
Tiverton
2 - 3
Gosport Borough
FT
Walton Casuals
2 - 1
Salisbury City
FT
Yate Town
2 - 1
Harrow Borough
England: Isthmian Premier League
FT
Brightlingsea Regent
1 - 1
Cheshunt Fc
FT
Carshalton Athletic
4 - 0
Cray Wanderers Fc
FT
Enfield Town
2 - 2
Wingate & Finchley
FT
Haringey Borough
2 - 2
Worthing
FT
Hornchurch
0 - 0
Bognor Regis
FT
Horsham
0 - 3
Margate
FT
Lewes
0 - 0
Folkestone
FT
Merstham
2 - 2
Bishops Stortford
FT
Potters Bar Town
0 - 2
Bowers & Pitsea Fc
England: FA Cup 2nd Round
FT
Cheltenham Town
1 - 3
Port Vale
FT
Eastleigh
1 - 1
Crewe Alexandra
FT
Forest Green
2 - 2
Carlisle United
FT
Kingstonian
0 - 2
Fylde
FT
Oldham Athletic
0 - 1
Burton Albion
FT
Portsmouth
2 - 1
Altrincham
FT
Shrewsbury Town
2 - 0
Mansfield Town
FT
Walsall
0 - 1
Oxford United
England: Premier League Cup Group Stage
FT
Swansea City (U23)
0 - 1
Colchester United (U23)
England: Championship
FT
Barnsley
3 - 1
Hull City
FT
Birmingham City
1 - 1
Millwall
FT
Brentford
7 - 0
Luton Town
FT
Bristol City
5 - 2
Huddersfield Town
FT
Charlton Athletic
1 - 3
Sheffield Wednesday
FT
Derby County
1 - 1
Queens Park Rangers
FT
Leeds United
4 - 0
Middlesbrough
FT
Nottingham Forest
0 - 1
Cardiff City
FT
Stoke City
1 - 2
Blackburn Rovers
FT
Wigan Athletic
1 - 3
Reading
France: Ligue 1
FT
Lille
1 - 0
Dijon
FT
Montpellier
4 - 2
Amiens
FT
Nice
3 - 1
Angers
FT
Nimes
1 - 1
Metz
FT
Reims
1 - 1
Bordeaux
FT
Strasbourg
1 - 2
Lyon
France: Ligue 2
FT
Sochaux
0 - 1
Troyes
Georgia: Erovnuli Liga Umaglesi Liga
FT
Metalurgi Rustavi
2 - 2
Dila Gori
FT
Saburtalo
5 - 1
Sioni Bolnisi
Germany: Bundesliga
FT
1899 Hoffenheim
1 - 1
Fortuna Dusseldorf
FT
Bayern Munich
1 - 2
Bayer Leverkusen
FT
Hertha Berlin
1 - 2
Borussia Dortmund
FT
Koln
1 - 1
Augsburg
FT
Paderborn 07
2 - 3
Leipzig
Germany: 2. Bundesliga
FT
Bochum
2 - 0
Erzgebirge Aue
FT
Dynamo Dresden
1 - 2
Holstein Kiel
FT
Nurnberg
0 - 2
Wehen
FT
St Pauli
0 - 1
Hannover 96
Germany: 3. Liga
FT
Chemnitzer
1 - 1
Uerdingen 05
FT
Hallescher
1 - 0
Duisburg
FT
Hansa Rostock
1 - 0
Wurzburger Kickers
FT
Preussen Munster
1 - 3
Waldhof Mannheim
FT
Sonnenhof Grossaspach
1 - 2
Magdeburg
FT
Viktoria Koln
2 - 4
Kaiserslautern
Germany: Regional League North
FT
Hamburg II
2 - 4
Wolfsburg II
FT
Hannover 96 II
5 - 3
Luneburger Hansa
FT
SW Rehden
0 - 1
Weiche Flensburg
FT
Werder Bremen II
3 - 1
Holstein Kiel II
Germany: Regional League West
FT
Alemannia Aachen
3 - 1
SF Lotte
FT
Borussia Dortmund II
4 - 0
Bergisch Gladbach 09
FT
Rodinghausen
1 - 1
Verl
FT
Wuppertaler
