Football ResultsWednesday, 31st October 2018

Algeria: Ligue 2
FT
ASO Chlef
2 - 2
Mostaganem
FT
Biskra
1 - 0
El Eulma
FT
Blida
1 - 1
USM El Harrach
FT
JSM Bejaia
1 - 0
JSM Skikda
FT
RC Kouba
1 - 2
WA Tlemcen
Argentina: Primera B Metropolitana
FT
Comunicaciones
1 - 1
All Boys
FT
Tristan Suarez
0 - 0
Barracas Central
Argentina: FA Cup Quarter Final
PEN
San Lorenzo
1 - 4
Temperley
Armenia: Premier League
FT
Ararat Yerevan
0 - 1
Banants Yerevan
FT
Ararat-Armenia
0 - 1
Alashkert
FT
Artsakh
0 - 0
Pyunik Yerevan
FT
Shirak
2 - 0
Gandzasar
Austria: Regional League East
FT
Ebreichsdorf
4 - 0
St Polten II
FT
Mannsdorf
1 - 0
Team Wiener Linien
Austria: FA Cup 3rd Round
FT
Austria Lustenau
0 - 1
Red Bull Salzburg
FT
Lafnitz
2 - 3
St Polten
FT
Ried
1 - 2
Wiener Neustadt
FT
SCR Altach
0 - 3
LASK Linz
FT
Wolfsberger AC
0 - 3
Rapid Vienna
Azerbaijan: Premier League
FT
Inter Baku
1 - 1
Qarabag
Belarus: Division 1
FT
Dinamo Brest
1 - 3
BATE Borisov
FT
Shakhter Soligorsk
2 - 1
Vitebsk
FT
Torpedo Zhodino
0 - 0
Dinamo Minsk
Belgium: Division 1A
FT
Antwerp
2 - 4
Genk
FT
Eupen
2 - 0
Cercle Brugge
FT
Kortrijk
2 - 2
Waasland-Beveren
Belgium: Division 1B Opening Tournament
FT
Roeselare
0 - 1
Westerlo
Bolivia: Nacional B Group A
FT
EM Huanuni
0 - 7
Club Always Ready
FT
Fatic La Paz
1 - 0
Universitario de Vinto
Bolivia: Nacional B Group B
FT
Libertad Beni
0 - 2
Universidad Crucena
Bulgaria: FA Cup Round of 16
PEN
Cherno More Varna
5 - 4
Levski Sofia
FT
Etar Veliko Tarnovo
3 - 0
Vereya Stara Zagora
FT
Lokomotiv Sofia
2 - 3
Septemvri Sofia
PEN
Ludogorets
4 - 3
Slavia Sofia
CONMEBOL: Copa Libertadores Semi Final
FT
Gremio
1 - 2
River Plate
CONMEBOL: Copa Sudamericana Quarter Final
FT
Deportivo Cali
1 - 2
Santa Fe
FT
Nacional de Football
0 - 1
Fluminense
Chile: Primera B
FT
Barnechea
1 - 0
Deportes Melipilla
Colombia: Primera B Play Off Group Stage
FT
Llaneros
5 - 0
Cortulua
Croatia: FA Cup Round of 16
FT
Marsonia
0 - 1
Slaven Belupo
FT
NK KRK
1 - 5
NK Osijek
AET
Sibenik
1 - 2
Hajduk Split
FT
Varazdin
1 - 2
Rijeka
FT
Vinogradar
4 - 2
Nk Jadran Luka Ploce
FT
Zelina
0 - 4
Dinamo Zagreb
Cyprus: Division 1
FT
APOEL
2 - 0
Omonia Nicosia
Czech Republic: FA Cup 4th Round
FT
Karvina
1 - 0
Jablonec
AET
Viktoria Plzen
2 - 3
Banik Ostrava
Denmark: 2. Division Pool 2
FT
Bronshoj
2 - 2
Hillerod Fodbold
Denmark: FA Cup 4th Round
FT
Aalborg
1 - 0
AC Horsens
AET
Kolding FC
3 - 1
Vejle
FT
Naestved
2 - 1
Aarhus
England: Isthmian Premier League
FT
Lewes
2 - 1
Harlow Town
England: League Cup 4th Round
FT
Arsenal
2 - 1
Blackpool
FT
Chelsea
3 - 2
Derby County
FT
Middlesbrough
1 - 0
Crystal Palace
FT
West Ham United
1 - 3
Tottenham Hotspur
FYR Macedonia: Prva MFL
FT
Belasica
0 - 2
Shkendija
FT
Makedonija GP
1 - 3
Vardar Skopje
FT
Rabotnicki
3 - 1
Pobeda
FT
Renova
1 - 1
Sileks
FT
Shkupi 1927
1 - 0
Akademija Pandev
Finland: Veikkausliiga VEI Promotion Play-Off
FT
KPV
0 - 0
TPS
France: League Cup 3rd Round
FT
Dijon
3 - 1
Caen
PEN
Guingamp
3 - 2
Angers
FT
Le Havre
2 - 0
Troyes
FT
Metz
1 - 2
Amiens
FT
Nice
3 - 2
Auxerre
PEN
Reims
2 - 3
Orleans
FT
Toulouse
0 - 1
Lorient
Georgia: Umaglesi Liga
FT
Dinamo Tbilisi
0 - 1
Torpedo Kutaisi
Germany: Regional League North
FT
Oldenburg
1 - 0
Germania Egestorf/Langreder
Germany: Regional League West
FT
Wattenscheid 09
1 - 3
Borussia Dortmund II
Germany: FA Cup 2nd Round
FT
Arminia Bielefeld
0 - 3
Duisburg
AET
Borussia Dortmund
3 - 2
Union Berlin
FT
Borussia Monchengladbach
0 - 5
Bayer Leverkusen
PEN
Hansa Rostock
2 - 4
Nurnberg
FT
Holstein Kiel
2 - 1
Freiburg
PEN
Koln
5 - 6
Schalke 04
FT
Leipzig
2 - 0
1899 Hoffenheim
FT
Weiche Flensburg
1 - 5
Werder Bremen
Greece: FA Cup Group Stage
FT
AEP Iraklis
1 - 6
Atromitos Athinon
FT
Apollon Larissa
0 - 4
AEK Athens
FT
Apollon Pontou Kalamaria
0 - 4
Panionios
FT
Aris Thessalonikis
2 - 1
Aittitos Spaton
FT
Kissamikos
0 - 0
Panetolikos
FT
Trikala
0 - 1
Asteras Tripolis
Guatemala: Liga Nacional Apertura
FT
Antigua GFC
1 - 2
Deportivo Petapa
FT
Guastatoya
0 - 0
Xelaju
FT
Malacateco
3 - 0
Sanarate
FT
Siquinala
4 - 3
Deportivo Chiantla
Hong Kong: Division 1
FT
HKFC
6 - 1
Double Flower
Hong Kong: Premier League
FT
Eastern Salon
3 - 2
I-Sky Yuen Long
Hungary: FA Cup 7th Round
FT
Andrashida
1 - 0
Nyiregyhaza
FT
Balassagyarmat VSE
1 - 3
Taksony
FT
Balatonlelle
0 - 2
Tiszaujvaros
FT
Budaorsi
5 - 0
Cegledi
FT
Csakvar
1 - 2
PAKS
FT
Dabas-Gyon
0 - 1
Penzugyor
FT
Dunaujvaros Palhalma
0 - 2
Puskas Academy
AET
Erdi VSE
2 - 1
Monori
FT
FC Dabas
0 - 1
Tiszakecskei VSE
FT
Gyongyosi
0 - 4
Kisvarda
AET
Gyori Eto
2 - 3
Ujpest
FT
III Keruleti TUE
2 - 1
Gyirmot
FT
Ivancsa
1 - 0
Papai Perutz
FT
Jaszberenyi
0 - 1
Budapest Honved
FT
Kalocsai
0 - 1
Siofok