0 - 3
Fortuna Dusseldorf II
Germany: Regional League Southwest
FT
08 Homburg
0 - 0
Fc Giessen
FT
Bahlinger
1 - 0
Aalen
FT
Elversberg
1 - 0
Ulm 1846
FT
FSV Frankfurt
2 - 0
Astoria Walldorf
FT
Pirmasens
2 - 0
Bayern Alzenau
FT
Steinbach
1 - 0
Saarbrucken
Germany: Bundesliga Women
FT
Duisburg (W)
0 - 0
USV Jena (W)
Germany: Regional League Bavaria
FT
1896 Rain Am Lech
2 - 1
Heimstetten
FT
Bayreuth
1 - 1
Augsburg II
FT
Eichstatt
1 - 0
Memmingen
FT
Greuther Furth II
1 - 1
Viktoria Aschaffenburg
FT
Nurnberg II
4 - 1
Illertissen
FT
Schweinfurt
4 - 3
1860 Rosenheim
FT
Turkgucu-ataspor Munchen
4 - 1
Buchbach
Greece: Super League 2
FT
Ao Chania Kissamikos
1 - 2
Apollon Larissa
Greece: Football League
FT
Aspropirgos
1 - 0
Ialysos
FT
Niki Volou
2 - 0
Kavala
FT
Trikala
3 - 0
Ierapetra
FT
Veria
2 - 0
Kalamata
Greece: Super League 1
FT
Larisa
2 - 1
Volos NPS
FT
OFI Crete
1 - 0
AEK Athens
FT
Panionios
3 - 0
Panetolikos
Guatemala: Liga Nacional Apertura
FT
Siquinala
1 - 2
CSD Municipal
Honduras: Liga Nacional Ap-P.off Gs
FT
CD Olimpia
2 - 0
CD Motagua
Hong Kong: Premier League
FT
I-Sky Yuen Long
4 - 4
BC Rangers
Hungary: NB I
FT
Diosgyori
1 - 3
MOL Vidi
FT
Kisvarda
2 - 0
Budapest Honved
FT
PAKS
2 - 4
Ujpest
FT
Puskas Academy
1 - 1
Mezokovesd-Zsory
FT
Zalaegerszegi
0 - 2
Debrecen
Hungary: NB II
FT
MTK Budapest
1 - 0
Szolnoki Mav
FT
Vac
1 - 2
Szeged 2011
India: I League
FT
Aizawl
0 - 0
Mohun Bagan
FT
Gokulam Kerala
2 - 1
Neroca
India: Super League
FT
Atletico de Kolkata
2 - 2
Mumbai City
Iran: Azadegan League
FT
Arman Gohar
1 - 1
Qashqai Shiraz
FT
Fajr Sepasi
2 - 1
Mes Rafsanjan
FT
Gostaresh
3 - 0
Baderan Tehran
FT
Khousheh Talaei Saveh
2 - 1
Sepidrood Rasht
FT
Malavan
1 - 0
Aluminium Arak
FT
Mes Kerman
2 - 1
Niroye Zamini
FT
Oxin Alborz
0 - 0
Esteghlal Khuzestan
FT
Persepolis Pakdasht
1 - 1
Rayka Babol
Iran: Pro League
FT
Padideh
0 - 1
Sanat Naft
FT
Sepahan
2 - 2
Esteghlal FC
Israel: Premier League
FT
Ashdod
0 - 0
Hapoel Kfar-Saba
FT
Hapoel Beer Sheva
1 - 2
Bnei Yehuda Tel Aviv
FT
Hapoel Haifa
1 - 3
Maccabi Netanya
FT
Hapoel Raanana
0 - 0
Sektzya Ness Ziona
FT
Ironi Kiryat Shmona
0 - 1
Maccabi Tel Aviv
Italy: Serie A
FT
Brescia
0 - 3
Atalanta
FT
Fiorentina
0 - 1
Lecce
FT
Genoa
0 - 1
Torino
Italy: Serie B
FT
Cremonese
0 - 0
Livorno
FT
Crotone
1 - 1
Cittadella
FT
Frosinone
4 - 0
Empoli
FT
Salernitana
1 - 1
Ascoli
FT
Unione Venezia
0 - 2
Benevento
Italy: Serie C Group A
FT
Como
1 - 1
Juventus (U23)
Italy: Serie C Group B
FT
Arzignano Valchiampo
1 - 1