FT
Kazincbarcika
2 - 4
Vasas
FT
Kormendi
0 - 7
Soroksar
FT
Lipot Pekseg
2 - 4
Ajka
FT
Menfocsnak
0 - 1
Mezokovesd-Zsory
AET
Oroszlanyi
2 - 6
Sajobabony VSE
FT
Puzesgyarmati
2 - 0
Thse Szabadkikoto
FT
Sarvar
0 - 4
Ferencvaros
FT
Senyo Carnifex
2 - 1
Mako
FT
Szarvasi
1 - 3
Szombathelyi Haladas
FT
Szekszard
1 - 3
Budafoki LC
FT
Szeol
1 - 2
Kaposvar
FT
Tatabanya
0 - 2
Bekescsaba 1912
FT
Teskand
0 - 3
Debrecen
FT
Vac
1 - 3
MOL Vidi
FT
Vecsesi
0 - 5
MTK Budapest
FT
Viadukt
0 - 4
Szentlorinc SE
India: I League
FT
Minerva Punjab
0 - 1
Real Kashmir
FT
Neroca
1 - 1
Gokulam Kerala
India: Super League
FT
Atletico de Kolkata
1 - 2
Bengaluru
International Tournaments: Premier League International Cup Group Stage
FT
Derby County (U23)
3 - 1
PSV Eindhoven (U23)
Iran: FA Cup Quarter Final
PEN
Machine Sazi Tabriz
2 - 3
Damash Gilan
Italy: Serie A
FT
Milan
2 - 1
Genoa
Italy: Serie B
FT
Lecce
1 - 0
Crotone
FT
Salernitana
3 - 1
Livorno
Italy: Lega Pro Cup Round of 32
PEN
Feralpisalo
4 - 3
Sudtirol
FT
Imolese
2 - 1
Lucchese
PEN
Piacenza
3 - 4
Albinoleffe
FT
Pisa
3 - 0
Arzachena
FT
Pordenone
0 - 1
Vicenza Virtus
PEN
Renate
5 - 6
Gozzano
FT
Teramo
3 - 1
Sambenedettese
Italy: Serie A Women
FT
Juventus (W)
5 - 0
Orobica (W)
FT
Res Roma (W)
2 - 2
Tavagnacco (W)
Japan: J1 League
FT
Kashima Antlers
1 - 0
Cerezo Osaka
Japan: J2 League
FT
Kamatamare Sanuki
1 - 1
Machida Zelvia
Kazakhstan: Premier League
FT
Kyzyl-Zhar
2 - 1
Kairat Almaty
FT
Shakhter Karagandy
3 - 1
Astana
Kosovo: Superliga
FT
Feronikeli
2 - 1
Drenica
FT
Gjilani
2 - 0
KEK-u
FT
Llapi
0 - 1
Ballkani
FT
Prishtina
2 - 0
Trepca 89
Lithuania: Division 1
FT
Atlantas
1 - 3
Zalgiris Kaunas
FT
Suduva Marijampole
1 - 0
Trakai
FT
Zalgiris Vilnius
2 - 0
Stumbras
Luxembourg: National Division
FT
F91 Dudelange
1 - 3
Jeunesse Esch
Moldova: FA Cup Quarter Final
FT
Milsami Orhei
0 - 1
Petrocub
FT
Sfintul Gheorghe
1 - 2
Dinamo-Auto Tiraspol
FT
Speranta
0 - 3
Sheriff Tiraspol
FT
Zimbru Chisinau
7 - 1
Zaria Balti
Netherlands: FA Cup 2nd Round
FT
AZ Alkmaar
2 - 0
VVV Venlo
FT
Ajax
3 - 0
Go Ahead Eagles
FT
Emmen
1 - 3
Odin 59
FT
Groene Ster
1 - 3
Heerenveen
FT
Heracles
0 - 2
Vitesse Arnhem
FT
Utrecht
5 - 1
ASWH
FT
Willem II
5 - 0
Spakenburg
Norway: FA Cup Semi Final
FT
Stromsgodset
3 - 0
Lillestrom
Paraguay: Copa Paraguay Round of 16
FT
Sol de America
2 - 0
Deportivo Santani
PEN
Sportivo Luqueno
5 - 4
3 de Febrero
Peru: Primera Division Clausura
FT
Academia Cantolao
1 - 0
Deportivo Municipal
FT
UTC
1 - 1
Real Garcilaso
FT
Universitario
2 - 1
Sporting Cristal
Poland: II Liga
FT
Blekitni Stargard
0 - 6
Radomiak Radom
Poland: FA Cup Round of 32
FT
Belchatow
0 - 1
Miedz Legnica
AET
Katowice
0 - 1
Jagiellonia
FT
Legionovia Legionowo
0 - 1
Gornik Zabrze
FT
Olimpia Grudziadz
2 - 7
Wisla Plock
FT
Polonia Sroda Wielkopolska
0 - 1
Odra Opole
FT
Termalica Nieciecza
2 - 0
Cracovia Krakow
FT
Wisla Pulawy
0 - 1
Rozwoj Katowice
AET
Wisla Sandomierz
3 - 2
Podbeskidzie
Portugal: League Cup 3rd Round
FT
Feirense
3 - 2
Maritimo
FT
Porto
4 - 2
Varzim
FT
Sporting CP
1 - 2
Estoril
Qatar: Second Division
FT
Al Shamal
0 - 2
Al Mesaimeer
FT
Al Wakrah
0 - 2
Al Markhiya
Romania: FA Cup Round of 16
FT
Gaz Metan Medias
0 - 1
CFR Cluj
FT
Mioveni
0 - 5
Sepsi OSK
AET
Universitatea Cluj
3 - 4
Astra Giurgiu
Russia: FA Cup Round of 16
FT
Akhmat Grozny
0 - 2
Arsenal Tula
FT
Lokomotiv Moscow
4 - 1
Enisey
FT
Orenburg
1 - 0
Tyumen
AET
Ural
2 - 0
Olimpiyets Nizhny Novgorod
Saudi Arabia: Division 1
FT
Abha
1 - 0
Al Washm
FT
Al Ain Atawlah
3 - 1
Al Shoalah
FT
Al Ansar
4 - 1
Al Qaisoma
FT
Al Jeel
1 - 3
Al Mojzel
FT
Jeddah Club
1 - 1
Al Kawkab
Scotland: Premiership
FT
Aberdeen
3 - 0
Hamilton Academical
FT
Dundee
0 - 5
Celtic
FT
Heart of Midlothian
0 - 0
Hibernian
FT
Livingston
0 - 1
St Johnstone
FT
Rangers
1 - 1
Kilmarnock
FT
St Mirren
0 - 2
Motherwell
Serbia: Prva Liga
FT
Bezanija
0 - 1
Backa Topola
FT
Borac Cacak
3 - 0
Teleoptik
FT
Buducnost Dobanovci
1 - 1
Zarkovo
FT
Indjija
3 - 0
Sloboda Uzice
FT
Novi Pazar
0 - 4
Becej
FT
Radnicki 1923
3 - 1
Trayal Krusevac
FT
Sindjelic Beograd
1 - 0
Metalac GM
FT
Zlatibor
1 - 2
Javor Ivanjica
Serbia: Superliga
FT
Crvena Zvezda
3 - 1
Backa
FT
Cukaricki
1 - 1
Partizan
FT
Dinamo Vranje
2 - 4
Proleter Novi Sad
FT
Napredak
4 - 1
Mladost Lucani
FT
Radnicki Nis
3 - 0
Macva
FT
Spartak Subotica
2 - 2
Zemun
FT
Vojvodina
1 - 0
Radnik Surdulica
FT
Vozdovac
2 - 0
Rad
Slovenia: FA Cup Quarter Final
FT
Aluminij
0 - 0
Krsko
FT
Domzale
2 - 2
Maribor
FT
Mura
3 - 2
ND Gorica
FT
Olimpija Ljubljana
1 - 1
Luka Koper
South Korea: FA Cup Semi Final
FT
Jeonnam Dragons
1 - 2
Daegu
FT
Ulsan Hyundai
2 - 1
Suwon Bluewings
Spain: FA Cup Round of 32
FT
Alaves
2 - 2
Girona