Virtus Verona
Italy: Serie A Women
FT
AGSM Verona (W)
3 - 0
Orobica (W)
FT
Bari Pink (W)
0 - 0
Empoli (W)
FT
CF Florentia (W)
2 - 1
Milan (W)
FT
Juventus (W)
1 - 0
Fiorentina (W)
FT
Sassuolo (W)
1 - 0
Internazionale (W)
Japan: J1 League
FT
Cerezo Osaka
2 - 1
Shimizu S Pulse
FT
FC Tokyo
1 - 1
Urawa Red Diamonds
FT
Gamba Osaka
4 - 1
Matsumoto Yamaga
FT
Jubilo Iwata
2 - 1
Nagoya Grampus
FT
Kashima Antlers
1 - 3
Vissel Kobe
FT
Kawasaki Frontale
1 - 4
Yokohama F Marinos
FT
Sagan Tosu
0 - 2
Consadole Sapporo
FT
Shonan Bellmare
1 - 0
Sanfrecce Hiroshima
FT
Vegalta Sendai
2 - 0
Oita Trinita
Japan: J3 League
FT
Kataller Toyama
2 - 0
FC Tokyo (U23)
Kenya: Division 1
FT
Gor Mahia
0 - 0
Ulinzi Stars
FT
Kariobangi Sharks
2 - 5
KCB
FT
Nzoia Sugar
2 - 2
AFC Leopards
FT
Wazito
6 - 0
Chemelil Sugar
Luxembourg: National Division
FT
Jeunesse Esch
1 - 2
Hostert
Mexico: Ascenso MX Apertura 2 Play Off Final
FT
Zacatepec 1948
1 - 3
Alebrijes de Oaxaca
Netherlands: Eredivisie
FT
Fortuna Sittard
1 - 0
Groningen
FT
Heracles
4 - 0
ADO Den Haag
FT
Willem II
4 - 0
Sparta Rotterdam
New Zealand: Premiership
FT
Waitakere United
2 - 5
Southern United
North Macedonia: Prva MFL
FT
Makedonija GP
1 - 1
Struga
North Macedonia: Druga MFL West
FT
Drita
1 - 0
Labunishta
FT
Gostivar
0 - 2
Pelister
FT
Ohrid
3 - 2
Fk Kadino
FT
Skopje
3 - 0
Vardari Forino
FT
Vellazerimi 77
1 - 0
Korabi
North Macedonia: Druga MFL East
FT
Belasica
4 - 2
Plackovica
FT
Kit-Go Pehcevo
3 - 1
Fk Pitu Guli
FT
Pobeda
5 - 1
Osogovo
FT
Sasa
3 - 1
Kozuv Gevgelija
FT
Tikves
0 - 2
Bregalnica Stip
Northern Ireland: NIFL Premiership
FT
Carrick Rangers
6 - 2
Glenavon
FT
Cliftonville
0 - 2
Glentoran
FT
Dungannon Swifts
1 - 6
Crusaders
FT
Institute
2 - 0
Coleraine
FT
Linfield
1 - 0
Larne
FT
Warrenpoint Town
2 - 1
Ballymena United
Northern Ireland: NIFL Premier Intermediate
FT
Lisburn Distillery
0 - 0
Newington Youth Club
Northern Ireland: NIFL Championship
FT
Ards
2 - 3
Knockbreda
FT
Ballinamallard United
2 - 3
Loughgall
FT
Ballyclare Comrades
1 - 1
Dergview
FT
Dundela
1 - 1
Portadown
FT
Newry City
1 - 0
Queens University
FT
PSNI
1 - 4
Harland & Wolff Welders
Palestine: Premier League
FT
1 - 3
Ahli Al Khalil
FT
Hilal Al Quds
2 - 1
Shabab Al Amari
FT
Thaqafi Tulkarm
0 - 1
Jabal Al Mukaber
Panama: Liga Panamena De Futbol Apertura Play Off Semi-Final
AET
Costa del Este
1 - 2
Plaza Amador
Paraguay: Primera Division Clausura
FT
Deportivo Santani
0 - 1
Club River Plate
Poland: Ekstraklasa
FT
Arka Gdynia
1 - 1
Pogon Szczecin