FT
Cordoba
1 - 2
Getafe
FT
Cultural Leonesa
0 - 1
Barcelona
FT
Mallorca
1 - 2
Valladolid
FT
Melilla
0 - 4
Real Madrid
Sweden: Allsvenskan
FT
Brommapojkarna
0 - 1
Norrkoping
FT
Djurgarden
2 - 0
IFK Goteborg
FT
GIF Sundsvall
2 - 3
Hammarby
FT
Hacken
2 - 1
Sirius
FT
Kalmar
2 - 1
Trelleborgs
Switzerland: FA Cup Round of 16
AET
Lugano
3 - 1
Neuchatel Xamax
FT
Red Star Zurich
2 - 3
FC Zurich
FT
Stade Nyonnais
0 - 1
Young Boys
PEN
Wil 1900
2 - 4
Thun
FT
Winterthur
0 - 1
Basel 1893
Tunisia: Ligue 1
FT
CS Hammam-Lif
0 - 1
Etoile du Sahel
Turkey: FA Cup 4th Round
FT
Ankaragucu
1 - 0
Erbaaspor
PEN
Bandirmaspor
2 - 4
Van Buyuksehir Belediye
FT
Bodrumspor
2 - 1
Sivasspor
FT
Darica Genclerbirligi
6 - 1
Kardemir Karabukspor
FT
Hatayspor
3 - 1
Fethiyespor
FT
Kahramanmarasspor
3 - 0
Konyaspor
FT
Kayserispor
6 - 1
Pazarspor
FT
Nazilli Belediyespor
3 - 2
Osmanlispor
FT
Polatli Bugsasspor
0 - 2
Trabzonspor
FT
Sile Yildizspor
2 - 5
Boluspor
FT
Umraniyespor
5 - 1
Erzincanspor
FT
Yeni Altindag BS
1 - 3
Alanyaspor
FT
Yeni Malatyaspor
1 - 0
Kirklarelispor
UAE: Pro League
FT
Al Ain
1 - 2
Sharjah FC
FT
Al Ittihad Kalba
2 - 3
Ajman
FT
Baniyas
2 - 1
Al Dhafra
FT
Emirates Club
3 - 3
Al Nasr Dubai
UEFA: U17 Championship Qualifying Round
FT
Greece (U17)
0 - 3
Belgium (U17)
FT
Luxembourg (U17)
0 - 2
Finland (U17)
FT
Moldova (U17)
2 - 2
Latvia (U17)
FT
Poland (U17)
1 - 3
France (U17)
UEFA: Champions League Women Round of 16
FT
Atletico Madrid (W)
0 - 6
Wolfsburg (W)
FT
Bayern Munich (W)
3 - 0
FC Zurich (W)
FT
Brondby (W)
0 - 2
Lillestrom (W)
FT
Fiorentina (W)
0 - 6
Chelsea (W)
FT
Lyon (W)
9 - 0
Ajax (W)
FT
Paris St Germain (W)
3 - 2
Linkopings (W)
USA: MLS Play Off Knock Out
FT
New York City
3 - 1
Philadelphia Union
Uganda: Premier League
FT
Express FC
2 - 0
Soana
FT
KCCA
0 - 0
Mbarara City
Ukraine: FA Cup Round of 16
FT
Cherkashchyna-akademiya
0 - 1
Karpaty Lviv
FT
Chornomorets Odesa
1 - 2
Vorskla Poltava
PEN
Desna Chernihiv
4 - 5
Zorya Luhansk
FT
Hirnyk Kryvyi Rih
0 - 1
Lviv
FT
Ingulets Petrove
3 - 1
Illichivets Mariupol
FT
Kalush
0 - 3
Dnipro-1
FT
Mynai
1 - 3
Dynamo Kyiv
FT
Shakhtar Donetsk
3 - 2
Olimpik Donetsk
Uzbekistan: Super League
FT
Lokomotiv Tashkent
1 - 0
Metallurg Bekabad
FT
Neftchi Fargona
1 - 1
Olmaliq
FT
Qizilqum Zarafshon
2 - 2
Sogdiana Jizzakh
Venezuela: FA Cup Final
FT
Zulia
1 - 0
Aragua