FT
Legia Warszawa
4 - 0
Korona Kielce
FT
Piast Gliwice
0 - 3
Slask Wroclaw
Poland: I Liga
FT
Chojniczanka Chojnice
1 - 3
Olimpia Grudziadz
FT
Jastrzebie
1 - 2
Stomil Olsztyn
FT
Sandecja Nowy Sacz
0 - 1
Puszcza Niepolomice
FT
Stal Mielec
2 - 1
Podbeskidzie
Poland: II Liga
FT
Blekitni Stargard
1 - 3
Widzew Lodz
FT
Gornik Leczna
2 - 1
Gornik Polkowice
FT
Olimpia Elblag
0 - 2
Elana Torun
FT
SKRA Czestochowa
0 - 0
Lech Ii Poznan
FT
Stal Rzeszow
2 - 3
Garbarnia Krakow
Portugal: Primeira Liga
FT
Benfica
4 - 0
Maritimo
FT
Moreirense
3 - 2
Aves
FT
Portimonense
2 - 1
Famalicao
Portugal: LigaPro
FT
Estoril
1 - 1
Leixoes
FT
Farense
1 - 0
Chaves
FT
Varzim
1 - 0
Penafiel
FT
Vilafranquense
3 - 2
Academica
Romania: Liga I
FT
Sepsi OSK
1 - 0
CSU Craiova
Romania: Liga II
FT
Csikszereda Miercurea Ciuc
1 - 1
Gloria Buzau
FT
Farul Constanta
3 - 1
Rapid Bucuresti
FT
Mioveni
0 - 1
Politehnica Timisoara
FT
Pandurii Targu Jiu
0 - 1
Voint Turnu Magurele
FT
Ripensia Timisoara
1 - 2
SCM Pitesti
FT
Sportul Snagov
2 - 5
Sirineasa
FT
Universitatea Cluj
1 - 1
Scolar Resita
Romania: Liga III Serie 1
FT
Bucovina Radauti
0 - 3
Foresta Suceava
FT
Focsani
2 - 0
Botosani II
FT
Otelul Galati
0 - 0
Ceahlaul Piatra Neamt
FT
Somuz Falticeni
2 - 0
Husana Husi
FT
Sporting Liesti
2 - 1
Universitatea Dunarea
FT
Stiinta Miroslava
4 - 1
Ozana Targu Neamt
FT
Targu Secuiesc
6 - 0
Kosarom Pascani
Romania: Liga III Serie 2
FT
Agricola Borcea
3 - 2
Recolta Gheorghe
FT
Axiopolis Cernavoda
0 - 1
Poseidon Mai Limanu
FT
Faurei
2 - 0
Inainte Modelu
FT
Gloria Popesti Leordeni
1 - 2
Tunari
FT
Medgidia
1 - 2
Metalul Buzau
FT
Unirea 2004 Slobozia
0 - 0
Mostistea Ulmu
Romania: Liga III Serie 3
FT
Cetate Rasnov
0 - 1
Csm Slatina
FT
Sporting Rosiori
1 - 1
Vedita Colonesti
FT
Tractorul Cetate
0 - 1
Cs Blejoi
Romania: Liga III Serie 4
FT
Corvinul Hunedoara
2 - 0
Ghiroda
FT
Crisul Chisineu Cris
2 - 1
Fortuna Becicherecu
FT
Filiasi
0 - 1
Soimii Pancota
FT
Gilortul Targu Carbunesti
4 - 1
ACS Poli Timisoara
FT
Gloria Cermei
1 - 4
Dumbravita
Romania: Liga III Serie 5
FT
ASC Recea
4 - 1
Unirea Dej
FT
Industria Galda
0 - 2
Sanmartin
FT
Luceafarul Oradea
2 - 6
Avantul Reghin
FT
Minaur Baia Mare
1 - 0
Ecomax Cluj II II
FT
Unirea Alba Iulia
3 - 0
Zalau
Russia: Football Premier League
FT
Akhmat Grozny
1 - 1
Rubin Kazan
FT
Krylya Sovetov
0 - 1
FC UFA
FT
Rostov
0 - 0
Ural
Saudi Arabia: Division 2 Group A
FT
Al Jndal
1 - 0
Weg Sc
FT
Al-rawdhah
0 - 1
Al Akhdoud
Saudi Arabia: Division 2 Group B
FT
Al Draih
2 - 1
Al Hjazz
FT
Al Safa
2 - 2
Al Drae
Scotland: Premiership
FT
Aberdeen
2 - 1
St Mirren
FT
Hibernian
2 - 2
Kilmarnock
FT
Livingston
0 - 0
Hamilton Academical
FT
Motherwell
4 - 0
St Johnstone
Scotland: Championship
FT
Alloa Athletic
0 - 2
Inverness CT
FT
Dundee
1 - 2
Queen of the South
FT
Dunfermline
5 - 1
Partick
Scotland: League One
FT
Airdrieonians
4 - 0
East Fife
FT
Clyde
1 - 2
Dumbarton
FT
Falkirk
3 - 0
Stranraer
FT
Forfar Athletic
2 - 1
Peterhead
FT
Montrose
0 - 1
Raith Rovers
Scotland: League Two
FT
Annan Athletic
6 - 1
Cove Rangers
FT
Brechin
1 - 2
Stenhousemuir
FT
Elgin City
1 - 2
Stirling Albion
FT
Queens Park
2 - 1
Edinburgh City
Serbia: Prva Liga
FT
Backa
1 - 0
Zlatibor
FT
Dinamo Vranje
2 - 2
Zarkovo
FT
Kabel
2 - 0
Trayal Krusevac
FT
Novi Pazar
1 - 0
Graficar
FT
Radnicki Pirot
1 - 1
Kolubara
FT
Smederevo
0 - 1
Metalac GM
FT
Zemun
3 - 1
Buducnost Dobanovci
Serbia: Superliga
FT
Crvena Zvezda
2 - 0
Vozdovac
FT
Javor Ivanjica
0 - 7
Radnicki Nis
FT
Napredak
1 - 3
Indjija
FT
Rad
1 - 2
Vojvodina
FT
Radnik Surdulica
3 - 3
Cukaricki
Slovakia: Super Liga
FT
Dunajska Streda
1 - 0
FC Nitra
FT
Sered
0 - 2
Zemplin Michalovce
FT
Trencin
0 - 1
Pohronie D. Zdana
FT
Vion Zlate Moravce
0 - 0
Senica
Slovenia: Prva Liga
FT
CM Celje
1 - 0
Mura
FT
Maribor
0 - 2
Triglav Kranj
FT
Tabor Sezana
1 - 1
Aluminij
South Africa: Premier Soccer League
FT
Black Leopards
2 - 1
Golden Arrows
FT
Cape Town City
0 - 0
Highlands Park
FT
Polokwane City
0 - 1
Bloem Celtic
FT
Supersport United
1 - 1
Stellenbosch
South Korea: K League 2 Kl2 Promotion P.off Final
FT
Busan I Park
1 - 0
Anyang
South Korea: K League 1
FT
Gyeongnam
0 - 0
Incheon United
FT
Sangju Sangmu
4 - 1
Suwon Bluewings
FT
Seongnam Ilhwa
3 - 1
Jeju United
Spain: Segunda Division
FT
Alcorcon
0 - 2
Huesca
FT
Mirandes
0 - 0
Sporting Gijon
FT
Ponferradina
1 - 1
Albacete
FT
Tenerife
1 - 3
Almeria
FT
Zaragoza
3 - 3
Girona
Spain: Segunda B Group 1
FT
Atletico Madrid B
2 - 0
Real Madrid Castilla
FT
Oviedo B
2 - 1
Getafe B
Spain: Segunda B Group 2
FT
Amorebieta
3 - 2
Barakaldo
FT
Arenas Club
1 - 0
Real Sociedad B
FT
Osasuna B
3 - 1
Alaves B
Spain: Segunda B Group 3
FT
Levante B
0 - 2
Espanyol B
FT
Orihuela
0 - 0
La Nucia
FT
Sabadell
2 - 0
Ejea
Spain: Segunda B Group 4
FT
Villarrubia Cf
2 - 1
Murcia
Spain: Primera Division Women
FT
Athletic Club (W)
3 - 0
EDF Logrono (W)
FT
Betis (W)
2 - 2
Atletico Madrid (W)
FT
Espanyol (W)
0 - 0
Sporting Huelva (W)
FT
Valencia (W)
0 - 4
Barcelona (W)
Spain: Primera Division
FT
Alaves
1 - 2
Real Madrid
FT
Mallorca
1 - 2
Betis
FT
Real Sociedad
4 - 1
Eibar
FT
Valencia
2 - 1
Villarreal
Switzerland: Challenge League
FT
Kriens
1 - 2
Lausanne-Sport
FT
Stade Lausanne Ouchy
0 - 1
Grasshopper Club
FT
Wil 1900
1 - 1
Schaffhausen
Switzerland: Super League
FT
Neuchatel Xamax
0 - 1
FC Zurich
FT
Sion
2 - 1
Thun
Syria: Premier League
FT
Al Wahda Damascus
1 - 0
Hutteen
Tunisia: Ligue 1
FT
Club Africain
2 - 0
As Soliman
FT
ES Metlaoui
1 - 0
Tataouine
Turkey: Super Lig
FT
Alanyaspor
5 - 0
Ankaragucu
FT
Goztepe
2 - 2
Fenerbahce
FT
Rizespor
3 - 1
Konyaspor
FT
Sivasspor
2 - 0
Kasimpasa
Turkey: TFF 1 Lig
FT
Adanaspor
2 - 3
Bursaspor
FT
Erzurumspor
2 - 0
Osmanlispor
FT
Keciorengucu
2 - 1
Altinordu
Turkey: TFF 2 Lig White Group
FT
Hekimoglu Trabzon
1 - 0
Gumushanespor
UAE: League Cup Group Stage
FT
Al Dhafra
0 - 2
Al Nasr Dubai
FT
Al Ittihad Kalba
2 - 1
Al Jazira
FT
Al Wasl
3 - 2
Ajman
Ukraine: Premier League
FT
Lviv
0 - 2
Dnipro-1
FT
Vorskla Poltava
1 - 0
Kolos Kovalivka
FT
Zorya Luhansk
2 - 0
Karpaty Lviv
Uzbekistan: Super League
FT
Bunyodkor
2 - 2
Sogdiana Jizzakh
FT
Buxoro
2 - 1
Olmaliq
FT
Lokomotiv Tashkent
0 - 0
Pakhtakor Tashkent
FT
Metallurg Bekabad
2 - 0
Termex Aurkhon
FT
Nasaf Qarshi
1 - 2
Dinamo Samarqand
Venezuela: Segunda Division Championship Play Off
FT
Yaracuyanos
4 - 2
Gran Valencia
Wales: Premier League
FT
Airbus UK Broughton
0 - 12
The New Saints
FT
Barry Town
0 - 1
Newtown AFC
FT
Carmarthen Town
0 - 3
Bala Town
FT
Penybont
0 - 0
Connahs Quay
x
Bet £10 Get £30 in Free Bets
Exclusive Promo Code
P30
JOIN NOW
New customers using Promo Code P30 only, min £10/€10 stake, min odds 1/2, free bets paid as 2 x £15/€15 (30 days expiry), free bet/payment method/player/country restrictions apply. T&C's apply, 18+ begambleaware.org
x
Up to £100 in bet credits
Exclusive Promo Code
100BET365
JOIN NOW
Up to £100 in Bet Credits for new customers at bet365. Min deposit £5 and 1x settled bet requirement to release Bet Credits. Min odds, bet and payment method exclusions apply. Returns exclude Bet Credits stake. Time limits and T&C's apply, 18+ begambleaware.org.
DailyResults Archive
< Nov 2019 >
SuMoTuWeThFrSa
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
EnglandPremier League
ResourcesUseful Links
KEEP IT FUN
GAMBLE RESPONSIBLY
BeGambleAware.org
We use cookies to provide statistics that help give you the best experience of our site. By continuing to use the site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more
Got It